Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kros kaskların '+' ve '-' yönleri(kullanıcılar içeri lütfen)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba forumdaşlar.

Aramızda kullananlar vardır elbette.Bende yeni kask alıcam araştırıyorum.Camlı bir kros kaskı bakıyorum.Görünüş çok iyi ancak bilinen veya bildiğiniz bir eksi veya artı yönü varmıdır?Bildiklerinizi duyduklarınızı tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Kimsenin haberi yok sanirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motom Sm/cross olduğu halde cross kask kullanmıyorum, estetik olarak bana itici geliyor, sadeleri var, şuan için ulaşamıyorum.

Artı'sı
    , üstte bulunan şapkalık güneşlik gibi görünen çıkıntının, arazide maki/çalılık geçişlerde , kafayı haifi öne eğerek türlü çalı/çırpı çizmesine karşı kalkan olduğunu biliyorum.

Eksi'si aynı uzantının rüzgarlı/yüksek süratlerde kafayı geriye doğru iterek muazzam direnç göstermesi, benden bu kadar, bende şaşırdım kullananlardan ses çıkmamasına.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    + buğu derdin olmuyor bu kasklarda, havadar
    - börtü böceği fazlaca yutabiliyorsun
    Selçuk Keleş bunu beğendi.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Ses yapar, çok rüzgar alır,sağa sola bakarken kafayı ittirir.. He icon variant mesela tarz için yapılmış asfaltta kullanılan modeldir.. Onun için bile ses,ağırlık için iyi şeyler söylemiyorlar.. Sürerken kaskı siz görmüyorsunuz nasıl olsa işinize yarayanı alın..

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Ben airohun kros kaskini kullaniyorum. Sana onerim canli degil de goggle denen gozlukle kullanilanlardan al. Kros kaskiyla yuksek suratlere de ciktim 130 140 gibi, cok sacma bi hareket yapmadigin surece fazlasiyla dengeli. Cam yerine gozluk kullaninca bugu problemin de olmaz bi de kaskina gore de degisir ama ben gorus acilarini cok yeterli buluyorum. Alicaksan da guzel bi marka almani oneririm ls2 falan bakma bile kayisi da mutlaka double d olsun cok uzun sure kullanirsin. Telefondan kazdigim icin karakter sikintisi var kusura bakmayin
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ben de arkadaşımdan marushin in motocross kaskını aldım. denicem şehiriçinde. goggle denen maskesinden dolayı enduro yaparken buğu problemi olmuyor gerçi benim kaskımda da olmuyor ama şehiriçi hızlarda rüzgar alışı vs nasıl denicem.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Camlı kros kaskım var, agv dual evo, ince çenesi nedeniyle yaptığı baskıdan hoşlanmıyorum. Fazla hız yapmadığımdan siperin bir dezavantajını yaşamadım ayrıca güneşi engellemesini sevdim. Gözlük kullandığımdan zaten kros kaskı kullanmam mümkün değil.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    denediğim kask bu

hız olarak 120 ye kadar çıktım rüzgarın tek dezavantajı gürültüsü oldu. aerodinamikte bi sıkıntı yok öyle savurma falan olmadı.
    maske olarak da snowboard maskemi kullandım. kaliteli bir maske belki duruşlarda buğu yapar ama 3 km hızla bile hareket ettiğinizde buğu yapmıyor. antifog zaten
    üşüdüm mü? DONDUM! içimde balaklava ve ekstradan ince bir buf ile ağzımı burnumu kapatmama rağmen dondum resmen. yarın takmicam :D yazın müthiş bir tirillik olabilir.
    zaten bildiğim şey görüş açısı o kadar dar ki kafamı çevirip arkaya bakmam bişey ifade etmiyor. uzun süre sonra ve ilk defa şehiriçinde mx kask taktım görüşün daralması biraz sıkıntı yarattı hoşuma gitmedi. heryeri görebilmem lazım. ha dağda bi dezavantajını görmedim. bi sıkıntı teşkil etmez. ama şehiriçi biraz daha önemli.
    güzel dikkat çekiyor. neredeyse kendi kaskımın üstündeki mohavk bazı arkadaşların deyimiyle kask fırçası kadar dikkat çekiyor :D
    icon variant düşünüyorum açıkçası :D vizörlü ve sistem normal kasklar gibi olduğundan güzel olur.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben alirsam kesinlikle vizorlu bir kask dusunuyorum ayrica bana gorunus acisindan cok guzel geliyor. Ayrica birde mohavk yapilirsa tadindan yenmez sanirim

online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    bana cross kasklar her zaman daha çekici geldi , sırf cross teçhizatı giymek için bir honda crf250l alıp enduroyamı başlasam diye ara sıra düşünüyorum cross'dan açılmışken konu bende bir şey sorayım http://www.brnmotor.com.tr/Alpinestars-Charger-Jersey,PR-2393.html bu ürün ile cross kasklar çok güzel duruyor kalitelisi tabiki merak ettiğim konu ise bunu giysem altına body armor giyilebilir mi ?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben alirsam kesinlikle vizorlu bir kask dusunuyorum ayrica bana gorunus acisindan cok guzel geliyor. Ayrica birde mohavk yapilirsa tadindan yenmez sanirim
    bu kaskta da mohawk var ama bulamadım :D kendi kaskımdan da çıkartmak istemedim şimdi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:09 ----------

Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana cross kasklar her zaman daha çekici geldi , sırf cross teçhizatı giymek için bir honda crf250l alıp enduroyamı başlasam diye ara sıra düşünüyorum cross'dan açılmışken konu bende bir şey sorayım http://www.brnmotor.com.tr/Alpinestars-Charger-Jersey,PR-2393.html bu ürün ile cross kasklar çok güzel duruyor kalitelisi tabiki merak ettiğim konu ise bunu giysem altına body armor giyilebilir mi ?
    bubların altına zaten body armor giyiliyor ama şehiriçinde gerekli bir korumayı sağlamaz bunlar toprak için. çünkü body armor asfaltta daha fazla kaymana neden olur. herhangi bir düşüşte. onun yerine canlı renkleri olan supermoto kıyafetleri var. öözellikle icon un modellerine bayılıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)