Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Korkuyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok korku motosiklet kullanırken iyi bişey değildir. kafanın içinin saman dolu olması allahın verdiği beynin çalışmaması kötü bişeydir aslında. hani deli cesaretine sahip olan gençler korkmadıkları için değil gerizekalı oldukları için sıkıntıya giriyorlar. korku paniğe yol açar. sağlıklı ve hızlı karar veremezsin. korkmayacaksın korkuyorsan binmeyeceksin. ve ayrıca nerede ne yapman gerektiğini de bileceksin. bu da zekayla alakalıdır. (dostum sakın beni yanlış anlama söylediğine istinaden söyledim senlik bi mevzu değil genel düşüncem böyle)
    aslında ayni şeyden bahsediyoruz.. Eğitim al korkularını yenersin dememdeki sebep budur
    telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    bu korku ile sen motor alma. korkunu yenemez isen saçma sapan panik yapıp hem kendini hem karşı tarafı öldürürsün.
    birde korkun var ise psikologlar forumlardan daha çok yardımcı olurlar...

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Herkes demiş, korku iyidir.
    Eğitim al, netleşecektir düşüncelerin.
    Potenza bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Kaderde ne varsa o olur. Ama tedbir almak gereklidir. Ben motosiklet almak için 8 sene bekledim ve düşündüm. Motosikletçi arkadasıma sordum korkuyorum alayım mı ne dersin diye, korkuyosan alma dedi ama ben yine de gittim 600rr aldım. Aldığıma hiç pişmanlık duymadım inşallah da duymam. Böyle mutluyum.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Darkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes demiş, korku iyidir.
    Eğitim al, netleşecektir düşüncelerin.
    ben öyle bişey demedim. korku kötüdür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaderde ne varsa o olur. Ama tedbir almak gereklidir. Ben motosiklet almak için 8 sene bekledim ve düşündüm. Motosikletçi arkadasıma sordum korkuyorum alayım mı ne dersin diye, korkuyosan alma dedi ama ben yine de gittim 600rr aldım. Aldığıma hiç pişmanlık duymadım inşallah da duymam. Böyle mutluyum.
    aldığın gibi de 20 30 mt örede köşeden burnunu araba çıkarttı diye 20km hızla düştün. bu mudur yani? allahtan öyle hafifçe düşüp de eğitim almaya başladın dostum. o düşüşünün tamamen korkunla yaptığın panikten kaynaklandığının farkındasın biliyorum. allah korumuş başka birinin başına böyle basit gelmeyebilir. o yüzden lütfen insanları tehlikeye atacak yorumlarınızı ve hareketlerinizi kendinize saklayın. doğuştan yeteneklisindir böyle işlere 5binlik motorla da başlarsın. ama herkes senin kadar yetenekli olmayabilir. ben korktum da 600rr la başladım herkes başlayabilir. başlayın bişey olmaz demek doğru değil. bu senin tehlikeli seçimin. lütfen kendine sakla kimseyi kendindeki gibi kuru cesaretle tehlikeye atma rica edicem
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korkmak ile korkmamak arasında kalmış
    kork ama çok korkma az kork
    dur çok az oldu, az daha kork.. tamam yeter bu iyi
    Ben topiği açan arkadaşa yazdım,sana değil,bırakta anlaması o arkadaşa kalsın.
    Herkes hakettiğini yaşar.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben topiği açan arkadaşa yazdım,sana değil,bırakta anlaması o arkadaşa kalsın.
    başlıklar aslında bi kişi için değil herkes içindir. daha sonra gelen için de yardımcı olur fikir verir şimdi okuyan için de, başlığı açan için de. forum olayı budur herkesin içind efikirinizi söylersiniz.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Yaşım 19 motor istegi hep vardı sonunda karar verdim şahsi fikrimce korku kötü eğer kendine güveniyorsan dikkatliyim gaza gelmem diyorsan hevesini gerçekleştir küçük bişey al baktın çok hızlı bişeyler istiyorsun sat kurtul bida alma 😃

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    korkuyorsan hıc bınme çünkü korkundan dolayı kontrol edemıceksın gidonu hayvan gıbı sıkıcaksın motor kendını toparlayamacak . panik yapıcaksın vs vs korktugun ıcın bınmemenı tavsıye ederım yada kapalı alanda özel derslerı alarak yavas yaavs bu korkunu yenebılırsın. ben 7 yıldır bınıyorum ama hala bınerken temkinliyim cunku bızım memlekette hayvan sürücü cok fazla malesef. sen adam gıbı gıtsen başkası gıtmez.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    korkmak iyi bişeydir aslında ben tamam usta oldum dedim motorla kaza yaptım dikkatsizlikten halbuki korka korka surerken nede saglıklı gidiyordum

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Dostum sen iyi güzel düşünüyn ama motosiklette korku yavaş yavaş tecrübeyle kendini unutulur diye umuyorum. Eğer ola ki kader inancı varsa illa ki nefes sayımız belli bir vaadimiz var, bizim yapacağımız şey koruma olmadan yola çıkmamak. Kaza yapan arkadaşım oldu ve her seferinde kask tak olum derdim kafayı yardı ve anladı. Sen motordan önce EKİPMAN al tavsiyem bu

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Korkunun ecele faydası yok.Nereden biliyorsun sonunun motordan geleceğini? Bilemezsin.Korumalarını al,yazılanlara kulak ver ve yürü.

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Alıntı murad13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen iyi güzel düşünüyn ama motosiklette korku yavaş yavaş tecrübeyle kendini unutulur diye umuyorum. Eğer ola ki kader inancı varsa illa ki nefes sayımız belli bir vaadimiz var, bizim yapacağımız şey koruma olmadan yola çıkmamak. Kaza yapan arkadaşım oldu ve her seferinde kask tak olum derdim kafayı yardı ve anladı. Sen motordan önce EKİPMAN al tavsiyem bu
    Ekipmanlarım yaza kadar hazır olucak inşallah herkes çok iyi yazmışta Allah'a inancım tam da şu kader konusuna kafam takıldı biraz. Zaten ölücez ölüm allahtan ölüm saati belli günü belli ama ölüm şekli o insana kalıyor bence çünkü motorla işe gideceğin sırada kaza geciripte ölebiliriz ama işe yürüyerek giderkende basımıza tugla düşüpte ölebiliriz kaza yaptım kader demek çok mantıksız
    geliyor bana ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
    Biz motorcular 2 bacağa değil 2 tekerleğe aşık oluruz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Bende senin gibiydim cbf 150 mi aldım eve gtirdim zaten herkez diyor yok düşceksin falan artık kendi kendime keşke almasaydım falan diyordum ama şöyle adam gibi sürmeyi öğrendikten ve ekipmanların hepsini aldıktan sonra korkum geçti . Şimdi 2013 hyosung gt 250 sahibiydim hedef 0 YAMAHA R1 ama o paraları biriktirdiğimi göre bileckmiyim ömrum yeteckmi bilmiyorum

Motor alıcaksan al bir sür o zevki tat birdaha bıraka bilirsen satarsın

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Git al bi 50cc benzinden karlısın zaten hızlı gitmez 50-60km yapıyordu benımki, trafik tecrübesi ile de kendine güvenin artacak ve tutkunda vazgeçilemez bir hal alacak ailenede özgüveni verince onlarında sesleri fazla çıkmaz (tecrübeyle sabittir

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Şimdiki genç kardeşlerin aklına motor deyince otobanda gaz açmak geliyor galiba . Bilmem sizin şehriniz nasıl ama burada 30km/h'in üzerine çıkabileceğim şehir içinde pek bir yer yok gibi. Zaten öğrenciyiz okuldan vakit mi kalıyo beyaa

Daha iki ay önce bir çocuğun kafasına balkondan keçi düştü ve çocuk hayatını kaybetti böyle bir memlekette motosiklet ne kadar tehlikeli diye sorduruyor insana..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Şahsi fikrim Motosiklet sürerken kararlı olmak gerek bazen biri birşey söylüyor moralin bozuluyor Motosiklet kullanırken kafan kayıyor sürüşün bozuluyor onun için korkmamak iyidir devamlı korkarak binilmez konsantrasyonu bozar

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkmak iyidir kardeş,en azından kendini biliyorsundur demek bu.

Kendini bilecek kadar kork.
    Güvenini kaybetmeyecek kadar korkma.
    Her işte böyledir bu.Sana bir abi nasihatı...
    Şu an içim ürperdi yeminle. Hayabusa ile kaza yapıp, başarısız diz ameliyatları sonrası yürürken sendeleyen bir abi aynı cümleleri kurmuştu. Çok güzel yazdınız.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)