Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayene hazırlıklarına başladım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Fren hidrolik hortumunun üstünde çatlaklar vardı onu değiştirdim.
    Eski hortum.Allaha emanet gidiyomuşuz haberimiz yokmuş.
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

Buda yeni hortum.
    [IMG][/IMG]

Bunlarda hortumu taktıktan sonra.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Ön sağ sinyal düştüğüm zaman kırılmıştı onun siparişini verdim internet üzerinden yakında gelir oda.
    [IMG][/IMG]

Arkadaşlar ön lastiklerinde resmini çektim çok bişey belli olmuyor ama onlarıda atıyorum.Su kanallarının diplerinde küçük küçük çatlaklar var sıkıntı olurmu acaba.Buyrun resimler.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

G ü n c e l.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    diş derinliğine bakıyorlar çatlaklara bakmıyorlar diye biliyorum en azından bizde bakmamışlardı ama çatlak lastiğe pek güvenmeyin yarı yolda bırakabilir

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diş derinliğine bakıyorlar çatlaklara bakmıyorlar diye biliyorum en azından bizde bakmamışlardı ama çatlak lastiğe pek güvenmeyin yarı yolda bırakabilir
    6 senedir(20bin km dir) kullanıyorum ırc marka şahsen memnunum. Islak zeminde çok iyi değil ama kötüde değil kuru zeminde çok güzel. 80 km hızla giderken önüme köpek atladı frene bir asıldım hiç kaymadan durdum. Ama değişme zamanı geldi gibi duruyor.

Motosikleti
    ırc kuruda iyi bir lastiktir dediğiniz gibi ama ömrünü tüketmeye başlamış gibi ama çatlakları çok büyük gözükmüyor eliniz bollaşınca değiştirin derim bu arada geçmiş olsun kaza atlatmışsınız

Motosikleti
    Çok saol. Geçtiğimiz yaz ramazan zamanıdı akşam zeytinliğe gitmiştim tavukları yemlemeye. Dönüşte yağmur yağıyodu yollar ıslaktı. Bende kaptırmış gidiyodum50-60km arası. Tümseği unutmuşum. Ön frene biraz fazla basınca ne olduğunu anlamadım. Sağ tarafa yatıp 10 metre kadar sürüklendim ayaklık tümseğe takılınca durmuş motor. Allaha şükür küçük bi sıyrıkla atlattım. Motoru kaldırdım dreksiyon, sağ ayaklık ve arka fren pedalı yamulmuştu. Kendim hallettim onları. Yani ıslak zeminde dikkat etmek gerekiyor.

Motosikleti
    cok gecmis olsun aynen oyle tam yagmur hafif ciselerken daha yolu yikamamisken hani tozlar pislikler yoldayken cok fazla kayiyor dikkat edin kendinize

Motosikleti
    Artık akıllandım su gördümü hemen yavaşlıyorum.

Motosikleti
    :D bende kaza yaptiktan sonra arabalari kavsak varsa sollamiyorum artik :D

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    lastik önemli 6 yıllık lastik çok sertleşiyor hatta bi zaman sonra dahada erimiyor şahin lastiği gibi
    benimde değiştirmem lazım
    yeni lastik naylon bile olsa iyi yol tutuyor ama biraz paraya kıyıp kaliteli birşey almakta fayda var

Motosikleti
    Alıntı sahin08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik önemli 6 yıllık lastik çok sertleşiyor hatta bi zaman sonra dahada erimiyor şahin lastiği gibi
    benimde değiştirmem lazım
    yeni lastik naylon bile olsa iyi yol tutuyor ama biraz paraya kıyıp kaliteli birşey almakta fayda var
    Heleki bu mevsimde daha önemli. Dikkst etmek gerek. Ben bir sıkıntısını görmedim ama dediğiniz gibi sertleşti lastik. Kışın çok kullanmıyorum zaten. Köyün içinde geziyorum. Ama yazın değiştircem şu muayene işini bi atlatayımda.

SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Ben şunu merak ediyorum motoru muayeneye götürdük bikaç şey sorunlu çıktı, muayene istasyonu ne yapıyor? Yaptır öyle gel mi diyor yoksa böyle kullanıldığı için ceza mı yazıyor?

Motosikleti
    Hafif kusur görürse muayene dosyası veriyor sana(bir tane kağıt)o kağıda yazıyor hafif kusur diye.Ama böyle olduğu zaman geçiriyor muayeneden.Hafif kusur dediğim mesela yağ tıpasının etrafının terleme yapması.Kağıda hafif yağ kaçağı var diye yazar.(Yanlışım varsa düzeltin).Ama mesala fren lamban yanmıyodur,sinyalin yanmıyodur,aynanın bir tanesi yoktur.Bu durumlarda muayeneden geçirmez.Git değiştir öyle gel der.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Evet arkadaşlar bugünde elektrik tesisatınla devam ettim.Buyrun birkaç resim.[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Arka fren lambasının müşürü bozulmuştu onu söktüm.Yenisini takıcam.Bu arada motoru hala yıkamadım leş gibi çamurunla duruyoNasıl çıkçak bu çamurlar
    [IMG][/IMG]
    Arka ampul çakmıştı onu söktüm.Duyunu sabitledim oraya.Titreşimden sürekli çakıyodu.
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)