Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor aldım süremiyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    arkadaşlar dün motorumu aldım bugün yavaş yavaş trafiğe kapalı alanda sürmeye başladım sürekli stop ediyorum.. sanki debriyaj çok yukarıda kavrıyor.. kaskım sürekli buhar oluyor.. en fazla 3 e atabildim motoru..

daha hızlı öğrenebilmem için önerisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    eğitime gidebilirsin.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorun etme anormal bişey yok yavaş yavaş.

Arabada debriyajı 10 numara ayarlayan biri olsan bile motora geçince mantık aynı ama farklı organlar işi yaptığı için beynin düşündüğünü el uyguayamaz bir süre. 5-10 gün bindikten sonra sorun azalır.

otomatik scooter gibi kullanmansa 5-10 bin km ni alır

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    ooo kardeşim bilirim o hissi Bende bu yaz ortasında neler yaşamıştım.Sabah 6'da eve gelip uyumadan atlardım üstüne. Trafiğe kapalı yakın bir alan bul. Ufak ufak kavrarsın stop ettire ettire sıkıntı yapma

Motosikleti
    kurs yazıldık a2 ekleteceğiz diye eğitim sadece sınavdan önceki 2 gün dediler.. bunun dışında tüm ısrarlarıma ve para teklif etmeme rağmen herhangi bir eğitim yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo kardeşim bilirim o hissi Bende bu yaz ortasında neler yaşamıştım.Sabah 6'da eve gelip uyumadan atlardım üstüne. Trafiğe kapalı yakın bir alan bul. Ufak ufak kavrarsın stop ettire ettire sıkıntı yapma
    valla bir kaç kere giriyodum bir yere ayak frenine alışmadım hiç.. debriyajda en üstte kavrıyor.. 1 cm sıksan bile oluyor onu daha aşşağı aldırsam acaba daha mı rahat sürerim?

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Tam ortası iyidir. Bence olmasi gerekendir.

Motosikleti
    tamirciye getirsem tam ortasına aldırabilirmiyim acaba?

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    vizörü aç çok hız yapmadığın için sıkıntı yaşamazsın. buhar olursa daha tehlikeli hele ki acemilik zamanında. araba bile kullanmayı bilmeyen arkadaşıma ybr125 te bi kere anlattım olayı 2 gün 1er saat çalıştı sonra hafif hafif trafikte kullanmaya başladı şimdi 10bin km tecrübeyi geçti. yapabilirsin. ekipmanlarını tam kullan motorunu ve kendini iyi tanı ek olarak güven kendine

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Farkettimde araba kullanmayı bilmeyince daha rahat kavranıyor sanki, bende 1 saatte trafiğe çıkanlardanım, sana tek önerim motorda ne düşmekten nede sürmekten korkmaman, her hareketinde korkarsan kendi işini çoook zorlaştırırsın
    TEKNECI bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    eğitim şart
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Debriyaj çok yukarıda aldığı için bırakıyorum bırakıyorum bırakıyorum hala boşta daha seri almasını sağlamalıyım.. Yada yanlış mı düşünüyorum bilemedim

Motosikleti
    Çok Yakında
    Tanıdığın biri yokmu biraz çalıştırsın seni

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Maneti dibine kadar sıkmaya gerek yoktur yukarda kavraması iyidir ufak el hareketiyle bu işi kıvırabilirsin ama kavrama noktasını tam olarak bilinç altına yazman bazı şeylerin kendi kendine düşünmeden olması gerekir İlk başlarda ortada kavraması iyidir sonra yavaş yavaş kavrama noktasını yukarıya al Vitesleri biraz öğrenmeye başlayıncada göstergeye bir naylon geçir daha iyi sürmeye başlarsın bakışın ister istemez yükselir bir süre sonrada göstergeyi unutursun boş vitese dikkat gösterge kapalı işini trafiğin olmadığı yerlerde sakin sakin yap

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Şuan, temel sürüş eğitimi almadan, motosiklet kullanarak, hayatınla kumar oynuyorsun sevgili dostum.
    polo34 bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün motorumu aldım bugün yavaş yavaş trafiğe kapalı alanda sürmeye başladım sürekli stop ediyorum.. sanki debriyaj çok yukarıda kavrıyor.. kaskım sürekli buhar oluyor.. en fazla 3 e atabildim motoru..

daha hızlı öğrenebilmem için önerisi olan var mı?

öncelikle senı tebrık ederım aldıgın gıbı trafıge cıkmadıgın ıcın kendı imkanınla trafiğe kapalı alanda öğrenmeye çalıştıgın ıcın... eğer bütçen varsa direk eğitime git orda seni bir güzel eğitirler. kaskın buhar yapıyorsa buğu önleyici vizörler var kaskın vizörünün içine takılıyor eğer pin bağlantıları var ise. debriyaj içinde takma kafanı yapa yapa öğreniceksin ama eğer cidden son noktada kavrıyorsa onun bır ayarı yapılıyor diye biliyorum. bilmediğin etmediğin ustayada götürme daha beter yapar motoru.

Motosikleti
    tanıdıklarım gösterdi zaten.. bana 30 yaşındayım zaten gün boyu çalışıyorum yani hiç boş vaktim yok akşam 20 den sonra beni çalıştıracak bir kurs yok.. ama trafiğe kapalı bir bölge var evimin yakınında akşamları 1 saat oraya gidip çalışıyorum.. yavaş yavaş pratik kazanmaya çalışıyorum.. tanıdığım usta vs yok sadece motor kullananlara sordum usta önerdiler bana.. iyide öğrenmeden trafiğe çıkma niyetim yok.. kaskımı aldım, korumalı montumu aldım. dizlik ve bellil sipariş verdim.. kendimi ve başkasını asla riske atmam tamamen öğrenmeden..
    alijian bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    tanıdıklarım gösterdi zaten.. bana 30 yaşındayım zaten gün boyu çalışıyorum yani hiç boş vaktim yok akşam 20 den sonra beni çalıştıracak bir kurs yok.. ama trafiğe kapalı bir bölge var evimin yakınında akşamları 1 saat oraya gidip çalışıyorum.. yavaş yavaş pratik kazanmaya çalışıyorum.. tanıdığım usta vs yok sadece motor kullananlara sordum usta önerdiler bana.. iyide öğrenmeden trafiğe çıkma niyetim yok.. kaskımı aldım, korumalı montumu aldım. dizlik ve bellil sipariş verdim.. kendimi ve başkasını asla riske atmam tamamen öğrenmeden..
    çok iyi yapıyorsunuz gerçekten bravo... haftasonu eğitim veren yerlerde var bu arada. ama bandırma-trabzon ıcın bırsey dıyemem.

Motosikleti
    bandırmadayım şuan yok olsada fark etmez haftasonuda ek iş yapıyorum

Motosikleti
    ktm 1190
    bandırmadayım şuan yok olsada fark etmez haftasonuda ek iş yapıyorum
    valla o zaman ınternettekı vıdeoları ızleyın özellikle altınelbıselı adam barkının vıdeoları sızın cok ısınıze yarar. ordan ızledıklerınzı pratık olarak o alanda uygulayabılırsınız en azından temel şeyleri öğrenmiş olursunuz.

Motosikleti
    zaten stop ede kalka sürüyorum 1 km alanda yukarı aşşaı dolaşıyorum dün 1 saat dolaştım.. ama vites geçişlerim kötü bunun farkındayım hafif rampalarda kalkarken sıkıntı yaşıyorum.. önümüzdeki hafta üçgen levhalar getirip slalom yapacam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)