Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz sesine ceza dikkat arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bucadaki bu cup köylü cg gibi motor kullanıp apaçiliğin ADINI KOYAN organizasyon çocukları yüzünden sadece ceza bize polis tarafndan kesilmiyor. o çocuklar da acayip tehlilelier hem motor üstünde hem inince. alayının bi ton sabıkası var ve olay çıkartmak için yer arıyor. yanlış anlamayın ama başlarına bişey gelse üzülmem. bu kadar da ruhsuz duygusuzum kayıtsızım onlara karşı.
    çoğu torbacı polisler sözde onlar için öevirme yapıyo insanların şikayet ettikleri onlar ama onlar minübüscülerden daha çok iletişim içinde çoğu bucanın gençlerini tanıyo bi kısmı paketçi zaten adamlar nerde çevirme var nerde yunus var nerden ekip çıkar hepsini biliyo duyum aldıklarında hepsi bir birine söylüyor başlarına bişey gelse ben yazık arkada kalanlarına ailelerine üzülürüm
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğu torbacı polisler sözde onlar için öevirme yapıyo insanların şikayet ettikleri onlar ama onlar minübüscülerden daha çok iletişim içinde çoğu bucanın gençlerini tanıyo bi kısmı paketçi zaten adamlar nerde çevirme var nerde yunus var nerden ekip çıkar hepsini biliyo duyum aldıklarında hepsi bir birine söylüyor başlarına bişey gelse ben yazık arkada kalanlarına ailelerine üzülürüm
    aileleri üzülmüyor bu duruma abi niye sen ailelerine üzülüyorsun. çok iyi biliyorum bu tipleri. dediklerinde tamamen haklısın. bornovanın apaçilerine kurban olayım kask takmıyolar falan ama efendi tipler en azından. her gördüğümde ışıklarda park halinde vs muhabbet ederler abi kaç yapıyo muhabbetinden girerler beyler kask takın en azından çıkarım ben tamam abi diyip devam. örnek olmak lazım. ama bucadakilerin nesine örnek olucan ki? adamlar zaten ayık dolaşmıyo
    mehmetenis bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Kanuni Windy'S 125
    Ben paket servis işinde çalışıyorum fakat dediğin iyi bir örnek değil bu işi yapanlar senin söylediğinden cesaret alıp trafiğin içine edebilirler ayrıca paketçilerede ceza yazılıyor merak etmeyin dükkanımıza aylık ortalama 20 ceza geliyor. Birçogu kask ve kırmızı ışık cezaları ayrıca ehliyet cezası alan bile oldu söylediklerimize biraz dikkat edelim arkadaşlar . Paketçiler de olsa tutkunlarda olsak trafiğe zarar verdiğimiz sürece ceza yememiz allahın emridir.
    mehmetenis bunu beğendi.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aileleri üzülmüyor bu duruma abi niye sen ailelerine üzülüyorsun. çok iyi biliyorum bu tipleri. dediklerinde tamamen haklısın. bornovanın apaçilerine kurban olayım kask takmıyolar falan ama efendi tipler en azından. her gördüğümde ışıklarda park halinde vs muhabbet ederler abi kaç yapıyo muhabbetinden girerler beyler kask takın en azından çıkarım ben tamam abi diyip devam. örnek olmak lazım. ama bucadakilerin nesine örnek olucan ki? adamlar zaten ayık dolaşmıyo
    ben o apaçilerin bi kısmını tanıyorum benim motorcunun ve kozağaç gediz tarafındaki motorcuların çırakları bu çevrenin çocukları hiç birinin ailesi böyle olamalarını istemiyo ve aileleri iyi insanlar...adamlar ayık bile çalışmıyo bende buca da paketçilik yaptım sigara dahi içmem ama benle çalışanlar ayık çalışmazdı ondan buca da evrakların tam olsada çevirmeye girmicen polis onlara kesemediği cezayı çevirdiğine kesiyo
    telike ve mehmetenis bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    normalde egzozun desibel cinsinden sesi ne kadar olmalı ve bu ölçüm ne şekilde yapılmalı?
    egzozu kaç metre mesafeden sesi dinlicez?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Özgürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 600RR olucak okadar özen göstericem egzoz var diye gazlamıcam mıllet rahatsız olmasın dıye gelıp ekipler bana laf yapıcak ? yok öyle bi dünya polis amcaaaaaa , ben o an itibari ile apaçi tayfasına katılırım ve katlanır bir plakalık alarak sorunu kökten çözerdim sonra mı ? sonra polis ekibi gördügüm yerde elimden ne geliyorsa egzozumu konustururdum gebzede öyle gebze saten kücük bir şehir toplasan 3-4 kişide büyük makına vardır ve hepsi polisten nasibini aldıgı için genellıkle herkes oyle 125 cc scoter bile plakayı katlamış geziyor olanlar hem masumlara oluyor....
    kardeş sanırım sende 600 rr asla olamıycak çünkü daha ehliyetin yok ve yeni 1462 tl ceza yedin ve akıllanmadın geldin burda hava atıyorsun. http://www.motosiklet.net/forum/moto...derdi.html..bu ne ya sırf laf olsun diye yazmalar.millet diye bir kavram var siz egonuzu tatmın edip galayıp milleti rahatsız edeceksiniz sonrada size ceza yazmak suç olucak yok .öyle yagma.benımde minik bebeğim var tam uykunun ortasında gök gürültüsü gibi bir ses onu uykusundan calındıracak ve ben bunu kabullenıcem kendımde motor kulanıcısı olarak asla ve asla başkasını rahatsız edecek derecede egsoza karşıyım.paranız çok sa egsozunuzu konuşturmaya devam.........

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı egekrgz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirde 600rr kullanıyorum twobrothers egzoz var tamam rölantidede biraz gürültülü çalışıyo ama böyle bir cezayı yemeyi haketmediğimi düşünüyorum 3 bin devir sakin sakin inerken önüme atladı polisin biri çek sağa dedi evraklarım kıyafetler vize plaka dahil herşey tamken bak herkes sana bakıyor insanları rahatsız ediyosun diye ceza yazdılar bir haftada geçici trafik belgesi aldım neyse bi yerlerden susturucu aldık taktıkda trafikten men edilmedik allahtan yani her şeyi tam yapsanda bi yerlerde patlak veriyo o yüzden bugünden itibaren katladım plakalığı kim ne derse desin ben şehir içinde gerekli tüm özeni gösterirken böyle bi durumla karşılaşıyosam onlarında egolarını tatmin etmicem artık
    Kendin söylemişin zaten bir yerden susturucu bulup taktık diye , kullandığın egzoz da susturucu yok ise bu suçtur tartışmaya gerek bile yok , bu şekilde muayeneden de geçmiyor zaten araçlar, ceza yemene üzüldüm , geçmiş olsun ama burada polis görevini uygulamış.
    Bu arada kendimde her kurala uyan çok düzgün biri olduğum için yazmadım bunu , yalnızca cezayı ben yemediğim için tarafsız bakabiliyorum konuya ve suçlusun, buradaki arkadaşların gazına gelip polisten falan kaçma yani, sonuçları daha kötü olabilir.
    fearlesboyy bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    plaka kapatmanın eyi bir cezası varmış geçen gün adamın tekiyle muhabbet ediyorduk oğlunun honda spacysi varmış çelik halatı çanta demirine bağlamış oda az bişe plakayı kapatmış ama okunuyormuş yolda giderken biri fotoğraf çekip şikayet edince 810 tlcik bir ceza ödemiş tabi bende kiliti canta etrafına doluyorum plaka okunuyor direk söktüm 810 tl ödemiyim şimdi.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    plaka direk kuyruk altına. yok fotoğraf çekecekmiş, yok bilmem ne? kimsenin saçmalıkları ile uğraşamam valla. bu ülkenin bütün dertleri bitti, herkes refaha kavuştu, bir eksoz kaldı kovalanması gereken. hadi ordan be!!

gazı açar uzarım, poposuna güvenen varsa buyursun geldin yakalasın kessin cezayı. peeh!!
    fearlesboyy ve muhammetcon bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Özgürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 600RR olucak okadar özen göstericem egzoz var diye gazlamıcam mıllet rahatsız olmasın dıye gelıp ekipler bana laf yapıcak ? yok öyle bi dünya polis amcaaaaaa , ben o an itibari ile apaçi tayfasına katılırım ve katlanır bir plakalık alarak sorunu kökten çözerdim sonra mı ? sonra polis ekibi gördügüm yerde elimden ne geliyorsa egzozumu konustururdum gebzede öyle gebze saten kücük bir şehir toplasan 3-4 kişide büyük makına vardır ve hepsi polisten nasibini aldıgı için genellıkle herkes oyle 125 cc scoter bile plakayı katlamış geziyor olanlar hem masumlara oluyor....

sen cidden akıllanmıcaksın neyse geçen ceza yemiştin zaten umarım bunlar hep kulağına küpe olur.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka direk kuyruk altına. yok fotoğraf çekecekmiş, yok bilmem ne? kimsenin saçmalıkları ile uğraşamam valla. bu ülkenin bütün dertleri bitti, herkes refaha kavuştu, bir eksoz kaldı kovalanması gereken. hadi ordan be!!

gazı açar uzarım, poposuna güvenen varsa buyursun geldin yakalasın kessin cezayı. peeh!!
    inşallah bir gün kovalamacadan kacarken vuruldu haberı yada kavalamadan kacarken bir başka yayayı ezdi haberı okumayız .o eskidendi çevirmeden kaçanın yanına kar kaldıgı ne demişler kaçan kovalanır ve kovalıyorlar hocam sonrası ise daha farklı oluyor tavsıye etmem ama şahsi fikriniz kaçabilirsiniz
    buyrun linkler
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t..._iddiasi.html#
    http://www.haber3.com/silahla-vurula...i-2821653h.htm
    http://www.mansettv.com/mobil/haber.php?id=52984

sizin için kaçmak nasıl doğal bir tepki ise polis için kaçanı vurmaK bir okadar doğal hal aldı bugünlerdehttp://www.milliyet.com.tr/dur-ihtarina-uymayan-motor-surucusu-bolu-yerelhaber-420060/
    http://www.etraf.com.tr/gundem/bolud...ndi-h1464.html

buyrun buda mt de acılmıs bır konu
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...lanabildi.html

Motosikleti
    ktm 1190

popolarına güvenmelerine gerek yokki. önüne 3 tane arabayı koyarlar işte o zaman sende popona güveniyosan arabaların uzerınden atlar gidersin ))

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ehliyetimin evraklarını teslim etmeye, motorumla gitmiştim. teslim ettim tabi elimde de kask, tam emniyettin oraya pusmuş bir polis, motoruma bindim sağa sinyal verdim yol boşaldı, yola doğru gittim arkamdan bir alarm sesi viyüyüyüyü 34 AU 0928 Sağa çek. çektim sağa, ehliyet yok çünkü daha kartı teslim almadım. ruhsatı istedi gösterdim, sigortayı vs kontrol etti. Güler bir şekilde şöyle dedi " Ehliyetini sormuyorum, az önce elinde evraklarla içeri girerken gördüm seni dedi. olmadığını biliyorum dedi." dedim haklısınız, 5,6 dk sohbet ettik. ondan sonra dikkat et dedi kartı alana kadar caddeye çıkma fazla dedi şu sıralar ceza konusunda epey temkinlilermiş ( 2014 haziran ayı itibari ile her ceza başı cezayı yazan polis prim alıyor )
    not; polis trafik polisiydi.

iyi insanları da var kötü insanları da,
    arkadaşlarımızın dediği gibi nasıl konuştuğunu bileceksiniz.
    bana ceza yazsa yeriydi, hatta ben " abicim kartı alsam ne yazar almasam ne yazar hak kazandım işte! " desem belki motoru alacaktı, ceza yazacaktı..

tekrar ediyorum,
    arkadaşlarımızın dediği gibi nasıl konuştuğunu bilmelisin.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    popolarına güvenmelerine gerek yokki. önüne 3 tane arabayı koyarlar işte o zaman sende popona güveniyosan arabaların uzerınden atlar gidersin ))
    onlar araba ile gelene kadar ben çoktan geçmiş olurum ordan, merak etme sen.

Motosikleti
    ktm 1190
    ben merak etmem banane hatta. yaptıgın yada dusundugun bu dusunce sonucundada senden süphe ederim . doğru sölüyorsun uzayıp gidebilirsin cunku onlarda telsiz vs yok dimi diyemiyorlar yani birirlerine şu istikametten geliyor vs diye. neyse seni durdurmak isterse sen böyle yaparsın ama burda bari başka insanlara kötü örnek olma. ondan sonra senın fıkrınde olanların burada cenaze haberlerini okumayalım.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Polisin elindeki telsiz sizin hayabusanızdan hızlı biliyormusunuz.
    Bir bakmışsınız 10 km öteye kurulmuşlar.

Polis seni yakalamak isterse kaçamazsın haberin olsun. Hayabusada böyle bir özellik yok malesef.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin elindeki telsiz sizin hayabusanızdan hızlı biliyormusunuz.
    Bir bakmışsınız 10 km öteye kurulmuşlar.
    10 km içinde o doğrultuda gideceğim ne malum? istanbul içinde binlerce çıkış var, sokak var yani.
    muhammetcon bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    10 km içinde o doğrultuda gideceğim ne malum? istanbul içinde binlerce çıkış var, sokak var yani.
    Binlercede polis var , özelliklede yunuslar.
    Zaten eğlence arıyorlar.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    ktm 1190
    ya he abi he bide iyi bişeymiş gibi hala savunuyosun ya hiç bişi demiyorum sana cidden. çevirirse polis kaç git tamam abi sen en iyisin en hızlısın en asisin en akıllısın vs vs . cidden böle saçma tartışmalara gırmeye hıc gerek yok . he diyip geçiyorum. tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binlercede polis var , özelliklede yunuslar.
    Zaten eğlence arıyorlar.
    bir tek onlar aramıyor ki eğlence, bende arıyorum. buyursunlar, beklerim her daim. şöyle bir gerçekte var, son 10 sene içinde sadece bir kez çevirdi trafik polisi. o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya he abi he bide iyi bişeymiş gibi hala savunuyosun ya hiç bişi demiyorum sana cidden. çevirirse polis kaç git tamam abi sen en iyisin en hızlısın en asisin en akıllısın vs vs . cidden böle saçma tartışmalara gırmeye hıc gerek yok . he diyip geçiyorum. tekerin düz bassın.
    adaletsizlikte dünya markası olmuş bir ülkede kendi adaletimi kendim yaratıyorum. olay bundan ibaret.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)