Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Megelli 250R ve Yuki Spitzer 250 Hakkında Bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    firatatalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinG34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kararını verdin mi hocam ?

Aynen Yzf olur büyük ihtimalle ama dediğim gibi maddi bi sıkıntı olursa cbr alırım yoksa hedef yzf

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Bende almadan önce YZF düşündüm ciddi bir görsel güzellik var tartışmasız.

Kafenin önüne CBR'ı mı arkadaşımın YZF'si ni çok çektik sahiden göz alan bir motor.

Ben maddiyattan dolayı CBR aldım, ilk aldığım zamanlar arkadaşlarımla turlarken motorları değiştirdik YZF ile sürüş çok zevkli ben motordan indim ama diğer arkadaşım benim CBR'dan inmedi

Benim motorda oturuş biraz daha rahat ama YZF kullanan arkadaşıma bu çok güzel geldi 1 saat sonra sırt ağrım başlıyor dedi ama illa herkeste ağrıyacak diye birşey yok tabi.

Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende almadan önce YZF düşündüm ciddi bir görsel güzellik var tartışmasız.

Kafenin önüne CBR'ı mı arkadaşımın YZF'si ni çok çektik sahiden göz alan bir motor.

Ben maddiyattan dolayı CBR aldım, ilk aldığım zamanlar arkadaşlarımla turlarken motorları değiştirdik YZF ile sürüş çok zevkli ben motordan indim ama diğer arkadaşım benim CBR'dan inmedi

Benim motorda oturuş biraz daha rahat ama YZF kullanan arkadaşıma bu çok güzel geldi 1 saat sonra sırt ağrım başlıyor dedi ama illa herkeste ağrıyacak diye birşey yok tabi.
    Almadan önce ikisininde oturuş pozisyonunu denerim , bu dediğini göz önünde bulunduracağım sağolasın

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam şimdiden hayırlısı olsun. YZF hakkında soruların olursa özelden falan yazabilirsin, yardımcı olurum.
    firatatalay bunu beğendi.

Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şimdiden hayırlısı olsun. YZF hakkında soruların olursa özelden falan yazabilirsin, yardımcı olurum.
    sağolasın usta

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Megelli 250R ve Yuki Spitzer 250 deyip ,başka motosikletler hakkında krank kırıyomuş zart yapıyormuş yorumları paha biçilemez.Ben şurdan yerimi ayırayım buralar değerlenir.

Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın galiba satan yer var mı diye bakıyım dedim sıfırı yok onun yerine max 5 bin km de 2014 modelleri var onlarda 4,5-5 bin tl arası olunca anlaşılıyor zaten ne olduğu.Ama şekli güzel be

http://image5.sahibinden.com/photos/...4841453y49.jpg
    Ayak marşlı super sport kategorisinde tek 😂😂

bu motorları alacağınıza yzf 125 i alın derim.. yzf 15 beygir.. bu 250lik olarak bilinen motorlar da muhtemelen GERÇEKTE 16 beygir

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

zaten çuki, yzf r125 in kopyasi... en azından ortada bi yamaha kalitesi olur..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaslar bu motorlarin tipleri iyi gelir herkese zamaninda bana da iyi geldi gittim calibre aldim iki tane farkli farkli kullandim aslinda pek sorun yasamadim az kullandigim icin ama sunu belirtmek isterimki cinli motorlardan sonra hondaya bindim oyle ahim sahim modelinede degil tabi cbr125 aldim ve ilk farkettigim cinli motorlarda denge felan yokmus fren sifirmis viraj sifirmis meger arada ciddi farklar varmis onun hissiyatini uzun zaman kullaninca anliyor insan.
    tiawern bunu beğendi.

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Megelli250R Kullanıcı olarak merak ettiklerini yanıtlayabilirim, yalnız her motosiklet markası Türkiye 'ye geldiğinde önce illa ki bir beklenir birileri kullansın, görsün, baksın bir sıkıntı yada sorunu yada problemleri var mı diye ona göre bizde alalım yada görelim deriz.
    Benim ilk motosikletim Megelli250R ve üzerinde hemen hemen 8.000Km tamamladım ve şuanda hava şartları nedeni ile çok kullanma fırsatım olmasa da Yağmur altında da kullandım, Güneş altında da kullandım, Yağmur altında da kaldı, Güneş altında da kaldı.
    Basit basit sorunlar ( sigorta yada basit akü zayıflaması sorunları dışında ) herhangi bir sorun yaşamadım...
    " Bakarsan Bağ, Bakmazsan Dağ Olur " Her motosikletin bir sorunu yada arızası çıkar, fakat o arızayı giderebiliyorsanız sorun yoktur. Altında ki makinenin ne olduğunu biliyorsan, her makine sana çiçek gibi gelir...
    Tek silindirli bir makine ile çift silindirli bir makine arasında ki titreşim farkını anlamamak zaten herhalde tuhaf bir mantık olur bana kalırsa, titreşimden kasıtta hani Barkın 'ın dediği kadar da değil Onun ki biraz abartma gerçekten ...
    Megelli250R ile tek seferde 600Km yol yaptım ve bunu artçı ile birlikte yaptım ( Eşimle ) tek sıkıntımız oturma pozisyonu ve eşimin artçı olarak gerçekten davranamamış olmasıydı Yani bir yandan hem motosikleti idare ederken diğer yandan da eşimi idare etmek zorladı
    Kısacası Megelli250R sağlamış olduğu bütçeye göre kendi kategorisinde güzel bir makine...
    tiawern bunu beğendi.

Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli250R Kullanıcı olarak merak ettiklerini yanıtlayabilirim, yalnız her motosiklet markası Türkiye 'ye geldiğinde önce illa ki bir beklenir birileri kullansın, görsün, baksın bir sıkıntı yada sorunu yada problemleri var mı diye ona göre bizde alalım yada görelim deriz.
    Benim ilk motosikletim Megelli250R ve üzerinde hemen hemen 8.000Km tamamladım ve şuanda hava şartları nedeni ile çok kullanma fırsatım olmasa da Yağmur altında da kullandım, Güneş altında da kullandım, Yağmur altında da kaldı, Güneş altında da kaldı.
    Basit basit sorunlar ( sigorta yada basit akü zayıflaması sorunları dışında ) herhangi bir sorun yaşamadım...
    " Bakarsan Bağ, Bakmazsan Dağ Olur " Her motosikletin bir sorunu yada arızası çıkar, fakat o arızayı giderebiliyorsanız sorun yoktur. Altında ki makinenin ne olduğunu biliyorsan, her makine sana çiçek gibi gelir...
    Tek silindirli bir makine ile çift silindirli bir makine arasında ki titreşim farkını anlamamak zaten herhalde tuhaf bir mantık olur bana kalırsa, titreşimden kasıtta hani Barkın 'ın dediği kadar da değil Onun ki biraz abartma gerçekten ...
    Megelli250R ile tek seferde 600Km yol yaptım ve bunu artçı ile birlikte yaptım ( Eşimle ) tek sıkıntımız oturma pozisyonu ve eşimin artçı olarak gerçekten davranamamış olmasıydı Yani bir yandan hem motosikleti idare ederken diğer yandan da eşimi idare etmek zorladı
    Kısacası Megelli250R sağlamış olduğu bütçeye göre kendi kategorisinde güzel bir makine...
    Agzina saglik usta sagolasin yorumlarin icin boyle de dusundum ya millet alismis populer markalara simdi bi megelli diyince herkesin on yargisi oluyor , haliyle sıfır alip hangi marka olursa olsun kendin ona bebek gibi bakarsan bende sıkıntı cikaracagini dusunmuyorum , tekrardan sagolasin
    dmRhn bunu beğendi.

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı firatatalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agzina saglik usta sagolasin yorumlarin icin boyle de dusundum ya millet alismis populer markalara simdi bi megelli diyince herkesin on yargisi oluyor , haliyle sıfır alip hangi marka olursa olsun kendin ona bebek gibi bakarsan bende sıkıntı cikaracagini dusunmuyorum , tekrardan sagolasin
    Sağolasın Fırat Ben ikinci el aldım, çok söylenen şeyler çıktı yani Benzin Hortumu deliniyor, grenajlar boya atıyor yada titreşim çok fazla gibi gibi gibi çok şeylerde söylendi fakat kulak asmadım ve ilk motosiklet deneyimimi Megelli ile yaşamak istedim. Gittim aldım ( 2250 Km 'deydi ) şimdi üzerinde 8000 Km tamamlayarak 10xxx küsürlere dayandım Şükür Allah kaza bela vermeden uzun zamanda kullanmak istiyorum, satılıkta şuanda motosikletim fakat havalar güzel oldukça kullanmaya devam ediyorum ki önümüzde ki hafta havalar düzeliyor biraz, kesinlikle motosiklet üzerinden inmem Satılana kadar kullanmaya devam ederim, halen satılmazsa da mis gibi kaldırırım garajıma üstünede çekerim kılıfını havalar düzelince tekrar çıkartırım
    Satılığa koyduk, almak isteyenler ya senetle almak istiyor yada ölücü davranıyor bu da sinirimi bozuyor o yüzden saçma sapan fiyatlara satmak istemiyorum, çünkü ben memnunum
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Fırat Ben ikinci el aldım, çok söylenen şeyler çıktı yani Benzin Hortumu deliniyor, grenajlar boya atıyor yada titreşim çok fazla gibi gibi gibi çok şeylerde söylendi fakat kulak asmadım ve ilk motosiklet deneyimimi Megelli ile yaşamak istedim. Gittim aldım ( 2250 Km 'deydi ) şimdi üzerinde 8000 Km tamamlayarak 10xxx küsürlere dayandım Şükür Allah kaza bela vermeden uzun zamanda kullanmak istiyorum, satılıkta şuanda motosikletim fakat havalar güzel oldukça kullanmaya devam ediyorum ki önümüzde ki hafta havalar düzeliyor biraz, kesinlikle motosiklet üzerinden inmem Satılana kadar kullanmaya devam ederim, halen satılmazsa da mis gibi kaldırırım garajıma üstünede çekerim kılıfını havalar düzelince tekrar çıkartırım
    Satılığa koyduk, almak isteyenler ya senetle almak istiyor yada ölücü davranıyor bu da sinirimi bozuyor o yüzden saçma sapan fiyatlara satmak istemiyorum, çünkü ben memnunum
    Memnunsan gayet iyi valla devam et , bak bide kendi malin biraz temiz alinca basit basit sıkıntı cikarmaz heralde,umarim boyle devam eder , kazasiz belasiz bol surusler insallah
    dmRhn bunu beğendi.

mehmet188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    Alıntı firatatalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung hakkında da değişik yorumlar vardı krank kırma vs. muhabetleri varmıs eski modellerdeymis sanırım oda ama çok bilgim yok, kalite olarak tamam aynı şey olmasın da mesela ne bileyim masraf çıkarmayıp beni yolda bırakmayacak bişey lazım , ben suan 18 yasındayım öğrenciyim şehir içi kullanım olarak şehir dışı olcağını pek sanmıyorum ama olsa da yani ben bi 150-160 yapsam bile yeter aşırı bi hız tutkum yok yani işte tek sıkıntım bana masraf cıkarır mı ne olur acaba? tek korkum bu
    150-160 bile yapsam yeter ne demek sevgili kardeşim sanki 90-100 km hızdan bahsediyorsun. Boşver önce hakimiyet tecrübe kazan sonra o hızları yaparsın. Her tarafı açık bir aletle o hızları bırak 110-120 ye çık ne demek istediğimi anlarsın..Kalite ve yolu öğrenebilecek bir motor CBR 125 tavsiyemdir.

hocam ben öğrenci adamım megellide bütceme uygun gördüm fakat forumlarda duyduğum şeyler ile bir ön yargı oluşdu megelli250r bana masraf çıkartırmı.

Cinlinin fiyati uygun vs ve 250 cc diye sakin motor almayin.Satilmadan once bile vidalari pas tutan malzeme kalitesi kotu motorlari surpriz ve sorunlu aletler bunlar.

Ne gerek var..CBR 125 tas gibi motosiklet surprizi olmaz can sikmaz yormaz ..Sadece hirsiz dusmani cok caldirma yeter..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı ömer kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben öğrenci adamım megellide bütceme uygun gördüm fakat forumlarda duyduğum şeyler ile bir ön yargı oluşdu megelli250r bana masraf çıkartırmı.
    lütfen alma dostum. satmaya çalışsan satamazsın, binmek istesen masraf çıkarır ve gerçekten çok çok çok titriyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)