Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhabalar arkadaşlar

Uzun süredir gerek burası gerek diğer forumlar olsun , youtube'da incelemeler olsun , altın elbiseli adam vs. aylardır birçok bilgi edindim ( internet bilgisi ne kadar doğru yanlış tartışılır gerçi )

Şu an ehliyet kursu sürecindeyim 27 Aralık sınavından sonra kısmetse ocak sonunda ehliyetimi teslim alıyorum , mezuniyet hediyesi olarak da başlangıç motosikletimi aldırmayı düşünüyorum , tecrübem 0 kursta öğreniyorum.

Sizden öncelikli isteğim teorik bilgilerimi nasıl tamamlayabilirim ? Kursta soruyorum deniyorum ancak varsa bir derlenmiş kaynağı paylaşırsanız çok sevinirim.

2. olarak da bütçe 6bin civarı olur tahminen , başlangıç motorumu ne almalıyım ? 0 mı yoksa 2. el mi almalıyım ? İlk motosikletim olacağından muhtemelen devrilme , düşme gibi olaylar pek olası , bu yüzden ilk motoru 5binde alıp 15binde satmayı da az masraflı bir öğrenme şekli olarak görüyorum şahsen . Bu arada fiziksel özelliklerime göre tavsiyeler değişebileceği için onları da yazayım şu an kilo 92 boy 1.84 , biraz irice sayılırım bel bölgesinde.

Motosikleti nerelerde kullancağıma gelirsek , şu an için İstanbul'da yaşıyorum acemi bir motosiklet sürücüsü için çok kötü bir tercihe benziyor farkıdnayım ancak yapacak birşey yok . Motosikletten beklentilerim şehiriçi ulaşımı , E-5 köprü vs. kullanırken sıkıntı çekmeyeyim , çok yapmasına gerek yok şehiriçi olacağından ancak yaz geldiğinde motosikleti İstanbul'dan Adana'ya taşımam gerekecek , başlangıç motoru ve bütçeden dolayı 125 ya da 150cc 10-13 bg arası olacağından baya sıkıntılı olduğunu düşünüyorum bu işin tecrübe de olmadığını göz önüne alırsak ancak Ankara'da konaklamalı kalacağım için 2 güne bölerek sabah erken çıkıp akşam ankaraya ve sabah erken çıkıp akşam adanaya varacak şekilde 2 günde götürme şeklinde düşünüyorum.

Şimdiden kıymetli bilgi ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence gir bir satış sitesine 0-6.000 arası bütün motorlara bak hangisi hoşuna giderse araştır, sor , dene o zaman alırsın.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    benle aynı durumdasın sadece bütçen yüksek bende düşme kalkma olabilir diye 2. el düşünüyorum limitim 3500 tl eğer senin kadar olsaydı.. cbr alırdım... bu arada ben kask mont ve diğer aksesuarlara 1500 tl ayırdım sende en az o kadar ayırmalısın...

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    o boya kiloya cbf gider. rahat ve çekişi iyi olur. ikinci el, temiz. öğrenmelik. artan parayla ekipman. başlangıç için hızlı ivmelenen motosikletler bence alınmamalı. (cbr gibi) motosiklet sevdasını başlayamadan bitirmek sözkonusu. bi kavşağa biraz hızlı girmeye, veya bi ışıktan hızlı kalkmaya bakar bu olay. ben de benzer araştırmalar yaptığımda genel kanı bu yönde. ilk motor olarak sıfır alınmaz, o motor illa ki devrilecek çünkü. (diyorlar, ben 1000km'dir devirmedim henüz)

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hemen gidip bajaj boxer al sıfırı 2700 tl geri kalan paranı da ekipman ve eğitime ayır...tekrar para biriktirmeye başla 10000km den sonra hacmi büyüt derim

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Sanırım vitesli kullanmanda sıkıntı yok o zaman ybr lere bak bence
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen gidip bajaj boxer al sıfırı 2700 tl geri kalan paranı da ekipman ve eğitime ayır...tekrar para biriktirmeye başla 10000km den sonra hacmi büyüt derim
    hocam 92 kilo 1.84 boyla nasıl gözükür minik bir motora benziyor

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım vitesli kullanmanda sıkıntı yok o zaman ybr lere bak bence

eğitimde ybr kullandım gayet güzel bir motor bence , vites sorun değil vitesliye alışmak istiyorum.

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Ben 186 boyundayım ve kullanım amaclarım senınle aynı scooterla baslayıp trafıgı ogrenmek ıstedım o yuzden sym fıddle 2 125 s aldım,9 beygır lık mınık bır motor ama ılk motorum oldugu ıcın ferrarı gıbı geldı bana :D Şimdi ise 12-14 beygır cıvarlarında bır vıteslı motora gecıs yapmak ıstıyorum kafamda 2 model var oda

1-TVS apache rtr 150 13-14 beygir gibi bir gücü var
    2-Derbi stx 150 bu da 12-13 beygir arasında

Ama apache dense stx görsellık olarak daha cok hosuma gıdıyor ve yenı baslayanların olmazsa olmazı VİTES GÖSTERGESİ VAR :D

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    al bir ybr 125 rahat et hem yol tutuşu güzel hemde benzini kokluyor başlama motoru olarak altın elbiseli adam tavsiye ediyor ALLAHA emanet ol motor eğitimi almayı unutma sakın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)