Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hevesli genç

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    biz forum olarak cinsel tercihlere saygı duyarız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    600 cc ilk yokuşta altından fırlar.sansin varsa arkadan hizla gelen arabalarin altinda kalmasan bile bidaha o motora binmezsin.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Bende yeni motor aldım 150cc sana tavsiyem yapma! ünlemde koyayım ki ciddiye al arkadaşım bir önce kullandığım motor 100cc bu 150cc fazla fark yok değilmi ? İşte öyle olmuyor ilk gazı verdim debriyajı yavaş bırakacam ama bi titriyor tıpkı şaha kalkacak at gibi hemen bastım debriyajı aldım boşa düşündüm lan ben napıyorum diye. Çektim kenara geldim iş yerine bir kaç video izledim akşam eve gidincede uygulamaya çalıştım. Fena olmadı ama fark çok yani.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı Inferno 15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız ya daha 18 yaşında bir genç olarak hevesliyim anlayacağınız gibi sesi gidişi ama bi 250 ile başlamak daha mantikli gibi duruyor bakalım hayırlısı teşekkür ederim sizlere
    sevgili kardeşim bu konu burada onlarca kez sayfalarca tartışıldı. Genel geçer bir kural vardır ister motor olsun ister araba (ki daha çok arabadan anlarım) kullanmaya başladığın gibi güçlü bir araç ile bu işe başlanmaz. Hadi araba bir derece, su götürüyor lakin motor öyle mi?

Öncelikle 2 tekerli bu şeytan işi aleti kontrol etmeyi öğreneceksin. Bak ne güzel 3 ay 125cc kullanmışsın, 250 cc ile de 10-15 bin km kullan. Motor kullanmak sadece düzgün gidebilmek, trafiği okumak gibi şeylerde oluşmuyor, aynı zamanda da altındaki canavara hükmedebilmelisin. bu sebeple küçükten başla derler. 600 lük tabiki sürebilirsin onda bir şey yok ama sürmek ile altındaki araca hakim olabilmek farklı şeyler.

600 lük motor ile 125 lik motor arasında ciddi gaz tepkisi, tork, hız, ağırlık farkları var manevra kabiliyetleri aynı gibi gözükse de alışık olmadığın ağırlıktaki bir araç ile senin manevra kabiliyetin bir olmayacak. 125 cc lik bir motor 600 lüğün yanına geldiğine neredeyse yarı ağırlığında.

Vel hasıl kelam sana nacizane tavsiyem 250 CC lik bir motor arayışına gir bu konudan da koşarak uzaklaş girme bir daha. Bazı arkadaşlar yapacakları yorumlar ile kalbini kırarlar (onlarada kızma dediğim gibi onlarca kez anlatıldı bu konu, arama motoruna başlangıç motoru veya 600 cc motor ile başlamak gibi şeyler yazsa idin bununla alakalı bir sürü konu okuyacak idin)

ÜBER ÖNEMLİ NOT : Kask eldien mont vs gibi seni hayatta tutacak (ölümsüz yapanı icat edilmedi ne yazık ki daha) ekipmanların için gerekli bütçeyi ayırmayı unutma, kontağı çevirmeden önce hepsini almış ol...

Inferno 15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsikleti yok
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim bu konu burada onlarca kez sayfalarca tartışıldı. Genel geçer bir kural vardır ister motor olsun ister araba (ki daha çok arabadan anlarım) kullanmaya başladığın gibi güçlü bir araç ile bu işe başlanmaz. Hadi araba bir derece, su götürüyor lakin motor öyle mi?

Öncelikle 2 tekerli bu şeytan işi aleti kontrol etmeyi öğreneceksin. Bak ne güzel 3 ay 125cc kullanmışsın, 250 cc ile de 10-15 bin km kullan. Motor kullanmak sadece düzgün gidebilmek, trafiği okumak gibi şeylerde oluşmuyor, aynı zamanda da altındaki canavara hükmedebilmelisin. bu sebeple küçükten başla derler. 600 lük tabiki sürebilirsin onda bir şey yok ama sürmek ile altındaki araca hakim olabilmek farklı şeyler.

600 lük motor ile 125 lik motor arasında ciddi gaz tepkisi, tork, hız, ağırlık farkları var manevra kabiliyetleri aynı gibi gözükse de alışık olmadığın ağırlıktaki bir araç ile senin manevra kabiliyetin bir olmayacak. 125 cc lik bir motor 600 lüğün yanına geldiğine neredeyse yarı ağırlığında.

Vel hasıl kelam sana nacizane tavsiyem 250 CC lik bir motor arayışına gir bu konudan da koşarak uzaklaş girme bir daha. Bazı arkadaşlar yapacakları yorumlar ile kalbini kırarlar (onlarada kızma dediğim gibi onlarca kez anlatıldı bu konu, arama motoruna başlangıç motoru veya 600 cc motor ile başlamak gibi şeyler yazsa idin bununla alakalı bir sürü konu okuyacak idin)

ÜBER ÖNEMLİ NOT : Kask eldien mont vs gibi seni hayatta tutacak (ölümsüz yapanı icat edilmedi ne yazık ki daha) ekipmanların için gerekli bütçeyi ayırmayı unutma, kontağı çevirmeden önce hepsini almış ol...
    Abi ilgilendiğini için ve yardımcı olduğun için teşekkürler bende yılbaşından sonsonra cbr 250 almayi düşünüyorum Mayıs haziran gibi satıp 600 cc ye geçmeyi düşünüyorum böyle daha uygun olucak gibi sencede doğru bir kararmi

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Dün farklı bir topicde benzer bir konu vardı.Aslında orayada herkez benzer yorumlar yazdı.Motorsiklette önemli olan ne kadar büyük motor kullandığın değil motoru ne kadar iyi ve hakim kullandığın.Yazdığın tecrübe ile 600 cc bir motorsiklete geçmenle 250 cc bir motoru kullanman arasında kendini doyurmaktan fazla bir fark olmayacak.Yerinde olsam 250 cc alır ve en az 2 sene kullanırdım.Sonrasında 600 cc ye gectiğinde çok daha hakkını vererek motoru kullanırsın diye düşünüyorum.Motorsiklet uzun süre binilmesi ve her zaman hayatınının bir yerinde olması gereken birsey.Anlaşılan motorsikletide seviyor o zaman sana bir soru neden bundan bu kadar çabuk uzaklaşmak istiyorsun?600 cc bir motorsiklete binip yavaş giderim diyorsanda neden 600cc bir motorsiklet alıyorsun?
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    motorsikleti yok
    Alıntı grottobora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün farklı bir topicde benzer bir konu vardı.Aslında orayada herkez benzer yorumlar yazdı.Motorsiklette önemli olan ne kadar büyük motor kullandığın değil motoru ne kadar iyi ve hakim kullandığın.Yazdığın tecrübe ile 600 cc bir motorsiklete geçmenle 250 cc bir motoru kullanman arasında kendini doyurmaktan fazla bir fark olmayacak.Yerinde olsam 250 cc alır ve en az 2 sene kullanırdım.Sonrasında 600 cc ye gectiğinde çok daha hakkını vererek motoru kullanırsın diye düşünüyorum.Motorsiklet uzun süre binilmesi ve her zaman hayatınının bir yerinde olması gereken birsey.Anlaşılan motorsikletide seviyor o zaman sana bir soru neden bundan bu kadar çabuk uzaklaşmak istiyorsun?600 cc bir motorsiklete binip yavaş giderim diyorsanda neden 600cc bir motorsiklet alıyorsun?
    Ben zaten sürekli motor kullandım scooterim vardı Vespa ona bindim 2 3 yıl sonra Mondial 100 uag aldım ondan 125 yzf yamaha ya geçtim bi arkadaşımın benim kadar tecrübesi olmamasina rağmen 250 cc aldı ve cok çabuk sıkıldı bende bundan korkuyorum

Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Bence korkma.Çünkü emin ol cevrendekiler daha büyük motorlara binerlerken senin onlarınkinden daha hacimsiz bir motorla yanında olman onları daha çok üzecek ve seni gururlandıracak.Uzman olduğunu kimseden duymadan önce kendin hissetmelisin.Bu konuda da kendine dürüst olmalısın.

Motosikleti
    motorsikleti yok
    Alıntı grottobora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence korkma.Çünkü emin ol cevrendekiler daha büyük motorlara binerlerken senin onlarınkinden daha hacimsiz bir motorla yanında olman onları daha çok üzecek ve seni gururlandıracak.Uzman olduğunu kimseden duymadan önce kendin hissetmelisin.Bu konuda da kendine dürüst olmalısın.
    Peki sizce boyumdan dolayi bi sorun yasarmiyim . 5 6 ay yeterli bi süremi 250 cc nin uzerinde gecirecegim zaman olarak

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Boy falan çok fazla bir sıkıntı değil de acele etme kardeşim, önünde nice yıllar nice sezonlar nice motorlar var. Sindire sindire ilerle, unutma ki kimse sen 125 lik kullanıyorsun diye seni aşağılayamaz. Kaldı ki böyle yapan bir adama adam denmez zaten.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    forumda son zamanlarda dönen trolleme vakalarına istinaden sizler gibi gerçekten bilgiye ihtiyacı olan ve motosiklet sevdalısı arkadaşlarımızın da soruları cevaplanmadan geçiliyor. bu yüzden herkes dalga geçmeye meyilli bu tür konularda nedenini de açıklayayım:

-birisi geliyor daha önce hiç motora binmedim 1000/600cc motor alcam ben başka motora binmem bana gösterin diyor. ters ters abidik gubidik cevaplar veriyor
    -üstüne sen de 600lük motora binebileceğimi söylediler almak sitiyorum dediğin için forum sakinleri yine bir troll vakası diye düşünüyor. son yazdığında 250 cc alacağını söylemişsin daha önce 125 cc kullanmışsın, en güzeli olur bak ss değil enduro veya sm düşünürsen drz400 de düşünebilirsin o da gayet güzeldir. yine tek silindir 2 silindir 250 500cc arası düşünebilirsin. ha tabi arkadaşların da bahsettiği gibi kask eldiven ceket pantolon balaklava ve eğer imkanın varsa bot ayakkabı da almayı ihmal etme..

125ten 600cclik bir canavara geçmek çok basit gibi geliyor hani 1000cc değil ya algı problemi ile "o kadar da güçlü değildir" diye düşünüyor insanlar.. 1000cc motosiklet 17-20 sn de 300 görüyorsa bunlar da 260 270 görüyor aynı zaman dilimlerinde. yani 600 cc 4 silindir ss motosikletleri öyle hafife almayın.

bir algı var ya 600lük öldürmez 1000lik öldürür 1000lik çok tehlikeli yeaa.. (bu cümleyi çok duydum) (0))) öldürmez! kişi salaksa mobilet bile öldürür
    grottobora ve mehmetenis bunu beğendiler.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    trollere devam gördüğüm kadarı ile. dün üyelik açmış, bugün gelmiş herkesin zıplayacağı başlık açmış.

yöneticiler bu başlıkları neden kilitlemez onu anlamıyorum?
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    motorsikleti yok
    Ya ben işsizmiyim gelicem burda saatlerce oyalanıcam zaten twitterdan bu sayfayı takip edip duruyordum motor alıcagı kesinleşince bilgi toplamaya gerke duydum bu kadar net.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Bende oturmuş yorumlara bakıyorum. İşim kalmamış galiba, az hava alıyım dışarıda.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Ama önceden Yamaha 125 kullandım siz boyumdan dolayi mi diyosunuz alamadım neyden dolayı sıkıntı olur diyosunuz ?
    600 cc motor sana en fazla 3 ay sonra sıkıcı gelecek, ciğersiz çünkü gitmiyor, maddi durumun müsaitse ben sana R1 yada GSXR 1000 öneririm, ilk günlerde motora alışma dönemidir bu max gazı 4/3 aç , 1 hafta sonra falan zaten alışır dip gaz gidersin atla deve bi iş değil bu
    celikat ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    Dominar D400
    Ya ben işsizmiyim gelicem burda saatlerce oyalanıcam zaten twitterdan bu sayfayı takip edip duruyordum motor alıcagı kesinleşince bilgi toplamaya gerke duydum bu kadar net.
    Bilgi toplamaya gerek duyduysan daha önce aynı/benzer konularda açılmış bilmem kaç tane forumun bilmem kaç tane benzer başlığında verilen cevapları/yorumları oku ilk önce derim. Motor almak/motora başlamak isteyen dünyada bir sen yoksun, elbet sorulmuştur senin naçizane sorun daha önce. Siz bilgi toplamaya gerek duymuşsunuz da bunun için uğraşmak istemiyorsunuz sanki, dışardan öyle görünüyor. Biraz araştırmacı olun derim.

Burdaki bir çok kişi yardım etmek/yardım almak için burada, ancak niyetiniz iyi anlaşılmazsa ya da "iyi niyeti suistimal etme teşebbüsü" hissedilirse bir şekilde çok kırıcı olunabiliyor, uyarması benden.

Motosikleti
    Hayabusa
    görünen o ki ağır işsizsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc motor sana en fazla 3 ay sonra sıkıcı gelecek, ciğersiz çünkü gitmiyor, maddi durumun müsaitse ben sana R1 yada GSXR 1000 öneririm, ilk günlerde motora alışma dönemidir bu max gazı 4/3 aç , 1 hafta sonra falan zaten alışır dip gaz gidersin atla deve bi iş değil bu
    bence direk hayabusa ile başlasın. 600 al, 1000 al sat filan falan sıkıntı işler bunlar. al busa'yı olsun bitsin yani. nedir kardeşim atla deve mi yani? baktı ki busa kesmiyor, 5000 dolara tubo kitleri var, alır bir kit taktırır, olur makina 350-400 beygir. birazda o şekil devam eder. baktı o da kesmemeye başladı, bir turbo daha takar filan öyle gider bu iş. çocuğa yaptığınız sıkıntıya bak yahu?
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Peki sizce boyumdan dolayi bi sorun yasarmiyim . 5 6 ay yeterli bi süremi 250 cc nin uzerinde gecirecegim zaman olarak

Sorun yaşamazsın fakat kendine 250cc için 1-2 sene zaman vermende yarar var.5-6 ayda senin motora alışma sürecin daha yeni dolmuş oluyor.Tabiki bu süreç senin km ile de alakalı.1 ayda 10000 km yapıyorsan 5-6 ay güzel bir zaman ama ayda 1000 km yapıyorsan 1-2 sene doldur.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trollere devam gördüğüm kadarı ile. dün üyelik açmış, bugün gelmiş herkesin zıplayacağı başlık açmış.

yöneticiler bu başlıkları neden kilitlemez onu anlamıyorum?
    yöneticiler neden bu başlıkları kitlemiyor?
    -çünkü gerçekten bilgiye sahip olmak isteyen ve bilgisiz arkadaşlar da olabilir.. modlar da tutup sen dalga geçiyon sen ciddisin diye ayrım yapamaz. trol olduğunu düşünürseniz şikayet edersiniz ki şikayet et butonu tam entry yi yazan arkadaşın profil resimin altında, ayırca başlığa da girip yazmazsınız
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yöneticiler neden bu başlıkları kitlemiyor?
    -çünkü gerçekten bilgiye sahip olmak isteyen ve bilgisiz arkadaşlar da olabilir.. modlar da tutup sen dalga geçiyon sen ciddisin diye ayrım yapamaz. trol olduğunu düşünürseniz şikayet edersiniz ki şikayet et butonu tam entry yi yazan arkadaşın profil resimin altında, ayırca başlığa da girip yazmazsınız
    başlık çok eğlenceli o yüzden girip yazıyorum. bugünlerde bu tip başlıkların birden bire artış göstermesi ilginç değil mi sizcede?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)