Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eve Giren Hırsız Motosiklet Kontak Ve Alarm Anahtarını Çalmış

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar günaydın yardımınıza ihtiyacim var çok acil. Sıcağı sıcağına yazıyorum saat 06.20 de işe gitmek için uyandıgımda giriş kat olan evimizin kapısını açık buldum hala şokeyim, dibime kadar hırsız girmiş duymamışım. Acemi biri sanırım cüzdanımdaki 80 tl gitmiş cüzdanımı yerde buldum bide annemin ceplik olarak kullandıgı içinde para bulunur diye onu yere atmış. Fakat portmantoda duran motosiklet ceketimin içindeki anahtar ve alarm butonu yok. Araba anahtarı yerine yanlışlıkla almış olabilir, cunku araba anahtarı odamda duruyor ve dokunulmamış. Arka bahçede pimapenden yapılı bir garajda duruyor ve garajın kapı anahtarı duruyor. Motorun varlığından haberi yoktur çalanın sanırım ama ben motoru garajdan çıkaramıyorum yedek anahtarımla çunku alarm çok kötü ötüyor. Napabilirim bu butondan başka bulsam işe yarar mı yada elektrikçimi çağırmalıyım? Motorun kontak anahtarını değiştirmek için ustaya götürmek istiyorumda yardımcı olursanız sevinirim.

Alarm butonu dediğim şeyin aynısı bu aşağıda motorun anahtarının ucuna baglı olan kare buton soldaki ucu açılabilen..
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anahtarların açtığı tüm kapı kontak kilit nr varsa değiştir bir an önce
    YouSuffer, OnurTr ve mehmetenis bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Büyük geçmiş olsun,
    bu duyguyu iyi bilirim 5 kere evime hırsız girdi.
    polis çağırın parmak izi tespiti yaptırın cüzdana veya hırsızın dokunmuş olabileceği şeylere dokunmayın.
    ayrıca "ehliyetsiz" dediği gibi anahtarları değiştirin.
    kapı kilidi aynalı mı değilse acil değiştirin.

Peki bu anahtarın yedeği yok mu? Veya geçici olarak sirenin kablosunu sökebilirsiniz.
    YouSuffer bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6N
    Giden sadece motorun kontak anahtarı ve yukarıdaki bağlı oldugu alarm açma kapama butonu. Bu yukarıdakı butondan başka bulsam susturabılır mıyım yada alarmın kablosunu nasıl sökebilirim ki çok beceriksizimdir. Alarm arabalara takılan cinsten sanırım ve yedeği yok bende sadece motorun yedek anahtarı var. Hırsız para felan gitmiş zaten ben ilk olarak alarmı kapatıp sonrada motordaki alarmı ve kontagı değiştirmek istiyorum sadece, bir ihtimal motoru biliyorlarsa gece gelip pimapen kapıyıda açıp alarmı susturup motorumu çalabilirler diye düşünüyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bence motoru en son düşün, şimdi içeri giren hırsız içeri ne kadar kolay girdiğini diğer hırsız arkadaşlarına anlatacak, adresi tarif edecek, diğer kansızlarda deneyecekler. o yüzden eve alarm taktır 150 tl den başlar hareket sensörlü kapı sensörlü birşey al tak yatarken kur kafan rahat olsun. Bunların bozai çekeni derby koklayanı var ve karşılaşırsanız seni delmekten imtina etmezler dikkat...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...72322097/detay
    mehmetenis ve YouSuffer bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    sanırım yedegı var alarm ottü dıyorsunuz onunda çözümü alarmın kontagamı baglı yanı direk alarm sirenini sökseniz sonra çözüm bulursunz ama bencede ucuzsa kontak anahtarınıda değiştirin
    YouSuffer bunu beğendi.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    İlk önce eve nasıl girmişler onu tespit et bence, bir daha böyle tatsız bir olay yaşama.

Çelik kapında barel koruyucu çelik rozet yoksa hemen taktır. Birde bareli tuzaklı olanlarla değiştir.

Soldaki gibi olmalı, sağ taraftaki hikayedir.

Geçmiş olsun.
    YouSuffer ve Salih_T bunu beğendiler.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giden sadece motorun kontak anahtarı ve yukarıdaki bağlı oldugu alarm açma kapama butonu. Bu yukarıdakı butondan başka bulsam susturabılır mıyım yada alarmın kablosunu nasıl sökebilirim ki çok beceriksizimdir. Alarm arabalara takılan cinsten sanırım ve yedeği yok bende sadece motorun yedek anahtarı var. Hırsız para felan gitmiş zaten ben ilk olarak alarmı kapatıp sonrada motordaki alarmı ve kontagı değiştirmek istiyorum sadece, bir ihtimal motoru biliyorlarsa gece gelip pimapen kapıyıda açıp alarmı susturup motorumu çalabilirler diye düşünüyorum
    Motorun yedek anahtarı var zaten sireni bul sirenin bir kablosunu kesiver alarm çalsada siren ötmez.
    Bu çok basit bir işlemdir.
    Bu butonlardan başka bulsan susmaz çünkü hepsinin frekansı farklı
    sen en azından sireni sök motorunla gideceğin yere git akşama doğru alarmcıya gidip kodunu değiştirirsin ve yeni bir buton yaptırırsın.
    ama motorun kontak anahtarını muhakkak değiştir.
    Ve en önemlisi evin kapı kilidini aynalı taktır,alt üst.
    Eve alarm taktırmak en iyisi ama ilk önce bu işleri yap polis çağırdın mı parmak izlerini aldı mı bunlar önemli evden başka bir şey çalmış olabilir altın ziynet eşyası,cep telefonu gibi.
    YouSuffer bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6N
    Motorun yedek anahtarı var, alarmı kapatıcak yukaridaki resmi olan butonu yok ilk anahtarla birlikte çalındı. Motora taktım yedek anahtarı marşa bastım 1 dakika boyunca alarm ötüyor bunu kapatmam lazım ki binip servise gotureyim. Yada başka bir buton vs. uyarsa sadece kapatmaya yarar butonu alıyım arabayla gidip.

Ev ile ilgili kapıyı nasıl açmışlar bılmıyorum kucucuk giriş kat ev ve çelik kapı. Kapı kilidini 1 hafta önce değiştirdik çilingirden şüpheleniyorum. Alarm değil ama sürgü ve kilidini takmayı unutmasak böyle birşey olmazdı
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom
    Motorun yedek anahtarı var, alarmı kapatıcak yukaridaki resmi olan butonu yok ilk anahtarla birlikte çalındı. Motora taktım yedek anahtarı marşa bastım 1 dakika boyunca alarm ötüyor bunu kapatmam lazım ki binip servise gotureyim. Yada başka bir buton vs. uyarsa sadece kapatmaya yarar butonu alıyım arabayla gidip.

Ev ile ilgili kapıyı nasıl açmışlar bılmıyorum kucucuk giriş kat ev ve çelik kapı. Kapı kilidini 1 hafta önce değiştirdik çilingirden şüpheleniyorum. Alarm değil ama sürgü ve kilidini takmayı unutmasak böyle birşey olmazdı
    Çilingirden şüphelendiğini polise söyledin mi? Kapıda hiç zorlama yok mu?
    mehmetenis ve YouSuffer bunu beğendiler.

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Eve bencede hemen alarm taktır dostum.Sonrasında da motorsikletin kontak kitini değiştir.Motorsikletin kilitlerini de arttırmanda fayda var.Geçmiş olsun.
    YouSuffer ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce eve nasıl girmişler onu tespit et bence, bir daha böyle tatsız bir olay yaşama.

Çelik kapında barel koruyucu çelik rozet yoksa hemen taktır. Birde bareli tuzaklı olanlarla değiştir.
    http://kilital.com/579-881-large/kal...api-rozeti.jpg
    Soldaki gibi olmalı, sağ taraftaki hikayedir.

Geçmiş olsun.
    Ben bu soldaki kilidi aynalı diye biliyorum ama ismi barel galiba sizin dediğiniz gibi.Bizim evde hırsız kapı kilidini içini oyduktan sonra bu kilitkerden alt üst iki tane taktırdım şimdi rahatım ama hırsız bu ne olacağı belli olmuyor kapıdan girmese pencereden veya balkon kapısından giriyorlar.Evde değerli bir şey bulundurmamak gerek.
    Allah bunların bin türlü belasını versin.
    Benim eşimin altınları cep telefonlarını hep çalındı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Tamam işte sirenin bir kablosunu sök veya kes alarm susar zaten
    YouSuffer bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu soldaki kilidi aynalı diye biliyorum ama ismi barel galiba sizin dediğiniz gibi.Bizim evde hırsız kapı kilidini içini oyduktan sonra bu kilitkerden alt üst iki tane taktırdım şimdi rahatım ama hırsız bu ne olacağı belli olmuyor kapıdan girmese pencereden veya balkon kapısından giriyorlar.Evde değerli bir şey bulundurmamak gerek.
    Allah bunların bin türlü belasını versin.
    Benim eşimin altınları cep telefonlarını hep çalındı.
    Geçmiş olsun hocam,

Barel anahtarın girdiği göbeğin adıdır, yani asıl kilit. Tuzaklı olan barelin dış kısmı çok kolay kırılır, kırılınca kilit hiç bir yöne dönmez.
    Rozet dediğim şey ise bareli dışarıdan gelen müdahalelere karşı koruyan bir parça. Kimisi ayna diyor olabilir. Ben Rozet diye biliyorum.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014

Hep böyledir zaten kapıyı kilitleseydik girmezdi veya sürgüyü kapatsaydık girmezdi.
    Kısmet olan olmuş polis çağır parmak izlerini alsınlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam,

Barel anahtarın girdiği göbeğin adıdır, yani asıl kilit. Tuzaklı olan barelin dış kısmı çok kolay kırılır, kırılınca kilit hiç bir yöne dönmez.
    Rozet dediğim şey ise onu dışarıdan gelen müdahalelere karşı koruyan bir parça. Kimisi ayna diyor olabilir. Ben Rozet diye biliyorum.
    Doğru sizin dediğiniz piyasada bin türlü ismi var.içi tuzaklı kilitler dışı kırılsada dönmüyor.

Motosikleti
    XJ6N
    Polis parmak izi aldı, kapıda zorlama gibi birşey var ama anahtar gibi birşeyle açılmış dedi. Çilingiri söyledim aldılar sanırım babam subay oldugundan ilglenyormuş gibi yapsalarda hiçbirşey olmıyacağını bliyorum. Evden çalınan 2 şey var benım param ve anahtar. Resimlerde goruceksınız kucucuk yatak odamda dıbımdekı telefonu felan alamamış sadece kapı onunda fotoda gorulen yerde durmuş salona dıger odalara vs. girmemiş ki duyardık biz ondan sanırım.

Motorumu 2. el aldım, yedek anahtarı.

Kapı bu

Cevaplar için teşekkürler gerçekten napıcaagımı bilmiyorum. Motor gozukmeyen bıyerde kendı garajında fakat garajı açıp alarm susturulursa gece goturebılırler. Alarmı susturup enazından yenı bır alarm taktırmalıyım (yeni bir kontakda takmak gerek ama cbr 125r a yeni bir kontak ne kadar bilmiyorum maddi durumum elvermeyebilir şuan).

Cbr 125r da nasıl susturabılırım tam olarak alarmı mekanik teknik hiç bilgim yok açıkcası

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru bir süre çıkarma çıkarırsan da direk kontağını değiştir yabancı yada bilgisi olmayan takip etmeyen birisi değildir emin ol...seni de evini de motosikletini de gayet iyi çözmüştür...çok dikkat et...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Alarmın sigortasını sõk susacaktır. Daha sonrada yenisiyle degiştirirsin.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa

kapı kilidini kendim değiştiririm he zaman. beş dakikalık iştir.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Alarm elektriğini mutlaka akü ye bağlı alarm daki kablolara bak ne renk sonra aküye ulaş aynı renk kabloları sök yada kes yada siren kısmını bul ondan bi kablo kes çalıyor olsada sesi çıkmaz

Motosikleti
    XJ6N
    Motorda kapalı karanlık dar biryerde bi gidip bakayım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)