Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Asya Motor ÖTV yi geri çekti

Motovento
    REKLAM ALANI

herhalede ötv zammını koydukdan sonra satışlar düştü ki.
    tekrar fiyatları geri çektiler
    www.asyamotor.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haydeee adamlarda şaşırdı ne yapacaklarını...Vallaha şu anki fiyatları gayet iyi ama ne kadar zaman daha öderler ötv yi bilmiyorum...Alacak arkadaşların bence acele etmesi lazım

sorma
    para lazim :(
    offf..

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    millet şaşırdı bi ötv artırıyolar bi azaltıyolar
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    2 hafta önce 1950 YTL.lik motoru ÖTV zamli 2223 YTL'ye aldım. Ne olacak şimdi? Bana farkı geri ödeyecekler mi? Yoksa mahkemeye mi gideceğim?

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tata adlı üyeden alıntı
    2 hafta önce 1950 YTL.lik motoru ÖTV zamli 2223 YTL'ye aldım. Ne olacak şimdi? Bana farkı geri ödeyecekler mi? Yoksa mahkemeye mi gideceğim?
    Vallaha biraz önce onu düşünüyodum,alan varsa zamlıyken kötü olmuştur dedim kendi kendime...Maalesef ki dostum mahkemeye verme vs. gibi bi hakkın yok çünkü bu asya motorun yaptığı bi indirim ve bütün markaların fiyatlarla oynama yapma hakkı vardır...Mesela bende de T1 var Asya,benim aldığımda fiyatı 2.590 ytl idi.Ama şu anda 2.150 ytl ve arada 440 ytl fark olmasına rağmen bende hiç bişey yapamıyorum.Bu tür indirim ve bindirimler sürekli yapılır ve bu firmanın kendi insafına kalmış bişey...Sen gene bi asya genel merkezi ara ama hiç bi işe yarayacağını sanmıyorumÜzgünüm...

Motosikleti
    Satıldı
    Evet forrap kardeş, benim de farkı geri ödeyecekleri yönünde ümidim yok. Yine de yarın Nazilli Asya merkezi arayıp bir konuşmak gerek. Duruma göre bir de avukatla görüşeceğim.

Saygılar.

Magico_SortE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW CLASS 250cc
    beyler bildiğim kadarıyla yapılan iskonto var ise bu iskontadan yararlanamadan motor almış arkadaşlar 15 gün geçmemiş ise fazladan verdikleri parayı geri alabilirler

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı Magico_SortE adlı üyeden alıntı
    beyler bildiğim kadarıyla yapılan iskonto var ise bu iskontadan yararlanamadan motor almış arkadaşlar 15 gün geçmemiş ise fazladan verdikleri parayı geri alabilirler
    Sağol arkadaş. Bu bilgiyle ilgili bir kaynak da gösterebilirsen çok iyi olur. Benim yarın motorumun tam 15. günü.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    aslında hiç kalkışmayacaklardı ötv işine
    Ride your way

MeTaL_MoRguE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-r 1300 Hayabusa
    mahkemeye gitsen bile değişicek bişey olcağını sanmıyorum çünkü butun firmalar fiyatları arttırmak veya azaltmakta hakları wardır die bılıorum
    ''her şey zehirdir,mühim olan dozdur.'' kızıldereli atasözü
    Alttan Motorgaçli Çifttekersel Dengelik Götürgeci.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    asya motor ötv yi geri çekti derken ötv den doğan farkı kendisi telafi etti anlamında. yani fiyatını değiştirdi ötv yi değil.

buna da mahkemeyle çare bulamazsınız.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Sevgili arkadaşlar;

Asya Motor internet sitesinden alıntıdır;

3) ASYA DIŞ TİCARET ve MAKİNE SANAYİ LTD. ŞTI. herhangi bir uyarı ve duyuruya gerek duymaksızın her türlü fiyat değişilik hakkına sahiptir.

Yani siz motoru aldırken bunu kabul etmiş sayılıyorsunuz, mahkemede falan yapabileceginiz hiç bir şey yok, Her çeşit üründe yapılan her çeşit kampanya da maalesef bu tarz magduriyetler söz konusu oluyor, adamlar da yukarıdaki uyarıyla kendilerini saglama almış oluyorlar.

Saygılarımla

Motosikleti
    Satıldı
    Evet arkadaşlar, mağduriyetin ötesinde kendimi enayi yerine konmuş hissediyorum. Uyguladıkları iskontoyu geri ödeyeceklerini sanmıyorum. Sessiz kalmamak adına Asya Motor'a aşağıdaki yazıyı yazdım. Bilginize...

Sayın Yetkili,

2004 yılında ürünlerinizden HJ-125-T'yi satın alan, 2005 yılında bu ürünün fiyatını rekabet nedeniyle 350 YTL düşürdüğünüzü gören; 29 Nisan 2006 tarihinde de 2223 YTL karşılığı 150-T6 alan ve dün itibariyle fiyatı 273 YTL düşürülen ürününüzü satın almış bir mağdur müşterinizim. Bursa'daki otomotiv lobisinin baskılarıyla motorsikletlerin ÖTV oranlarındaki artış sizleri olduğu kadar bizleri de kızdırmıştır. Ama fiyatlarınızla bu şekilde oynamanız sizlere ve ürünlerinize güvenen biz son kullanıcıları gerçekten mağdur etmektedir.

Firmanız, ülkemizde adı bilinen birkaç motorsiklet ithalatçısı ve potansiyel üreticisi olarak iyi bir imaj yaratmıştır. Ancak (benim açımdan) keyfi olarak değiştirdiğiniz fiyatlarınız, oluşmuş bu iyi imajı büyük ölçüde zedelemektedir.

Bugün için düşürmüş olduğunuz fiyatlarınızı, geçen hafta itibariyle artışa geçen döviz kurları nedeniyle yakın bir zamanda tekrar artırmak zorunda kalacaksınız. Ve ürünlerinizle ilgilenen alıcılar "Bunlar nasıl olsa yine indirim yaparlar, bekleyelim!" diye düşünmeyecekler mi?

Sadece ürünlerinizin diğerlerine göre iyi olması, servis ağınızın geniş, yedek parçanızın bol olması ürünlerinizin bundan sonra tercih edilmesi için yeterli olmayacaktır.

Son olarak şu hususu da belirteyim. Şu anda kullandığım 150-T6, Asya Motor'dan aldığım son motorsiklet olacaktır. Kaybedilmiş memnun bir müşterinin değerini bilmeniz ümidiyle, saygılar sunarım.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zannedersem sezon sonunda daha çoook indirim yaparlar.Bu sebeple aradaki farkı motora fazladan binme kirası olarak düşünmekte fayda var.Aynı şey bana arabada oldu.Yazdığım stilde düşünüp enayiliğimi biraz azaltıyorum.

Evet arkadaşlar, mağduriyetin ötesinde kendimi enayi yerine konmuş hissediyorum. Uyguladıkları iskontoyu geri ödeyeceklerini sanmıyorum. Sessiz kalmamak adına Asya Motor'a aşağıdaki yazıyı yazdım. Bilginize...
    şimdi benim anlamadığım mevzu şu.

Bu fiyat inişleri sadece Asya motor için değil
    Bütün motorlar için geçerli. Hatta bütün piyasa, şu aralar herşeyin fiyatı ucuzlamıyor mu?
    yeni çıkan herşey ilk önce piyasaya girdiğinde pahalıdır.
    sonra ucuzlar. örnek olarak cep telefonlarını verebiliriz.
    yada otomobilleri. Megane2 ilk cıktıgında neydi, şimdi ne.
    + buna düzelen ekonomik durumun da büyük etkisi var.

İlk üretimde maliyeti pahalı olabilir
    Buna sebep motosiklet i yetiştiremedikleri
    Talebin fazla olması olabilir
    Zamanla fabrika kapasitesini arttırır
    Piyasayı motora doyar. Farklı firmalar farklı kampanyalar yapar.
    ve müşterilerinin kendisini tercih etmesi icin
    bir takım avantajlar sunmalıdır.
    Bunlar ne olabilir
    Fiyat indirimi.
    Pesin fiyatına taksitli satmak
    Ürünün yanında hediyeler sunmak

5 sene evvel buzdolabı fiyatı neydi
    şimdi ne
    Sırf sen mutlu ol diye
    Fiyatlarını yukarı cekeceklerini sanmıyorum
    Sen bence dua et.. Fiyatlar dahada aşağı inmesin.

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı death adlı üyeden alıntı
    şimdi benim anlamadığım mevzu şu.

Bu fiyat inişleri sadece Asya motor için değil
    Bütün motorlar için geçerli. Hatta bütün piyasa, şu aralar herşeyin fiyatı ucuzlamıyor mu?
    yeni çıkan herşey ilk önce piyasaya girdiğinde pahalıdır.
    sonra ucuzlar. örnek olarak cep telefonlarını verebiliriz.
    yada otomobilleri. Megane2 ilk cıktıgında neydi, şimdi ne.

İlk üretimde maliyeti pahalı olabilir
    Buna sebep motosiklet i yetiştiremedikleri
    Talebin fazla olması olabilir
    Zamanla fabrika kapasitesini arttırır
    Piyasayı motora doyar. Farklı firmalar farklı kampanyalar yapar.
    ve müşterilerinin kendisini tercih etmesi icin
    bir takım avantajlar sunmalıdır.
    Bunlar ne olabilir
    Fiyat indirimi.
    Pesin fiyatına taksitli satmak
    Ürünün yanında hediyeler sunmak

5 sene evvel buzdolabı fiyatı neydi
    şimdi ne
    Sırf sen mutlu ol diye
    Fiyatlarını yukarı cekeceklerini sanmıyorum
    Sen bence dua et.. Fiyatlar dahada aşağı inmesin.
    Peki. Pazarlama, piyasa ve satış teknikleri bazında teorik olarak söylediklerin çok mantıklı. Kulağa doğru geliyor. Fakat bir de konuyu bir bütün olarak ele alalım ve pratikte ne olduğuna bakalım:

Mart sonu itibariyle ÖTV'deki artış gündeme düşüyor.
    Nisan ayının ortalarında yeni ÖTV oranları geçerlilik kazanıyor.
    Asya ve birkaç firma daha ÖTV'yi son kullanıcıya yansıtmayacaklarını deklare ediyorlar.
    Bu firmalardan yalnızca Asya Motor 28 Nisan 2006 Cuma günü bayilerine faks yollayıp artık ÖTV indiriminin geçerli olmadığını, yeni fiyatlara geçilmesini bildiriyorlar.
    Asya Motor zamlı fiyatları içeren kataloglar, broşürler bastırıyor.
    Buraya kadar herşey normal gözüküyor...
    2 hafta sonra öğreniyoruz ki tekrar ÖTV farkını Asya kendi ödemeye karar vermiş. 2 hafta önceki fiyatlarına geri dönmüş.

2 haftalık bir nabız yoklama yapmışlar. O arada ürünlerini satın alanları hiç umursamamışlar. Maliyetleri kurtardığı için demek ki, tekrar fiyatları düşürmüşler. Yani bizi müşteri yerine koymamışlar. O arada ürünlerini satın alan birkaç "koyun" veya "sazan" olarak değerlendirmişler. Bizlerden (koyun veya sazanlardan) bir tek ben sesimi çıkarmışım. Onu da sevgili arkadaşım, sen çok normal bir piyasa hareketi olarak değerlendirmemi önermişsin.

Fiyatların düşmesi tabi ki hepimizin arzu ettiği birşey. Ama bu Asya'nın yaptığı, tam da fuar sırasında ÖTV oranlarını arttıran Unakıtan'ın yaptığından farklı mı? Aynı zihniyet değil mi? Bu güzelim ülkede bizler ne çekiyorsak, hep bu zihniyet yüzünden çekmiyor muyuz? Anlık, günü kurtarmaya yönelik, 2 hafta sonrasını görmekten aciz firma yöneticilerinin kararları bir derece olsun sineye çekilebilir. Ben de şu anda bunu yapıyorum zaten. Acemi bir firmanın hatasını sineye çekiyorum. Çünkü bizim gibi sazan ve koyunların bol olduğu güzel Türkiye'mizde yapabilecek başka birşey yok.

Saygı ve sevgilerimle.

Not: "Düzelen Ekonomi" diyorsun. Ekonomi düzeldiği için herhalde, 1100 liralik motorları bile borçla alan üyelerimiz var bu sitede.

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki. Pazarlama, piyasa ve satış teknikleri bazında teorik olarak söylediklerin çok mantıklı. Kulağa doğru geliyor. Fakat bir de konuyu bir bütün olarak ele alalım ve pratikte ne olduğuna bakalım:

Mart sonu itibariyle ÖTV'deki artış gündeme düşüyor.
    Nisan ayının ortalarında yeni ÖTV oranları geçerlilik kazanıyor.
    Asya ve birkaç firma daha ÖTV'yi son kullanıcıya yansıtmayacaklarını deklare ediyorlar.
    Bu firmalardan yalnızca Asya Motor 28 Nisan 2006 Cuma günü bayilerine faks yollayıp artık ÖTV indiriminin geçerli olmadığını, yeni fiyatlara geçilmesini bildiriyorlar.
    Asya Motor zamlı fiyatları içeren kataloglar, broşürler bastırıyor.
    Buraya kadar herşey normal gözüküyor...
    2 hafta sonra öğreniyoruz ki tekrar ÖTV farkını Asya kendi ödemeye karar vermiş. 2 hafta önceki fiyatlarına geri dönmüş.

2 haftalık bir nabız yoklama yapmışlar. O arada ürünlerini satın alanları hiç umursamamışlar. Maliyetleri kurtardığı için demek ki, tekrar fiyatları düşürmüşler. Yani bizi müşteri yerine koymamışlar. O arada ürünlerini satın alan birkaç "koyun" veya "sazan" olarak değerlendirmişler. Bizlerden (koyun veya sazanlardan) bir tek ben sesimi çıkarmışım. Onu da sevgili arkadaşım, sen çok normal bir piyasa hareketi olarak değerlendirmemi önermişsin.

Fiyatların düşmesi tabi ki hepimizin arzu ettiği birşey. Ama bu Asya'nın yaptığı, tam da fuar sırasında ÖTV oranlarını arttıran Unakıtan'ın yaptığından farklı mı? Aynı zihniyet değil mi? Bu güzelim ülkede bizler ne çekiyorsak, hep bu zihniyet yüzünden çekmiyor muyuz? Anlık, günü kurtarmaya yönelik, 2 hafta sonrasını görmekten aciz firma yöneticilerinin kararları bir derece olsun sineye çekilebilir. Ben de şu anda bunu yapıyorum zaten. Acemi bir firmanın hatasını sineye çekiyorum. Çünkü bizim gibi sazan ve koyunların bol olduğu güzel Türkiye'mizde yapabilecek başka birşey yok.

Saygı ve sevgilerimle.

Not: "Düzelen Ekonomi" diyorsun. Ekonomi düzeldiği için herhalde, 1100 liralik motorları bile borçla alan üyelerimiz var bu sitede.
    düzelen ekonomi değil, düzülen ekonomi desek daha doğru olur.
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ekonomi düzeldiği için mi petrol fiyatları artıyor, vergiler artıyo.

cep telefonlarının her gün yenisi çıkıyor. eski teknoloji ürünlerde ucuza satılıyor.

2005 model R6 ve 2006 model R6 gibi.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

volkankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ürünü aldıktan sonra fiyatı düştü diye o firmaya düşman kesiliyorsun "birdaha sizden mal almıyacam" diyorsun.sen aldıktan sonra fiyatı birden fırlasaydı tebrik mesajı mı atacaktın?"bravo bundan sonra sizden alışveriş yapacam" diye.çok saçma....biraz düşünsen sende ne demek istediğimi anlarsın.kal sağlıcakla...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler