Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Asya Motor ÖTV yi geri çekti

Motovento
    REKLAM ALANI
    emre1159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (haojin 125t )Artık As150T
    Ya peki arkadaşlar honda fiyatları nie arttırdı ve hala aynı düşürmüyor. Çünkü adamlar bir kere ismini lekelemek istemiyo admlara motor 1000ytl bile mal olsa 2000 abicim keyfin bilir ister al ister alma dio çünkü adamlar kendini kanıtlamış. Bu yüzden asya ilk getirdiği haojin marka modele aşırı rabet gördü ve daha sonra as150 t yi getirdi millet fiyatı ucuz die bide 150 die onu aldı fakat ilk gelen partilerin hepsi arızalı idi bu yüzden herkes asya kötü dedi ve hala müşteri memnuniyetini kazanamış durumda. Fiyatlarla kafasına göre oynu ama zamanla istediği kadar oynasın hiç bir satış yapamıyacak ve öle kaybolup giden bir firma olacak. Bende asya kullanıcısı olarak bu durumdan şikayetçiyim bunlar oyuncakmı boyna fiyatı değişiyo. Sabitle fiyatını şunun zaten yeterince parayı yedek parçadan kazanıyon.
    Motorsiklete ehliyetsiz ve korumasız kesinlikle binmiyelim. Kurallara uyalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Magico_SortE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW CLASS 250cc
    tüketici haklarını okumak lazım arkadaş derslerini alıyordu oradan biliyorum firmalar fiyat arttırmada ve düşürmede hak sahibi olduğunu biliyorum bize sormadan bunu arttırabilir elbette ama düşürdüğünde fazladan verilen para geri alınması gerek eğer yakınınızda bir avukat var ise bence hemen danışın.
    tata
    kaynak olarak acıköğretim dersanelerinde tüketici hakları dersi veriliyormuş arkadaşım orada öğrenmiş . daha fazlasını bilemiyorum kusura bakma

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    ekonomi düzeldiği için mi petrol fiyatları artıyor, vergiler artıyo.

cep telefonlarının her gün yenisi çıkıyor. eski teknoloji ürünlerde ucuza satılıyor.

2005 model R6 ve 2006 model R6 gibi.
    petrol fiyatları ile ilgili bir yazı:

Petrol fiyatları uzun zamandan beri dünya ekonomilerini etkileyecek en önemli risklerden biri olarak görülüyor. IMF Başkanı Rodrigo Rato global risklerden bahsettiği hemen hemen her konuşmasında en önemli risk olarak petrol fiyatlarındaki yükselişi gösteriyor. Petrol fiyatlarını son 10 yıllık gelişimine baktığımızda bu öngörülerinin dikkate alınması gerektiği çok açık. Petrol üreticisi ülkeleri etkileyen en ufak bir olay hemen petrol fiyatlarına yansıyor. Amerika`nın en önemli petrol üreticisi olan Irak`a girdiği tarih, Katrina ve Wilma kasırgalarının Amerika`yı vurduğu zaman dilimleri grafikten petrol fiyatlarının tepe yaptığı noktalar olarak net olarak izlenebiliyor.1999`da barel fiyatı 10 doların altını gören petrolün bu yıl 70 dolara kadar çıktığını gözlemliyoruz. (Bir barel yaklaşık olarak 42 galon veya yaklaşık 159 lıtreye karşılık gelmektedir.) Ancak son günlerde oldukça iyimserlik hakim. Herkes petrol fiyatlarının olması gerektiği yere 40 dolara kadar düşeceğini bekliyor. Kışın çok ılıman geçiyor olması bu öngörüyü destekler nitelikte ve beklentiler gerçekleşebilir de. Ancak uzun vadeli trende baktığımızda resim çok daha farklı şeyler söylüyor.

..
    Biz petrol üreticisi miyiz? hayır.
    Petrolun barel fiyatları arttığı için mi benzine, mazota zam geliyor? evet

Ben otomotiv üzerine esnafım. Eski zamandan bahsediyorum, 15 günde bir zam gelirdi. Amcam eczacı yeni gelen zammları ilaçlara yapıştırmadan yenisi gelirdi.

Şimdiye gelelim: 2 yıl önce isim vermiyorum 25 lira olan antibiyotik bir ilaç şuan 15 lira.. Eskiye göre düşünürsek Ekonomimiz düzelmedi mi? Ben çok iyi oldu süperiz, aslanız demiyorum. Ama lütfen bu kadar gaddar olmayın. Bazı şeyleri görmezlikden gelmeyin.

Bu ülkenin ekonomisinde düzelme var.
    Ancak daha fazlasına ihtiyacı var.

lütfen bu konu ile ilgili yorum yapmayalım.
    Konuyu kapatalım. Konumuz motosiklet.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı Magico_SortE adlı üyeden alıntı
    tata
    kaynak olarak acıköğretim dersanelerinde tüketici hakları dersi veriliyormuş arkadaşım orada öğrenmiş . daha fazlasını bilemiyorum kusura bakma
    Teşekkürler. Bir sonuç çıkarsa bildiririm burada.

Alıntı volkankilicoglu adlı üyeden alıntı
    ürünü aldıktan sonra fiyatı düştü diye o firmaya düşman kesiliyorsun "birdaha sizden mal almıyacam" diyorsun.sen aldıktan sonra fiyatı birden fırlasaydı tebrik mesajı mı atacaktın?"bravo bundan sonra sizden alışveriş yapacam" diye.çok saçma....biraz düşünsen sende ne demek istediğimi anlarsın.kal sağlıcakla...
    Aristo mantığıyla yola çıkmışsın. Bu mantık hayatta pek çok yerde işimize yarar, olayları etkileyen bütün etkenleri görmezden geldiğin sürece. Yok arkadaş, düşünüyorum, düşünüyorum, anlayamıyorum. Anlama özürlüyüm belkide.

Benim anladığım sadece şu:
    1- Sözkonusu firmanın bir fiyat politikası yok. Pazarcı mantığıyla çalışıyor.
    2- Firma tüketicisini koruması gerektiğini düşünmüyor, varlığının tüketicisi olduğu sürece gerçekleşebileceğinin farkında değil.
    3- Firma keyfi kararlara çok yatkın. Bir gün "Ben bu sektörden sıkıldım, çekiliyorum. Ürünümü satın almış olanlar da ne halleri varsa görsünler!" diyebilir.

Bu sefer anlatabildim mi acaba?

Asya Motor'a ben artık güvenmiyorum. Sağı-solu belli değil. Bu yüzden artık onlardan mal almayacağımı söylüyorum. Sadece 2 motor için fazladan ödediğim 623 YTL değil olay...

Sağlıcakla.

tata, Asya Motor piyasadan en son çekilecek markalardan biri olur. Nazillide üretime geçmeyi düşünüyormuş yakında. Bir sürü makina-techizat yatırımı yapmış. Daha çok yerleşmeyi düşünüyor yani. Kısa zamanda 2. bir Kanuni olacağını tahmin ediyorum.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı death adlı üyeden alıntı
    petrol fiyatları ile ilgili bir yazı:

Petrol fiyatları uzun zamandan beri dünya ekonomilerini etkileyecek en önemli risklerden biri olarak görülüyor. IMF Başkanı Rodrigo Rato global risklerden bahsettiği hemen hemen her konuşmasında en önemli risk olarak petrol fiyatlarındaki yükselişi gösteriyor. Petrol fiyatlarını son 10 yıllık gelişimine baktığımızda bu öngörülerinin dikkate alınması gerektiği çok açık. Petrol üreticisi ülkeleri etkileyen en ufak bir olay hemen petrol fiyatlarına yansıyor. Amerika`nın en önemli petrol üreticisi olan Irak`a girdiği tarih, Katrina ve Wilma kasırgalarının Amerika`yı vurduğu zaman dilimleri grafikten petrol fiyatlarının tepe yaptığı noktalar olarak net olarak izlenebiliyor.1999`da barel fiyatı 10 doların altını gören petrolün bu yıl 70 dolara kadar çıktığını gözlemliyoruz. (Bir barel yaklaşık olarak 42 galon veya yaklaşık 159 lıtreye karşılık gelmektedir.) Ancak son günlerde oldukça iyimserlik hakim. Herkes petrol fiyatlarının olması gerektiği yere 40 dolara kadar düşeceğini bekliyor. Kışın çok ılıman geçiyor olması bu öngörüyü destekler nitelikte ve beklentiler gerçekleşebilir de. Ancak uzun vadeli trende baktığımızda resim çok daha farklı şeyler söylüyor.

..
    Biz petrol üreticisi miyiz? hayır.
    Petrolun barel fiyatları arttığı için mi benzine, mazota zam geliyor? evet

Ben otomotiv üzerine esnafım. Eski zamandan bahsediyorum, 15 günde bir zam gelirdi. Amcam eczacı yeni gelen zammları ilaçlara yapıştırmadan yenisi gelirdi.

Şimdiye gelelim: 2 yıl önce isim vermiyorum 25 lira olan antibiyotik bir ilaç şuan 15 lira.. Eskiye göre düşünürsek Ekonomimiz düzelmedi mi? Ben çok iyi oldu süperiz, aslanız demiyorum. Ama lütfen bu kadar gaddar olmayın. Bazı şeyleri görmezlikden gelmeyin.

Bu ülkenin ekonomisinde düzelme var.
    Ancak daha fazlasına ihtiyacı var.

[B]lütfen bu konu ile ilgili yorum yapmayalım.
    Konuyu kapatalım. Konumuz motosiklet.[B]
    emredersin

bazı fiyatlar arttı bazıları düştü. düşenlere örnek verirsen ben de yükselenlere örnek veririm. bu böyle devam eder. ötv neden geldi o zaman. neden zümrütten bile yüksek vergisi?

honda fiyatları düşürdü honda alanlar üzüldü. honda ötv den zamlandı millet sine üzüldü alamadık diye. bu işler böyle.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Burada artık bir nokta bariz bir şekilde ortaya çıkıyor.

Çin, Japon, Alman, İtalyan... Hangi menşeli olursa olsun. TR'ye giren bütün motorsikletler:

YÜKSEK ORANLARDA KAR MARJLARI İLE SATILIYORLAR...

Bizler "gelişmiş" denilen ülkelere kıyasla bile motorsiklet alırken ve kullanırken daha çok para ödüyoruz.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Asya bana artık hiç güven vermiyor. Hayırlısı ile ehliyetime kavuşuyorum. Kredi kartı limitlerimi artırdım ama adamlar hala telefonda konuşma adabı öğrenememiş. 3 gündür arıyorum bir kez olsun telefonda bana cevap veremediler. Bu sabahta sonunda telefonu kapattım. Asya cidden çok ciddiyetsiz firma. Ne fiyat politikaları belli ne müşteri hizmetleri. Almadan ben böyle düşünyorsam ben forumda artık hiç bir asya motor hakkında araştırma yapmama gerek kalmadı. Bizim bakkal bile bir sigara almama rağmen bekletmiyor başka işle uğraşırken araya sıkıştırmadan ilgileniyor.

Asya benim gözümde bitmiştir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler