Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motorum ve lastiği hakkın yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    Merhabalar ilk motorumu geçtiğimiz günlerde aldım. Lastikleri michelin ve motor 8 binde lastikler ne zaman değişmiş yada değişmişmi bilmiyorum ama aldığım sahibi değiştireceğini söylemişti ama fırsat olmamış. Arka frene çok hafif dokunmam gerekiyor yoksa kayıyor. Abartmıyorum çok hafif dokunmazsam hemen kayıyor ve motor. Lastikleri değiştirmem gerek sanırım. Önerebileceğiniz lastik var mıdır malum önümüzde kış. Motor yamaha yzf r125 100/80 130/70 ebatlar sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Bende de Michelin pilot serisi lastik var, yol tutuşu çok iyidir.

Lastik diş derinliğini kontrol ettin mi? Yani lastikler kabak mı?

Bir de şu var, benim arka freninin dozaj laması çok güzeldi, fakat servis ne yaptıysa artık çok çabuk kilitlenmeye başladı.

Yani direkt lastiği suçlama. Ben pazartesi motoru tekrar servise götüreceğim. Sende götür bir ayar yaptır bence.

Birde havalar soğuk, lastik ısınınca daha güzel yol tutar. Yani sabah sabah kalkıp bu lastikler hiç tutmuyor deme

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece diş derinliği değil, üretim tarihi ve kullanım süresi de önemli.
    @ahmetkorkmaz; arka disk fren, kampana olsa mümkün ama disk frene nasıl bir ayar yapmış olabilir ki. Eğer fren pedalının konumunu yukarıya almışlarsa siz istem dışı fazla kuvvet uyguluyor olabilirsiniz. Belki de farklı bir balata takmış olabilirler.

Hangi lastik konusunda ise forumda yakın zamanda yzf için lastik konusu vardı, epey tartışma çıktı o konuda Onu arayıp, baştan sona bir okuyun isterseniz

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece diş derinliği değil, üretim tarihi ve kullanım süresi de önemli.
    @ahmetkorkmaz; arka disk fren, kampana olsa mümkün ama disk frene nasıl bir ayar yapmış olabilir ki. Eğer fren pedalının konumunu yukarıya almışlarsa siz istem dışı fazla kuvvet uyguluyor olabilirsiniz. Belki de farklı bir balata takmış olabilirler.

Hangi lastik konusunda ise forumda yakın zamanda yzf için lastik konusu vardı, epey tartışma çıktı o konuda Onu arayıp, baştan sona bir okuyun isterseniz
    Arka frenim kampana

Şimdi tekrar düşünüyorum da sanırım sorun ayarla ilgili değil.
    Havalar soğudu ya, malum 10 km yapmadan ısınmıyor lastikler, benim derdim o
    Frene basınca soğuk lastik yolu tutamayıp kayıyor.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)