Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık ekipman incelemesi (yüksek fiyatlı ürünler içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Evet bir incelemeyle daha karşınızdayım.. Bu forumu genelde de ya inceleme yazmak için yada incelemeleri okumak için kullanıyorum zaten.. Konuya gelecek olursak; 25 kasım günü istanbuldan kandıraya geldim.. Sağanak yağmurda ekipmanlarımı test etme fırsatı buldum.. 2 kere de yanımdan geçen araç komple yıkadı beni öyle bir yağmurdan bahsediyoruz..

Kasktan başlayalım;

Shoei GT-Air:Pazarlıkla 1350 ye aldım bu arkadaşı honda mototaldan.. Konforu güzel,sesi az geçiriyor, güneş vizörü vs.. falan var işte.. Ben bu arkadaşın altını helmet windjammer denen bir dalgayla kapattım.. Ondan mı bilmiyorum havalandırması kötü geldi bana.. Diğer kasklarım her yerinden hava aldığından dolayı olabilir..(scorpion exo 410 diğeri)Bir de pinlock buğu yaptı gittim mototala yenisini taktılar.. O da 1 saat sonunda buğu yaptı.. Sonra söktüm saç kurutma makinesi ile nemini alıp bir daha taktım şimdi sorun yok gibi aklınızda bulunsun.. Puan verecek olursam 7/10 diyorum..

Gelelim monta;

Held Gore-tex ceket:%5 indirim koyun held ürünlerine.. Bu arkadaşı yazın kullanmak için aldım ben aslında.. Zaten alırken de satan arkadaş kışlık değil 3 mevsim diye uyardı.. Tabi ben gore-tex i gördüm ya atladım yağmura..

Ceket rahat.. Bu kat kat ürünleri alınca giyme derdi de çıkıyor tabi ama bunun giyimi de rahat. Yağmurda gelirken ceketin dış katman beyazdan griye döndü su yiye yiye.. Fermuar kısmından rüzgar geçiyor biraz.. He ben hasta olmadım yol bitiminde ciğerlerde hırıltı da yok.. Benim göbek olduğu için göğüs kısmında boşluk kalıyor o yüzden hava geçiyor gibi hissetmiş te olabilirim..

Dış ceplere para koydum ama biraz nemlenmişlerdi sağdan soldan az birşey alıyor demek ki.. İçinde gore-tex katman var çıkarılabilen rahat birşey.. Fermuar var işte ne geçerse oradan geçiyor zaten.. Ben indiğimde üstüm kuruydu ama işini yapmış demek ki.. Diğer markaların ekstra termal içliği de oluyor ama o montlarda fazla kışlık kaçıyor bana.. Sonuçta hayatımda 2 kere yağmurda sürerim ama yazın motordan inmeyeceğim..

Bir sürü havalandırması var arkadaşın.. Yaz için güzel kış için idare eder diyorum.. He böyle kötüledim biraz ama deri montla gitsen bu yolu 3 gün hastanede serum yersin valla.. 8/10 verdim bu arkadaşa..

Sıra pantolonda;

Held gore-tex pantolon:Bu elemanı mont kadar sevemedim ben.. Giymesi uğraştırıyor bir kere.. O gore-tex katmanın bot üzerinden fermuarını çekmek zor ya.. He taktiğini öğrendim ama bunun daha kolay olanları vardır elbet..

İşte gore-tex katman çıkabiliyor.. Bu arkadaşın yağmur almıyor olması lazımdı ama baya baya donum ıslaktı.. Fermuardan mı geçti yoksa direk gore-tex mi geçirdi anlamadım.. Bu pantolonda 3 mevsim..Cepleri su alıyor bu arkadaşın telefonu koydum biraz ıslanmıştı..Bacak arası böyle hava alabilen birşey dış katman.. Oradan hava değil su alınca olay pek güzel olmadı tabi..Bu yazın baya güzel birşey ama.. Bir ürün hem kışlık hem yazlık olmuyormuş işte..

He işin içine yağmur girmeseydi rüzgarda baya iyi birşey.. Giymesi sorunda giydikten sonra da çok rahat.. Hiç kendini hissettirmiyor,engellemiyor.. Kısacası yaz için güzel, kış için yetersiz.. 7/10 veriyorum.. Sadece kış için oyla derseniz 5/10 verirdim..

Gelelim bota;

Forma adventure:Bu arkadaşı %30 gerçek indirim zamanında aldım.. Parasının her kuruşunu hak ediyor bence.. Bir kere rahat.. Kısa bot denedim bundan daha rahatsız.. Ayağı iyi koruyor.. 3 yerden ayarlı istediğin gibi oturuyor,esniyor.. en üst kilit kısmına kadar su geçirmez kısım var ki çok iş yapıyor.. Yazın kullandım az biraz terleme yapıyor ama o da yürüyünce motor tepesindeyken değil.. Kışın rüzgar geçirmiyor ancak ısıtmıyorda.. Kalın çorap giy işte tamam..

Çok memnunum hatta yaz için aynı markanın spor modelini alıcam.. O kadar yağmur yedim çoraplar kuru çıktı.. 10/10 veriyorum bu arkadaşa.. Aldığım en iyi ekipman kendisi..

Eldivene gelelim;

Linkini aradım aradım bulamadım.. Artık üretilmiyor herhalde.. Spidinin keramide,h2o out yazan bir modeli.. Hissiyatı güzel.. tek güzel tarafı herhalde o.. Windproof,waterproof,breathable yazıyor.. Rüzgar geçirmez kısmı ilk 15 dk var cidden.. sonra parmak uçlarından üşümeye başlıyorsun.. Gelelim su geçirmez kısmına.. Ben ne kadar şirin babaysam o da o kadar su geçirmez.. Eve geldiğimde eldiveni çıkardım ve suyunu sıktım.. Su geçirmez değil su tutucu mübarek.. Utanmadan waterproof yazmışlar birde.. Elcik vardı birde motorda olmasa siz düşünün halimi.. Bir daha spidinin ürünlerini almamaya yemin ettirmiş arkadaştır kendisi..

He ne zaman kullanılır bu eldiven.. Sağa sola giderken yada sonbaharda hafif soğuk havalarda.. Yağmur ve soğuk rüzgarda bir cacık yapmıyor..250 tl gibi bir fiyata almıştım.. 3/10 veriyorum arkadaşa..

Ana ürünleri yazdım size şimdi birkaç yan ürünü yazayım.. Bana kalırsa yağmurluk giymeden yağmurdan korunmak mümkün değil.. Kuryeci arkadaşlarımızı örnek alalım..

Bellik:Bundan memnunum işte.. bunu gidip sert korumalı almaya gerek yok.. Koruma kısmını sırt koruyucu yapıyor zaten.. Bunun görevi ısıtmak ve böbreklerin sallanmasını engellemek.. İşini gayette iyi yapıyor.. Yolda hissettirmiyor kendini..10/10 veriyorum..

El koruma:110 liraya aldım.. Açıkcası zorunlu olarak aldım yola gidecektim sadece eldiven olmazdı taktırdım.. Rüzgarı kesiyor.. Dış tarafı baya su geçirmedi uç taraflarında az bir ıslaklık vardı o kadar.. Kibar birşey diye aldım ancak kurye arkadaşların taktıkları daha ucuz ve daha iyi korur sanıyorum.. naked motora fazla bile.. 5/10 veririm buna..

Gelelim lastiğe;

Pirelli Diablo Rosso 2:7 bininci km deyim lastikte hala bir o kadar gider gibi.. Yumuşak hemen ısınıyor.. Yağmurda virajda güven veriyor.. Asfaltta biraz kalın su tabakası varsa gezmeye başlayabiliyor tahliye kısmı biraz az.. 250cc de alınabilecek en iyi lastik.. 9/10 veriyorum bu arkadaşa..

Eğer linkleri becerebildiysem ürün isimlerine tıklarsanız ürünleri görebilirsiniz.. Eldiveni bulabilirsem ekleyeceğim.. sormak istediğiniz birşey varsa çekinmeyin.. İlk motorum 1900 tl ye kartlardan nakit avans çekip aldığım kanuni crosstu şimdi 1400 liralık ürünlerin incelemesini yaptım.. Baba parasının gücü böyle birşey..
    beko12345, F54 ve efizikci bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    öncelikle bu şekilde yola cıktıgınız ıcın tebrikler. düşünsenize ne hale geldık koruma kıyafetlerımızı gıydıgımız ıcın bırbırmızı tebrık edıyoruz ))
    umarım bazı arkadslarada yol gösterır bu yazınız.

bende bellik kullanıyorum ama arkası sert olanlardan bunu asıl kullanma amacım benım dik durabılmem ıcın. çünkü ister istemez bı yerden sonra böle hafif çökmeye baslıyodum ve bellıgımı aldıktan sonra çökemiyorum cunku çökmeye başlarsam hemen hooooopppp dıye uyarıyı verıyo cunku sert plastık oldugu ıcın arkası egılmeme ızın vermıyo ve bu sekılde dik durabılıyorum ve belim ağrımıyo. hatta bazen ofiste otururken falan bıle takıyorum hem motor hem gunluk hayatım ıcın kullanıyorum ) bu arada evet kesinlikle böbreklerı falan soguktan koruyo

iyi sürüşler...

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle bu şekilde yola cıktıgınız ıcın tebrikler. düşünsenize ne hale geldık koruma kıyafetlerımızı gıydıgımız ıcın bırbırmızı tebrık edıyoruz ))
    umarım bazı arkadslarada yol gösterır bu yazınız.

bende bellik kullanıyorum ama arkası sert olanlardan bunu asıl kullanma amacım benım dik durabılmem ıcın. çünkü ister istemez bı yerden sonra böle hafif çökmeye baslıyodum ve bellıgımı aldıktan sonra çökemiyorum cunku çökmeye başlarsam hemen hooooopppp dıye uyarıyı verıyo cunku sert plastık oldugu ıcın arkası egılmeme ızın vermıyo ve bu sekılde dik durabılıyorum ve belim ağrımıyo. hatta bazen ofiste otururken falan bıle takıyorum hem motor hem gunluk hayatım ıcın kullanıyorum ) bu arada evet kesinlikle böbreklerı falan soguktan koruyo

iyi sürüşler...
    Teşekkürler Korumasız motora binmek benim için seçenek olmadığından zor olmuyor açıkcası.. Eskiden param olunca gider kıyafet saat telefon alırdım şimdi gidip motosiklet ekipmanı alıyorum.. Korumaların esas görevi dışında diğer faydalarından dolayı da giymek lazım.. Adam kask takmıyor benim vizörüme çarpan arı, böcek sayısı belirsiz.. Ben göğüs koruma takıyorum mont içine rüzgar yememek için adam montsuz geziyor.. Kendi dayım bronşit oldu montsuz bindiği için. Kaldı ki 26 yaşında kalp krizi geçirip hayatını kaybeden var.. Sebep, göğüse rüzgar yemek.. Korumalarını giymezsen ya kısa zamanda kazadan yada orta zamanda hastalıktan ölürsün..1. hadi bir ihtimal yırttın diyelim 2. ihtimalden kaçışın yok..

Bellik benimde çok hoşuma giden birşey..Satın aldığımda motorumla gitmemiştim tüm gün içime giyip gezmiştim.. Soğuk günlerde takmak iyi geliyor.. Sert olanlardan koruma üstüne koruma olmasın diye almadım açıkcası.. Hala tshirt altına mı üstüne mi giyeceğime karar veremedim ama

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Korumasız motora binmek benim için seçenek olmadığından zor olmuyor açıkcası.. Eskiden param olunca gider kıyafet saat telefon alırdım şimdi gidip motosiklet ekipmanı alıyorum.. Korumaların esas görevi dışında diğer faydalarından dolayı da giymek lazım.. Adam kask takmıyor benim vizörüme çarpan arı, böcek sayısı belirsiz.. Ben göğüs koruma takıyorum mont içine rüzgar yememek için adam montsuz geziyor.. Kendi dayım bronşit oldu montsuz bindiği için. Kaldı ki 26 yaşında kalp krizi geçirip hayatını kaybeden var.. Sebep, göğüse rüzgar yemek.. Korumalarını giymezsen ya kısa zamanda kazadan yada orta zamanda hastalıktan ölürsün..1. hadi bir ihtimal yırttın diyelim 2. ihtimalden kaçışın yok..

Bellik benimde çok hoşuma giden birşey..Satın aldığımda motorumla gitmemiştim tüm gün içime giyip gezmiştim.. Soğuk günlerde takmak iyi geliyor.. Sert olanlardan koruma üstüne koruma olmasın diye almadım açıkcası.. Hala tshirt altına mı üstüne mi giyeceğime karar veremedim ama

benım sırttada var koruma bıde bellıkde var )) ben tshırt uzeeırne gıyıyorum yoksa pişiriyo boncuk boncuk ter atıyosun bel kısmından

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Elinize sağlık.

Gt-air sanırım 3 yıldızlı Sharptan, endişe ettiniz mi alırken ? Yoksa shoeidir ne yapsa yeridir mi
    Bu sıralar bende arayış içindeyim , yanlış anlamayın sorumu.
    Bende tercihimi arai veya shoeiden kullanmak istiyorum nasip olursa.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık.

Gt-air sanırım 3 yıldızlı Sharptan, endişe ettiniz mi alırken ? Yoksa shoeidir ne yapsa yeridir mi
    Bu sıralar bende arayış içindeyim , yanlış anlamayın sorumu.
    Bende tercihimi arai veya shoeiden kullanmak istiyorum nasip olursa.

Verilen paralar az değil en doğal hakkınız sormak

Sharp testlerini ilk 2 kaskımı seçerken en önemli kriter olarak almıştım.. ancak jonathan rea sanırsam kazasını gördüm

https://m.youtube.com/watch?v=pIlxIZFqkp0

Şöyle bir kazanın ardından ayağa kalkıp yürüdü ve bu kask 4 yıldız almış..(rx-7 gp).. bu kaskın ls2 ile aynı korumaya sahip olduğuna inanmakta güçlük çekiyorum.. bu yüzden sharp 2.3. Plana atıldı bende.. artik kaskın üretim teknolojisi daha fazla ilgilendiriyor beni.. tabi bu benim görüşüm..

Sorunuza gelecek olursak hayır pek endişe duymuyorum shoei den

Arai almak istiyordum açıkcası rx-7 gp ye tüm parami gömebilirdim ancak 1- double d ring bağlantısından nefret ediyorum.. 2-güneş vizörü yok.(gerçi dıştan vizör yaptilar) sırf double d bağlantı yüzünden almadım diyebiliriz.. kaldı ki arai her kafa tipine uygun kask yapiyor ki güzel birşey.. benim şans eseri kafa yapim shoei ye uydu..

Bu arada diğer alternatif schuberth ler.. en sessiz kask olarak araştırmanıza ekleyebilirsiniz..
    beko12345 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ee grotex ürünler de yağmur alıyorsa hemde bu bütçeye rağmen ben fazla araştırma yapmadan 250 tl civarına bi venom alayım bakayım keyfime
    mont pantolona boşuna 1500 tl gibi bi hatrı sayılır bütçe ayırmıştım boşuna sıkmayayım kendimi alayım cordura kumaştan bakayım keyfime sadece korumalar güzel olsa kafi
    revit alpinstar gibi mont pantolon takımlar 1300 1500 civarı ama hydrex kumaş
    tek korkum koruma vs değil sadece rüzgar geçirmesin su almasın ağzıyla kuş tutsun istemiyorum yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)