Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

eski model cbr 1215r

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar.ocak gibi ehliyet almayı planlıyorum. aklımda ucuz yollu japon bir ss var.diceksin la napacan o kadar eski model motosikleti. o paraya grenajlı motormu olur/alınır.git çin malı al sıfır. ama hergün 100 km yapacağım için o yürüyen tenekelere binemem.sizce eski nodel bir bisiklet lastiği kadar ince lastiklere sahip cbr 125 alıp yoluma devammı ediyim yoksa başka bi motor önerebilirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tam bir bütçe belirtirseniz daha net yanıt alırsınız.

Kusura bakmayin kafa dalginligiyla yazmayi unutmusum 3500 max 4000 liraya kadar butcem var :D

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Eski kasa CBR125'in kendisi başlı başına yürüyen tehlikedir hemde parçaları altın kaplama yürüyen tenekedir.

Parça fiyatlarını araştırdınız'mı hiç ? Bir radyatör'ünün bayi fiyatı 900 küsür lira.

3500 liraya gidin sıfır Mondial Drift alın eodajını düzgün yapın - düzgün kullanın günde değil 100, 300 kilometre bile soluksuz götürür.

Yada 2. el Yamaha YBR

Edit: Bende zamanında bu motorlardan almaya niyetlenmiştim ama sadeve yedek parça fiyatları ve bisiklet gibi ince olmasından dolayı vaz geçtim nasipse önümüzdeki ay sıfır Mondial Drift alacağım.

2 aydır araştırıyorum kullanan arkadaşlarımda vardı başka kullanıcılarlada konuştum, insan gibi binip bakımlarını düzenli yaptıran herkes memnun.
    tuna_tour bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Eskı kasa cbrye bulaşmanı pek tavsiye etmem.. o kadar temızını bulsan da yınede parça fiyatı bakım şu bu seni üzer.. O bütçe ile temiz cbf ybr apache bulursun.. Benım 2. apachem bu ve çok memnunum.. Cbrden tıtresımı az bu arada aklında olsn 0 km olsun çin malı olsun da bence yanlış..çinlide elbet seni üzer.. yada korkarak binersin ki bence bu maceraya gerek yok..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 km olsun çin malı olsun da bence yanlış..çinlide elbet seni üzer.. yada korkarak binersin ki bence bu maceraya gerek yok..
    Aynı şeyi TVS ülkeye girerkende diyorlardı hint malı motormu olur vs. vs. geldi gördük cihazlar azer bülbülden beter titriyor ve o kadarda ahım şahım bi kalitesi yok ve şuan sıfırı 5.700 lira civarı galiba o para o motora haram.

Bende her çinli demedim zaten Mondial Drift dedim 2 aydır gündüz drift gece drift bakıyorum araştırıyorum fiyatını hakkeden bir motor
    tuna_tour ve celikat bunu beğendiler.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi TVS ülkeye girerkende diyorlardı hint malı motormu olur vs. vs. geldi gördük cihazlar azer bülbülden beter titriyor ve o kadarda ahım şahım bi kalitesi yok ve şuan sıfırı 5.700 lira civarı galiba o para o motora haram.

Bende her çinli demedim zaten Mondial Drift dedim 2 aydır gündüz drift gece drift bakıyorum araştırıyorum fiyatını hakkeden bir motor
    Apacheye ancak uzaktan bakabilmiş biri için çok iddialı sözler bunlar.. Şu yazdıklarına çocuk güler ki ben muhatap alıp konuşmıcam bile..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    şimdi burada ağzı olan konuşuyor ama desteksiz konuşuyor. 2005 model repsol umu 2011 mart (12.000 km de) ayından kütahyadan 3. sahibinden almıştım. 2013 nisan ayında (37.000 km) trafik kazası sonucu ( %100 karşı taraf hatalı ) maalesef motorumdan ayrılmak zorunda kaldım. bu süre zarfında debriyaj balatası(önceki sahibinden dolayı kötüydü) zincir ve lastik değişimi ve her 4000 km de yağ değişimi + 1 defa subap ayarı hava filtresi 2 defa değişti toplam masrafım 500-600 olmuştur. bu süre zarfında 1 defa ankara*izmir , 3 defa ankara - istanbul , 4 defa istanbul-izmir , 1 defa da istanbul - izmir - fethiye - antalya - istanbul olmak üzere uzun yollar yaptım ki günlük şehir içi kullanımını eklemiyorum. 1 kere yolda kaldım o da 12.000 km yi geçen buji değişimini ihmal ettiğimden dolayı. ne fren balatası değiştim ne de ekstra masraf yaptım. ama dedim ya benim motorum hırpalanmamış sadece bakımsız kalmış bir motordu aldığımda. titreşim ise peglerde ve gidonda 8000 devirlerde başlıyor 11.000 devirlerde bitiyordu şuan mecburiyetten cb125e aldım 8000 km de ön fren balatası bitti 10.000 km de zincir değiştir demeye başladı sarf malzemesi eski cbr125 gibi kaliteli değildi bak. ayrıca cbr125 in viraj performansı iyidir bi kere alıştın mı bırakamazsın. demem o ki burada ağzı olan konuşuyor sen içinden geçeni yap. ayrıca ufak bi tüyo vereyim 6.vites kesicide 155 km bir hız yapabiliyor standart hali fakat hafif yokuş aşağı ve rüzgarı arkana falan alırsan. sonuç olarak gerçekten temiz olanını bulabilirsen al kaçırma ama genelde piyasadakilerin çoğu leş olmuş temizini bulmak gerçekten zor 1-2 foto atayım sana belki heveslendiririm. yedek parçaları pahalı fakat kaportayı çıkma parçalarla sinyaldır sarf malzemedir onları da honda dışından çok rahat temin edebilirsin.
    fethiye * ölüdeniz

istanbul topçular yada eskihisar feribot iskelesi

yine ölüdeniz

şile-ağva yollarında

ve son pert hali

sağlıcakla

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi burada ağzı olan konuşuyor ama desteksiz konuşuyor. 2005 model repsol umu 2011 mart (12.000 km de) ayından kütahyadan 3. sahibinden almıştım. 2013 nisan ayında (37.000 km) trafik kazası sonucu ( %100 karşı taraf hatalı ) maalesef motorumdan ayrılmak zorunda kaldım. bu süre zarfında debriyaj balatası(önceki sahibinden dolayı kötüydü) zincir ve lastik değişimi ve her 4000 km de yağ değişimi + 1 defa subap ayarı hava filtresi 2 defa değişti toplam masrafım 500-600 olmuştur. bu süre zarfında 1 defa ankara*izmir , 3 defa ankara - istanbul , 4 defa istanbul-izmir , 1 defa da istanbul - izmir - fethiye - antalya - istanbul olmak üzere uzun yollar yaptım ki günlük şehir içi kullanımını eklemiyorum. 1 kere yolda kaldım o da 12.000 km yi geçen buji değişimini ihmal ettiğimden dolayı. ne fren balatası değiştim ne de ekstra masraf yaptım. ama dedim ya benim motorum hırpalanmamış sadece bakımsız kalmış bir motordu aldığımda. titreşim ise peglerde ve gidonda 8000 devirlerde başlıyor 11.000 devirlerde bitiyordu şuan mecburiyetten cb125e aldım 8000 km de ön fren balatası bitti 10.000 km de zincir değiştir demeye başladı sarf malzemesi eski cbr125 gibi kaliteli değildi bak. ayrıca cbr125 in viraj performansı iyidir bi kere alıştın mı bırakamazsın. demem o ki burada ağzı olan konuşuyor sen içinden geçeni yap. ayrıca ufak bi tüyo vereyim 6.vites kesicide 155 km bir hız yapabiliyor standart hali fakat hafif yokuş aşağı ve rüzgarı arkana falan alırsan. sonuç olarak gerçekten temiz olanını bulabilirsen al kaçırma ama genelde piyasadakilerin çoğu leş olmuş temizini bulmak gerçekten zor 1-2 foto atayım sana belki heveslendiririm. yedek parçaları pahalı fakat kaportayı çıkma parçalarla sinyaldır sarf malzemedir onları da honda dışından çok rahat temin edebilirsin.
    fethiye * ölüdeniz
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...91&oe=551370F7
    istanbul topçular yada eskihisar feribot iskelesi
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...33127702178783
    yine ölüdeniz
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...50&oe=54DAF058
    şile-ağva yollarında
    https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/...06&oe=551F8F5A
    ve son pert hali
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...34&oe=551481E9

sağlıcakla
    senin motor hakkaten çok güzelmiş. 11binde olması ayrı bi güzellik. ama malesef bu fiyatlardaki yada bu yıldaki motosikletlerin artık yarısındanfzlası 45 bini aşmış bulunmakta.ayrıca cin malı motorları konusuna hiç girmeyelim. apache güzel seçenek ama tipi pek hoşuma gitmiyor malesef. ama motor 10 numara 5 yıldız yani.

Motosikleti
    Kuba CR1
    CBF 150 ye bak derim bütçene uygun hem benzini koklar tavsiye ederim

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    ilk motor için cbr 125 uygun olmaz. zira parçaları aşırı derecede pahalı. olaki motoru yatırdın, parça parası olarak ciddi paralar çıkar cebinden. aslına bakarsan cbr 125 ss filan da değil. bildiğin commuter'e karenaj takmışlar, bir iki değişiklik yapmışlar, olmuş sana ss çakması. motosiklet üreticilerinin satış pazarlama taktiklerine kanmayalım.

ilk motor olarak parçası ve bakımı ucuz bir motora bak.
    zapalka bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)