Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

arkadaş bir haftalığına motoru istedi..

Motovento
    REKLAM ALANI

O arkadaş kesimi işte motosikletten anlamaz ama ister.Vermezsin tamam der gider arkandan atıp tutar.Motoru al tamam dersen de büyük ihtimal hız felna deniyecek bilmeden (ki senin motor hayabusa).Başına bir şey gelecek kendisi belki birşey demeyebilir de ailesi muhakkak gelir neden motoru verdi felan biraz da oradan azar fırça. muhtemel motor bir süre tamirde kalıcak derken insan neye üzüleceğini şaşırır kısacası iki ucu ***lu değnek.Ustam sana Allah sabır versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Motor vermekte nedir yaw,cc si farketmez gider biyerde patlar sonra sebebi sen olursun.çok ters mevzular,motor sürmeyi bilse bile emanet motor vermek benim mantığa ters.arkadaş olmak deil ne olursa olsun.En mantıklısını yapmışsınız.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    İster hayabusa olsun ister çinli, hadi 50 metre yukarı 50 metre aşağı gitmek için anlarımda 1 hafta motor istemek nedir

Birde arkanızdan konuştuysa kesin hocam muhabbeti, kim takar yalova kaymakamını

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Motor avrat silah derim vermem
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    anahtarı verseler al bi tur at deseler 5 metre bile gitmem abi aslında ona iyilik yapmışın

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı bbatuhann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anahtarı verseler al bi tur at deseler 5 metre bile gitmem abi aslında ona iyilik yapmışın
    Aynen üstüne para versen şuan kullanmam, tecrübem çok az ve daha yaşamak istiyorum
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Beyinsizdir o kesin,bilirim o tipleri küserler kendi küsmelerini bırak dedikodu yapıp diğer arkadaşlarınlada aranı bozar.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    gecenlerde cok sevdıgım ve hıc kıramadıgım bır arkadasım ıstedı benden ver bı tur atıım dıye bılıyorum kı motor kullanmayı bılmıyo ve benden motor ıstıyo ya olmaz dıyorum yok kırılıyo falan bende en sonunda dayanamadım al lan dedım ama hep gozumun onunde youtube dekı gazı acaracmaz kafasına motoru yıyen ters donen agaca cıkan vıdeoları canlanıyo hazırım yanı olacaklara debrıyajı gazı falan anlatıyorum allahtan gaz kontrolunu bılıyomus aldı kısa bır tur attı sonra geldı cok sukur bısey olmadı senı ıyı anlıyorum ama cok cimriymişsin insan arkadasını kırarmı ... şaka şaka iyiki vermemişsin hem motorunu hemde arkadasını korumussun o da zamanla hatasını anlar herhalde . bak bu sefer senle aynı fıkırdeyım sasırdınmı
    tuna_tour bunu beğendi.

jonkro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660,Motoran Vento,Opel Corsa C
    Kardeş bu konuyu aslında açtığına bile değmez. Ben eskiden çok yumuşak yüzlü bir insandım ve bunun bedelini gerçekten çok acı biçimlerde ödedim ve en sonunda şunu anladım ki bu zamanda en çok öğrenilmesi gereken şey insanlara karşı (kim olursa olsun) 'HAYIR' diyebilmek.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan sevgilisini kimseye vermez bununla eşdeğer bi durum. vermiyorum kardeş de geç.
    LA NE GÜLDÜM YAAAA :D

Yıllardır motora bınerım , motorumda chopperların ıcındekı en agrasıf motor 800 cc grubu içinde . zx-r serisi cbr serisi , r 6 serısı hepsıne bindim . Arkadasım 2012 hayabusa aldı ışıl ışıl ; akşam kızla gezecegım kanka sana zahmet yıkarmısın bugun çok anakart birikti onları yapmam lazım dedı bende boştaydım yıkadım , cila falan da atıım . Kanka harıka olmus sankı fabrıkadan cıkmıs gıbı , git sık gel dedi . O kadar itiraz ettim emanet diye zorla bındırdı . Yok abi motor degıl yer uçağı basmayayım diyorum egzoz fenaaaaaaa tahrık edıyor ki basmadım 3.vites gaz ucunda 90 ile giden makıne aman abi verme sakın verme
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ya küfür etcem olmicak! herkes bu geçmişini sattımının motorunu sürmeyi kolay sanıyo. herkes sürere ha evet sürer.. gerizekalılar ya delirtiyolar bazen adamı.
    braveguy ve ccc67 bunu beğendiler.

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Yaklaşık 18 senedir motorsiklet kullanıyorum.Ne birinden motorsikletini ödünç bile olsa almışımdır, ne de motorumu birine vermişimdir.Cevremdekilerde bilirler huyumu o yüzden garajıma rahat rahat bırakır anahtarını bana verir giderler hiçbir zamanda istediklerini hatırlamıyorum.Bende motorum olmadığı çok zaman toplu taşıma kullandığımı israrlar rağmen almadığımı hatılıyorum.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    olur ya, acemi birisini kıramaz ve motorunuzu verirseniz ona ilk öğreteceğiniz şey panik yaparsan debriyaja bas olsun. bunu iyicene öğretip öyle verin motorunuzu.

bu arada bizim eleman gecenin köründe mesaj atmış, aga bu keleğini hiç unutmayacağım yazmış bana. fesupanallah dedim artık.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur ya, acemi birisini kıramaz ve motorunuzu verirseniz ona ilk öğreteceğiniz şey panik yaparsan debriyaja bas olsun. bunu iyicene öğretip öyle verin motorunuzu.

bu arada bizim eleman gecenin köründe mesaj atmış, aga bu keleğini hiç unutmayacağım yazmış bana. fesupanallah dedim artık.
    hocam eğer yakın arkadaşınsa. "unutursan a..." diye mesaj atabilirsin :D ha onu atamicak kadar yakın değilse boşver gitsin. kullanabileceğini sanıyo sen dahil bir çok insan bu moıtorları sürebilmek için yıllarını vermiş adam alıcak uzun yol yapıcak bi de. boşversin. senin boynunu bükmen bile bana batıyor. adam duygusala bağlıyor sen de üzülüyorsun. gönlün rahat bi şekilde s**tir i çekmen gerekir. bilmiyorum benim mi yapım bu ama ben rahatlıkla çekebilirim.

aranı boz demiyorum ama sana böyle duygusal yaptığında ya bsg diyebilmen gerekir bence. çünkü sen vermedin diye o hep böyle "vaay seni de tanıdık" dicektir. işte bu adamlara karşı biraz burnu havada olmalısın hocam. laftan anlamazlar. en basitinden "sen bu motoru sürebilir misin lan" diyebilirsin ki ben çok ağırlarını söyledim hiçbi yakın arkadaşım da alınmadı buna :D hatta bi tanesi z800 hayali kuruyo onu da motora başlatıyoruz. (tabi direk z800 ile değil)
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Hayabusa
    ben biraz yufka yürekli olduğumdan üzüldüm bu duruma tabiki. aslında "hayır" kelimesini kolay kolay kullanmam ama söz konusu bir arkadaşımın hayatı olduğundan kullanmak zorunda kaldım. o da benim kolay kolay hayır demeyeceğimi iyi bildiğinden şaşırdı, tepkisi buna heralde.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr250 olsa vermismiydiniz şuan?

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çok net olarak olmaz dedim. çünkü doğru düzgün motora binmişliği, tecrübesi yok. ayrıca dikkatsizde bir insan, pert edecek kendisini. neyse bu tamam abi dedi, bir şey söylemedi ama ortak arkadaşımızdan aldığım habere göre arkamdan bir ton abuk sabuk konuşmuş. birde arkadaş dedik biz bu adama yıllarca. hayat çok garip yahu. her dakika insana bir ders veriyor.
    gerçi benzer yorumlar gelmiş ama, kulakları çınlasın ayçal çevrek diye bir arkadaştan özel ders almıştım.
    ilk ders teori vs dir ya söylediği şeylerden biri şu oldu
    " motosiklet, sahibinin karısı/kız arkadaşı gibidir. ne kimseden ödünç alınır ne de verilir. sakın isteme ve verme" dedi.
    belki kaba bir teşbih ama düşününce çok doğru bir daha isteyen olursa bu şekilde reddedebilirsiniz.

Motosikleti
    Hayabusa
    emin değilim. zira arkadaşın biraz sakar ve dikkatsiz olduğundan bahsetmiştim. kendi motoru ile sayısız kaza yaptığından iyicene oturur bir düşünürdüm.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Verip kötü olacağına vermeyip kötu ol. Büyüğüm motor hakkında demişti bana

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Bence her açıdan gayet hayırlı olmuş.

Birincisi; anlattığına göre arkadaşının Hayabusa ile (hele bir de uzun yolda) hayatını kaybetmesine, sakat kalmasına, başkasına zarar vermesine, veya en iyi ihtimalle yaralanmasına sebep olabileceği bir kaza yaşaması yüksek ihtimalmiş, buna engel olmuşsun, verdiğin olumsuz cevap için seni tebrik ediyorum. Doğru olanı yaptın, açık ve net.

İkincisi de; kendin de bahsetmişsin mesajında:

"ben biraz yufka yürekli olduğumdan üzüldüm bu duruma tabiki. aslında "hayır" kelimesini kolay kolay kullanmam ama söz konusu bir arkadaşımın hayatı olduğundan kullanmak zorunda kaldım. o da benim kolay kolay hayır demeyeceğimi iyi bildiğinden şaşırdı, tepkisi buna heralde."

Hep 'evet' dediğinde herkes çok iyi arkadaştır zaten. Sen böylece bu arkadaşının ona 'hayır' dediğinde tepkisinin ne olduğunu görmüş oldun. Senin cevabına saygı duyması ve yaptığın açıklamalar ile empati kurması gerekirken o 'yaptığın keleği unutmama' yolunu seçmiş. Bence şu noktada yapabileceğin en iyi şey "Tamam unutma, Allah yolunu açık etsin" diyip yoluna devam etmek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)