Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

tech 90 kevlar korumalı pantolon

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tür pantolonlar günlük kullanım da nasıl rahatsız edici mi ve koruması güvenilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Forumda konu açmadan önce arama yaparsanız iyi olur.

Aynı mesajımı tekrarlıyorum buraya. Bende full kevlar olan modeli var. Bir kaç kere bütün gün ofiste giydim. Bir daha çok zorda kalmadıkça bütün gün giyeceğimi düşünmüyorum. Özellikle korumalar rahatsız ediyor bir süre sonra.
    logan07 ve Onurhan D bunu beğendiler.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Full kevlarlı versiyonları günlük yaşamda sıkıntılı ancak çarpışma bölgeleri kevlarlı olan modeller sıkıntısız oluyormuş, yakın zamanda bende almayı düşünüyorum.
    Onurhan D bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Motosiklet kullanırken gayet kullanışlı ama gün içinde devamlı kulanmak sıkıntı biraz
    Onurhan D bunu beğendi.

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    bende ful kevlarlı ve korumalı modelını kullanıyorum. belınıze tam oturmussa çok fazla sıkıntı yasatmıyor değilse agırlıgından dolayı belınızden dusuyor onun dısında cıddı anlamda rahatsızlık duyulacak kadar sıkıntı vermıyor
    Onurhan D bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Koruması güvenilir tabii ki sertifikalı ürün kullanılıyor sonuçta, günlük kullanımda da çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bende pirate kevlar modeli var, korumaları çıkarıp "günlük pantolon olarak kullanılabilir bile" diye düşünüyorum. Tabi eskimesini göze alıp motosiklet harici giyecek kişi de bi ayrı zengindir :D
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Hazır bu kadar insan bulmuşken, tech90'mı yoksa kaliteli bir dizlik'mi ?

Dizlik kaval kemiğinide koruyor ancak tech90 sadece diz kapağını koruyor bildiğim kadarı ile.

Tabi'ki tech90 bütün her yeri koruyor ancak yinede kafamda soru işareti oluşuyor
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Kaval kemiğini bot korusun, dizlik sadece çarpmaya karşı koruyor(o da yerinde durursa), sürtünmede anlamsız. Arazide, düşük hızlarda neyse ama diğer türlü koruma olarak değerlendirilmemeli derim ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Hatta şöyle de örnek vereyim; bendeki YDS uzun botlarla Tech90 pantolonun korumaları arasında 2 parmak civarı bir boşluk oluyor
    C.Kaan ve Onurhan D bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaval kemiğini bot korusun, dizlik sadece çarpmaya karşı koruyor(o da yerinde durursa), sürtünmede anlamsız. Arazide, düşük hızlarda neyse ama diğer türlü koruma olarak değerlendirilmemeli derim ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Hatta şöyle de örnek vereyim; bendeki YDS uzun botlarla Tech90 pantolonun korumaları arasında 2 parmak civarı bir boşluk oluyor
    Şuan bot için ne yazık'ki bir bütçem yok kaskım var, mont - eldiven - tech90 almayı düşünüyorum botu'da en yakın zamanda tamamlamaya çalışacağım, görüşleriniz için teşekkürler.
    Onurhan D bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    bu tech90 lardan almayı ben de düşünüyorum.
    şu model nasıldır acaba?
    http://www.motosikletim.com.tr/tech9...r-kot-pantolon
    Onurhan D bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruması güvenilir tabii ki sertifikalı ürün kullanılıyor sonuçta, günlük kullanımda da çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bende pirate kevlar modeli var, korumaları çıkarıp "günlük pantolon olarak kullanılabilir bile" diye düşünüyorum. Tabi eskimesini göze alıp motosiklet harici giyecek kişi de bir ayrı zengindir :D
    Her açtığım konuda bana yardımcı oluyorsun sana özel bir teşekkür borçluyum herhalde :D
    Bende motosiklet dışında kullanacak birini sanmıyorum ama ben mesela tecrübemi artırdıktan sonra manisaya gidip gelmeyi düşünüyorum motosikletle derslerde falan rahatsız eder mi acaba diye düşündüm :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır bu kadar insan bulmuşken, tech90'mı yoksa kaliteli bir dizlik'mi ?

Dizlik kaval kemiğinide koruyor ancak tech90 sadece diz kapağını koruyor bildiğim kadarı ile.

Tabi'ki tech90 bütün her yeri koruyor ancak yinede kafamda soru işareti oluşuyor
    bende hakikiteker arkadaşımıza katılıyorum bırakalım da kaval kemiği koruma işini bot üstlensin sonuçta kevlar pantolonlar hem diz kapağını koruyor hem de sürtünmenin oluşturacağı etkiyi minimum düzeye indiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı mesajımı tekrarlıyorum buraya. Bende full kevlar olan modeli var. Bir kaç kere bütün gün ofiste giydim. Bir daha çok zorda kalmadıkça bütün gün giyeceğimi düşünmüyorum. Özellikle korumalar rahatsız ediyor bir süre sonra.
    Haklısınız böyle bir konu daha önceden var mı diye bakma gereği duymadım üşengeçlikten olsa gerek.Ayrıca verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Ne demek, aynı yolun yolcusuyuz şurda :D Kevlar, yapısı itibariyle sık dokulu ve sıcak tutan bir şey, ayrıca pantolon da genel olarak kalın. Yazın sıcak olabilir, başka sıkıntı olacağını sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tech90 lardan almayı ben de düşünüyorum.
    şu model nasıldır acaba?
    http://www.motosikletim.com.tr/tech9...r-kot-pantolon
    Ben firmaya güveniyorum açıkçası. Sattıkları malın arkasında duruyorlar(mış). Ayrıca yerli piyasaya ürettiğinden çok Avrupa'ya satıyorlar, kaliteli ürün, yerli marka. Ben destek olmamız gerektigini düşünüyorum.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    tam kevlarlılar hava ılıktan hallice ise terletmeye başlıyor. yazın giymemek daha uygun. ben havalar serinleyince yağmur yoksa full kevları giyiyorum. böylece normal kotun üzerine ayrıca rüzgarı kesen birşeye gerek olmuyor. mesela geçen hafta İstanbulda sürekl tam kevlar ile gezdim. popo ve diz bölgesi kevlarlılar haliyle daha iyi. sıcak havalarda daha rahat. ağırlıkları daha düşük.

en önemlisi bendeki iki tech90 dan birinin dizliklerinden hiç memnun değilim. pantalonu almadan önce mutlaka dizliklerin size uygun yere geldiğini kontrol edin.. tahminim hatalı montaj var. öbürü çok güzel oturuyor. şimdi çıkıp ayarlanıyor onlar diyenler çıkacaktır. yok kardeşim o uymayan olmuyor. OK!...
    Onurhan D bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    En azından görünüşü fena değil....
    Ufak günlük işleri yaparken bile rahatlıkla giyilebilir...
    Ama fiyatı anormal pahalı....

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından görünüşü fena değil....
    Ufak günlük işleri yaparken bile rahatlıkla giyilebilir...
    Ama fiyatı anormal pahalı....
    Maalesef, fiyatı ucuz bile sayılır böyle piyasada. Eşit seviyede bir başka ürün alsanız 450TL den aşağı zor bulunur, 700'e kadar yolu var. Bu arada sürekli iyiliyorum da firmayla falan bir alakam olduğundan değil "esnaf" sevdiğimden.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Ben yazin kullaniyorum ve normal kot gibi. Diz korumalarina da alisiliyor. Hicbir rahatsizlik vermiyor. Ama kisin tavsiye etmem hem usutuyor hem de feci yagmur yiyor. Kis icin Nic nt1004 model bir pantolon aldim. Biraz kalinca ama hic usutmuyor ve oldukca şık.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kislik ross un pantolonunu tavsiye ederim cok rahat ve sicak tutuyor fiyatida 150 tl civari disz ustlerinde koruk var

Pirate versiyonunu almayı düşünüyorum.Ürünü Ankara içerisinde deneyebileğim bir yer varmı acaba?Denemeden almak istemiyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kislik ross un pantolonunu tavsiye ederim cok rahat ve sicak tutuyor fiyatida 150 tl civari disz ustlerinde koruk var
    link var mı?

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ek veya düzeltme olarak, dün korumalarını çıkartıp motora bindiğimde dışarıdan koruma takarak bütün gün sıkıntısız giydiğimi söyleyebilirim.
    Onurhan D bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)