Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

büyük japon motorlar çok pahalı deniyor ama..

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    onlara verdiğin para ile araba almaya kalksan ancak linea veya sembol veriyorlar adama. ben linea parasına hayabusa aldım. linea mı, busa mı? tabiiki busa, kim öper sembol'ü, linea'yı?
    ELque bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    buda bir bakış acısı

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    2015 R1200Gs Adv. mi 2004 7.45i mi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...84382313/detay

Cuhara, burak5353 ve deep_far bunu beğendiler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mantığa gel. bakımlı linealar çok rahat 850000kmleri görebiliyor. istediğin kadar baktır, 100000 üzerine çıktığın zaman o hayabusa başlar mırın gırın etmeye.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    bunun parası ile mercedes cla filan alırsın bak, o zaman işler değişir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantığa gel. bakımlı linealar çok rahat 850000kmleri görebiliyor. istediğin kadar baktır, 100000 üzerine çıktığın zaman o hayabusa başlar mırın gırın etmeye.
    kafaya gel. sen herkesi apaçi kullanıcı mı sandın? bakım yok, o yok, bu yok, tapagaz kullan, o zaman dediğin olur. hayabusa'yı adam gibi kullan, bakımlarını zamanında yaptır, motora anahtar değmeden 300-400 bin çevirirsin. çin malı mı sandın sen bunu? bu topraklarda bulamazsın ama yurtdışında bunun örneklerini çok fazla bulabilirsin.

hayabusa'nın üzerine oturmamışsın, gelmiş burada yorum yapıyorsun?

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gönül hayabusa desede işin içine aile faktörü girdimi, mantık linea sembol diyor malesef
    alijian, shooter1, mayk29 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönül hayabusa desede işin içine aile faktörü girdimi, mantık linea sembol diyor malesef
    işin içinde aile varsa, elbette haklısın.
    mehmetenis ve tinerci bunu beğendiler.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    sen kullanırsan 50.000 dede bitebilir, normaldir
    TEMBEL ve OnurTr bunu beğendiler.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun parası ile mercedes cla filan alırsın bak, o zaman işler değişir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

kafaya gel. sen herkesi apaçi kullanıcı mı sandın? bakım yok, o yok, bu yok, tapagaz kullan, o zaman dediğin olur. hayabusa'yı adam gibi kullan, bakımlarını zamanında yaptır, motora anahtar değmeden 300-400 bin çevirirsin. çin malı mı sandın sen bunu? bu topraklarda bulamazsın ama yurtdışında bunun örneklerini çok fazla bulabilirsin.

hayabusa'nın üzerine oturmamışsın, gelmiş burada yorum yapıyorsun?
    sende kanuni üzerine oturmamışsın, burda sağa sola sıkıyorsun. linea üzerinde binlerce km yaptım. hangi kalitede imal edilse de, motor ömrü motorun çevirdiği devir üzerinden hesaplanır. yani çalışma saati değil, çevirdiği devir. devir sayısının yanında sıkıştırma oranı da çok önemli. ne kadar sıkıştırma o kadar kısa ömür. aynı malzeme ve teknoloji altında üretildiğini bile düşünsen, linea motoru 4e katlar hayabusayı. ki araba motorlarında ağırlık kaygısı pek olmadığından daha sağlam malzeme kullanabilirsin.

ben verdiğin örneğin abesliğinden bahsediyorum. linea ile habusa kıyaslanmaz. mondial drift ile hayabusayı kıyaslarsın. parası olmayan adam ile sonradan paraya kavuşan aynı adamın yapacağı tercih bu ikisi olabilir. ama yarın parayı bulduğumda tülomsaş de24000 almam mesela.

linea almak yerine hayabusa almak bana göre aşırı saçma. ötekine göre kessen linea almaz mt09 alır. beriki başlarım tekerinize de salak herifler der yelkenli alır, biz teker üstündeyken acıyarak bakar.

siz ikiniz iyice sapıttınız artık. çin japon muhabbeti biraz haklı görülebilecek durumdaydı ama zevkleri renkleri tartışmaya başladınız. herkes motosiklet sevmek zorunda değil. 0km hayabusayı 5000liraya versen almaz ben kuzen mesela. yemeğinden kıstı adam gitti öğretmen haliyle 50000 liraya golf aldı. heyoooo gerçek dünyaya dönün.
    TEMBEL, mayk29 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Arabayla motoru kıyaslamak bence doğru değil , sonuç olarak kullanım sırasında verdikleri zevkler farklı , ayrıca birine yetecek param olduğu sürece her zaman motoru seçerim , bu arada mercedes yerine her türlü 2015 R1200Gs Adv alınır tabi bu benim düşüncem
    mehmetenis bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    Hayabusa
    sende kanuni üzerine oturmamışsın, burda sağa sola sıkıyorsun. linea üzerinde binlerce km yaptım. hangi kalitede imal edilse de, motor ömrü motorun çevirdiği devir üzerinden hesaplanır. yani çalışma saati değil, çevirdiği devir. devir sayısının yanında sıkıştırma oranı da çok önemli. ne kadar sıkıştırma o kadar kısa ömür. aynı malzeme ve teknoloji altında üretildiğini bile düşünsen, linea motoru 4e katlar hayabusayı. ki araba motorlarında ağırlık kaygısı pek olmadığından daha sağlam malzeme kullanabilirsin.
    sen linea'yı red line'da mı kullandın sürekli? bir denesene bakalım, kaç km'de kalacak elinde? aynı şekilde busa'yı da sürekli red line civarı kullanmazsan uzuuuun km ler boyunca gider. ben uzun yola çıktığımda atıyorum 6. vitese 120-130 marjında gidiyorum. 3000-3500 devirde. nadiren 299 a dayıyorum, ciğerleri açılsın diye, o kadar. orada bile red line'a girmiyor alet. bir kere bile devre kesiciye girmedi benim motorum. hadi gel öldür şimdi bu motoru?
    mehmetenis bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hayabusa linea kıyaslamak
    loop bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Biri diğerinin yerini tutmuyor. Araba faklı amaca motor farklı amaca hizmet eder.
    telike ve alijian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayabusa linea kıyaslamak
    fiyat bakımından kıyaslanır. amaca hizmet bakımından bakarsan olmaz.

sen linea'yı red line'da mı kullandın sürekli? bir denesene bakalım, kaç km'de kalacak elinde? aynı şekilde busa'yı da sürekli red line civarı kullanmazsan uzuuuun km ler boyunca gider. ben uzun yola çıktığımda atıyorum 6. vitese 120-130 marjında gidiyorum. 3000-3500 devirde. nadiren 299 a dayıyorum, ciğerleri açılsın diye, o kadar. orada bile red line'a girmiyor alet. bir kere bile devre kesiciye girmedi benim motorum. hadi gel öldür şimdi bu motoru?
    anlamıyorsun ya. kullanım amacı, kullanım karakteri farklı. hayabusa redline kullanılmak üzere tasarlanıyor. 10bin devir üzeri sürekli çevirebilecek şekilde tasarlanıyor. fiat'ın mesela 1.4 fire motoru max 7000 devir çevirecek şekilde. ama ona da nadir çıkacaksın. suzukinin arabası da var. getir onları 1 milyon km yapabilir.

tartışma gereksiz. konu hayabusa nın ömrü değil. araba motorunun ömrü değil. arabayla motosiklet kıyaslanmaz.
    sen çıkıp desen mesela, 15 tane mondial vulture alacağıma 1 tane hayabusa aldım. ha işte bu tartışılır. ve ben seni haklı görürüm. ama bu arama motor tartışmasının bir sonucu olamaz.

Motosikleti
    Hayabusa
    anlamıyorsun ya. kullanım amacı, kullanım karakteri farklı. hayabusa redline kullanılmak üzere tasarlanıyor. 10bin devir üzeri sürekli çevirebilecek şekilde tasarlanıyor. fiat'ın mesela 1.4 fire motoru max 7000 devir çevirecek şekilde. ama ona da nadir çıkacaksın. suzukinin arabası da var. getir onları 1 milyon km yapabilir.

tartışma gereksiz. konu hayabusa nın ömrü değil. araba motorunun ömrü değil. arabayla motosiklet kıyaslanmaz.
    sen çıkıp desen mesela, 15 tane mondial vulture alacağıma 1 tane hayabusa aldım. ha işte bu tartışılır. ve ben seni haklı görürüm. ama bu arama motor tartışmasının bir sonucu olamaz.
    konuyu hayabusa'nın ömrüne getiren ben değilim ki, sensin. şimdi de konu bu değil diyorsun????

konuyu hayabusa'nın ömrüne getiren ben değilim ki, sensin. şimdi de konu bu değil diyorsun????
    biliyordum

ben de neye göre kime göre seçim yapılıyor demek için arama motorunun üstün olan bir yönünü söyedim. hayabusa da cd çalar yok. bir manyak için bu da bir seçim sebebi olur. benim söylediğim motor ömrü kıyaslaması çok saçma ve salakça. arabayla motoru kıyaslarsan ancak saçma sebeplerle birini veya ötekini ağır bastırırsın.

Motosikleti
    Hayabusa
    biliyordum

ben de neye göre kime göre seçim yapılıyor demek için arama motorunun üstün olan bir yönünü söyedim. hayabusa da cd çalar yok. bir manyak için bu da bir seçim sebebi olur. benim söylediğim motor ömrü kıyaslaması çok saçma ve salakça. arabayla motoru kıyaslarsan ancak saçma sebeplerle birini veya ötekini ağır bastırırsın.
    iki tekere 40-50 bin verilmez, gider araba alırım o paraya, manyak olmak lazım o parayı motora bağlamak için diyen o kadar çok insan tanıdım ki, gitsin sembol ve linea'larına paşa paşa binsin onlar. lafım onlara.

iki tekere 40-50 bin verilmez, gider araba alırım o paraya, manyak olmak lazım o parayı motora bağlamak için diyen o kadar çok insan tanıdım ki, gitsin sembol ve linea'larına paşa paşa binsin onlar. lafım onlara.
    benim de lafım onlara:
    aferim lan, iyi yapıyorsunuz. keratalar sizi o kadar para motora verilir mi. alırsın bi linea garajına, yağmur çamur bin. alırsın klx250, offroad da yaparsın, şehir turlaması da. alırsın bir de ninja250sl ss yaparsın 1 hayabusa parasına. varsın 300 yapmasın.

Motosikleti
    Hayabusa
    benim de lafım onlara:
    aferim lan, iyi yapıyorsunuz. keratalar sizi o kadar para motora verilir mi. alırsın bi linea garajına, yağmur çamur bin. alırsın klx250, offroad da yaparsın, şehir turlaması da. alırsın bir de ninja250sl ss yaparsın 1 hayabusa parasına. varsın 300 yapmasın.
    alın arabanızı tabi ya, istanbul trafiğinde araba ile gezin siz kardeşim. çok akıllıca hareketler bunlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)