Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Harley Davidson V Rod

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Bence tekrar ediyorum "bence" tamamen yanlış yoldasınız, anladığım, eşiniz de artık sizinle yolculuk etmek istiyor, sizde ss den sonra konfor (hem kendiniz hem eşiniz için) ama birazda basınca giden bişey istiyorsunuz (dürüst olun )harleyin hiçbir modeli bu iki ihtiyacı birlikte karşılayamaz konfor belki ama hız konusun da sizi üzer. En uygun fiyatlı softail 24-25 bin Euro ben olsam sizin yerinizde bu parayı ihtiyaçlarımı karşılamayacak bir motora vermektense gider bir BMW RT 1200 (farklı alternatifler olabilir) alırım hem ben hem eşim uzun yolculukları harley den coook daha rahat bir (üstüm başım yağ olmadan, çünkü bu meret yağ kaçırıyor eğer ekstra masraf yapmazsanız, zaten bir süre sonra o paslanan vidaların hepsini paslanmazlar ile değiştirdiğinizde o sorunu da çözersiniz) şekilde gerçekleştiririm. Kimse motorumun modeline bakıp hadi ordan ne anlarsın demesin yaşım 40 bu işten de az buçuk anlarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tekrar ediyorum "bence" tamamen yanlış yoldasınız, anladığım, eşiniz de artık sizinle yolculuk etmek istiyor, sizde ss den sonra konfor (hem kendiniz hem eşiniz için) ama birazda basınca giden bişey istiyorsunuz (dürüst olun )harleyin hiçbir modeli bu iki ihtiyacı birlikte karşılayamaz konfor belki ama hız konusun da sizi üzer. En uygun fiyatlı softail 24-25 bin Euro ben olsam sizin yerinizde bu parayı ihtiyaçlarımı karşılamayacak bir motora vermektense gider bir BMW RT 1200 (farklı alternatifler olabilir) alırım hem ben hem eşim uzun yolculukları harley den coook daha rahat bir (üstüm başım yağ olmadan, çünkü bu meret yağ kaçırıyor eğer ekstra masraf yapmazsanız, zaten bir süre sonra o paslanan vidaların hepsini paslanmazlar ile değiştirdiğinizde o sorunu da çözersiniz) şekilde gerçekleştiririm. Kimse motorumun modeline bakıp hadi ordan ne anlarsın demesin yaşım 40 bu işten de az buçuk anlarım
    Öncelikle yorumunuz ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Benim en büyük sorunum SS den de asıl vazgeçme sebebim eşimin hıza karşı tahammülünün kalmaması. Ben de iki tekere olan sevdamda HD ye yönelmemdeki en büyük sebeplerden birtaneside maalesef sürat isteseniz de yapamıyor olmanız. Evet BMW kendini kanıtlamış bir marka ama nedense bu tarz motorlarki (bir arkdaşım da paneuropa kullanıyor) bana sadece uzun yollarda köylerde dağlarda taşlarda heryerde dolaşmak için ideal gibi geliyor. tabiki hız yapabilme kabiliyeti de benim şu an için en büyük dezavantajım.
    Yorumunuzda HD lerde yağ kaçırma konusuna değinmişsinizki benim bu konuda bir bilgim yada bir duyumum olmadı. Ama bu konuyu da daha detaylı araştırmaya çalışacağım

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    HD yerden yüksekliği ile dağ taş gezeceğiniz bir makine değil. Ülkemizde kimse 20-50 bin Euro para verdiği motorlarının eksik yönlerini söylemez, ha BMW çok mu iyi bir kere borusan için yazılan bir sürü konu var, yepyeni 1200 gs e karşılaştırmalı testler de yağ ekleniyor sözüm ona dünyayı gezmek için yapıldı. Daha bunu gibi bir sürü konu var. Geçenlerde burada paylaşılmış bir video vardı bir vatandaş Ankara dan çıkıp Yunanistan a gidiyordu, video da sürekli electra nı yağ eksiltmesinden bahsediyordu. Şunu da belirteyim amacım harley i kötülemek değil hatta geçenlerde bir tanesini almanın kıyısından döndüm. Uzatmadan H_D yi aklınıza koyduysanız bence birde benzer alternatiflere bakın. Harley i kötüleyip neden alıyorsun diyenlere otomotiv yan sanayi sektöründeyim onun dertlerini çözebilecek yeterli makine parkı olan bir yerde çalışıyorum birde iyi bir ustam var.

Motosikleti
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HD yerden yüksekliği ile dağ taş gezeceğiniz bir makine değil. Ülkemizde kimse 20-50 bin Euro para verdiği motorlarının eksik yönlerini söylemez, ha BMW çok mu iyi bir kere borusan için yazılan bir sürü konu var, yepyeni 1200 gs e karşılaştırmalı testler de yağ ekleniyor sözüm ona dünyayı gezmek için yapıldı. Daha bunu gibi bir sürü konu var. Geçenlerde burada paylaşılmış bir video vardı bir vatandaş Ankara dan çıkıp Yunanistan a gidiyordu, video da sürekli electra nı yağ eksiltmesinden bahsediyordu. Şunu da belirteyim amacım harley i kötülemek değil hatta geçenlerde bir tanesini almanın kıyısından döndüm. Uzatmadan H_D yi aklınıza koyduysanız bence birde benzer alternatiflere bakın. Harley i kötüleyip neden alıyorsun diyenlere otomotiv yan sanayi sektöründeyim onun dertlerini çözebilecek yeterli makine parkı olan bir yerde çalışıyorum birde iyi bir ustam var.
    Ben dağ taş gezebilirsiniz derken BMW yi kastetmiştim. Yani daha maceraperest tek başına bile yola koyul git gibisinden bu şekilde yazmıştım.
    DÜşünceleriniz benim için önemli ve bu düşünceleri aklımın bir köşesine her zaman koyuyorum ve umarım bütün bu fikirlerden iyi bir sonuç ve doğru bir seçim yaparım. Yorumlarınız için de tekrar teşekkür ederim

Motosikleti
    Arkadaşlar en sonunda kararımı verdim ki bu kararım hiç düşünmediğim hatta opsiyon listeme bile koymadığım bir model oldu. BU tercihim Harley Davidson Electra Glide Ultra Classic ten yana oldu. Umarım doğru kararı vermişimdir. Muhtemel elime yarın geçer. Tüm yorumlarınız için teşekkürler iyi sürüşler

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Hadi hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. Umarım yakında uzun mesafe turlarınızın gezi raporlarını da okuruz

Motosikleti
    SUPERDUKER
    şimdiden hayırlı olsun
    youtube da bir hd sahibi arkadaşımızn bu motor ile avrupa turu var birkaç sorun da yaşıyor parça sorunu, yağ sorunuda bunlardan birisi .
    http://www.youtube.com/channel/UCjXF...-VxTP3Mfw/feed
    kanalı bu
    bu arkadaş biraz argodan ve küfürden çekinmeyen bir arkadaş aileniz ile seyretmeyin bence ama eğlenceli observationlar yapmış motor için de az çok fikir sahibi oluyorsunuz

Motosikleti
    honda
    Kardes kolay gelsin bende sym wolf var makine girtlak dolusu korna flaan godfather muzigi iyi gunler
    harleye binmeyin cokmu zenginsiniz ayıp

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Maslak HD ye gitim ordaki arkadaş benimle çok ilgilendi açıladı.Burdan kendisine birkez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Uzunca bir süre fikir alışverişleri ve benim ihtiyaçlarım doğrultusunda şu an softail ve fatboy arasında kaldım. sanırım VRod tasarım olarak çok güzel olsada sanırım benim ihtiyaçlarımı çok karşılayamayacak sanırım.

Kesinlikle softail

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)