Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Direksiyon sınavı korkum! Yardim lutfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Selamin aleykum arkadaslar 28 kasim cuma gunu direksiyon dersim var 29 veya 30 kasim da da sinav var. Kar yagmaya basladi yasadigim bolgede hem soguk hem yerler yas kalmaktan cok korkuyorum platformdan kayip dusersem diye endiseleniyorum boyle havalarda nasil davranmaliyim tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler..
    Biz motorcular 2 bacağa değil 2 tekerleğe aşık oluruz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Aleyküm selam Bugün sınava girdim daha, platform kaygandı ama çok şükür kaymadı o da 100 cclik mondial motosiklet ile(bana çok hafif ve dengesiz geldi motor). Zaten kayma olanağın çokta yok açıkcası sadece yön verme birde fren gaz debriyaja dokunma sabit kalsın. O platformda sürekli çalış, motorun yok sanırım ama bulmaya çalış, en azından bisiklete bin ve düz çizgide gitmeye çalış Sana önerebileceklerim bunlar kardeşim

Motosikleti
    Yaza inşallah
    Ben cogu kez gittim kursa daha ekimin ortalari dedim ne zmn ders olucak sinav aciklansin ondan sonra sinav 28 ekimde aciklandi yine hava guzel ama bu sefer dedi sinav tarihi belli olsun ondan sonra ben sinirlendim, dedim ki bu araba degil motosiklet sonucta 2 teker en azindan dersi iyi bir havada verin dedim platformu tasimak zormus da filen sizin yapcaniz iside sizide deyip ciktim. B sinifi ehliyet alan arkadaslarim yazili sinavdan hemen sonra direksiyon dersine girdiler bunuda soyledim ama birsey degismedi. Bu arada sana da hayirli olsun kazasiz belasiz insallah tekerin duz bassin. Insallah rabbim banada nasip eder motoru

kardeşim sana önerim sakın tekerleğe bakma direk karşıya bak dümdüz bir çizgide gideceğini göreceksin ufka bak.

Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Platformun yerini değiştirmek ne kadar zor olabilir , kurana kadar yerini değiştirselerdi.Neyse hızın sabit olduktan ve üzerine düzgün çıktıktan sonra zaten iş bitiyo. Heyecana gerek yok. Şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Mondial Drift
    ben daha çok 2 ci aşama trafikten korkuyorum özelliklede yolu unutursam felan diye en çokta

Öncelikle heyacanlanmamaya çalış. Ne kadar sakin olursan o kadar kolay yaparsın. Bende sınavda yanlış yola girdim arkamdan korna çaldılar hemen geri dönüş yapıp normal yoluma döndüm. Sonrasında sinyallere dikkat edip diğer araçlara fazla yaklaşma sorun olmaz :-)

abaf11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 SFC
    Hangi kurstan giriyorsun bilmiyorum ama,birinde cup var(Uzman) debriyaj olayı yok,diğerinde 100cc debriyajlı var.(Es)Hiç kullanmadıysan cup senin için daha rahat.O tarihlerde kar olmaz diye tahmin ediyorum.Platformda bol çalış,geçemeyeni bırakıyorlar.Güzergahı iyi öğren,sinyallere ve trafik ışıklarına dikkat et.Dedikleri hızda gitmeye gayret et.Platformdan geçerken tekerin önüne değil,karşıya bakmaya çalış.Çok rahat geçeceğine inanıyorum.Derdini anlat kursta yardımcı oluyorlar,yani bol bol eğitim yap.Şimdiden başarılar.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Berkay ders işini unut kardeşim ben sınav sabahı bide sınavdan 2 gün önce sürmüştüm sadece.Ama rahat ol platforma ilk 2-3 de tutunamıyosun ama sonra çok basit geliyor, kesinlikle platformun üzerinden geçerken karşıya bak.Kolay gelsin

Motosikleti
    Mondial Drift
    o plartform için bisikletin faydası olucaksa ben yaptırıyım bisikleti onla çalışıyım az çok benzerlik olurmu o 8 çizme özelliklede CT.ATC nin yazdığı üzere soruyorum onu da genede düzergahı kesin unutucak gibiyim hadi hayrola

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    hiç panik yapma. yer ıslak olucak demişsin sakın panik yapma. motoru al 2. vitese bidaha hiç vitesle uğraşma. yerler ıslak olucagı ıcın gazı kontrol et hep ne az ne cok. kukalar arasından geçerkende hep aynı hızda sabit tut motoru cok saga sola döndürme... gel gelelim düm düz geçicegin platforma. kesinlikle asağı bakma motoru ortala ve dümdüz karşıya bak başka hıc bı yere bakma. unutmaki MOTOR BAKTIGIN YÖNE GİDER !!! bu çok buyuk bır temeldir.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kursları kadar karaktersiz kurum görmedim ben. Birde direksiyondan sonra imza attırıyorlar. 10 küsür ders var her biri 50dakika, içerikleri, yağmurlu havada kullanmak 50 dakika, motor kalkış rampa bilmem ne 50 dakika, trafikte kullanmak 50 dakika. vs vs baya saat ders var yani. Halbuki aldığım ders ne biliyor musunuz? O platforma çağırdılar ders saat 4te(Hava kararmaya 30 dakika kala) okulun içi öğrenciler hafta sonu kurslarından çıkıyorlar falan. Işıklandırma yok.

-Gel kardeş al şu kaskı biliyor musun sen motoru?
    +Biliyorum az çok ama platform nasıl bilmiyorum
    -Bak şurdan döncen şurda sekiz çiz
    +Tamam
    3 Tur attıktan sonra
    -Gel gel yeter artık bak arkadaşlar bekliyor
    +Bugün başka çalışabilir miyim
    -Hava karardı arkadaşlar yaptıktan sonra bitiririz
    +İyiymiş...
    Alacağın eğitim budur. Getirdikleri motorda en külüstür olanından oluyor zaten debriyaj kavrama noktası takır tukur diye geçiyor.

Yani diyeceğim o ki kendini kursa bağlama, sen kendi çabalarınla öğrenmeye çalış. Yada al babanı git tehdit et, biz genciz diye bizi biraz si*lemiyorlar ama. Meb'e şikayet edeceğini, hayatında hiç motor kullanmadığını bu lanet olasıca eğitim ne zaman vermeye başlayacağını, eğer sınavdan geçemezsem beş kuruş ödeme yapmayacağını. Şöyle bozuk bir ağızla dile getirsen hoş olur.
    Sen bu şekilde konuşamazsın bir kursun yaptığını herkese mâl edemezsin bu yorumunu sileceksin yada tezkip edeceksin...
    sen nasıl böyle konuşup bizleri zan altında tutarsın herkes aynı mı sen ne iş yapıyorsun veya öğrencimiain bilmiyorum ama buralarda olsaydın senle yüz yüze çok konuşmak isterdim.

O YAZIYI SİLECEKSİN YADA ÖZÜR DİLEYECKESİN

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Alıntı obk11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamin aleykum arkadaslar 28 kasim cuma gunu direksiyon dersim var 29 veya 30 kasim da da sinav var. Kar yagmaya basladi yasadigim bolgede hem soguk hem yerler yas kalmaktan cok korkuyorum platformdan kayip dusersem diye endiseleniyorum boyle havalarda nasil davranmaliyim tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler..
    Yağmurlu havalarda veya karlı havalarda platform zorunluğu yok yere çizilen düz bir çizgi üzerinde de gidilebilir.eğer sınav esnasında kar veya yağmur yağması durumunda Bu durumu kurs yetkilisne aöyleyin muhakkak yardımcı olacaklardır.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bence dua edin yağmur yağsın .
    Çünkü yağmurlu havada genelde o platformdan geçirtmiyorlar. Kayıp düşme riski var diye.
    Hatta diğer 8 çizmeleri vs bile kısa tutuyorlar yağmur epey fazlaysa.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yaza inşallah
    Yorumlariniz icin cok saolun arkadaslar yeterince aydinlattiniz beni, ama son sorum var biz cup kullanacakmisiz cup bozuk gibiymis arkadaslar girdi agustosta hem yol islak hem cup bozuk demem o ki gecemessem sikayet edebilirim demi?

Motosikleti
    Mondial Drift
    bu sınavda kursun araçlarımı kullanılıyor ?

Motosikleti
    Yaza inşallah
    Evet kursun araclari

Motosikleti
    Mondial Drift
    ben kursun araçlarını görmedim ama honda demişlerdi

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mehmet Enes bey sizi tenzih ediyorum ama maalesef genelde durum bundan ibaret. Yakın zamanda ehliyetime a2 eklettim olan biteni size anlatayım siz yorum yapın.
    1. Sürücü kursuna gidildi, kaç saat pratik eğitim verilecek, kaç motor var, verdikleri eğitim anlatıldı fiyatta anlaşıldı. Direksiyon sınavının 100 tl olduğu söylendi bende milli eğitimin 50 tl talep ettiğini söyledim ve neden fazla para istendiğini sordum aldığğım cevap: aaa ozaman bu fiyat yeni 50 tl ye düşürülmüş ozaman. Dğer çalışanda bizim memlekede yeni gelir bu indirim diye cevaplar verdiler. ( bence yapılan dolandırıcılık)
    2. Sınav zamanı yaklaştı sınav ücreti için arandım telefondaki hanım yine 100 tl talep etti, ve ben sınav üçretnin 50 tl olduğunu neden fazladan para istendiğini sordum
    -aldığım aldığım cevap: eee yanııı bizimde dosya masraflarımız felan gidiyor 50 tl gibi bir ücret bunu vermek zorundasınız.
    + Hanfendi bankamatikten yatırayım 50 tl masraf gitmiyot
    - ee sınava giremezsiniz radevu alamayız sizin için
    + Hanfendi telefonu kapatın yüz yüze konuşalım.
    sonrasında gittim müdürde ordaymış efendim ek direksiyon kursu istiyenlerden istiyoruz bu ücreti karışıklık olmuş şeklinde yine yan çizdiler.
    Ücrette anşırken pratik eğitimler vardı onlar nezaman olacak diye sordum aldığım cevap: sınavdan 1 gün önce gelin, birde sınav saatinden 1 saat önce gelirseniz, şayet boşta motosiklet varsa antıreman yaparsın dendi.
    Sonuç a2 yi aldım çünkü küçüklükten beri ara ara motosiklet kullandım ama benim parasını ödediğim hizmet bu değildi. Siz bu tarzda iş yapan insanlara ne dersiniz?
    mehmetenis bunu beğendi.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bu şekilde konuşamazsın bir kursun yaptığını herkese mâl edemezsin bu yorumunu sileceksin yada tezkip edeceksin...
    sen nasıl böyle konuşup bizleri zan altında tutarsın herkes aynı mı sen ne iş yapıyorsun veya öğrencimiain bilmiyorum ama buralarda olsaydın senle yüz yüze çok konuşmak isterdim.

O YAZIYI SİLECEKSİN YADA ÖZÜR DİLEYECKESİN

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Yağmurlu havalarda veya karlı havalarda platform zorunluğu yok yere çizilen düz bir çizgi üzerinde de gidilebilir.eğer sınav esnasında kar veya yağmur yağması durumunda Bu durumu kurs yetkilisne aöyleyin muhakkak yardımcı olacaklardır.
    Merhaba Mehmetenis Bey, Öncelikle özgür irademle fikrimi beyan ettim. Sizde bir sürücü kursu çalışanı yada sahibisiniz sanırım. Bir kursun yaptığı değil, koca bir şehirdeki bütün kursların yaptığı şeyi dile getirdim. Burda sürücü kursu fanatizmi yapmaya gerek yok, o çok sevgili meslekdaşlarınızın kaçı meb'in verdiği müfredata yüzde yüz uyuyor?
    Mesela siz. Her öğrenciye bire bir 10'ar saat direksiyon dersi veriyor musunuz sahiden? Bu zaten mantıken imkansız en fazla kaç arabanız olabilir yada kaç eğitmeniniz. en az 5 tane araba ve o kadar öğretmene verilecek ücreti nasıl temin edebileceksiniz.

Kayıt olduğum kurs 90 küsür kayıt yaptı. Oturun hesaplayın nasıl yapabileceklerini. Sürücü kurslarına o kadar sinirliyim ki, şuan ki kazaların çoğu bilinçsiz sürücülerden oluşuyor. Peki bu bilinçsiz sürücüleri bu trafiğe çıkmalarına seyirci olan, onları eğiten kim! Sinyalsiz dönüşler, ayna kontrolsüz şerit değiştirmeler. Tonlarca para alıyorsunuz, hiç bir şeyden anlamayan sürücüleri yola çıkarıyorsunuz. Çok eğitimli sürücüleriniz yaya geçidinde bekleyen biri varsa durması gerektiğini bile bilmiyor! Ne deniyor o kurala, bu kural var ama trafikte uygulanmaz. Niye bu kuralı koyanın bir aklı yok mu? Beyaz değnek havaya kalktımı bütün hareket eden motorlu taşıtlar o an durur, bunu kaç öğrencinize öğretiyorsunuz?

Bu ülkenin insanlarının trafikte saygısız olmasının nedeni eğitim görmemesinden kaynaklanıyor. Çıkmış soruları çöz, iki motorun içini göster vs trafik ahlakı verme hoooop sınavı geçsin. İki tane de kalkış park yapmayı öğret yolla sınava geçsin. Sonra trafikte korna sesinden sinir hastası oluyorsun. Bu işte sizin öğrettiğiniz trafik ahlakı ve bilgisi.
    Kusura bakmayın. Kimseden özür dilemeyeceğim. Ne sizden ne de bir başkasından. Eğer sitenin yöneticileri de söylediklerimi yanlış buluyorlarsa lütfen silsin hiç gocunmam yorumum silindi diye, söylediklerimin arkasındayım. Ama o yönetici abilerimizde bu yollardan geçti, onlara da aynı şekilde bu muamele yapıldı. Onlarda bu sisteme isyan etti ve bir sürü parasını kaptırdı.

Sonuç olarak eğer siz bu işi hakkıyla yapıyorsanız gelip bana burda sataşmazsınız, üzerinize bile alınmazsınız. Hatta bunu lehinize çevirerek, güzelce bir yorumla, "Doğrudur bizde bunların farkındayız ama bizim sürücü kursumuzda her şey müfredata uygun, paranızın sonuna kadar karşılığını alabilirsiniz." diyerek hem benim düşüncelerimi yıkardınız, hemde kendi reklamınızı yaparak belki bir kaç kurs üyesi daha kazanırdınız. Ama siz bunun yerine mahalle kavgasında konuşuyormuş gibi "o yazıyı sileceksin, özür dileyeceksin" tarzı emrivaki cümleler kurdunuz. Beni susturmaya ALLAH'tan başka kimsenin gücü yetmez çok şükür! Korkmayın siz müşteri kaybetmezsiniz, trafiğe çıkmak isteyen herkesin yolu sizden geçecek o yüzden imajınızı düzeltmenize gerek yok, herkes sürücü kurslarının ne olduğunu çok iyi biliyor. Bu tartışmayı daha fazla uzatmamak adına bundan sonraki yorumunuza yorum yapmama kararı alıyorum.

Yazım uzun oldu ama, herkesin lütfen bu yazıyı okumasını rica ediyorum.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Direksiyon sınavındaki rezilliği anlatmayı unutmuşum pardon ek olarak : Kask kask olmaktan çıkmış, çene altından bağlama kayışı kopmuş, başka kask yok mu diye sordum cevap bizdeki bu kendi kaskını getirseydin. dizlikler benzer durumda ellerinde pense motosikletin ön fren halatını sıkıştırmaya çalışıyorlar.... Kamera olsaydı da çekseydim... Şimdi bu adamları şikayet etmedim diye kendime sinir oluyorum ( a2 alacak olmanın heyecanıyla bu şarlatanlara göz yumdum)

..... İşini düzgün yapan insanları tenzih ederim...
    CT.ATC bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)