Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Depoda bekleyen ''BENZİN''

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Kış geldi.Tahminimce, motorunu 2-3 ay veya daha fazla süre kullanmayanlar olacaktır.Geçmişteki çeşitli konulara baktım ve depoda bekleyen benzinle ilgili kesin bir cevap bulamadım.Bu 2-3 aylık veya daha fazla zaman içerisinde bekleyen benzinle ilgili ne yapılmalı? Sizce benzini ağzına kadar doldurmak mı, yoksa damlasına kadar boşaltmak mı doğru karar ?
    eniyimotor bunu beğendi.
    Kasksız motorcuya selam verilmez , genelde sela verilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Deponun içi paslanmasın diye benzin ağzına kadar doldurulur. 2-3 ay sonra tekrar kullanılmaya başlanılacaksa benzin boşaltılır taze benzin koyulup çalıştırılır. Eski benzin boşa gitmesin diye her yer yeni 4-5 litre benzine karşılık yarım litre belki biraz daha fazlası karıştırılabilir. Tabi motorunuzun performansına ve yakıt sisteminin tıkanması da göz önünde bulundurulmalıdır. Malum benzin pahallı bu tavsiye edilen bir yöntem değil ama illa o eski benzin kullanılacaksa en azından bu şekilde kullanılabilir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    3.5 bekleyen benzine bişey olmadı motorun aküsü zayıflamıştı vurdurduk çalıştırdık hiç sıkıntı olmadı. gözümle görmeden bende benzinin özelliğini yitirdiğini sanıyordum ama 3-4 ayda birşey olmadığını gördüm. belki 1 sene beklerse yanıcı özelliğini kaybedebilir ama
    Salih_T bunu beğendi.

''Yerim Yurdum Yoktur Benim Dünyada Bir Yerdeyim''
    Motosikleti
    Mondial MR(VLTR)
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deponun içi paslanmasın diye benzin ağzına kadar doldurulur. 2-3 ay sonra tekrar kullanılmaya başlanılacaksa benzin boşaltılır taze benzin koyulup çalıştırılır. Eski benzin boşa gitmesin diye her yer yeni 4-5 litre benzine karşılık yarım litre belki biraz daha fazlası karıştırılabilir. Tabi motorunuzun performansına ve yakıt sisteminin tıkanması da göz önünde bulundurulmalıdır. Malum benzin pahallı bu tavsiye edilen bir yöntem değil ama illa o eski benzin kullanılacaksa en azından bu şekilde kullanılabilir.
    Sen yeni benzin koysan bile eski benzin çok azda olsa içinde kalacaktır.Motorun aksamında kalan benzin beklediği için tıkanıklığa neden olmaz mı ?

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Sanki petrolde satılan benzin her daim taptaze.
    Benzinin bekleyınce özelliğini yitirmesi bana saçma geliyor.

Motosikleti
    Mondial MR(VLTR)
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki petrolde satılan benzin her daim taptaze.
    Benzinin bekleyınce özelliğini yitirmesi bana saçma geliyor.
    Petroldeki benzin 3-5 litre benzinde değil. En azından doldur boşalt işlemi görüyor.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı eniyimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yeni benzin koysan bile eski benzin çok azda olsa içinde kalacaktır.Motorun aksamında kalan benzin beklediği için tıkanıklığa neden olmaz mı ?
    Belki çok doğru bir örnek olmayacak ama 19 litrelik damacananın içerisine 1 litre çeşme suyu karıştırıp içersen suyun kalitesinin bozulduğunu çok fark edemezsin. Ama akü önemli bir konudur. Eğer motosiklet yatacaksa aküyü söküp evin içerisine koyun. Tekrar kullanmaya başlamadan öncede mutlaka şarj ettirin. Akülerde derin deşarj diye bir muhabbet var uzun süre beklemiş akü ile marşa basarsanız balyozla vurma etkisi görecektir. Ömründen ömür gider.

Ayrıca motosikletler o kadar da narin değil arkadaşlar 1 sene serviste yatmış motosikleti içerisinde kalan benzinle çalıştırıp kullananı gördüm.

Motosikleti
    Mondial MR(VLTR)
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki çok doğru bir örnek olmayacak ama 19 litrelik damacananın içerisine 1 litre çeşme suyu karıştırıp içersen suyun kalitesinin bozulduğunu çok fark edemezsin. Ama akü önemli bir konudur. Eğer motosiklet yatacaksa aküyü söküp evin içerisine koyun. Tekrar kullanmaya başlamadan öncede mutlaka şarj ettirin. Akülerde derin deşarj diye bir muhabbet var uzun süre beklemiş akü ile marşa basarsanız balyozla vurma etkisi görecektir. Ömründen ömür gider.

Ayrıca motosikletler o kadar da narin değil arkadaşlar 1 sene serviste yatmış motosikleti içerisinde kalan benzinle çalıştırıp kullananı gördüm.
    Bir yandan haklısın , 2-3 ay o kadar uzun bir süre değil.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    benzin için agzına kadar doldur sonrada komple bosaltıp doldur dıye bıliyorum.fakat bence 3 ay bekleyen benzınede bısı olmayabılır en azından arkadasımızın dedıgı gıbıde deponun yarısını bosalt yarısını yenı benzınle doldurabılırsın...ama tam emın degılım ben bu konudan. akü içinse motoru 5 gunde bır calıstır bırak calıssın kendı kendıne bı 15-20 dk ne akunun ömrü biter nede motorun calısmamıs olur...

Motosikleti
    Mondial MR(VLTR)
    Motoru haftada bir çalıştırmak motorun benzin devri için de yararlı olur.Yani bir sıkıntı olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler