Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mondial

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Merhaba arkadaşlar,

Benim birkaç konuda artık sessizliğimi bozmam gerekecek. Ben mondial kullanıyorum. İlk motorumu almaya karar verip motor kullanan bir arkadaşa gittim. Hocam (meslek öğretmenlikti bıraktım) çin alma gel sana japon alalım dedi. Arkadaş ayda da 1000 tl ödemem var 20 ay sürecek. Valla kardeşim dedim 4000 bilemedin 4500 tl para çıkartırım. Sıfır dersen plaka ruhsat, ikinci el dersen alım-satım, vergi, sigorta her iki koşulda da ekipmanlar bu rakama dahil. Bana dedim motor öner. Honda 125 cc titan mı cg mi öyle birşeyler dedi. Kendisinde de var. Beğendim motoru, dedim ok, bul alalım. Arkadaşlar 2006 modeli en düşüğü 50.000 kmde paket motoru oda km doğruysa. Tecavüz edilmiş resmen motora. Vazgeçtik. ybr 125 dedi, baktık, apaçi motoru her yerlerine bişeyler takmışlar, yürüyen pavyon olmuş motorlar. Neyse japon malı bulamadık. Kore falan olsun dedik oda yok. Kanuni falan baktık ya çok para ya hurda. Alamadık bir motor. Neyse ben dayanamadım mr 150 vulture alalım dedim. O ne hocam elinde kalır, gitmez paslanır yolda masaj yapar falan dedi. İnat edince aldık. Bindi motoru ilçeye getirdi. Hızını beğendi. Titreşim yok. Yolda dökülmüyor emin olun. Alıyosunuz bir tork ayarlı cırcır, sıkıyosunuz kapının önünde yağ değişiminden yağ değişimine orasını burasını hiç sorun olmuyor. 5500km de şuan motor. Son 2000 kmsini ben yaptım. Daha tık demedi. Sibop ayarı kaçık olduğundan (motora sibop ayarı yaptığını zanneden bir sibop ayarlamıştı) biraz yakıyor ve biraz çiğ benzin atıyor. Bilene sordum, bindi, dinledi, kokladı, sibop ayarı yaptır sorun yok motorda sibop ayarı bozuk dedi. Dağ bayır geziyorum. En önemli nokta şu, 2013 model 3600 kmde motora 2250 tl ödedim. Satış ve sigorta dahil 2500 tlye almış oldum yani. Ehliyet ve ekipana 1500 tl para kaldı ki ehliyet tam maliyeti 500 tl burda.
    Şimdi eyvallah çin malı çin malıdır ama, 8000 tlye msx125 honda almak çin malı almaktan mantıklımıdır?
    Tamam bütçe uygunsa bende gidip mondialin 650 cc motoruna 25000 lira vermem ama bütçeniz uygun değilse ya paketten çıkma hurda, ya apaçiden çıkma ayaklı pardon tekerli pavyon ya çin malı arasında kalıyorsunuz. Adamlar kimseyi kazıklamıyor arkadaşlar, ne kadar ekmek o kadar köfte. 125 cc gerçek japon msx125 8000 tl iken adam 4000 tlye plaka dahil veriyordu benim motorun sıfırını. E hondanın kaliteli olması zaten zorunluluk o fiyatla. Ben şunu öğrendim, bakarsanız üzmüyor arkadaşlar, bakmazsanız japonda üzer. Biraz geç üzer ama muhakkak üzer.

O yüzden mh drift alayımmı diye soran üyelerimize repsol al diye akıl veren arkadaşlardan ricam, bedava aklı bende veririm. Sizce cebinde repsol alacak parası olsa drifte bakar mı? Ben Borcumu bitirince V-Storm almayı düşünüyorum. Sizce V-Storm alacak param olsa mondial alırmıydım?

Lütfen yorum yaparken fiyat kalite kıstasını kullanın sadece kalite kıstasını değil. İnazuma ile drifti kıyaslamanın herhangi bir mantığı yoktur. Bir inazuma 3, msx125 2 drift alabiliyor. Birzahmet kaliteli oluversinler.
    cenkito, TEMBEL, abaf11 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    mondiali övmek ata sporumuz

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    çin malı dökülür arkideş

2,5- 3 senede, aldım alalı, tamı tamamına , dün ki ile birlikte 2 defa korna fişi yerinden cıkmıs,

tangır tungur giderken olacak seymi bu

aslında ilk cıktıgında özenip taksaydım o daha cıkmazdı ama çinli işte

zaferkarizma bunu beğendi.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    motosiklet 8000 olunca tamirciside takım elbiseli bisiklet tamircisi oluyor
    bizimkiler de bisiklet tamircisi çoğu ama sanayide okadar pahalı hizmet vermiyorlar
    (gerçi 700 tlye aldıgım motorun krankına 350 tl istemişlerdi ama olsun )
    bu arada 2 el 2006 2007 japon motorları ozellikle ss ler temizini bulmak imkansız sanki
    arada görüyorum yolda egzoz sesinden başka hertürlü mekanik ses veriyor yani onlarda eskiyor hor kullanınca

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı chcts1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondiali övmek ata sporumuz
    Övmek değil, yazıyı iyi okusaydınız anlardınız. Bu bir imkan meselesi. Yoksa kimse sırf cinslik olsun diye çinlilere binmiyor. Onu demeye çalıştım.

Alıntı sahin08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet 8000 olunca tamirciside takım elbiseli bisiklet tamircisi oluyor
    bizimkiler de bisiklet tamircisi çoğu ama sanayide okadar pahalı hizmet vermiyorlar
    (gerçi 700 tlye aldıgım motorun krankına 350 tl istemişlerdi ama olsun )
    bu arada 2 el 2006 2007 japon motorları ozellikle ss ler temizini bulmak imkansız sanki
    arada görüyorum yolda egzoz sesinden başka hertürlü mekanik ses veriyor yani onlarda eskiyor hor kullanınca
    Hocam alırsın parçayı, birsürü adam gibi tamirci var yaparlar
    Tamircisi takım elbiseli olunca 5000 bakımına takım elbise parası istiyor o nasıl olcak?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bu arada tedbirli olmak iyidir, kornam 2 tane oldugundan sorun olmuyor

aşk 3 harflidir---> çin de

şunu da eklemem lazım : fiyat performansı bana yeterli geliyor
    solmyr, zaferkarizma ve rambomert bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Birbirinin Motorlarını kötülemek yerine sidik yarıştırmak yerine, ' benım olan motor en iyisidir diyebilmek çok güzel..'
    TEMBEL, Mertcan39 ve berkcigdem bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    ben bu adamı ayakta alkışlarım çok doğru konuşmuşsun helal olsun

dediklerinize katılıyorum. imkanımız olsa bizde isteriz en iyilerine binmeyi ama olmadığı için çinli motorlara biniyoruz yada binmek istiyoruz

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    mondial marka motosiklet kalitesi vasatın altında. servis kalitesi ise rezalet. türkiye'de alternatifsiz olmayı çok güzel değerlendiriyorlar.

Motosikleti
    Mondial 150KT
    Valla henüz motor almadım dediğiniz sıkıntıları bende yaşıyorum. Akıl danışmaya bilen insanlara sormaya geliyorsunuz. 2.el japon farz edelim aynı fiyata hatta daha ucuz. Ben ilk motorum olduğu için motorun neresine bakmak lazım ne yapmak lazım gerektiğini bilmiyorum. Ustaya göster diyorlar şimdi bi ustaya bi motoru göstermek en en kötü 50 lira usta bu makina işe yaramaz dedi. Hadiii bi daha motor bak. Astarı yüzünden pahalı. Birde herkesi katmak istemiyorum bu duruma , forumda öyle arkadaşlar varki anasının karnından 1000rr lerle doğmuş yada direk basmış parayı japonun kralını almış gibi.
    Ben aylık 1000tl kazanan insanım dişimden tırnağımdan zar zor bi 3000 4000 tl arttırmışım bi 4000 daha arttırmam 1 senemi alır nerden baksan. Konu açıyorum Çin Malı Skuterin İyisi diye Arkadaşımız bana bisiklet al diyor. :D :D Espri desem değil. Aşağılama desem değil. Yani arkadaşlar yıllardır Balık forumlarında yöneticilik yaptım. Biz amatörleri yada yeni başlayanları bu işe teşfik ederiz sabırla dinleriz. 50 tl yede olta var 5000tl de çin malı falan ama kalitelisi bu. bu senin canını daha az acıtır deriz.
    Kusura bakmayın baya dolu bir yazı oldu ama üyelerinde canını sıkan durumlar olabiliyor. Hoşgörü ve akıl verirken lütfen SAYGI çerçevesinde ve EMPATİ yaparak akıl verelim ...
    loxorist bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Yazdıklarının her harfine katılıyorum, motor alacağım bu kış, bütçem ekipman hariç maksimum 5.000, hiç kimseye sormuyorum, Altın Elbiseli Adam ve türevlerinin 2. el rehberlerine dair birkaç video izledim. Motor seçerken forumda insanların markaya yaptığı lafları değil, kullanan arkadaşların sosyal medya hesaplarını bulup rica ediyorum tüm sorularımı cevaplıyorum, kimse pişman değil çinli aldığına. Dediğiniz gibi imkan meselesi. Parası olmayan adam motosiklet sürmesin mi yani?

Gidin, sürün, test edin. Kafanıza yatıyorsa alın, 5 sene değil 3 sene gitsin, zevk almaya bakın.
    cenkito bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Olmayınca olmuyor !

Ben önümüzde'ki ay motosiklet almayı düşünüyorum taksitle alacağım, imkanlar beni Mondial Drift'e sürüklüyor 3.500 lira sıfır faiz 9 taksit.

4.000 liraya kadar 9 taksitli 2. el CBF 150 varda biz'mi almadık ?

Nakit param olsa açıkçası asla bakmam Driftin yüzüne gider direk 2. el YBR - CBF alırım, ancak nakit olmayınca el mahkum kafa gardiyan..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle söz vardır ne kadar ekmek o kadar köfte fakat honda kendine güveninden dolayı piyasanın içine etti

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ilk motorum sıfır mondial mash idi, 1 yıl 5000km kullandım. kymco kadar sağlam olmasa da; fazla sıkıştırmaktan yanan motorunu komple garantiden değiştirecek kadar da servisi, garantisi iyiydi
    şu bir gerçek ki bir çok motorcu çin malı ürünler sayesinde motosiklete başlayabiliyor ülkemizde (ben de dahil)
    japon avrupa motorlarının ve parçalarının fiyatlarının daha da abartılmamasında da etkisi büyük bence
    2. ve 3. motorum kymco ve 2. el olmasına rağmen daha sorunsuz ve sağlam, güven veriyor.
    söylediklerine genel olarak katılıyorum, çinli alınmaz değil, japon fln az fark için tercih edilmez değil. iki uca da kaydıkça iş fanatikleşiyor ve mantıktan uzaklaşıyor.
    yine de alıcam diye uğraşan makul fiyatlı japon alternatih te bulabiliyor. honda cb 125 sıfır 3300 e satılıyorken başka marka benzer bir motora bazen daha bile fazla para ödemeyi benim aklım pek almıyor.
    tabi bu işler sürücünün alacağı motordan öncelikle ne beklediğine de bağlı, kişiye özel yani, kimiz hızlı gitsin ister, kimi sağlam olmasını, kimi az yakmasını... bi laf vardır kargaya yavrusu şahan gelirmiş derler, herken kendine iyi görünen motoru bulsun binsin. kazasız belasız sürüşler

Haklısınız para en önemli unsur neyi alabiliyorsa onu alacaksın.
    bir motosikleti alabiliyorsan sıfır alacaksın 2. el motorun geçmişini nereden bileceksin yattı mı kalktı mı öldü mü ne halt edildi o motorla Allah bilir.yani kısacası 2. japon almak yerine sıfır bir çinli iyidir en az 2 sene sana garanti veriyorlar.kalitesine gelince 4 bin tl'ye alınan mondial'le 8 bin tl'ye alınan msx 125'i kıyaslarsan msx kaliteli pahalı japon her şekilde üstün olur sonucta 8.000 tl yani.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum sıfır mondial mash idi, 1 yıl 5000km kullandım. kymco kadar sağlam olmasa da; fazla sıkıştırmaktan yanan motorunu komple garantiden değiştirecek kadar da servisi, garantisi iyiydi
    şu bir gerçek ki bir çok motorcu çin malı ürünler sayesinde motosiklete başlayabiliyor ülkemizde (ben de dahil)
    japon avrupa motorlarının ve parçalarının fiyatlarının daha da abartılmamasında da etkisi büyük bence
    2. ve 3. motorum kymco ve 2. el olmasına rağmen daha sorunsuz ve sağlam, güven veriyor.
    söylediklerine genel olarak katılıyorum, çinli alınmaz değil, japon fln az fark için tercih edilmez değil. iki uca da kaydıkça iş fanatikleşiyor ve mantıktan uzaklaşıyor.
    yine de alıcam diye uğraşan makul fiyatlı japon alternatih te bulabiliyor. honda cb 125 sıfır 3300 e satılıyorken başka marka benzer bir motora bazen daha bile fazla para ödemeyi benim aklım pek almıyor.
    tabi bu işler sürücünün alacağı motordan öncelikle ne beklediğine de bağlı, kişiye özel yani, kimiz hızlı gitsin ister, kimi sağlam olmasını, kimi az yakmasını... bi laf vardır kargaya yavrusu şahan gelirmiş derler, herken kendine iyi görünen motoru bulsun binsin. kazasız belasız sürüşler
    Motor sıkıştırilinca motoru yanan motoru ilk kez duydum.
    jakabo_ist bunu beğendi.

Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sıkıştırilinca motoru yanan motoru ilk kez duydum.
    aynen bende ilk kez duyuyorum ve nasıl olduğunu merak ediyorum?

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende ilk kez duyuyorum ve nasıl olduğunu merak ediyorum?
    Çin malında olabilecek şeyler bunlar, merak etmeye gerek yok. Fren diski düşebilir, tekerlek firlayabilir, ortadan ikiye bölünebilir.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Çinli motor alanlar zaten keyfinden almıyor, f/p oranına göre alıyor. Ben kendi motorumu geçen yaz 3 ay sabah 8 gece 2 lere kadar aynı günde 2 farklı işte çalışarak aldım tatil yöresiydi, ne karıyla kızla yedim, ne gittim bir tane alkol alıp keyif sürdüm. Tek keyfim akşam işten yattığım barakaya dönerken 1 tane sigara yakmaktı denize karşı o da motorumun hayalini kurarak. Haftada bir gün iznim vardı onda da ölü gibi yatıyordum yada bankaya para yatırmak için şehir merkezine iniyordum.

Yani şunu diyeceğim. Benim kendi emeğimle aldığım "sözde dökülen" çinli motor, senin babanın aldığı japondan daha keyif veriyor. Hadi eyvallah.
    chtcelik, jakabo_ist, kaanklky ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)