Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

motosiklete geç başlayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı alijian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete 30 yaşından sonra başlayanlar var mı aramızda? ben 33 yaşındayım mesela. ağaç yaşken eğilir diyerek çok zorlukla karşılaşır mıyım diye merak etmiyor da değilim hani.
    "bu yaştan sonra 125lik 250 lik mi bincem ben" diye ego yapmazsan hiç problem yaşamazsın abi
    Pisman ve alijian bunu beğendiler.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bu yaştan sonra 125lik 250 lik mi bincem ben" diye ego yapmazsan hiç problem yaşamazsın abi
    yok canım ne egosu boyum baya uzun benim ama bir iki sene içinde belimi düzeltebilirsem cbf 150 almak istiyorum.
    şimdilik ilk adımı attım kursa yazıldım ehliyet için.
    abaf11 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    o kadar geç başladım ki bizim başladığımız yaşta millet motoru bırakıyor
    ATAdamZU, Pisman ve İlker41 bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı alijian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete 30 yaşından sonra başlayanlar var mı aramızda? ben 33 yaşındayım mesela. ağaç yaşken eğilir diyerek çok zorlukla karşılaşır mıyım diye merak etmiyor da değilim hani.
    gençlikte bindim ama ilk motorsikletimi 44 de aldım bastonlu takımındanım yani.İki senedede 30000 km yi geçtik şükür kazasız
    UNdocab, Pisman ve alijian bunu beğendiler.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    babam bu aralar tutturmuş banada bi scooter alsak balığa onla gitsem olmazmı diye dedim arabaya bin bu saatten sonra başımıza iş almayalım yaş 60 bu arada tabi

bende motor alıcaktım. satan çocuk abi 32 yaşında millet çocuğa karışıyor ne motoru falan dedi. sonra almaktan soğuktu beni, bunları okumak çok iyi geldi.
    UNdocab ve alijian bunu beğendiler.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    28 yaşında ehliyeti aldım, 33 yaşında motora başladım. Bence tam ideal yaşlar. Sadece bu yaş aralığında başlamak bile kaza yapma olasılığınızı çok ciddi şekilde azaltır. 5 yaşındaki oğlum da motosiklete meraklı, 30 yaşından önce motora başlamasını asla önermem.
    alijian bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yaş 42 motorum alalı Daha 15 gun oldu
    oggomoggo ve alijian bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Ben 2004 den beri aktif araba kullaniyorum..

icimde hep motor alayim kullanayim vardi ama beni 32 yasindan sonra motor almaya iten sey bisiklet dahi kullanamayan is arkadasi abinin simdi 2 senedir aktif motosiklet kullanmasi oldu..hatta abi ye motoru aldigimizda motoru benim aracin arkasina yukleyip eve oyle goturmustuk..daha yeni a2 ehliyetimi aldim esim biraz soguk bakiyor ama oda alisacak yapacak bisey yok.
    alijian bunu beğendi.

Motosikleti
    mt 07
    Bende 36 yaşinda başladım yakıt tasarufu tarafık derdi olmadan fırsat buldukca kullanıyorum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Gecen hafta istanbulda motor kullandim, arkadas km lerce trafik durmus gitmiyor, insanlar alişmis hicbir tepki yok .. ben motorda darlandim ki aralardan ordan burdan gitme firsatini kullandim.. yasi 40 i gecmis arac suruculeri sizlere sesleniyorum afedersiniz mal gibi arac icinde oturana kadar kirin zincirlerinizi motor surmeyi ogrenin, 1-2 tonluk tek kisilik araclarin icinde omür tuketmeyin acin gazi verin coskuyu...

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    zaten motora erken başlamayın yaşayın yaşayacağınızı Şaka bir yana erken yaşta insan gerçekten delice şeyler yapıyor hani 40 dan sonra da başlayın demiyorum ama geç başlamak. Genç başlamaktan iyidir. edit : 37 de başladım.
    alijian bunu beğendi.

oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    2015 Mart ayında 41 yaşında başladım. İyi ki de başlamışım. Geç olsun güç olmasın.
    alijian bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    yaş 36 4 yıl önce başladım, zararın neresinden dönersen kardır, bu yaşa kadar beklemişsin, kaybedilecek bir günün bile yok, sürdükçe beni daha iyi anlayacaksın
    + ları yaşın getirdiği dinginlik ile kendini ve etrafındakileri daha çok önemsiyorsun
    - leri yaş, para, mevki yüksek olsa da ufaktan başlamak, küçük motorlarla bi hayli km yapmak durumundasın :(
    alijian bunu beğendi.

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    yaşım 57, dokuz senedir motor kullanıyorum. 150cc scooter ile başlamıştım sonra 185 cc kros sonra 600cc enduro. Dikkatli kullanınca sıkıntı yok. Bu arada 600cc yi dört senedir sürüyorum.
    alijian bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Konu 2009'da açılmış. Fakat hortlatmaya değer bir konu. Motora geç yaşta başlanabilir. Önemli olan gerekli eğitimlerden kaçınmamak. Bisiklet geçmişinin olması, göz-kas koordinasyonu,denge becerisi adaptasyonunuzu hızlandıracak özelliklerdir. Yaş konusuna takılmamak lazım. 60 yaşa doğru ilerlerken ben bile dert etmiyorum.
    alijian bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Bakıyorum da her motorcunun kendine has bir hikayesi var,benimde bir hikayem var,benim yaş 42, 35 inde başladım motora,ilk başlarda işe gidip gelirim diye bir çinli cup motor aldım, sonraları bu motorun bakımı nasıl yapılır diye internet üzerinden araştırma yapıyor dum,sonra forumlarda gezileri keşfettim ,işte ne olduysa ondan sonra oldu,birde baktım kendimi -HAYAT GEZİNCE GÜZEL -Gezi serisi nin içerisinde buldum,7 senede tam 30 bin km yol tecrübem olmuş, ben geziyorum , ne kadar yol okadar tecrübe , unutmayın hayat gezince güzel, hepinize benden kucak dolusu saygılar. . .

ATAdamZU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ledow 250 / 2013 gv 250 efi
    yaş 24 iyi 20 senem daha var şaka şaka bekliyemem 2016 da yollardayım
    alijian bunu beğendi.

Motosikleti
    Versys
    Bendeki önceki 77 mesajı inceledim. Benden geç başlayan olmamış.

Motosikleti
    4. motor Honda
    ilkokuldna beri motora ilgim vardı hep mahallede mobiletleri cayırdatanlara bakardım ahh derdim bisiklet gibi ama yorulmadan gidiyorsun ne harika bişey olsa gerek

sonra lisede arkadaşın motoruna bindik içimde hep mtor sevdası var ama bizimkiler bunu ben küçükken öyle bastırmışlar ki motor pis kaka tehlkeli sakat bişey ölüm sakatlık kaza gibi şeylerle bilinçaltıma işlemişler...

derken üni 2 de arkadaşın mondial 150cc çok eski bir scooterını elime geçirdim motor dökülüyordu, o halısahada top oynarken o zamanının parasıyla içine 5 liralık benzin koyup 1 saat gezmiştim ve sanki yıllardır biniyor gibi olmuştum

öyle böyle derken motorlara hep bakıyorum fuarlarına gidiyorm ama sahip olamıyordum ehliyetsiz cezalar vs. başımı ağrıtmak istemiyordum ama A2 ehliyeti alıcak bir 500tl de hiç olmuyordu... geçen yıl şansa fabrikada sürücü kursunda çalışan birinden 1 saatlik ders alıp sınava girdim vs derken bi baktım ehliyetim oldu ve tabi psiklolojik sınır ortadan kalktı, sonra yavaş yavaş ekipmanları aldım geçen kış boyunca her ay 1 ekipman aldım. Yaza doğruda R25 ile başlangıç yaptım ama artık gezicek zaman yoktu....çünkü yoğun iş yaşamının içine girmiştim, derken öyle böyle 3 ayda 3bin km oldu onu satıp daha pratik ve artçılı binebilmek için abs li xmax400 aldım.

ben 30 yaşında başladım ama keşke üniversitede öğrenciyken filan başlasaydım yazları 150-250cc lik motorla egeyi rahat rahat kamp yapa yapa dolaşmak vardı...

şimdiden sonra evlilikti çoluk cocuk derken zaten motora zaman kalmaz yoksa aklıma fena Süper tenere gibi bir enduro giriyor ama
    alijian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)