Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

motosiklete geç başlayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    yok be abılerım )) eğitimin yaşımı olurmuş. 50 yaşında okuma öğrenen bır ton amcamız teyzemiz var yaş ne olursa olsun egıtımı aldıktan sonra kıyafetlerı aldıkdan sonra bence hıc bır sıkıntı olmaz. ki aile - coluk cocuk gıbı sorumluluklarınızda olcagı ıcın cok daha ıyı olur bilinçli motor kullanırsınız buda süper bişi ))))
    Siyah&Beyaz, porsuk80 ve alijian bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya trafikten dolayı ya da nasıl fren, dönüş ve gaz açılacağını bilememekten düşülüyor bu aletten. Trafik sizde var, gerisi eğitim ve pratik yapmak ile çözülmeyecek şey değil
    Siyah&Beyaz, porsuk80 ve alijian bunu beğendiler.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Bende mart ayında başladım yaş 35 oldu. başlarken 34 idi

Şuan 4000 km yi devirdim sadece bir kere yırtık dondan çıkan bir arkadaşla karşılaştım onun dışında sorun olmadı.

Ama full konsantre kullanmak gerekiyor. Adam dünyadan kopuk araç kullanıyor ayna kontrolü insanımız da hiç yok.

Eger lastiklerin çift hamurlu yumuşak bir şeyse fazla sorun olmaz.
    alijian bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Geç başlamak hiç başlamamak'tan iyidir
    Siyah&Beyaz ve alijian bunu beğendiler.

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    bende yaş 33

aldım bi çinli şimdilik bisiklet gibi kullanıyorum.

yakında ehliyet sınavına girdikten sonra biraz daha şekillenecek inş.

gençliğimden beri hevesti ama bu yaşımda gerçekleştirebildim.

Allah (c.c.) herkese mutlu sağlıklı kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Önemli olan yaş değil yaşın gerektirdiği olgunluğa erişebilmektir bence tam yaşındayız vesselam
    Siyah&Beyaz, alijian ve agresifm bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Yaş 32 1 yıldır oldu bu zehri vucuda alalı...kazalar ve riskler bazen yıldırıyor ama şöyle güneşli bir tatil günü yeşilliklerle ağaçlarla dolu bir yolda rüzgarı hissederek sürmek gibisi yok ve tabi bir TC birde dünya turu hayalleri var. fakat 2 çocuğun var ile başlayan cümlelerden sıkıldım keşke bekarken olsaydı dediğim çok olur...
    Siyah&Beyaz, alijian, abaf11 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    31 yaşında başladım. 2 yıldır kulllanıyorum. 2. Motosikletim. İlk motosikletimi sattıktan 2 ay sonra yenisini aramaya başladım. Kanıma girdi bir kere
    Sanırım 10bin km'den fazla yaptım.
    alijian bunu beğendi.

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    40 yaşında başladım, bi yerden başlamak lazım. çok geç olmadan.
    Siyah&Beyaz, alijian ve İlker41 bunu beğendiler.

motora ilk 12 yasında başladım 20 ye kadar hiç vazgeçmedim genciz delikanlıyız ya aldığım sıfır motorları hurdaya çevirip bodruma attım her defasında yappoz gibi dağıldım yine akıllanmadım ailem şiddetle karşı çıkıyordu artık hele babam ooo oyle zengin uşağıda değiliz hani biriktirip alıyoruz yine bi tane aldım gizlice bodrumdan cıkartırken yakalandım babama motorumu gözumun önünde balyözle bi güzel kırdı dedi hala akıllanmadın mı lan diye bi ton laf o günden sonra 8 yıl hiç motora elimi sürmedim 4 ay önce arkadaşın 600 cc lik motoruna binmemle aşkım yeniden canlandı sanki hiç ayrılmamış gibiydim yolda kendi kendime ceylan gibi gidiyo heyt yavrum be diyordum motora bi heyecan bi sevinç geldi içimde hep bir boşluk vardı hayatım çok monoton geçmeye başlamıştı derken arkadaşın motorunu gasp ettim bi baktı lan ben okadar km yapmıyorum nerelere gidiyon dedi adam artık illallah dedi kendine bi motor al kurtulayım artık alacam almasınada bizimkileri nasıl ikna ederim derken bi gün sabah spfrada ben motor alacam dedim bi anda bi kavga bi tartışma lokmalar boğazıma dizildi babam diyo ben seni sokakdamı buldum görmüyonmu haberleri kazaları içimi karartılar gene arkadaş 1 ay dayandım oyle sonra dedim bizimkilere ya anlamıyormusunuz vazgeçemiyorum niye karşı çıkıyorsunuz koca insanım sızın rızanız olmadan almak istemiyorum yoksa çokdan almıştım dedim babamda peki ama ben seçecem dedi neyse gittim babamla bir bayiye motorlara bakarken bajaj pulsara yapıştım bayada bilgi toplamıştım hakkında babam onelan kocaman olmaz bak burda bu motor var onu alacaksan al almıcaksan gidelim bi baktım lifan pony 100 la bune dedim gütcücük :D neyse hiç yokdan iyidir dedim 3 ay oldu bi vukuatım yok allaha şükür 7000 km yol yaptım bu sabah işe arabayla gelirken babamıda aldım yanıma laflıyoruz konu motorlardan açıldı dün akşam odamda 10 çeşit koruma mont kask ıvır zıvırı görmüş .dedim güvenlik şart baba artık yaş 28 bazı şeylerin farkına varıyor insan dedim oda bu motor seni kesmez alırsın artık bi büyük motor dedi zaten düşünüyomda 2015 fuarı bekliyom dedim babamda bak eşoluyaa dedi güldü öyle işte.hafta sonları gece motora atlayıp istanbulu turladığım bile oluyor motor üstünde kafam rahatlamış hissediyorum kendimi nasıl anlatsam bilemiyorum ama beni anlayan arkadaşlar vardır işte oyle birşey herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim.
    alijian ve mgdk bunu beğendiler.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Öyledir motor denen zımbırtı, adamı sakinleştirir, motor sevmek kedi sevmek gibidir, mır mır gibi severken tırr tırr eder..
    Arabaya binince bir kaç dakika sonra başlıyorum sövmeye..
    Biz de 40dan sonra başladık, yollar uzun-yükler ağır gelmeye başlayınca..
    Neden geç oldu dersen, zibidiler sayesinde motosiklet çoğu kez tiksinilen bişeydir..
    Çin furyası öncesinde olan pahalılık da belki birinci faktördür ama için için beğendiğim, baktığım modeller de vardı..
    Usturubunla binip gezenler en çok özendirici olanlardır..
    Daha sonra zamandan kazanmak da çok önemli oluyor..
    B sınıfı ehliyeti daha sonra aldım, arabayla gitmesi son derece sıkıcı olan yollar motorla bambaşka..
    Siyah&Beyaz, alijian, GP500-1st ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Her zaman söylerim motosiklete genç yaşta binilmez. Özellikle de spor karakterli motosikletlere.

Ben 28 yaşında başladım(Annem babam sağ olsun). 125 cc yamaha ybr ile başladım. Sonrasında chopper, enduro...

34 yaşında sport touring bir motosiklet aldım.

Geç kaldığınızı düşünmüyorum ideal yaştasınız.
    alijian ve GP500-1st bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    28 yasında basladım.
    18im de baslasam ve araba ıle gecmıste yaptıgım hataları 2 tekerle tekrarlasaydım yasama sansım olmazdı heralde.
    evlı ve cocuklu motor kullanıcısı olmanın olgunlugu her daım en ıyı yardımcım oluyor.
    Siyah&Beyaz, alijian, GP500-1st ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    4 yıl oldu 36 yaşındayım, zararın neresinden dönersen kardır...
    kullandıkça motosikletsiz geçirdiğin yıllara üzüleceksin ...
    motosiklete benim başlattığım yakın bir arkadaşım her fırsatta ifade ediyor bu durumu.
    gençlere göre tek farkımız ekipmanlarımıza daha fazla dikkat ediyoruz, daha temkinli gidiyoruz, ana babaya sorumluk ayrı, eş ve evlatlara ayrı..
    dikkat etmeniz gereken maddi gücüm iyi diye büyük motorla başlamayın, fazla eğitimin zararı olmaz çok çok faydası olur.
    inşallah benim gibi kırıklı kaza yapmadan, yalnızca para ödeyerek eğitimle tecrübeyi ucuza edinirsiniz
    bi yerinden başlayın yeter motordan aldığınız tadı başka bir çok şeyde bulamayacağınızı göreceksiniz
    Siyah&Beyaz, alijian ve jakabo_ist bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Motor ve kaza ile başlayan cümlelerle 2 çocuğun var diye bitirenlere hep "birşey olmaz" derdim taki en son yaptığım kazaya kadar... arkadan gelen araç, yolda sürüklenirken kaskıma arkadan öpücük vermesi beni bıraz tırsıttı açıkcası sonrasında 2 çocuğum var... lı cümlelerle ben başlıyorum. kısa bir ara verdim yaza kadar
    alijian ve GP500-1st bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Geçen sene 32 yaşında sıfır tecrübeyle 600RR ile başladım, sıkıntı yok. İnsan olgunlaşmış oluyor ayrıca öyle aptal aptal gaza gelmiyor.
    bilginozi ve alijian bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı redmachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene 32 yaşında sıfır tecrübeyle 600RR ile başladım, sıkıntı yok. İnsan olgunlaşmış oluyor ayrıca öyle aptal aptal gaza gelmiyor.
    31 yaşındayım bu konuda size katılıyorum.
    alijian bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Yaş 26 3 ay
    alijian bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    yaş 16 geçen yaz
    alijian bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Yas 30 5-6 ay oldu tabi gençken ufak tefek binmeleri saymazsak.. Simdi arabayla bir yere gideceğim zaman işkence geliyor.. Daha ilginci istanbulda trafik nedir unutturdu bana simdi kışlık ekipmanları tamamlamaya çalışıyorum yaz kış devam eder bi aksilik olmazsa .. Artik çocukları almayacaksam kesinlikle motosiklet ten Vazgeçmem
    alijian bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Sanırım cevap yazanların içinde en geç başlayan benim.Mart ayında 45 yaşımda başladım.Ehliyetimi 11 yıl önce aldım.Ama maddi imkansızlıklar nedeniyle ancak şimdi 150 cc.bir motor alarak başladım.Gençliğimde vitessiz motor çok kullanmıştım.Nisan ayında da oğlumla birlikte Honda dan eğitim aldık.Grup olarak gittiğim gezilerde genelde en sonda ben gidiyorum.Diğer gençler hızlı maşallah.Bu sebeple ağaç her ne kadar yaşken eğilse de motosiklette sabırlı olmak,dikkatli olmak çok daha önemli.Yaş ilerleyince biraz daha oturaklaştığımız için 30 yaştan sonra başlamak daha farklı oluyor.Bir an önce başlayın ki geçmişe dönük pişmanlık yaşamayın.Kalın sağlıcakla.
    Siyah&Beyaz, alijian, TEKNECI ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)