Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklete geç başlayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    abaf11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 SFC
    50 cc leri saymazsak ilk vitesli tecrübem 100 cup.4 ay oldu,biraz daha binip 125 veya 150cc likte kalmak yaş 45.İnegölde 75 yaşında ehliyet alan sürücüyü okumuştum.Rabbim cümlemize kazasız belasız sürüşler versin,yollarda insanı kamiller ile karşılaştırsın.Hayvanlardanda aşşagısı ile değil...
    alijian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de bu sene basladim. 40'li yaslarimin baslarindayim. Daha once senelerce, tutkuyla bisiklete bindim.

Ben de 40'li yaslarin hic de gec olmadigini dusunuyordum; burada yazanlara bakinca dusuncelerimin haklilik payi oldugunu gordum.
    alijian ve HE1SENBERG bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 31 yaşında başladım. 4 yıl 26 bin km oldu.

Aslında 40 bin rahat olurdu, bazı istenmeyen gelişmeler sorumluluğumdaki kişiler vs...

Geç başadığın zaman istediğin kadar küçük yaşlardan sevgin teknik bilgin olsun, ilk bi bocalamamsı bişeyler, zor ve zamanla öğrenilen teknilerde yaşa suç bulma dönemi olabiliyor.... Ondan sonra yaşın getirdiği olgunluk avantaja dönüşüyor

geliştirdiğin yanlış teknikler, benimsediğin yanlış telikeli sürüş alışkanlıkları daha az oluyor.
    alijian ve wolrath bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 21 yaşında motora başladım ama garibanlıktan dolayı ilk motorumu 25 yaşımda satın alabilmiştim şimdi yine motorum yok :D yani yine garibanım :D

bu arada motor sevdam 90 yıllarının başına kadar gider yzf 1000 thunderace ler vardı motobike dergisi daha yenı basıma başlamıştı r1 ler piyasaya ilk çıktığında o zaman yer yerinden oynamıştı falanda filan
    abaf11 ve alijian bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Tüm yorumları okudum,inanılmaz hoş..Yaş otuzu geçmesede bende geç başladığımı düşünüyorum,belirtmek istedim..Çok geç kalmışım özgürlüğüme.. 18i doldurur doldurmaz olmalıydı herşey..
    alijian ve Darkin bunu beğendiler.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Tüm yorumları okudum,inanılmaz hoş..Yaş otuzu geçmesede bende geç başladığımı düşünüyorum,belirtmek istedim..Çok geç kalmışım özgürlüğüme.. 18i doldurur doldurmaz olmalıydı herşey..
    24 sene araba ile trafik tecrubesi sonucu 42 yasinda motora baslamis biri olarak, bugun geriye donsem yine 18 inde baslamazdim. 25-28 olunca baslardim. Ogluma da buyudugunde once trafikte guvenli bir araba ile tecrube kazanmasini sonra baslamasini ogutleyecegim. Oncelikle trafigin ruhunu anlamak, arabalarin nerede hangi hareketi yapabilecegini tahmin edebilmek ve kazanin nereden gelebilecegini ongormek gerekiyor. Bu tecrubeyi edinirken de kaportali bir aracta olmak iyidir.
    alijian, maydin02, fisherKing ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 sene araba ile trafik tecrubesi sonucu 42 yasinda motora baslamis biri olarak, bugun geriye donsem yine 18 inde baslamazdim. 25-28 olunca baslardim. Ogluma da buyudugunde once trafikte guvenli bir araba ile tecrube kazanmasini sonra baslamasini ogutleyecegim. Oncelikle trafigin ruhunu anlamak, arabalarin nerede hangi hareketi yapabilecegini tahmin edebilmek ve kazanin nereden gelebilecegini ongormek gerekiyor. Bu tecrubeyi edinirken de kaportali bir aracta olmak iyidir.
    Haklısınız elbette,Eğer ki bir insan bilinçli bir kullanıcı ise, zaten yerinde,gerekeni yapacak güvenliği için gerekeni öngörmek adına da gerekeni de yapacaktır,sizin açınızdan da bu trafiğin ruhunu anlamak, arabaların nerede hangi hareketi yapacağını anlamak adına güvenli bir araba ile trafikte tecrübe kazanmak olarak anlıyorum Ben uzun yıllar araba kullanmış,trafik tecrübesi edinmiş biri değilim, trafik tecrübem sıfıra yakındı..Asıl önemli olan , bilinçli hareket etmektir. Bilinçli hareket eden insanda, sınırlarını bilir,güvenlik ekipmanlarını güzel seçer,eğitimi de ihmal etmez. Çünkü ne kadar trafikte uzun yıllar geçirmiş olsak bile, hatta eğitmen bile olsak kaporta olmayacağız anlamına gelmiyor..

Teşekkürler
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Benim iki teker sevdam da 31 yaşında Honda İntegra 700dc'yi gördükten sonra başladı. Ondan önce herkeste olduğu gibi deli/aptal işi gelirdi. (şu an etrafımdakiler de öyle düşünüyor olsa gerek)
    İlk işim ehliyeti halletmek oldu. Ardından 2014 mart ayında scooter alıp 8000km yol yaptıktan sonra temmuzda vitesliye geçiş yaptım. Şu an 7000km olmak üzere. Her gün işe gidip geliyorum. 250cc az geliyor artık ama işe gidip gelmek için de en mantıklısı aslında. Seneye kısmetse 600-700cc'ye geçeceğim. Eşim ve kızım yoksa kesinlikle motor kullanıyorum. Bakalım nereye kadar..
    alijian ve metinkilic bunu beğendiler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    yaş 43, 4 ay oldu başlıyana 4000 km yi devirdim sağnak olmadıkça biniyorum demir atıma
    alijian bunu beğendi.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    yaşım 35 yeni a2 aldım ve henüz biiir motorum bile yok anlıyormusun :D ne alacağıma henüz karar veremedim.
    alijian bunu beğendi.

İki yıl önce 35'te başladım. Toplam 45000 km oldu. Bunun son 28000'i VStrom 650 ile. Para, zaman ve imkan oldukça motora binmeye çalışıyorum. Şimdiye kadar işe de motorla gelip gidiyordum tecrübem artsın diye. Ama aletin su yakmadığını fark ettiğimden ötürü artık işe servisle gidip gelmeye böylece commuter motorcusu yanımı bir kenarda bırakıp sadece hafta sonları motora binen bir hobi motorcusu olmuş bulunuyorum. "Geç" hakikaten doğru laf. İnsan keşke daha erken başlasaymışım diyor. Kıyafet ve ekipman bulmanın pek mümkün olmadığı, motosiklet eğitiminin esamesinin okunmadığı yıllar değil de işte bunların yavaş yavaş oluşmaya başladığı yıllarda başlamak güzel olurdu.
    alijian ve telike bunu beğendiler.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    İş yaşamına geç başladığımdan(28 yaşında) motosiklete başlamak da epey geç oldu, 28-29 arası ozamana kadar aklımda yokken trafikte otobüsün içinde nefes alamamaya başladığımda almaya karar verdim, sonra da 31 yaşımda yarışa girdim, tabi eğitim almadan geri kalmadım, ne kadar eğitimli yada bilinçli olursanız olun, kaza mutlaka sizi bulabiliyor bunu da tecrübe ettim
    alijian bunu beğendi.

Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bende motora 39 yaşında scoterle başladım. 2 yıl önce vitesli motora geçtim, keşke ilk motorum vitesli olsaydı şimdi altımda yüksek cc li bir motorum olurdu. Şimdi 48 yaşındayım. Motor sürmeyi çok seviyorum ama sadece haftasonu sürebiliyorum.
    alijian bunu beğendi.

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    Yaş 32 6 ay oldu. 250CC Enduro ile başladım. işe gidip geliyorum, hafta sonları da günlük geziler.
    alijian ve telike bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki yıl önce 35'te başladım. Toplam 45000 km oldu. Bunun son 28000'i VStrom 650 ile. Para, zaman ve imkan oldukça motora binmeye çalışıyorum. Şimdiye kadar işe de motorla gelip gidiyordum tecrübem artsın diye. Ama aletin su yakmadığını fark ettiğimden ötürü artık işe servisle gidip gelmeye böylece commuter motorcusu yanımı bir kenarda bırakıp sadece hafta sonları motora binen bir hobi motorcusu olmuş bulunuyorum. "Geç" hakikaten doğru laf. İnsan keşke daha erken başlasaymışım diyor. Kıyafet ve ekipman bulmanın pek mümkün olmadığı, motosiklet eğitiminin esamesinin okunmadığı yıllar değil de işte bunların yavaş yavaş oluşmaya başladığı yıllarda başlamak güzel olurdu.

abi sana bi tane ufak scooter alalım bence o serviste eziyet çekme hemde az yakar...

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Breeeh motora binmek için 30-40 sene beklenir mi yaaaa Ben 12 yaşımda dedemin aldığı Cub ile motora binmeye başlamıştım ilk zamanlar bağ bahçede geziyodum 8 yıldır hiç inmedim şuan yaş 20.
    alijian bunu beğendi.

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sana bi tane ufak scooter alalım bence o serviste eziyet çekme hemde az yakar...
    Honda'nın Fun Club'ına üye oldum. Belki oradan çıkar.

Belki de bir poll yapmalıyız bu threadi. Bakalım istatistiksel olarak durum nasılmış. ;)

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Yaş 40 nisandan beri 8000 km, 2 motor, bir ege turu.
    alijian bunu beğendi.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Anket varmış bu arada zaten...

Doldurmak isteyenler için adresi: http://www.motosiklet.net/forum/anketler/6915-motosiklet-surmeye-kac-yasinizda-basladiniz.html

Sonuca bakılırsa geç yaşta başlayan çok da fazla insan yok gibi. :-/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)