Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

VOSKHOD COBA 175

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim motora yeni başlıyorum dayımda 90 model voskhod coba 175cc bi motor var 6 yıldır yatıyo sizce bu motor adam olurmu bilmediğim bi şeyin altınada girmek istemiyorum çin malından uzak durmak için böyle bişeye yönelebilirmi sağlammıdır başıma bela olurmu interneti talan ettim çok az bilgi var yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

MOTOR ŞUAN AŞAĞI YUKARI BU HALDE

İSTEDİĞİM HALİDE BU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    galiba 2 zamanli motor hic duymadim bunu fakat masraf acarsa parca bulabilcenmi trafikte kullanabilcenmi atlayip ziplamak istesen kaldirablcekmi

atlayıp zıplamak şuan için önemli değil ama parça olayını düşünüyorum bende aslında aynen 2 zamanlı motor

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    https://www.facebook.com/groups/klasikmotor/?fref=ts

Bu sayfada paylaşırsanız yardımcı olurlar klasik motorlar hakkında fazlaca bilgililer.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz emek biraz masrafla güzel bişiler olur gibi : ))

çok teşekkürler babaduru

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

aynen olcak gibide parça sıkıntısı olmazsa içi kurumuş olmasından korkuyorum leokaplan :D bayadır yatıyo :D

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım sizi üzmez : ) gönlünüzce yeniler ve kişiselleştirir siniz... Kazasız belasız kullanmanız dileğimle..

çok teşekkürler umarım öyle olur

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Buna yapacağım masrafla Mondial Drift yada RKS Titanic 150 alırsınız paşa paşada binersiniz, artık çin öalları eskisi gibi dandirik değil ( kullanmasını bilene )

1000-1500 lira bi masrafi var tas catlasin benimde bi ara aklimdan gecen modeller bunlar ama rus malınında zevkini cikarmak istiyorum

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Bu motoru senelerce kullandım 2 zamanlı 4 vites motor orjinal haliyle duruyorsa mutlaka yapılması gerekenler var.Şuanda Istanbul'da vaktiyle bu motoru bizzat ithal getiren coba servisi duruyor ve üzerindeki sticker'a kadar bulman mümkün ama hiç bulaşma içinden çıkamazsın.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

neden içinden çıkılmaz izmirde parçasını bulamam mı yoksa bana pahalıyamı patlar ?

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    İçinden çıkılır, parçasını da bulursun.. 2 zamanlı motosikletlerden çok iyi anlayan ustalar da var..
    Amacın trafiğe çıkmaksa ve plaka, ruhsat varsa sorun yok.. Parçası öyle pahalı parçalar değil.. Rus malları sağlamdır..
    Umarım bu projeyi bitirirsin kardeşim..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfırı var, IZH Planet 7

http://forum.donanimhaber.com/m_104746294/tm.htm

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Toplatacağım diyorsan da 400-500TL gibi bir fiyata parçalar dahil piston silindir yeniletip motoru hen sıfırlatırsın hem de çalışır hale getirtirsin. Daha fazla para isterlerse verme sakın.

Yağ benzin oranını iyi ayarlarsan (%2-%3) duman da atmaz, buji de yağlanmaz, performans da düşmez.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Two-stroke_oil (Yağ oranı azami %5-6'yı geçmemeli %1'in altına da düşmemeli, orjinal kaliteli tam sentetik 2T motor yağı alıp benzinle karıştırmalısın. Ör: ipone marka)

Motorun hemen hemen tüm parçalarını gerek orjinal gerekse yan sanayi olarak bulursun. bu iki zamanlı makineler şehirlerde pek görülmese de köylerde hala kullanılıyor.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    dostum bence 3-4 bin harcaman gerekebilir. motor yatıyor demişsin elektrik aksamını motor aksamının durumunu bilemeyiz. enazından yürür hale getirip (minimum masrafla) motor kullanmayı öğrenebilirsin.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3-4bin TL çok çok fazla, o fiyata sıfır motor alınır. Şasi haricinde hiçbir tarafı kullanılanıyorsa evet o kadar masraf çıkabilir ama bu motorun o kadar tutacağını hiç sanmıyorum.

Bir de o kadar para verildikten sonra bu motordan veya benzerinden plakalı ruhsatlı muayeneli bir tane rahatlıkla satın alınır, üstelik çalışır durumda.

Tabii yakıt tüketimini de hatırlatalım en az 8-9LT/100km, otomobil gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler