Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0 km motosiklet almak için en uygun zaman ne zamandır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Merhabalar,
    Yeni motosiklet alacak olanlar için 0 km motor yılın hangi ayları en iyi fiyattan alinabilir? Malum ikinci el motor almak tam bir muamma. Apaçi dolu etraf, motoru kim bilir nasıl kullanıyorlar veya hangi sorunlarını gizliyorlar. Hal böyle olunca 0 km motor alırım kafam rahat olur. Benim gibi titiz olanlar için yılın hangi ayları 0 km motor almak lazım ki en azından oradan indirimli olarak alabilelim ?
    " Koş gölge yele, bize hızın gerçek anlamını göster! "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Takipdeyim...

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgili biri çıksa da söylese : ))

Fuarda alırsan iyi olur . Genelde nisanda ve haziran civarlarında ufak zamlar geliyor .
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    ayni soruyu ben de 2.el icin sormak isterim
    -2.ele ustam bakicak ve tamam diyecek varsayimi ile-

eger bir bilgili arkadas varsa
    bize yardim edebilirse minnettar olurum
    selamlarimla

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayni soruyu ben de 2.el icin sormak isterim
    -2.ele ustam bakicak ve tamam diyecek varsayimi ile-

eger bir bilgili arkadas varsa
    bize yardim edebilirse minnettar olurum
    selamlarimla
    Şimdi alabilirsin mesela ama bu işlerinde sezonu pek kalmadı . Herkes bakıyor diğer motorların fiyatına biri 9 koymuş ben 9.1 koyayım pazarlık payı diğeri onu görüp 9.2 koyayım pazarlık payı . En son sıfırından fazla bir fiyata koyup plaka ruhsat parası gibi bahaneleri var . Bence bu işin bir tarihi yok şansın varsa bulursun
    TEKNECI ve braveguy bunu beğendiler.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    kesin olmamakla birlikte bence fuardan satın almak avantajlı olabilir.
    braveguy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    fuarda baya iniyor fiyatlar,yada yeni kasa motosiklet alacaksanız çıktığı ilk ayda alın çünkü zamlardan arındırılırmış olacak hele HONDA'da ne zaman baksam zam gelmiş motorlara, yada kış aylarında alın .

benden size tavsiye parayı altına yatırmayın HONDAYA yatırn çünkü hep zam geliyor.
    MAOK bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    2014 yılının sonuna doğru (yeni yönetmelikle birlikte 2014 model motorları 2015 model diye satamayacakları için) elinde motor kalan firmalar indirim yapacaktır. Hatta buna rağmen ellerinde motor kalırsa 2015 yılında 2014 model motorlarda az daha indirim yaparlar. Yalnız bu ELİNDE MOTOR KALAN firmalar için geçerlidir. "Ben gidip MT-09 alayım" derseniz bırakın elde kalmayı kapora verip haftalarca sıra bekleyebilirsiniz. İşte bu tür motorlar için de fuarlardan almak daha avantajlı oluyor.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    şahsi kanaatim; sıfır motosiklet için fuar en doğru mecradır.
    genelde firmalar fuar için özel fiyat ile piyasaya giriyor.
    geçen yıldan güzel bir örnek; inazumaydı mesela.
    ilk parti inazumayı fuarda kapora alıp sattılar ve oldukça makul fiyattan satıldı. keza honda modelleri de öyleydi.
    sonrasında gelen partiler hep üzerine zam alarak (döviz, bayi karı, ek vergi vs bahane çok) pahalı satıldı.
    bence, alacağınız marka fuara katılıyorsa mutlaka fuara gidip alın. hemen teslim olmasa bile kapora verin sözleşme yapın karlı çıkarsınız.

ikinci el ise tam bir muamma, fırsatçılarla dolu bir piyasa sözkonusu.
    yukarıda arkadaşlar durumu çok açıkça anlatmışlar. satıcıyla polemiğe girebilirsiniz ama bol bol siniriniz bozulur.
    insanlar nedense mal sahibi olunca enteresan bir psikolojiye kapılıyor yurdumuzda. görgüsüzlükten olsa gerek.

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    istanbul dışında oturanlar -1250 km- için fuardan almanın mantığı yok gibi. indirim yapılacak miktarı yolda harcarız herhalde. ????

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Hani nerde 0 km.? Bunu bulan, altın bulmuş demektir.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Eylül sonu Ekim başı veya ortalarında bazen indirim yapıldığı oluyor ama sıkı takip etmek lazım çünkü hepsi dövize endeksli olduğu için Kasımda da yeni zamlı fiyatlar açıklanıyor.

Bence kafaya bir motor takılırsa riski göze almayıp bayiler ile kora kor pazarlık yaparak almak en iyi yöntem. Bunun için de sahibinden.com iyi bir araç. Bayilerin arasında ki rekabet dakikası dakikasına sahibindene yansıyor.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eylül sonu Ekim başı veya ortalarında bazen indirim yapıldığı oluyor ama sıkı takip etmek lazım çünkü hepsi dövize endeksli olduğu için Kasımda da yeni zamlı fiyatlar açıklanıyor.

Bence kafaya bir motor takılırsa riski göze almayıp bayiler ile kora kor pazarlık yaparak almak en iyi yöntem. Bunun için de sahibinden.com iyi bir araç. Bayilerin arasında ki rekabet dakikası dakikasına sahibindene yansıyor.
    Ankara'da kaliteli markaların neredeyse birer bayileri var dolayısıyla böyle bir rekabet yok ankarada sanırım. Istanbul'da Tuzla ürerler motorun indirimlerini duyuyorum hep.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    fuar da sym joymax ı inceledik 2014 mod 1500 tl daha ucuz a vereceklerdi fakat biz alıcı değildik
    yani fuar da güzel fiyatlar oluyor

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Bahsettiğiniz fuar nerede ve ne zaman oluyor ismi nedir?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    eğer sıfır motor alıcaksan cok cok fazla ucuza almayı bekleme sonucta adı uzerınde sıfır motor. tabıkıde markaların ındırımlerı oluyor o ayrı bırsey ama dıyosanki atıyorum ben 15.000 lıralık motoru 11-12 bınlere almanın derdındeyım o zaman aralık-ocak aylarını bekle kış mevsımınden dolayı bilinçsiz satıcılar ellerınden cıkartmaya calısıyolar yada maddı durumu sıkışık onlardan bı tane alabılırsın kı ben bu sekılde bır kac motor aldım normalın 2-3-4 bın altında. bu arada 2. el motor için yetkılı servıse götür guzel ekspertızını yapıyolar neyı var neyı yok vs. ayrıca egerkı ılk motorun olucaksa bilmiyorum lutfen ama lutfen rıca edıyorum yuksek cc bı motor sakın alıyım deme başlangıc motorundan başla yavaş yavaş zamanla tecrubeyle yuksek cc lere geç. bunların hepsının dısında aman şu motor olsunda 2000 fazla verıyım dıyıpde nolursun uzerındekı kıyafetlere daha az para harcama gıbı bı hatada lutfen bulunma. düştüğün zaman 2000 lıra fazla para verdıgın motor senı korumıcak uzerıne para harcadıgın kıyafetler senı korucak bunuda lutfen unutma...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)