Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bunca yıllık ön yargımı yıktım ebay' dan ilk alışverişimi yaptım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Heyecan hat safhada yıllarca gözümde yurtdışından bişey alınca sanki gümrük ona el koyacak bir daha elime geçmeyecek gibi bir ön yargım vardı sağolsun yeni nesil vblogger arkadaşlar (başta MotorcuMuhabbeti ) sayesinde biraz aydınlandım ve ufak bir meblağ ile ilk siparişimi verdim.

Wireless inerkom alacaktım ama direk akfadan 200 liralık bir alışveriş yerine 17 liralık ücretsiz kargolu bir siparişle başlamayı uygun gördüm ve artçımla konuşabilmek için kablolu interkom aldım.

http://www.ebay.com/itm/Useful-Motor...item1e7d6610d0

Satıcı bana kargo seçtirmedi ücretsiz kargo standart ptt gibi bişey sanırım satıcının uygun gördüğü ("Standard International Flat Rate Postage" diye geçiyor) Olurda kargom elime geçerse (ki niye geçmesin yau :D) yada geçmez sorunlarla karşılaşırsam burada yaşadıklarımı anlatacağım.

Son olarak MotorcuMuhabbeti' kardeşimizin alttaki ebay videolarını mutlaka izleyin izlemeden ebay' den alışveriş yapmayın diyorum, tekeriniz düz bassın.

mehmetenis ve mustang256 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam, hayırlı ve sorunsuz olsun ilk alışverişiniz. Yalnız biliyorsun belki ; kendi adınıza bir yılda 5 defa ürün getirebileceğiniz gibi her ürün getirme arasında 2,5 sürenin geçmiş olması lazım, yani arka arkaya ürün getirtirseniz, ikinci ürün muafiyetin altında olsa bile vergilendirilebilir

iyi forumlar

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    eBay candir. Hele bir de odemeyi PayPal ile yaparsan kargom gelmedi derdin de olmaz, kargo gelmezse parani geri aliyorsun. eBay candir, net!!
    mterayes26 bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Son 1 sene içinde yaklaşık 11-12 kere alışveriş yaptım. En son alışverişim 400 TL sticker set aldım. Paketi küçük olduğu için vergi falan yazmadılar. Bu vergi işinde aldığın koli çok göze batmayacak :D Yoksa sıkıntı olmuyor

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam, hayırlı ve sorunsuz olsun ilk alışverişiniz. Yalnız biliyorsun belki ; kendi adınıza bir yılda 5 defa ürün getirebileceğiniz gibi her ürün getirme arasında 2,5 sürenin geçmiş olması lazım, yani arka arkaya ürün getirtirseniz, ikinci ürün muafiyetin altında olsa bile vergilendirilebilir

iyi forumlar
    yılda 5 ürün doğrudur ama ben şimdiye kadar neredeyse 150 tane irili ufaklı şey almışımdır 1 haftada 5 ürün geldiği bile oluyor.şimdiye kadar bi sorun yaşamadım ama bu yaşamayacağım anlamına gelmiyor...benim postacı tanıdık bide ben alırken ailenin sırayla isimlerini giriyorum alırken.1.yi kendime aldıysam 2.yi babama 3 4 habire değiştirerek yapıyorum.
    şimdi nerden baksan 12 tane siparişim var bakalım ne zaman gelcekler bide beklemeside heyecanlı

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Şimdi paket nasıl takip edilecek bilgim de yok ödemeyi ebay ile döviz kuru üzerinden yaptım 1 lira kara geçtim :D :D

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Arkadaşlar kredi karti kullanmiyorum. Ebaydanda anlamiyorum bana m4 GP black tüp egzoz getirebilecek varmi. 1250 TL zifiri.daha uygunu lazim.teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kredi karti kullanmiyorum. Ebaydanda anlamiyorum bana m4 GP black tüp egzoz getirebilecek varmi. 1250 TL zifiri.daha uygunu lazim.teşekkürler.
    Tanıdık birisini bulman lazım buradan zor iş.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Endişeye gerek yok. Satıcı güvenilir olduktan sonra mutlaka gelir. Belki 6 haftada gelir ama gelir. Ben sürekli alışveriş yapıyorum.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Paketlerde T.C. NO falan yazmadığı için neye göre yılda 5 alışverişi hesaplayacaklar zaten. Farklı isim yazmaya bile gerek duymadım ben de bugüne kadar..

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    Tamamen kişisel öngörümü paylaşmak isterim. Son iki yıldır yılda 250$ lık falan yurtdışı alışveriş yapıyorum. Genelde aldıklarım tam anlamıyla ıvır zıvır şeyler. İnsanlar gümrüksüz alışverişi artık baya keşfettiler. Demem odur ki yakında gümrük muafiyeti tamamen kalkar çünkü büyük bir rant ortaya çıktı. Bu aralar herkes alabildiği kadar alsın

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Müzayede olanları nasıl alacağız çok teklif verdim nedense hiç alamadım

En fazla kaç tl lik mal alabiliyoruz ebay den dx den 170 di hep alıyordum devamı vergiye tabi değil mi ön ödemeli kart ile kulaklık alıcam amazondan nasıl yaparım? 80$lık
    Ayrıca kargo bedava olmayanlarda kaç para öderim max

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bende bikaç bişi almayı düşünüyodum, bakalım şu videolara

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müzayede olanları nasıl alacağız çok teklif verdim nedense hiç alamadım
    Acik arttirmanin temel kurali, son dakikaya kadar takip et. Son 60 sn icinde teklif ver. Yoksa sadece almak istedigin urunun fiyatini arttirisin baska birsey degil. Bi de mesela eger sana vermen gereken en dusuk teklif 25 usd der ise sen hep 26,01 falan ver. Cunku senden bir sonraki arttirmak isteyene 26 usd diyecek. O da 26 usd verdiginde sen 0,01 farkla kazanabilirsin. Bu taktigi uzun zamandir kullaniyorum ve hic sekmedi cok sukur
    mterayes26 bunu beğendi.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    İngiltereden ön fren diski almayi düşünüyorum. fiyati 120 dolar kargo haric. buna benzer bir ürün alan var mi?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngiltereden ön fren diski almayi düşünüyorum. fiyati 120 dolar kargo haric. buna benzer bir ürün alan var mi?
    Ben de ingiltere wemoto' dan D.I.D zincir dişli seti aldım (sprocket kit) maalesef ağırlığından olsa gerek, gümrüğe takıldı. 2 dişli+1 zincire 180€ vermiştim, 110 lira kadar da gümrük ödedim, ptt den teslim aldım.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Takipteyim Bune, ürün geldikten sonra birde incelemesini bekliyoruz

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılda 5 ürün doğrudur ama ben şimdiye kadar neredeyse 150 tane irili ufaklı şey almışımdır 1 haftada 5 ürün geldiği bile oluyor.şimdiye kadar bi sorun yaşamadım ama bu yaşamayacağım anlamına gelmiyor...benim postacı tanıdık bide ben alırken ailenin sırayla isimlerini giriyorum alırken.1.yi kendime aldıysam 2.yi babama 3 4 habire değiştirerek yapıyorum.
    şimdi nerden baksan 12 tane siparişim var bakalım ne zaman gelcekler bide beklemeside heyecanlı
    Yılda 5 ürün ve 2 ayda 1 ürün sınırlaması kaldırılmıştır, ancak vergisiz üst sınır 75euro dur.

75 euro üstünde ise yüzde 20 civarı vergi ödersiniz.

Ürünleriniz hiçbir şekilde ticari amaç için gelmemeli. Yani alıp satma amaçlı olmamalı. Ticari miktarda olmamalıdır.

1500Euro üstü her ürün ithalat rejimine tabi tutulur. Yani bir gümrük müşaviri tutmanız gerekecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)