Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi Lastik?

Katılımcı sayısı
18. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Michelin Pilot Street

5 27.78%
  • Pirelli Diablo Rosso

12 66.67%
  • Pirelli Sport Demon

1 5.56%

Hangi Lastik?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Motorum Cbr250 ve lastikleri degistirecegim. Sakin ve sehirici, agirlikli ise giderken 20'ser km git gel kullaniyorum. Yaz kis kullaniyorum. Kuru ve islak zeminde kullaniyorum. Sizce hangi lastigi tercih etmeliyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Bu lastik konusunu bende çok merak ediyorum.Michelin araba lastikleri 150 TL iken motosiklet için 350 tl .uygun fiyata alınabilecek kaliteli lastik olması lazim.

Hem kuru hem islak zeminse tahminimce metzeler daha iyi olacaktir.benim gibi yerler islak olunca kullanmiyorsaniz michelin yeterlidir daha fazla para harcayabilirim derseniz tabiki diablo rosso

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    michelin'den şaşma.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Diablo rosso2 der giderim

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Michelinden şaşması, bu en iyisi diye bi şey yok.
    Yılda kaç kilometre yaptığın, motoru nasıl kullandığın, günlük ortalama sürüşlerinin kaç km olduğu ve yağmurlu günlerde motosikleti nasıl kullanmak isteyeceğini ve ne kadar uzun süreceğine göre değişir. Lastik deseninin, hamurunun, karkasının farklı etkileri var. Tam olarak beklentinizi söylerseniz genel bilinenlerle cevabınıızı kendiniz de bulabilirsiniz. Çünkü seçenekteki lastikler aslında birbirinden farklı

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Aslinda kullanim tarzimi aciklamaya calistim. Gunluk ort 40 km, bazi gunler ise araba ile gittigim icin ve haftasonu gezilerini de katarsak yilda ise yaklasik 6-7 bin km diyebiliriz. Lastik tabii mumkunse uzun omurlu olsun ama bunun icin naylon ve kalitesiz de olmasin. Dedigim gibi hem islak hem kuru zeminde performansi iyi olsun. Karli gunlerde ve asfalt harici zeminde kullanmam. Hiz derdim yoktur, maksimum 150 km.ye cikarim o da arada bir ve uzun sureli degil. Yagmurda ise cok daha sakin kullanirim. Genelde ise sakin kullanirim, ani kalkis, ani frenden kacinirim. Viraj yapacagim, yatiracagim derdim yok. Uzun yola gitmem. Bu dogrultuda baska marka model onerisi olursa alabilirim.

Sizin lastik ömrü ile pek bir probleminiz olmayacak bu şartlara bakıldığında, alınabilecek en yumuşak hamurlu lastiği bile alabilirsiniz. Pirelliler bu lastikler arasında en yumuşağı, o ebatlarda daha yumuşak hamurlu lastik varsa okuyanlar bilgilendirebilir.
    Yağmurda da sakin gittiğinizi söylüyorsanız ve sağanak yağmurda sürmek zorunda değilseniz yine diablo rosso en yumuşak hamurlu seçim olacaktır. Lastiklerin zaten kullanım ömürleri 2-2 buçuk yıldır sonra lastik sertleşmeye başlar. Şehir içinde en iyi performansı vereceğine eminim.
    Rossonun iki eksisi var, kilometre ömrü ve yağmurda su tahliyesinin kısmen zayıf olması. ( yine de Naylon lastiklerinize göre çok daha iyi tutacaktır)
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Gorusleriniz icin cok tesekkur ederim. Saganak yagmurda bile bile cikmam ama tabii is donusu yakalanabilir insan. Su an uzerindeki fabrika lastikleri irc ile saganak yagmurda kullandim. Ondan daha kotu degilse sorun olmaz. Cuma gunu hafif islak zeminde arka frene cok sert basmama ragmen arka lastik kitlendigi ve saga sola kaydigi icin acikcasi endiselendim ve forumdaki arkadaslar lastigi degistirmemi tavsiye ettiler. Ayni tur hadiseyi bu lastikte de yasar miyim acaba? Bu arada bahsettigim kullanim tarzi ile diablo rosso 2 nin kullanim omru ne kadar olur tahminen? Cunku bazi yerlerde 3-5 bin km diye okumustum. Ama kullanim tarzi nedir bunu soyleyenlerin bilmiyorum tabii.

Çok daha iyi tutacağı kesin, hatta şöyle anlatayım;
    benim motorumda aynı asfaltta( ıslak zemin, yağmur hafif atıştırıyor) shinkolarla 2. vites 6bin devir civarı patinaja başlayıp uzun bir süre yarı yarıya patinaja sarıp tutunarak devir sonlarına kadar o şekilde giderdi. (Tam gaz açık durumda)
    Pirellilerle tam gaz açıkken 9-10 bin devir arası ufak bir patinaja düşüp sonra tekrar tuttu. 11 bin devirlerde hala yolu tutabiliyordu. O konuda çok daha rahat edeceğiniz kesin.
    3-5 bin km ömür olsa olsa 1000cc sert ve yüksek hızlı kullanımda olur. o da rosso 2 değil supercorsa falandır rossolar bizim motorlarda, sizin kullanımınızla 15-20 bini rahatlıkla görecektir Bu da zaten neredeyse 3 yıl demek

uguruyaniker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R Repsol 2014
    Diablo rosso 2 kullanıyorum, sümük gibi lastik valla. On numara yapışıyor asfalta. Işıklara kadar hızlı gelip sert frenlemeler ile denedim (tabi ısındıktan sonra) kilitlenmiyor. Tavsiye ederim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bende bu rosso2 lerden almayı düşünüyorum ön ve arka takım olarak. fiyat açısından uygun satan tanıdığınız, bildiğiniz bi yer var mı?

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Michelin kullanıyorum. Gayet memnunum her türlü. Fakat Diablo Rosso 2 kadar övülen bir lastik duymadım bu güne kadar.

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Mini anket sonuclari da sizlerin yorumlari da diablo rosso 2 ye karar vermemi sagladi. Goruslerini paylasan herkese tesekkurler. Simdi Anadoluyakasinda bir Pirelli bayii bulma asamasina gectim. Internetten arastiracagim fakat tavsiye edebileceginiz duzgun yerler varsa duymaya hazirim. Ozellikle de Atasehir civari.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motolastik.com iyidir

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    pirelli diablo rosso II

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)