Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

beklenen 250cc enduro...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para verilip alınacak bir şey degil. Safi görüntü motor. Tam bizim insanimiza göre, görüntü iyiyse sorun değil, bastır parayı al.
    +1 yazdıklarına imzamı atarım,yalnız ufak bir düzeltme yapayım...Görüntü iyiyse sorun değil, bastır krediyi/k.kartını olacaktı...Parası olan zaten böyle bir çöplüke para vermez....

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial olmasaydı iyiydi, ilk günler görüntüsü güzel oluyor, sonra'ki günler devamlı vida sıkmaya uğraştığınız için görüntü artık pek umrunuzda olmuyor
    Gundial keşke olmasaydı,Gubana yada Çuki markayı yapıştırırız deposuna, yeter ki sen iste....
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    en az su anki motorum kadar saglam ise benim gözümde 8000-8500 eder.

daha yukarısı etmez.
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Desteksiz kötülemenin de, övmenin de anlamı yok. Adı Mondial diye farklı markalar altında dışarıda satılan ve inceleme yazılarından o kadar da kötü olmadığını gördüğümüz bir motor birdenbire kötü olacak değil. Bekleyip göreceğiz.
    cenkito ve computeus bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desteksiz kötülemenin de, övmenin de anlamı yok. Adı Mondial diye farklı markalar altında dışarıda satılan ve inceleme yazılarından o kadar da kötü olmadığını gördüğümüz bir motor birdenbire kötü olacak değil. Bekleyip göreceğiz.
    gelecek model için en buyuk korku saglamlık, fiyat ikinci planda.

dediğim gibi bende saglamlık olarak su an kullandıgım motorla kıyasladım.

neymiş çinlilerin vidaları gevsiyormus orası burası dökülüyormus vs vs.

motoru aldıgımın 5 . ayında modifiye etmek için dagıttım, toplarkende 15 liralık locktite muadili birsey kullandım.

o gun bugundur ne gevseyen vida nede yolda dökülen pacası olmadı. hemde cross yapmama ragmen.

motor 3 yasına yaklastı halen ben memnunum.

demekki çin malı motorlar bile 15-20 liralık malzeme ve bir kac saatlik el emegiyle

cogu takıntı haline getirilen sorunlarından arındırılabiliyormus.

hiç bir zaman essek at olmaz ama piyasada cok sayıda essek olmus japon varken ve dünya para istenirken

essek alınıp AT muamelesi yapılmazsa sorunsuz olarak iş görüyormus.

her sey ön yargı dan ve bilinçsiz kullanıcılardan kaynaklı.

adam 80-90 kg cg yi modifiye edip frensiz aynasız yuksek hızda kaza yapıp ölüyorsa burada

orta kalıte çinli motorlar değil kullanıcılar hatalıdır.

aldıgım günden beri değil arızadan lastik bile patlatıp yolda kalmadım ,

daha ne olsun, o kadar paraya bu kadar köfte . . .

NOT: bu arada modifiye etmeye gerek duymamdaki sebebde sasesine göre (135 kg-150cc )güçsüz kalan motorun sert arazide yetersiz kalması idi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bir tek 24 beygir kısmına takıldım. Gerçekten 24 beygir olamaz gibime geliyor. Eğer 24 beygir ise benim paramla 9 taksitle 8.500 tl eder. Sonuçta zongshen motor. Balansörlü canavar gibi motordur. Bir ay sağı solu ile uğraşır bir ay sonra aslan gibi bir motorla her yere zıplarım. Geçin artık bu "çinli şöyle böyle" işlerini. Defalarca yazdık buralara, çinli bir kaç kalitedir ve zongshen'in balansörlüleri bunların arasında en iyisidir. Bir kaç ay vidası cıvatası ile uğraşırsın ama sonra ekonomik aslan gibi bir motorun olur diye.

Çok ciddi soruyorum;
    Benim böyle bir enduroya ihtiyacım var ve alt gelir grubundan birisiyim. Bu motoru beğenmeyen kardeşlerimiz bana ne önerir? (İkinci el olmasın lütfen)
    tinerci ve ahmetkorkmaz bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tek 24 beygir kısmına takıldım. Gerçekten 24 beygir olamaz gibime geliyor. Eğer 24 beygir ise benim paramla 9 taksitle 8.500 tl eder. Sonuçta zongshen motor. Balansörlü canavar gibi motordur. Bir ay sağı solu ile uğraşır bir ay sonra aslan gibi bir motorla her yere zıplarım. Geçin artık bu "çinli şöyle böyle" işlerini. Defalarca yazdık buralara, çinli bir kaç kalitedir ve zongshen'in balansörlüleri bunların arasında en iyisidir. Bir kaç ay vidası cıvatası ile uğraşırsın ama sonra ekonomik aslan gibi bir motorun olur diye.

Çok ciddi soruyorum;
    Benim böyle bir enduroya ihtiyacım var ve alt gelir grubundan birisiyim. Bu motoru beğenmeyen kardeşlerimiz bana ne önerir? (İkinci el olmasın lütfen)
    abi yanlıs bilmiyorsam üzerindeki motor apachi crosslarda 27 bg versiyonunda kullanılan motor

77mm piston 53.6 stroklu ve 19 kw gücünde honda kopyası nc250 motor blogu
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yanlıs bilmiyorsam üzerindeki motor apachi crosslarda 27 bg versiyonunda kullanılan motor

Tadından yenmez o zaman. Tahmini olarak son hız nedir acaba bunda Cem, o konuda bir fikrin var mı?
    cenkito bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bu motor İngilterede Honley markasıyla satılıyor ve fiyatı 3150 pound. http://www.honley.bike/
    Abd'de ise csc (california scooter company) tarafından ithal edilip yılbaşından sonra satışa başlayacak ve fiyatı 3495 dolar. adı ise "CSC 250cc RX-3 Cyclone" http://californiascooterco.com/ burada da teknik özellikleri çok detaylı olarak mevcut.

Bu da ingilizce manuali: http://www.chinariders.net/files/Zon...ers_manual.pdf

Minsk adı altında satılan aynı motordur. Teknik özellikleri: http://minsk-moto.com/en/enduro/trx-300i.html
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tadından yenmez o zaman. Tahmini olarak son hız nedir acaba bunda Cem, o konuda bir fikrin var mı?
    o konuda fikrim yok abi.
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor İngilterede Honley markasıyla satılıyor ve fiyatı 3150 pound. http://www.honley.bike/
    Abd'de ise csc (california scooter company) tarafından ithal edilip yılbaşından sonra satışa başlayacak ve fiyatı 3495 dolar. adı ise "CSC 250cc RX-3 Cyclone" http://californiascooterco.com/ burada da teknik özellikleri çok detaylı olarak mevcut.

Bu da ingilizce manuali: http://www.chinariders.net/files/Zon...ers_manual.pdf

Minsk adı altında satılan aynı motordur. Teknik özellikleri: http://minsk-moto.com/en/enduro/trx-300i.html
    Renkleri deli güzelmiş ama siyahı yok :( Ben de siyah manyağıyım Olmazsa turuncuya veya taksi sarısına bakarız artık
    http://minsk-moto.com/en/enduro/trx-300i.html
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Son hız 140 km olarak belirtiliyor. 6 vites.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız 140 km olarak belirtiliyor. 6 vites.
    Sağol. 140 hız 6 vites. Gayet güzelmiş.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Burada detaylı bir incelemesi var. Teknik özellikleri açısından bilinen iyi markalarla kıyaslandığı bir de tablo var. Gücü 26 bg, son hız 86 mil olarak gösteriliyor.

http://www.advpulse.com/adv-bikes/m1...dventure-bike/
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayak marşı olmayan , ve 6. vitese sahip olan, injeksiyon ile beslenen versiyonu, bu motor bloğu tipi ZS177MM olarak kodlanmış , Nc250 Honda çakması gayeet başarılı hırçın bir blok, bizatihi kullandığım için söylüyorum şakası yok .

(Apachi'de, 5 vites , karbüratör besleme , ayak marş pedallı)
    AttilaXtreme, cenkito ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    cin mali marka model farketmez 8 bin 8 bin 500 ler bana gore cok para yukarida bi arkadas motoru sokup elden gecirmis ve simdi memnun, iste onemli nokta burda eger tamirattan ve motordan anlayan biriyseniz cinliler is goruyor ama bu islemleri yapacaksam motor 2000 tl den pahali olmamali, gelelim yurtdisinda ayni goruntudeki motorlara evet goruntu ayni satis fiyatlatida hemen hemen ayni ama oradakiler daha yuksek kalitede uretilmis sorun cikarmayan ve daha uzun omurlu olan motorlar, yabanci sitelerde gorduklerinizi alabileceginizi sanmayin sakin
    Carbondioxid bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Mondial bedava mal koklatmaz 8000 tl bence hayal olur.

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cin mali marka model farketmez 8 bin 8 bin 500 ler bana gore cok para yukarida bi arkadas motoru sokup elden gecirmis ve simdi memnun, iste onemli nokta burda eger tamirattan ve motordan anlayan biriyseniz cinliler is goruyor ama bu islemleri yapacaksam motor 2000 tl den pahali olmamali, gelelim yurtdisinda ayni goruntudeki motorlara evet goruntu ayni satis fiyatlatida hemen hemen ayni ama oradakiler daha yuksek kalitede uretilmis sorun cikarmayan ve daha uzun omurlu olan motorlar, yabanci sitelerde gorduklerinizi alabileceginizi sanmayin sakin
    İmza ve temenni, 8000 psikolojik ısınırdır bu model için, zira unutmayın Minsk'te işin içinde , Minsk var ise raşa dolaylı yoldan vardır, ve Minsk buradada bir dönem poöpüler bir model idi, hem fiyat hem yedek parça vesair durumlardan dolayı hasılı şimdiden nabız ölçüp, yorumlardan yola çıkıp fiat çakmak isteyenlere lafım, 8000'den kuruş yukarı çıkmayın getirin sürümden kazanın.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Şimdi giydiriyonuz ama yarın hepiniz akın edersiniz adamlar motor yetiştiremez Oturduğu yerde sıkıyo millet bedava nede olsa
    tinerci, Carbondioxid, cenkito ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Öbürleri neden daha yüksek kalitede üretilmiş oluyor onu anlamadım ? Bunun ispatı var mı ? Mondial kasten motorun kalitesini mi düşürtüyor ?

Motorda bana göre şüphe uyandıran iki nokta var. Birincisi titreşim çünkü bu motor Megelli 250r motorunun aynısı ve Megelli'de çok titreşim var diyenler de var (bende böyle düşünüyorum), fazla yok diyen de... Çok titreşim olursa bu titreşim yüzünden zamanla vida gevşemeleri ile başlayan başka sorunlar da çıkıyor. Ayrıca tamamen kendi tespitimdir kimseyi bağlamaz, boşta gaz verildiğinde devir artınca bir motordan "tırtlama" sesi geliyorsa o motor titriyordur. Bunu Duke 200'de ve Bajaj'da da gördüm ve titriyorlardı. Bundan rahatsız olursunuz olmazsınız o ayrı konu... Bu motorda da o sesi duyuyorum, videolarını izleyin. İnceleme yazılarında çok titreşim olmadığını yazmışlar.

İkinci nokta da Mondial'in enjeksiyonlu ve elektronik sistemleri olan bir motora yeterince iyi servis verip veremeyeceği... Mesela o 600 cc'lik motorların bakımını nasıl yapıyorlar merak ediyorum ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kendi adıma soyleyeyim,

motorları fiyatına göre kaliteli olabilir ama servis ve elemanlarının cogu 5 kurus etmez.

enjeksiyonlu ve nispeten yuksek teknolojili bir modelde servis cok buyuk sorun olabilir.

çünkü bu iş için kalifiye eleman lazım. benim gördüğüm kadarıylada mondial de pek yok
    AttilaXtreme ve ahmetkorkmaz bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)