Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hyosung GV 250 ve Uzun Tur

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa bir kaç ay öncesinden al motosikleti. Biraz gez dolaş huyunu suyunu öğren. Senin ona vereceğin tepkilere ve onun sana vereceği tepkilere alışın.
    Aynı bloğa sahip GT 250 Comet kullanıyorum. Motor bloğu açısından gönlünüz rahat olsun.
    İlk mesajda da belirtmiştim, motoru alır almaz gitme gibi bir fikrim yok zaten... Yeterli sürüş ve teknik deneyime sahip olmam için zaman geçecek bu sürede şimdilik olmayan motoruma alışırım umarım Tşekkürler...

Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bir ay önce izmir den hatay iskenderuna gv 250 ile geldim (1030 km) tık demedi. bu yolculuk için çantama bir adet bile anahtar koymadım sadece zincir spreyimi aldım. hyosung kalitelidir 15000 km de yapacağını düşünüyorum ama okurken acaba yaparmı diye duraksamadım değil. motoru alıp direk yola sakın vurma en az 3 ay kullan bir sorunu varmı yokmu gör motoru dinle. daha almadıysan bir arkadaşın dediği gibi karbüratör lüsü candır. enjeksiyonlu alacaksan 2013 ve üstü bak. benim motorum 2011, arada enjeksiyon bi salaklaşıyor 2013 de düzelttiler diye biliyorum. daha önce 2009 karbüratörlüsünü de kullandım. eski gv mi daha çok seviyorum
    Motoru kısmetse sıfır alacağım, zaten rodaj süresinde birbirimize alışacağımızı umuyorum sonrasında yavaş yavaş yurtiçi turlarla ya da benzinin ucuz olduğu komşu ülkelerde turlayarak deneyim edineceğim...Umarım yeni enjeksiyonlularda problem yoktur öyleyse; 2015 modelleri bekliyorum ...Çok teşekkür ederim...

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlığı okuyunca biraz önyargılı davrandım "ulan yine 800 km yol yapıcam gidebilirmi gibi soru geliyor" dedim fakat değilmiş
    bende gv 250 ile yaptığım yolları kısaca yazayım
    -1 günde 700 km
    -4 günde 800 km
    -2 günde 500 km
    -6 günde 1500 km

bu seyahatler boyunca sadece debriyaj telim koptu başka bir sorun yaşamadım yaşayacağımıza düşünmüyorum
    motoru alırsınız ve bir süre kullanırsınız motoru iyice tanıdıktan sonra periyodik bakım malzemelerini yanınıza alıp her türlü yola çıkabilirsiniz, günde 350 km çok çok çok rahat gidersiniz uzun yolda yaşayacağınız sıkıntılar fiziksel olur toto,sırt,bel ağrısı gibi bunlarada bir çözüm bulursunuz, ve ön tarafa büyük bir cam taktırmanızda fayda var rüzgar mahfeder çünkü..
    Çok teşekkürler, birebir bu motorla bu yolları yapan yorumlar benim için çok kıymetli...Motor hakkında olumlu olumsuz deneyimleri ilk ağızdan duymak önemli...Bisikletle günde ortalama 7 saat pedallayabilen birisiyim fiziksel rahatsızlıkları ve çözüm yollarını iyi bilirim, sorun yaşamayacağımı düşünüyorum...

Alıntı blackarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gv 250 yola cikacaklara sadece yolun acik olsun keyfini cikar denir. ..
    Selametle.
    Çok teşekkürler...

Alıntı MuttFTS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmesine gider bence de ama gerekli bir parca ihtiyaci sikinti olabilir.

Ben olsam her ulkede bayisi olan bir motor alirim. İnazuma olabilir mesela.
    Dediğim gibi mantıklı olan evet inazuma ancak tarz olarak da beni mutlu etmesi gerekiyor, 2015 modeli bakarsınız şekil olarak da fiyat olarak da gözüme hoş görünür, fikrim kayabilir ama cruiser arzum hiç bitmeyecek

Alıntı kutsalkutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidersin ya öyle çöp motor değil ama yine tereddüt yaşıyorsan kymco venox 250 baksana o da fena değildir
    Tavsiyenizi değerlendireceğim, teşekkürler...

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gv 250 ile her yola gidebilirsin. 20.000 km kullandım. Ama 20.000 km de comet kullandın. Sana tavsiyem o seyahate comet ile çıkman. Hem rahat edersin hemde çok zevk alırsın. Bu da eskilerden benim motorun fotosu.

http://i299.photobucket.com/albums/m...k/DSC02562.jpg
    Comet konusuna hiç sıcak değilim yahu Teşekkür ederim...

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahat rahat yapar sorun etme,dediğin yükle yoramazsin.diger motorları pek bilmem ama Gv'yi cok iyi tanıyorum temiz bir motorun varsa istedigin her yere git,sıkıntı olmaz.
    Bende 2012 var 44binde,gayet sorunsuz hala.bir kac sensör arızası verebiliyor bazen ama yolda kalmadım hic..
    Çok teşekkür ederim kıymetli yorumun için...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gv 250 ile her yola gidebilirsin. 20.000 km kullandım. Ama 20.000 km de comet kullandın. Sana tavsiyem o seyahate comet ile çıkman. Hem rahat edersin hemde çok zevk alırsın. Bu da eskilerden benim motorun fotosu.

http://i299.photobucket.com/albums/m...k/DSC02562.jpg
    EF 2007 özledim bunu ya pişman oldum sattığıma... Al arkadaşım al sinan abi gibi birisini bulursan ondan al uzun km lerce kullanırsın
    bu kawasaki bir başka dostummm

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    ))) Sağol varol. İnanmayacaksın ama bende o motoru çok özledim. En ufak şikayetim olmadı. En ufak arıza vermedi. Maşallahı vardı. Hey gidi günler.
    bY_aLp bunu beğendi.

yorumlar kesilmiş bir yerde.. ama sonuçtan haber yok. ne yaptın azizim? aldınmı? gittinmi? geldinmi?
    almadan herşeyin ıcığını-cıcığını soruyonuz ama sonra kimse tecrübesini paylaşmıyor şöyle oldu, böyle bitti diye... bir haber verin yahu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

bu arada sonradan bakacaklar için yazayım. şahsen benimde gv-250 ile yaklaşık 10000km tecrübem var. bunun 4000'den fazlası istanbul-didim arası uzun yolda geçti.
    her seferinde çok keyif aldım. acaip eğlenceliydi. fakat sonra gv-250'yi satıp, XVS950A aldım. şimdi deseler ki al gv-250 istanbuldan tekirdağa git. hayatta gitmem. gidemem.

arkadaş motor büyütecek olanlar dikkat etsin. bu meretlerin (özellikle cruiser için söylüyorum) büyüğünden küçüğüne geri dönüş mümkün olmuyor. markası modeli ne olursa olsun eğer daha iyi bir makina ile yol yaptıysanız sakın ola küçük makinayla uzun yola falan çıkmaya kalkmayınız. yolunuzu/sürüşünüzü eziyete dönüştürmeyiniz..

benden söylemesi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Cruiser ile yol yogunlugundan bahsedermisiniz, simdi bu tip mortorlarda guc seleye dolayisi ile totoya ve bele biniyor ayaklar onde bir pozisyonda nasil rahat ediyorsunuz uzun yol iskence olmuyormu ?

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Yahu arkadaş biri de çıkıp sormamış ki 45 gün nasıl turluyorsun diye ? Nasıl bir işte çalışıyorsun da bu kadar iznin oluyor ? veya nasıl bir işsizsin de paran oluyor ? Yıllarca çözemedim bu denklemi. En çok özendiğim insan tipi. : )

Şaka bir yana valla 420 km gibi bir yol yaptım 1 gün içerisinde tek seferde. Bir defaya mahsus benzin almak için durdum. Hiç bir arızası olmadı. Bu yaz hayırlısıyla bir Yunanistan turu planlıyorum.

Alıntı kill-joy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlar kesilmiş bir yerde.. ama sonuçtan haber yok. ne yaptın azizim? aldınmı? gittinmi? geldinmi?
    almadan herşeyin ıcığını-cıcığını soruyonuz ama sonra kimse tecrübesini paylaşmıyor şöyle oldu, böyle bitti diye... bir haber verin yahu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

bu arada sonradan bakacaklar için yazayım. şahsen benimde gv-250 ile yaklaşık 10000km tecrübem var. bunun 4000'den fazlası istanbul-didim arası uzun yolda geçti.
    her seferinde çok keyif aldım. acaip eğlenceliydi. fakat sonra gv-250'yi satıp, XVS950A aldım. şimdi deseler ki al gv-250 istanbuldan tekirdağa git. hayatta gitmem. gidemem.

arkadaş motor büyütecek olanlar dikkat etsin. bu meretlerin (özellikle cruiser için söylüyorum) büyüğünden küçüğüne geri dönüş mümkün olmuyor. markası modeli ne olursa olsun eğer daha iyi bir makina ile yol yaptıysanız sakın ola küçük makinayla uzun yola falan çıkmaya kalkmayınız. yolunuzu/sürüşünüzü eziyete dönüştürmeyiniz..

benden söylemesi.
    Arkadaş ben bakıyorum da XVS950A Midnightstar'ı 30000 TL'ye kaktırmaya çalışan şark kurnazları var 2. el satış sitelerinde. Yahu bu aletin sıfırı 24750 idi 2013 yılında. Sırf piyasada yok diye amma abarttılar en ucuz 26000'e var. 2012'den beri almak için can attığım tek motoksiklet. Sırf satıcıların bu kuntizellacılıkları yüzünden başka motorlara yöneliyoruz. Siz kaça almıştınız, çok merak ediyorum cidden ?

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruiser ile yol yogunlugundan bahsedermisiniz, simdi bu tip mortorlarda guc seleye dolayisi ile totoya ve bele biniyor ayaklar onde bir pozisyonda nasil rahat ediyorsunuz uzun yol iskence olmuyormu ?
    Her motorda uzun süreli kullanımda popo ağrır. Cruiser aslında oturuş açısından en rahatı bence. Takacağın bir sırtlık veya bel bandıyla oturuşunu da dikleştirip epey rahat yolculuk edebilirsin.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Karbüratörlü modelle tek marş 300 km olmak üzere 700 km lik seyahatlerim oldu,sorun yaşamadım.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işkence olmuyor, yolculuk bakımından en rahatı endurolar ve touring motorlarsa ikinci gelecek olan cruiser motorlardır.
    ellere ve ayaklara "sıfır" yük biniyor, yani yolculuk yaparken ayağını koruma demirine uzatabilirsin, elinide gidonun üstüne serbest bir şekilde koyabilirsin. diğer motorları kısa sürede kullanmış olsamda ilk dikkatimi çeken bileklerime yükbindiğiydi. sürekli öne doğru kaydığımı ve buna karşı koyduğumu hissettim. işte cruiserda bu tür birşey yok, dediğim gibi eller ve ayaklar serbest.

cruiserin sıkıntısı ilk olarak rüzgardır, kesinlikle büyük bir ön cam takılması lazım, ardından bel ağrısı ve kalçaların uyuşması var. bel ağrısı için sürücü sisy barı var çok işe yarar. ben çanta ve yastık falan bağlıyorum arka koltuğa onlara dayanarak yolculuk yapıyorum.

umarım açıklayıcı olmuştur sizin için.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Madem o kadar ülke gezilecek amaç ülke gezip görmek ise bence cruiser ile gitmek pek mantıklı değil. Asfalt yolun sıkıcılığındansa daha çok patikalardan, asfaltsız toprak yollardan bu yollara uygun motor ve lastik ile gezmenizi öneririm. Gezinizden daha çok keyif alırsınız daha güzel yerler görebilirsiniz.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaş ben bakıyorum da XVS950A Midnightstar'ı 30000 TL'ye kaktırmaya çalışan şark kurnazları var 2. el satış sitelerinde. Yahu bu aletin sıfırı 24750 idi 2013 yılında. Sırf piyasada yok diye amma abarttılar en ucuz 26000'e var. 2012'den beri almak için can attığım tek motoksiklet. Sırf satıcıların bu kuntizellacılıkları yüzünden başka motorlara yöneliyoruz. Siz kaça almıştınız, çok merak ediyorum cidden ?
    Azizim ben 2013 nisanda 2012 model sıfır motoru 23500'e aldım bayiden.
    geçen ayda yani 2015 Şubat ayında 20 bin km'de iken 25500'e sattım. satmak istemezdim ama şartlar öyle gerektirdi.
    şimdi önümüzdeki yıl bir sürpriz olurda yine gelirse başka bir model düşünmem yine. gelmezse vn900'a döneceğiz artık.

(bu arada 3000 TL + aksesuar eklemiştim üzerine)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)