Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dolandırıcılara dikkat edelim!

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selamlar arkadaşlar. Forumda önceden bir hayli aktif biriydim fakat son zamanlar da iş yoğunluğu sebebi ile giriş yapmadan elimden geldiğince siz değerli üyelerin paylaşımlarını takip etmekteyim.

Maalesef önlenmesi mümkün ama önleyemediğimiz önemli bir olayın üstünde durmak istedim bugün. Resim hırsızlığı! Resim hırsızlığı yapılarak, kişisel olarak çekip yayınladığımız resimler alınarak, çeşitli satış sitelerine konulmaktadır. Bunların başını sahibinden.com çekmektedir.

En son ki öğrek, 2012-13 yılında sahip olduğum ve hakkında yine bu forumlar altında paylaşım yaptığım BM calibre motosikletim. Gitmiş şimdi dolandırıcının bir tanesi yine bir ilan açmış (daha önce de başıma geldi). Bu kişi şu anda bizim resimlerimizden faydalanarak, karşı tarafı dolandırma peşindedir.

Bugün sahibinden.com a defalarca telefon açtım ve bu konuyu tartıştım. Kendilerinin aslında suça ortaklık ettiğini, çünkü bu tür ilanların denetlenmeden yayınlanmasından ötürü suçlu olduklarını söyledim ve şu anda biz konuşurken belki de bir şahsın şu anda dolandırıldığını da belirttim (kaparo gönderimi vs.). Fakat kendileri bu tür suçlamaları kabul etmiyorlar. Halbuki işlem son derece basit. İlan verilen aracın alırsın ruhsat fotokopisini, sorgularsın e-devletten, yayını öyle onaylarsın! Sen kalkmışsın binlerce insanın ilanlarını yayınlıyorsun. Peki neden işlerine gelmiyor? Çünkü ilan kalabalık olduğunda gerçekten satma ihtiyacı olan kişiler para vererek ilanı üst duruma taşıyor! Yani kendilerine rant sağlıyorlar. Tabi ki de sağlayacaklar fakat bu şekilde. Bu olay yargıya taşınırsa, sadece sahibinden.com'a değil, tüm bu tarz satış sitelerine yaptırım uygulanabilir. İnşallah bir gün başlarına bela olur bu işler ve kendi yarattıkları bu düzensizlik içinde boğulurlar!

Şu anda ilanda yer alan motosikletin resimleri bana ait. Fakat ben yaklaşık 1 sene önce (1 seneyi geçmişte olabilir) motosikletimi yakın bir arkaşıma sattım. Maalesef ki arkadaş bir akşam motoru dışarıda bıraktı ve motosikletimiz çalındı. Hala da bulabilmiş değiliz. Fakat bunu sahibinden.com'a bildirdiğim de, benden kanıt istiyorlar. Çocuk şimdi fıldır fıldır aylardır motosiklet bulunamadı diye ruhsat ve noter satış sözleşmesini bir yere koymuş bulamıyor. Dolayısı ile bu ilan ile alakalı herhangi bir yaptırım uygulayamıyoruz.

Sizden ricam 186852645 nolu ilanın, ilan sahibine ait olmadığını dile getirerek şikayet etmenizdir.

Diğer yandan, peki sizin bu konu hakkında ki görüşleriniz nedir? Bu tip dolandırıcıların nasıl önüne geçilir? Nasıl bir yaptırım uygulanmalıdır?

Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Saygı ve sevgilerimle, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    viper17, mete_han ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    ilanı kaldırılması için şikayet mailini yazdım.
    ayrıca polise suç duyurusunda bulunacağımı da yazdım

Bilgin olsun
    SonpoL bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Motor 8500km de tertemiz kiçbir kazası düşmesi ırığı çıkığı yok tertemiz acil satmama gerekiyor.
    Bu fiyata mümkün değil bulamazsın.
    Ara Hemen satış YAPALIM
    al git
    ALANA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

Şu yazıya mütevellit, hala alayım diye arayan olursa, bilerek lades olmuştur, kabul etmiştir demektir.
    SonpoL ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Şikayet maili gönderdim.

Madem sizden kanıt istiyorlar,siz temin edememişseniz eğer, ilan sahibinden de motorun ruhsat ve noter sözleşmesini istesinler. O şahıs ispat etsin bakalım motorun sahibi olduğunu.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şikayet, varan5
    SonpoL bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bildiğin soner polat yazıyo hocam. o zamanlar motosikletin başlığını takip ediyordum. tanıyorum seni de motosikletini de şikayet ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:19 ----------

ayrıca bu fotoğraflar size mi ait yoksa çalıntı motoru satmaya çalışıyor olmasınlar?

Motosikleti
    -
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğin soner polat yazıyo hocam. o zamanlar motosikletin başlığını takip ediyordum. tanıyorum seni de motosikletini de şikayet ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:19 ----------

ayrıca bu fotoğraflar size mi ait yoksa çalıntı motoru satmaya çalışıyor olmasınlar?
    Şimdi sadece benim motosikletin fotoğraflarını da kullanıyor olabilir, bizim motoru çalan kişide olabilir . Yani her şey mümkün.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    benşm anlamadığım bir şey var. madem motosiklet sizden çalındı neden alıcı gibi giderek motorunuzu geri almaya çalışmıyorsunuz? ayrıca ruhsat vs kayıp olsa bile kayıp ilanı ile tekrar çıkartma şansınız var ?
    mehmetenis bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Motor çalınmış olsada ruhsat sizin üzerinize nasıl başkasına satabilir ki noter de herşey ortaya çıkar diye düşünüyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    şikayet maili gönderildi. sahibinden kendini tekel gibi gördüğünden bunları çok kaale almıyor ama hadi hayırlısı....

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Benim de başıma geldi daha önce.Forumdan Duke 200 kullanıcısı Fatih arkadaşım görmüş ve beni uyardı.
    Sahibinden.com u aradım bilgilendirdim onlar da ilanı kaldırdı.
    mehmetenis bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benşm anlamadığım bir şey var. madem motosiklet sizden çalındı neden alıcı gibi giderek motorunuzu geri almaya çalışmıyorsunuz? ayrıca ruhsat vs kayıp olsa bile kayıp ilanı ile tekrar çıkartma şansınız var ?
    Aynen kacakcilik organize subeden birini yanina alip gideceksin sonra senligi seyredeceksin..

maariz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Şikayet ettim iti
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bir şikayet de ben ettim sahibinden com'a.
    SonpoL bunu beğendi.

maariz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Herkes mümkün olduğunca bastırsın ki,akıllansaın teres...
    SonpoL bunu beğendi.
    Suzuki Burgman 400 2004 - Ex
    Yamaha TDM 850 2001 - Ex
    Yamaha TDM 900 2005

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Arkadaşlar yanlış yapıyorsunuz. Ben olsam elemanla telefonda anlaşıp polisi de dolandırıcılık vakası var diye yanıma alıp buluşmaya giderdim.
    SonpoL bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Madem motor çalıntı ve satılık , yani hazır bulunmuş neden ilanı kaldırtmak için uğraşılıyor anlamadım. Polisle gidip motoru alsanıza.

Motosikleti
    -
    Hepinize teker teker teşekkür ederim arkadaşlar. Fakat şu an motosiklet bana ait değildir. Sadece benim ilk sahibiyken bu forumlar altında paylaştığım resimlerini almış ve koymuş. Yani motor şu anda yakın bir arkadaşımın üstüne kayıtlı ve motor çalındı. Kendisi aylardır motora ulaşamıyor.

Plakası 35 etv 84. Motorsikletin resimleri de bellidir. Nereden çıkacağı belli olmaz fakat bizim motorun, ilandaki motor olacağını sanmıyorum. Sadece resimlerden faydalanılmış gibi geldi bana fakat yine de belli olmaz tabiki .

Benim müdahale etmem imkansız çünkü ben hem çok yoğunum, hem kıbrıs dayım.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize teker teker teşekkür ederim arkadaşlar. Fakat şu an motosiklet bana ait değildir. Sadece benim ilk sahibiyken bu forumlar altında paylaştığım resimlerini almış ve koymuş. Yani motor şu anda yakın bir arkadaşımın üstüne kayıtlı ve motor çalındı. Kendisi aylardır motora ulaşamıyor.

Plakası 35 etv 84. Motorsikletin resimleri de bellidir. Nereden çıkacağı belli olmaz fakat bizim motorun, ilandaki motor olacağını sanmıyorum. Sadece resimlerden faydalanılmış gibi geldi bana fakat yine de belli olmaz tabiki .

Benim müdahale etmem imkansız çünkü ben hem çok yoğunum, hem kıbrıs dayım.
    zaten sizin değil sattığınız arkadaşın kendisinin başvurması lazım kayıp ruhsat için . satış ile beraber ruhsat onun adına düzenlenmiştir her halde...
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten sizin değil sattığınız arkadaşın kendisinin başvurması lazım kayıp ruhsat için . satış ile beraber ruhsat onun adına düzenlenmiştir her halde...
    Ruhsat kayıp değil. Kendi oturdukları evin içinde. Yani kayıp başvurusu için henüz erken. Çocuk motosiklet çalındıktan sonra üstünden aylar geçince atmış bir yere hatırlamıyor . Ayrıca kendisine dedim, mutlaka karakol bildir diye. Bugün yapmıştır sanırım henüz görüşemedik.

Diğer yandan idiot sahibinden.com yetkilileri ısrarla hala benden ruhsat fotokopisi istiyorlar. Yahu diyorum her şeyi geçtim, resimler bana ait diyorum, gelin görün ki, hala bir işlem yapılmamış ve ruhsat istemekteki ısrarlarını sürdürüyorlar. Peki dedim, yollayacağımız ruhsat örneklerinin o motora ait olup olmadığını nereden bileceksiniz diyorum; Ses yok )). Sen başından alırsın ruhsat örneğini, incelersin, ilanı öyle onaylarsın. İşte o zaman boynumuz kıldan ince. İnşallah birileri bunlarla uğraşır ve işler olması gerektiği gibi olur.

Uzun lafın kısası; Burada ki şikayetler, benim şikayetim vs. hiç bir işe yaramadı. Hala çok ama çok afedersiniz ne olduğu belli olmayan bir sahtekarın ilanını yayınlayıp suça ortaklık ediyorlar. Ama karşı tarafa ilanınıza şikayetler geliyor, ilanınızın yayına devam etmesi için lütfen bize belgelerinizi yollayın diyemiyorlar. Bu da aslında yargı da birisi dava açtıktan sonra onların aleyhine bir durum oluşturuyor. Ve inanın bir gün mutlaka bu firmalara baş kaldıracak birileri çıkacaktır. Allah büyük.
    Deryali bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)