Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorlar trafikte gorulmuyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    sabah sabah Oran-Ankara Ataturk sitesinde araba ile kaza yapiyordum.
    siteden sola dogru, karsi seride dogru cikis yaparken
    yukardan soldan normal seridinden bayir asagi gelen scooter’i gormedim…
    goremedim..
    son anda farkettim…
    adam ani fren yapti…
    biraz kaydi..ama toplarladi Allah’tan..
    buralarda ise cok cok ozur dilerim. kusura bakmasin.
    hem araba hem de motor kullanicisi olarak ne desem, nasil ozur dilesem bos…

diyecegim o ki;
    belki de temelinde boyutlari nedeniyle motorlar trafikte gorulmuyor.

gorulmuyoruz, farkedilmiyoruz…

kazasiz belasiz gunler …
    selamlarimla
    abeciMotoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    yukardan soldan normal seridinden bayir asagi gelen scooter’i gormedim…

Bir motor sürücüsü olarak küçük motoru değilde kendinizde arayın bence suçu, sizde iyi bilirsiniz bugun kucuk scooterı görmeyen yarın yoldaki yağı tozu toprağı taşıda göremez bence dikkatle ilgili bir sorununuz oluşmuş olabilir

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    sizin olay görünmemekten çok biraz sabah dalgınlığı olmuş bence çünkü normal şeridinden gelen motorda olsa bir türlü farkedilir çok şükür kazasız belasız atlatılmış.
    "The Ultimate Riding Machine"

Motosikleti
    2008 Yamaha MT-03
    Bende maalesef bu görülmeme olayını sizin anlattınız durumda kabul edemeyeceğim, ben motor sürerken motorundan yayasına herkesi görüyorum, çünkü görmek için çaba sarf ediyorum, herkes üşenmeden biraz daha kafasını çevirip kontrolünü yapsa kazalarda oldukça bi azalma olur.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bende buna benzer bit halt yedim cok kizdim kendime gecen gun ankara osb den cikip sehir merkezine gidiyordum, musteriden cikmisim ve oldukca sıkışmıs vaziyette benzinlik ararken shell i son anda farkedip en kizdigim seyi birden yaptim istemsiz direksiyonu benzinlige dogru orta seritten kirip girdim tam o sirada sol tarafimdan bir tenere gecti.. ya sagimdan gecseydi attiydim adami yolun disina.. kendi kendime cok ofkelendim, bunu motor kullanan biri olarak yaptoysam kimler neler yapar.. o gun ikimizde sansliydik...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    geçen ben de bizim komşuyu araba ile sıkıştırmışım. fark etmedim. ben motor sürerken reflektörlü yeleği muhakkak giyiyorum. bence kask kadar önemli.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bu ozuru buraya yazma cesaretini gosterdiginiz için tebrik ederim.. Arkadaşlar motosiklet sürücüsünün temel görevi görünür olmaktir.
    Hem otomobil hem motor sürücüleri aktif olmak koşulu ile bence daha bilinçli olurlar sonuçta ikisini de analiz etme sansi bulur.. Fakat araba koltugunda insanoğlu kendini daha guvende hissettiği için dikkat eksikliği daha fazla oluyor.. O yüzden farimizla reflektif yelegimizle kornamizla kendimizi fark ettirmek zorundayiz. Herkese kazasiz surusler
    Tekeriniz düz bassin
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hem araba hem motosiklet kullaniyorum trafigi iyi analiz etmek lazim sizinki sabah dalginligi

loop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dalgınlık anında görülebilecek nesneler genellikle bilinç altınızın size zarar verebileceğini düşündüğü nesnelerdir.
    Yani; dalgınken, yardıra yardıra gelen bir TIR'ı görmeniz doğaldır çünkü beyniniz hayatta kalmaya çalışmaktadır uyanık olduğu her anda.
    Fakat bulunduğunuz araçtan daha küçük olan bir scooter'ı tehlike olarak algılamadığı için beyin sabah dalgınlığında White noise olarak kaybolup gitmiş scooter'cı arkadaş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)