Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

İlk Motorum 600RR

Motovento
    REKLAM ALANI

Allah rahmet eylesin ama bazen ne desen boş ben arkadaşın butun topiclerini inceledim.Çok uyaran olmuş youtube videolarina baktım ciddi sayılabilecek çok kazada geçirmiş ecel dikkatli ol demiş önceden ama anlayana ölüm allahın emridir heryerde çıkabilir karşına yürürken uyurken bile ölebilirsin ama nasıl olsa heryerde ölebilirim diye azraille dans etmeninde bi anlami yok.Bu işler hevestir bide çevrede etkilidir tabi aynı durumda bi arkadaşım var.Çevresindekiler hep ss motor sahibi oda şimdi onlardan aşağı kalmamak için yamaha mt07 ile başlıcam diyor küçük bişeyle başla diyorum ama bakalım ne kadar ikna edici olucam, bu konuyu açan arkadaşında facebook hesabini falan inceledim onunda arkadaşlarinda ss motorlar vardi buyuk ihtimal eziklenmeyim aşağı kalmayım diye buyuk cc bi motordan başlamak istedi bunlar hep varsayım tabi.Bu saatten sonra arkadaş için ne desek boş allah gani gani rahmet eylesin ama diğer arkadaşlara örnek olsun caydirici bi sebep olsun isallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Never4More - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşa allahtan rahmet diliyorum.Bu yüksek cc den başlama olayına bende karşıyım.Ne kadar kendini bilirsen bil boyu kilon hiçbişeyin önemi yok.TECRÜBE olmadan süremezsin.Şuan 150 cc kullanıyorum 28 yaşındayım.180 boyum 83 kilom var.Arkadaşın r6 sını deneyeyim dedim 2 metre sonra durdurdum.İlerlemeye bi tarafım yemedi.Sahibi olan arkadaş benden cılız motoru bisiklet gibi kullanıyor.Yani demem oki arkadaşlar özellikle genç kardeşimlerim.Kimse size süremezsiniz demiyor.Sürersin ama belli bi tecrüben olması lazım.Tekrardan allah rahmet eylesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Allah rahmet eylesin
    İlk motor 600rr alınır mı ya

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    azrail konu açmış.
    kerem999 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azrail konu açmış.
    İslam'la dalga geçilmez

Motosikleti
    rks 150 titanic
    Alıntı Tgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anafikir nedir biliyormusun arkadaşım..en pahalı şey tecrübedir derler..sende tecrübe ede ede gerçek sürüşü yakalayacaksın..ama tecrübeyi çok pahalıya satın alacakmışsın gibi geliyor bana ..
    başka bir örnek vereyim çok iyi anlayacaksın eminim.
    diyelimki babam bana ticareti yeni yapmaya başlayacağım halde tüm mal varlığını bana bir anda verdi..bende tüm parayla bir işe giriştim aldım sattım vs..çok çok büyük bir şansım yoksa eğer bu parayla ya kalitesiz mal alırım ,ya satamam elimde kalır ,ya satarım parayı ödemezler vs..sonuçta o paranın hepsi gider..sonuç ...haaaa şimdi öğrendim derim ama giden gitti birkere..babamın tüm malını batırdım...ama bana fazla hız yapamayacağım))bir para verseydi mesela önce bir limon alsat sonra yüksek paralar veririm deseydi herşey çok farklı olabilirdi gibi....
    sonuç olarak düşük cclerde tecrübe sürüş tekniği vs kazanırken düşsende vs az bir sıyrıkla atlatma şansın olabilir ama yüksek cc yüksek hız demek ve malesef yüksek hızın sıyrıkla atlatılanına ben daha rastlamadım...bu arada ben bu motoru aldım ama ilk 10-20 bin km boyunca 90 100 ü geçmicem dersen o başka))))
    yinede bol şanslar sana kardeşim.gönülden inşallah başına bi iş gelmez dileğimide iletirim
    Benim yaşadıgım sehirde usta bir motorcu abimiz var ortalama 40 yıllık motorcu amca desem daha dogru olur motora ilk baslarken ondan tavsiye aldım ilk kazamı yaptıgımdada onun yanina gittim ve bana söyledigi tek söz
    Bak evlat, motorda sağ cıktıgın her kaza en degerli motosikletten daha degerlidir cunkü yaptigin ve kurtuldugun her kaza sana tecrübe kazandıracak ve bu tecrübeyi trilyonlarla satın alamazsın dedi

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ya kahretsin bu foruma bazen baya bir ara veriyorum ve bu tartışma ilk açıldığını biliyorum demek bu kardeşimiz vefat etmiş :( mekanı cennet olsun

Motosikleti
    rks 150 titanic
    bu adam ölmüş cok üzüldüm gercekten Allah tahsiratını artırsın :((

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Allah rahmet eylesin. Gencecik pırıl pırıl bir delikanlı göçüp gitmiş maalesef. :(

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Niye up'layip duruyorsunuz olm konuyu

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    allah rahmet eylesin, bunlar ders olmaz. benim param yok, para sorununu çözsek şu anda bir tane gsr 600 alacağım. ama rahmetlinin kaza sebebi kim bilir neydi? küçük cc alıp kaza yapıpta hayatını kaybedenlerde var.

bence burada mesele şansa bakıyor birazda, olan olmuş artık. ders çıkarılacak az şey var oda trafikte fazla hız yapılmamalı hangi motor olursa olsun.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin, bunlar ders olmaz. benim param yok, para sorununu çözsek şu anda bir tane gsr 600 alacağım. ama rahmetlinin kaza sebebi kim bilir neydi? küçük cc alıp kaza yapıpta hayatını kaybedenlerde var.

bence burada mesele şansa bakıyor birazda, olan olmuş artık. ders çıkarılacak az şey var oda trafikte fazla hız yapılmamalı hangi motor olursa olsun.
    Tırla bariyer arasına sıkıştı diye hatırlıyorum. Mekanı cennet olsun
    fatih.met bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Burada ortada yer alan bariyere çarparak vefat etti.

İyi bir insandı. Belki de fren yerine kornaya falan bastı. Çünkü bariyer aniden çıkan bir bariyer değil.

Gerçi kamerası da her zaman kayıtta oluyordu ama kaza sonrası kamerası ne oldu kimbilir.

https://www.google.com.tr/maps/@40.7...2!8i6656?hl=tr

Motosikleti
    rks 150 titanic
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardes nasıl bir mantıga sahipsin gercekten hayran kaldım bütün otoriteleri yıktın ve kazayı ölümü şansa bagladın ya harbi helal olsun yani rahmetli (Allah rahmet eylesin nur icinde yatsın) 10 numara motor kullaniordu sadece sansı yoktu azicik sansi olsa yasayacakti kafaya bak be helal osun ciddn
    Sj's ve gitaristgkn bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anılkınık01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes nasıl bir mantıga sahipsin gercekten hayran kaldım bütün otoriteleri yıktın ve kazayı ölümü şansa bagladın ya harbi helal olsun yani rahmetli (Allah rahmet eylesin nur icinde yatsın) 10 numara motor kullaniordu sadece sansı yoktu azicik sansi olsa yasayacakti kafaya bak be helal osun ciddn
    Fatih 10 yildir forumda gordugum en zircahil arkadasimiz. Hosgor. Ben yorumlarinin %90dan fazlasini gormezden geliyorum.
    erenedip, AnladımHocam ve gitaristgkn bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih 10 yildir forumda gordugum en zircahil arkadasimiz. Hosgor. Ben yorumlarinin %90dan fazlasini gormezden geliyorum.
    Icimden gecip de ayip olur diye yazmadigim seyleri apacik yazdiginiz icin kiniyorum sahsinizda ayip oldugunun bilincinde olmasina ragmen yazmis gibi gorunen kendimi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye up'layip duruyorsunuz olm konuyu
    İçim yandı yahu. Memleketin cengaver bir delikanlısı gitmiş. Önceden okuduğum bir konuyu ders olsun diye baştan sona tekrar okudum.Up lamak ne demek bilmiyordum ama konu görünür kalsın bir vatandaşımız daha okusa da ders alsa diye Up ladım. ( ya da uplamak başka bişey ben bilmiyorum, benim yorumun hemen altına gelince kendimi muhatap zannedip cevap yazmışımdır. Bundan tam emin değilim.)

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı anılkınık01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videolarını izledikten sonra üzgünüm ama rahmetliye 10 değil 2 numara zor verirdim. Ayrıca şu anda farkettimki yolun bölündüğüne dair işaretler de mevcutmuş, yol çizgilerinden de anlaşılıyor. Yazık olmuş, allah rahmet etsin.

edit: size değil Fatih isimli arkadaşa yazdım kusura bakmayın

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçim yandı yahu. Memleketin cengaver bir delikanlısı gitmiş. Önceden okuduğum bir konuyu ders olsun diye baştan sona tekrar okudum.Up lamak ne demek bilmiyordum ama konu görünür kalsın bir vatandaşımız daha okusa da ders alsa diye Up ladım. ( ya da uplamak başka bişey ben bilmiyorum, benim yorumun hemen altına gelince kendimi muhatap zannedip cevap yazmışımdır. Bundan tam emin değilim.)
    yok yok hocam alinmayin siz ustunuze.
    Never4more arkadasa ithafen yazmistim. Up'lamak, dediginiz gbi konuyu guncellemek gibi birsey. Son mesajdan yaklasik 1 yil gecmis, adam konuyu bulup uplamis iste. Hani uplamak iyidir arada akilda kalmasi falan iyidir ama. Bu konuda olumsuz yorum da cok. Allah rahmet eylesin iyi biriydi. Ancak surekli surekli gundeme gelince ben kotu oluyorum. Kazadan degil, kazalar hep var. Bildigimiz bir kardesimizin kazasini surekli hatirlayip durmak hos olmuyor. Ayni aci mesajlari tekrar gornek falan. Arkadasin abisi girdi foruma onun hesabiyla kazadan sonra, gormustur illa ki kimilerinin dengesiz yorumlarini. Onlarin yerine utanc duyuyorum.
    O yuzden yazdim onu.
    Alindiysaniz ozur dilerim.

Bu arada ufak bir terim daha veriyim. hort'latmak vardir, o da 4-10-12 yillik konulara mesaj yazip gereksiz uplamaktir. Gereklilerde oluyor tabii ki de.
    Neyse.

Sevgilerimle.
    Allah rahmet eylesin
    erenedip bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben buyaşıma geldim ve beraber 1 dakikası bile geçmemiş bir insanla bu kadar kendinden emin konuşan zır cahil bir insan görmedim. hoşgörülü olmak lazım sonuçta düşünceler farklı olur, şansın ne olduğunu bilmese de belki bir gün öğrenir çünkü rahmetli eğer 3 saniye önce oradan geçseydi sıkışacağı bir tır olamayacaktı ve şans eseri tır ile kötü bir noktada tesadüf etti ve bunun sonucunda kaza oldu doğru mu?

trafikte cambazlık yapanlar şans eseri kazadan kurtuldukları çok olmuştur çünkü bazen ardını göremediği yerlere bile yüksek hızlarla giriyorlar.

yüksek hacimli motorda ölen sürücüler ile düşük hacim motorda ölen sürücülerin bir birine oranı ne kadar? zırcahiller başkalarının yorumlarını anlayamayınca kendi suçunu ona yıkabilirler.

rahmetlinin daha önceleri şans eseri kurtulduğu hiç kaza tehlikesi yok mu?

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Icimden gecip de ayip olur diye yazmadigim seyleri apacik yazdiginiz icin kiniyorum sahsinizda ayip oldugunun bilincinde olmasina ragmen yazmis gibi gorunen kendimi.
    ne konuda cahilliğimi gördün? cahillik gider eşeklik bakidir. ben cahilliğimi gideririm ama sizdeki sorun düzelmez.

trafikte başkasının size çarpıp düşürmesine ne diyeceksiniz? hani otoriteler? kalp krizi geçiren bir taksi şöförü istemeden motor sürücüsünü ezebilir dimi?

şansın ne olduğunu araştırınız cahilliğiniz gitsin.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)