Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Öğlen 3 de Motorumu Çalmaya Çalışan 3 Kişiyi Kasap Bıçagı ile Kovaladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    calderons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Merhaba,

Beni hatırlayanlar olacaktır.
    Dün "Motosiklet Çalıntı İhbari Verdim. Polis İplemedi" başlığı ile başıma gelenleri anlatmıştım.

Dünkü konumda belirttiğim gibi Kuba SL200 vardı sattım.
    Ama elimde 2006 model bozuk eski motorum Keeway 150 Scooter var.
    Bizim Mutfak camının altında duruyor.
    Çok sote bir yerde.
    Yoldan geçme ile görünmüyor. Anca yerini bileceksin.
    Motorsikler 1 senedir arızalı olduğu için kıpırdaman duruyor orda üstünde nuşambası ile.
    Civarımda motor hırsızlığı tavan yapmış durumda ama ben benim zaten bozuk bi kuytu yerde kimse almaz diye endişe etmiyordum.
    Neyse işden ayrıldığım için gün boyu evdeyim ve bunun sonucunda uyku düzeni bozulmuş durumda.
    Saat öglen 2 uyuyorum. Annem kaldırdı. Oğlum birileri motorun tepesinde dolanıyor. 2 kişilerdi motoru burdan nasıl çıkarırız diye konuşuyorlardı. Ardından ben cama vurdum bağırdım kaçtılar dedi.

Neyse ben bekledim balkonda 1 saat. Gizledim kendimi görünmüyorum.
    3 tane 20 yaşlarında Kürt Çocukları. Irkçılık için söylemiyorum. Civarımda oturanlar varsa dikkatli olsun diye söylüyorum Kürt olduklarını.
    Neyse Biri arsada elinde inşaat demiri ile bekliyor. Diğeri bizim balkonun 2 m ilersinde taşa oturdu. Diğeri de gitti muftak camının altındaki motorun üstünde duran nuşambayı açıyor.
    Çekmeceden kaptım kasap bıçagını çıktı yavaşca dışarı. Binadan çıktıkdan sonra koşmaya başladım. 2 si kaçtı. Mutfak camındaki 1 metre önümde kaldı. Yaradana sığınarak Bıçağı bi fırlattım Sırtına doğru. Gelmedi Çocuga. İyide isabetim vardır taş konusunda ama bıçağı tutturamadım. Saplansa sırtına düşşe yere kesecektim o ayaklarını baldırlarını.
    Bunlar kaçtı biraz daha kovaladım. Sonra baktım ilerden Taş ve demir sopa fırlatmaya başladır bana. Çekildim Kenara aradım Polisi. Acil durum gelin hemen diye. Bu sefer yarım saate değil 20 dk ya geldiler. Bindik ekib arabasına bizim orada dolaşıyoruz.
    Aradık tarafık göremedim bidaha. Ben eve Polisler göreve devam etti.

Çocuklar 3 Kişiydi.
    2 si uzun boylu.
    birisinin üzerinde mavi şişme mont var.
    Biri kırmızı şapkalı siyah hırkalı.
    Diğeri Beyaz montlu.
    Dikkat edin beyler.

Ah ulan o çocugu nasıl ıskaladım hala kendime kızıyorum.

Motoru aldım tamirciye götürdüm. Yaptırıp Köye göndericem artık.
    mehmetenis, can498, copycat ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    temurlenk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf 250
    aman kardeş motoru satsan ne kadar yapar bilemem ama o bıçak hırsıza gelse adam yerine koyarlar birde hapse girersin iyiki denk gelmemiş,böyle bir şeye denk gelenler varsa telefonla görüntü alın bağırın çağırın gürültü yapıp ürkütmeye çalışın polisi arayın ama bulaşmamak lazım kardeş başını belaya koyma hırsızın uğursuzun bizden çok hakkı var artık adamın 12-13 sabıkası var hala serbest geziyor sen bir tokat atsan darp etti diye içeri alıyorlar,geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız.
    ESGEL, dockerengin ve mehmetenis bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boşver iyiki o bıçak isabet etmemiş insan kılığında ki hayvanlar bunlar bi tane iki tane de değil ki vurup öldüresin etraf temizlensin it sürüsü gibi heryerde bu hırsızıydı osuydu busuydu ölse yaralansa al başına belayı bunlara hiç bişe deymez.Geçmiş olsun inş daha yaşamazsınız böyle bişe motoru alabileceğiniz daha güvenli bi yer varsa oraya taşıyın.
    mehmetenis bunu beğendi.

Alıntı temurlenk10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman kardeş motoru satsan ne kadar yapar bilemem ama o bıçak hırsıza gelse adam yerine koyarlar birde hapse girersin iyiki denk gelmemiş,böyle bir şeye denk gelenler varsa telefonla görüntü alın bağırın çağırın gürültü yapıp ürkütmeye çalışın polisi arayın ama bulaşmamak lazım kardeş başını belaya koyma hırsızın uğursuzun bizden çok hakkı var artık adamın 12-13 sabıkası var hala serbest geziyor sen bir tokat atsan darp etti diye içeri alıyorlar,geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız.
    O konuda haklısın. Ama alın teri var o motorda. Bozuk bile olsa gözüm karardı o an. Çalmaya kalkmaları insanı çıgrından çıkarıyor.
    Bende onu anlamıyorum 12-13 sabıkalı insan nasıl dolaşabiliyor sokakta.
    Çocuk aç diye ekmek çalıyor bilmem kaç yıl hapis yatıyor ama adam hırsızlık ve gaspdan sabıkalı elini sallaya sallaya dolanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver iyiki o bıçak isabet etmemiş insan kılığında ki hayvanlar bunlar bi tane iki tane de değil ki vurup öldüresin etraf temizlensin it sürüsü gibi heryerde bu hırsızıydı osuydu busuydu ölse yaralansa al başına belayı bunlara hiç bişe deymez.Geçmiş olsun inş daha yaşamazsınız böyle bişe motoru alabileceğiniz daha güvenli bi yer varsa oraya taşıyın.
    Motor tamir edildikten sonra tamirciden çıkarıp direk köye postalıcam artık. Ancak o zaman rahat ederim.
    Malın var derdin var resmen..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    belliydi böyle olacağı anlatmıştın o kadar. geçmiş olsun. yine iyi ki bıçak bi yerine gelmemiş. bişey olursa kıymete binerler. evini rahat bırakmazlar zarar vermeye çalışırlar.
    Bune bunu beğendi.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belliydi böyle olacağı anlatmıştın o kadar. geçmiş olsun. yine iyi ki bıçak bi yerine gelmemiş. bişey olursa kıymete binerler. evini rahat bırakmazlar zarar vermeye çalışırlar.
    Huzursuzluk kötü bir şey. Dediğin gibi olmaz inşallah.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Abicim ne yaptin sen o bicak hafif batsa bile uzun yillar mahkemelerde surunurdun...adam hirsizi salonda oldurdu diye kac yil ceza yedi, bir digeri kacan hirsizi sirtindan vurdu yillarca yatti.. sebebide tehdit gecmis adam kaciyordu..

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O bıçak iyi ki denk gelmemiş abim ya, bir insan müsveddesi için hayatını karatmaya değer mi gözünü seveyim. Bundan sonra öyle bir durumda Allah'ını seversen bıçak yerine sopa al öyle bir durumda mantıklı düşünemezsin her yönden zarara uğrarsın Allah muhafaza. Toplumdan bir ORRRRRganik insan suretli et parçası eksilecek diye normal abilerimizin kardeşlerimizin eksilmesini istemeyiz bu bizim için çok zararlı bir takas olur.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim ne yaptin sen o bicak hafif batsa bile uzun yillar mahkemelerde surunurdun...adam hirsizi salonda oldurdu diye kac yil ceza yedi, bir digeri kacan hirsizi sirtindan vurdu yillarca yatti.. sebebide tehdit gecmis adam kaciyordu..
    Merak ettiğim nokta bizim ülkedeki kanunlar diğer ülkeler ile aynı mı ?.
    Yoksa sadece bize mi özgü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bıçak iyi ki denk gelmemiş abim ya, bir insan müsveddesi için hayatını karatmaya değer mi gözünü seveyim. Bundan sonra öyle bir durumda Allah'ını seversen bıçak yerine sopa al öyle bir durumda mantıklı düşünemezsin her yönden zarara uğrarsın Allah muhafaza. Toplumdan bir ORRRRRganik insan suretli et parçası eksilecek diye normal abilerimizin kardeşlerimizin eksilmesini istemeyiz bu bizim için çok zararlı bir takas olur.
    Abi öyle bir dile getirmişin ki aldın tüm sinirimi yemin ederim
    Yüreğine sağlık.
    altınkartal bunu beğendi.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tepesinden kızgın yağ dökseydin(ciddi)
    112ciyiz

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tepesinden kızgın yağ dökseydin(ciddi)
    O an kızartacak vakit yoktu

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Açık konuşacam kürt arkadaşlarım varsa alınmasın ben bildiğim ve doğru olanı söyleceyem eğer kürt isen adam öldürmediğin sürece hiçbir ceza almıyorsun sırf kürt vatandaşlarımız darılıp gücenmesin ayrılıkçı eylemlerde bulunmasın diye misal ben o motoru çalmaya kalkim polis beni yakalasın hiç süphem yok en az 3 yıl yatarım ama onların 13 sabıkası var yakalansınlar ertesi gün salarlar.Böyle adalet olmaz.Ben bunu bilirim bunu söylerim
    adonis84, yasin17, telike ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapilacak uygulama mahkeme cikartilip hakkinda hukum verilmeli eger hirsizlik yaptiysa bir eli kesilip medyaya servis edilmeli ama bizim akillilar insan haklari diye sokaga dokulurler al sana iki ucu b*klu degnek

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Kör ölürse badem gözlüydü olur. Geçmiş olsun hocam.
    calderons bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    beyindeki sürüngen bölümü çalıştırın tabi ya ilk çağda medeniyetimiz bu sereçle başladı öldür avla yaşa beynin düşünce düşünen lob'unu boşverin boşu boşuna taşımayın dahada körelsin
    Terapist bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Sen bıçak alıp çıkarken annen de polisi arasaymış keşke sen onlarla uğraşırken vakit kazanmış olurdunuz ama insanın gözü dönünce cidden birşey görmüyor.Ben bi olay gördüğüm de arıyorum şikayet ediyorum bugün ona yarın bana kimse kızmasın ama bu doğu kökenli kişilerde hırsızlığa teşebbüs daha fazla malesef bi yere ev bakmaya gitmiştik emlak firması ile mahalle doğulu ağırlıkta emlakçının oğluda geldi motorla binaya biz eve bakıp çıkana kadar gitti çocuğun motoru hemen uzaklaştım tabi o eve bakmakdan emlakçı burada olur böyle akşama buluruz biz demişti ne oldu bilmiyorum ama iyi oldu benim açımdan ...

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Hocam başlığın beni benden aldı. :D Allah yardımcın olsun valla böyle kansızlarla uğraşmak zor, sakız gibilerdir bide bunlar dikkat et tekrar dadanmasınlar

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık konuşacam kürt arkadaşlarım varsa alınmasın ben bildiğim ve doğru olanı söyleceyem eğer kürt isen adam öldürmediğin sürece hiçbir ceza almıyorsun sırf kürt vatandaşlarımız darılıp gücenmesin ayrılıkçı eylemlerde bulunmasın diye misal ben o motoru çalmaya kalkim polis beni yakalasın hiç süphem yok en az 3 yıl yatarım ama onların 13 sabıkası var yakalansınlar ertesi gün salarlar.Böyle adalet olmaz.Ben bunu bilirim bunu söylerim
    Sonuna Kadar Haklısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapilacak uygulama mahkeme cikartilip hakkinda hukum verilmeli eger hirsizlik yaptiysa bir eli kesilip medyaya servis edilmeli ama bizim akillilar insan haklari diye sokaga dokulurler al sana iki ucu b*klu degnek
    Kesinlikle katılıyorum.
    Kesin abi o eli bak bir daha hırsızlık oluyor mu.
    Başkasının malına göz diken oluyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyindeki sürüngen bölümü çalıştırın tabi ya ilk çağda medeniyetimiz bu sereçle başladı öldür avla yaşa beynin düşünce düşünen lob'unu boşverin boşu boşuna taşımayın dahada körelsin
    Hocam Kusura Bakmada her ne anlatmaya çalıştıysan hiç bir şey anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bıçak alıp çıkarken annen de polisi arasaymış keşke sen onlarla uğraşırken vakit kazanmış olurdunuz ama insanın gözü dönünce cidden birşey görmüyor.Ben bi olay gördüğüm de arıyorum şikayet ediyorum bugün ona yarın bana kimse kızmasın ama bu doğu kökenli kişilerde hırsızlığa teşebbüs daha fazla malesef bi yere ev bakmaya gitmiştik emlak firması ile mahalle doğulu ağırlıkta emlakçının oğluda geldi motorla binaya biz eve bakıp çıkana kadar gitti çocuğun motoru hemen uzaklaştım tabi o eve bakmakdan emlakçı burada olur böyle akşama buluruz biz demişti ne oldu bilmiyorum ama iyi oldu benim açımdan ...
    Emlakçı arkadaş işini yapmak için toparlamaya çalışmış yinede ama sen en iyisini yapmışın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam başlığın beni benden aldı. :D Allah yardımcın olsun valla böyle kansızlarla uğraşmak zor, sakız gibilerdir bide bunlar dikkat et tekrar dadanmasınlar
    O yürek yok buradakiler de.
    Zaten yürek olsa 3 e 1 dalarlardı bana.
    Sağ çıkmayabilirdim ama bir tanesini de götürürdüm yanımda.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bu işleri yapanlar belli ben çingeneyle bir alışveriş yapim dedim alışverişten korkar hale geldim burda sorulması gereken soru neden bu işler kürtler ile çingenelerin başı altından çıkıyor bir insanın alın terini çalmak ne ara bu kadar kolay oldu.İnsanlar gönül rahatlığıyla neden motorunu park edip uyuyamasın.Ben yıllarca karadnizde yaşadım araba park ettik motor park ettik bir kere çalınma korkusu çekmedim.
    calderons bunu beğendi.

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işleri yapanlar belli ben çingeneyle bir alışveriş yapim dedim alışverişten korkar hale geldim burda sorulması gereken soru neden bu işler kürtler ile çingenelerin başı altından çıkıyor bir insanın alın terini çalmak ne ara bu kadar kolay oldu.İnsanlar gönül rahatlığıyla neden motorunu park edip uyuyamasın.Ben yıllarca karadnizde yaşadım araba park ettik motor park ettik bir kere çalınma korkusu çekmedim.
    Karadenizin en güzel yanlarından birisidir zaten. Her yaz giderim bir kere hırsızlık vakası duymadın etmedim.
    Yiğit_ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)