Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

mondiAL 110 ft veyA 110kf nasıl motor yorumlarınızı yazarmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet_ulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scania 124 g 360 kırkayak
    arkadaşlar şu motorlar nasıl motor nekadar yakar ne kadar basar parçaları nasıl ii mi çekişi nasıl yazarmısınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    tek iyi yönü yakıtı zaten. 6-7 ykr yakıyor. max hız 80-90 km/h.

onun dışında yetersiz bi motor şehiriçi için ideal. parçalara gelirsek... motorda arıza yok ama sesi bi garip dış aksamı filan alayı plastik

bence biraz sabret 2. el bi ybr al.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    abi ybr'ye para yetmiyo anca bunu bile taksitle alabiliyorum ben bunun 110 kf yi sürdüm motor rodajdaydı lüleburgazda edirne bayırı ünlüdür orayı asılmayla 70 80 çıkıyo orayı inerken çok rahat 105 falan çok rahat gidiyo boşa atsan daa fazla gider motoru beğendimde siz öyle durduğuna bakmayın kalkışta çok seri motor ii yani(tabi cinslerinin arasında) honda yamahanın yanında duramaz...

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    benim motorum da 110ft zaten ama kf lerin koltukları iyi değil. ft daha iyi bence. ft den biraz daha çalmışlar malzemeyi ortaya kf çıkmış

105 gören kf yi ben 80 le solluyorum yani ibreler de bi hata var

Motosikleti
    abi senin motor nasıl biraz anlatırmısın ben o hızı zaten dik rampa aşağı gördüm boşta gider orda 140 rampa baya bi dik senin motor nasıl memnun musun yaşadığın sorunalr neler di ? falan filan yaz işte bişeyler

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    6200 km deyim. motorda sorun yok. ufak tefek sorunlar var. bugün arka ampül patladı. 1 ytl ye değiştirdim zaten. arka fren yayı koptu para almadı servis. bunun gibi ufak şeyler var bi de debriyaj balatasını değiştirdim 18 ytl.

ibreler çin motorlarında fazla ya da eksik gösteriyor. beygire göre bakacan işte. 100cc motor 110 dan hızlı değildir tabi.(mondialde)

hızı filan bilmem ne gösterdiği belli değil ama 110 ccler biraz daha hızlı tabi.

motor yetersiz ama şehiriçinde iyi.
    100kh lere 160 ibre koymuşlar o yüzden fazla gösteriyor.

yağını bakımını zamanında yaptırırsan temiz bakarsan sorun olmuyor pek.

Motosikleti
    abi kaç km de bakıma gidiyo bide bu 110 kf lerin torku mondialin sitesinde 8,2 ft den fazla bende anlamadım ama bide istersen sen bak o yüzden ramzey le bisan motocub met ediyorlar ama ft onları geçiyomuş galiba bu cub ları servis bana scooterlerden daha dayanıklı dedi o yüzden p.tesi sipariş vermeyi düşünüyorum hem ramzeyden ucuz daha hızlı

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    scooterlardan daha dayanıklı olduğu bi gerçek. tork konusuna gelince hepsi aynı yav 110cc motorların.

bakım periyodları
    500km
    1000km
    2000km
    4000km
    8000km bundan sonra her 4 binde bakıma gidiyor. yağ filan değişiyor.

ramzeyle kanuni de çin malı ama yerli sanıp alıyorlar ondan pahalı.

Motosikleti
    o zaman ben karar verdim bu motordan alcam bi tane okula felanda gidip gelirim servis parasını motor taksidine yatırırım zaten yazın çalışıcam bi daha ki yazada inşallah ii bir motor alırız 2, el ybr felan 1,750 2,250 arası bulunuyo bugün sanayi e gittim vardı 4 tane yuvarlak farlıda var düzlerde

Motosikleti
    NS300 Forza
    Alıntı ahmet_ulusoy adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar şu motorlar nasıl motor nekadar yakar ne kadar basar parçaları nasıl ii mi çekişi nasıl yazarmısınız

Bende de 110 Ft var. Şu an 460 km deyim. Daha çok yeni ama şu ana kadar hiç problem çıkarmadı. Benim motor 10 YTL benzin ile 180 km yol yaptı . Bu motor çok fazla sürat beklentisi olanlar için degil. Plastiklerine gelince scooter mondiallerin plastiklerinden daha sağlam bence. Ama motoru düşürürsen her tarafı parçalanabilir. 110 FT bence devirli bir motora sahip,
    rodaj bittikten sonra bence biraz devirli kullanmak gerekiyor. Çekişi de gayet iyi . Cub tipi motorların kendi has bir takım özellikleri vardır örneğin yarı otomatik olmaları ama çok çabuk alışılabiliyor. Morotun seside kulağa hoş geliyor bu motorlardan çıkan ses aynıdır zaten. Ayrıca 110 KF ile 110 FT nin üretildiği fabrikalar farklı. İkisine de Mondial markası yapıştırılmış ama iki motorun arasında bariz bir kalite farkı var bence. 110 FT'in kilometre saatine güvenebilirsin doğru gösteriyor. 110 FT tam bir şehir içi motoru. Uzun yol veya süratli gitmen gereken yerlerde istenileni çok fazla veremeyebilir.Son olarak eğer Cub sınıfında bir motor almaya karar verirsen 110 FT bence kalite ve fiyat bakımından ideal bir motor olur.

safak52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 110 ft var.çok memnunum.2 kişi cekmedığı yokuş yok.ayrıca duz yolda110 nu gordum.ama herzaman olmuyor.normalde 95 rahat yapıyor.oda zaten yeterlı bu motor ıcın.5 mılyonluk benzınle dunyayı gezıyorum.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    110ft yokusu iyi çekmesi normal çünkü vitesli motor.ayrıca ekonomik motor.onun ayaralrıyla oynatırsanız biraz 120 yi görecegınden emın olun
    Yeni yine yeniden

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Sadece şehir içi güzel, hızdada şehir içi ne kadar yapıcan ki 160 km mi yapıcan, yeter 90-95 km hız

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    sehır dısına her motor cıkabılır yetrekı nasıl cıkaracagını bılmek onemlı..bırısı 1 dınleme ıle gıder bırısı 10 dınlenmeyle gıder ama sonucta gıder. gidemez diye birsey kesınlıkle yok.
    Yeni yine yeniden

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    slm arkadaslar bendede var 110ft memnunum ama eger moto konusunda acemııysen bıraz zorlanırsın ama örenırsın ben benımkıyle 120 km rahat basıyom 2005 model 25,000 de motor ben ben 3 kere rektefe ettırdım ama ben motoru essek nıyetıne kullanırım sadece dıs aksamından sıkayetcıyım ama bu motorlarda sanjıman otomatık oldu icin cok cabuk debrıyaj balatası nı yıyor bu da motorun yakıtını etkılıyor normalde bı tepoyla 100km felan gıdıyor ama devrınde surersen 150 rahat gıder

slm benımde 110 ft motorum war sadece motorumu deyiştiemek amaclı satıyorum allan olursa tlf verem çok temiz çankrıda merkezde fiyat:750 ye vercem ruhsat pilaka her şey var muayinesi felan 2011 kadar tmm sigortası var vergisi tmm alan olursa tlf:0545 414 12 78 arayın memnun kalacaksınız

110 ft em var 19 ytl benzin koydum 250 km gectii daha 30 km gider.kesinlikle 110ft... 100 lukler cook dandikk.şanzuman felan cabuk bozuluyoo

slmlar arkadaşlar ben yeni üye oldum benim bi sorum olcak bendede 110 ft var motora ne yapmamlazımki hz yapması için motorum hizlı gitmiyor en fazla 80 90 basıyor yakıtı az ama hızıda az hızlı gitmesini istiyorum cevap verirseniz soruma çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı sessistepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar arkadaşlar ben yeni üye oldum benim bi sorum olcak bendede 110 ft var motora ne yapmamlazımki hz yapması için motorum hizlı gitmiyor en fazla 80 90 basıyor yakıtı az ama hızıda az hızlı gitmesini istiyorum cevap verirseniz soruma çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.
    125'lik silindir ve krank tak motora, 110ft'nin krank kutusuna 125'lik krank sığıyor diye biliyorum normal cublardan baya uzun krank mili. Sonra da dişlileri 15-36 yap ön arka, 110 km hıza çıkarsın çok rahat.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Frenleri sök.. demirleri sök,plastik aksamını sök farları sök.. fren pedalını sök.. 100 görürsün ama durmaya garanti veremiyom
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler