Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sağlık raporu hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    bugün a2 ehliyet almak için sağlık raporu almak üzere bayrampaşa devlet hastanesine gittim.sağlık raporu için 200 tl istediler.daha sonra oradan çıkıp aile hekiminden ücretsiz olarak aldım.sanırım devlet hastanesinde daha ayrıntılı kurul raporu verdikleri için fiyat bu kadar yüksek.Benim anlamadığım aile hekiminden aldığım rapor işimi görecek mi? eğer geçerli ise bu 200 tl ücret ile devlet hastanesi milleti kazıklamış olmuyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    200 TL garipmis, ben bi devlet hastanesinden 15 lira mi 20 lira mi ne fiyat almistim, sonra ayni sekilde aile hekiminden ucretsiz aldim.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ne yani bu da mı serbest piyasa? evet doktor arkadaşlarımız? söz sizde :D

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Alıntı alijian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün a2 ehliyet almak için sağlık raporu almak üzere bayrampaşa devlet hastanesine gittim.sağlık raporu için 200 tl istediler.daha sonra oradan çıkıp aile hekiminden ücretsiz olarak aldım.sanırım devlet hastanesinde daha ayrıntılı kurul raporu verdikleri için fiyat bu kadar yüksek.Benim anlamadığım aile hekiminden aldığım rapor işimi görecek mi? eğer geçerli ise bu 200 tl ücret ile devlet hastanesi milleti kazıklamış olmuyor mu?
    E biz de aile hekiminden aldık birkaç ay önce. 2 dakikada veriyor zaten. İşinizi görür yani gidip para filan sakın vermeyin.
    alijian bunu beğendi.
    Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Büyük ihtimal kurula girdiği için genel sağlık raporu paralı fiyatıda normal.Devlet hastanelerinde verilenler.Göz akciğer vs gibi kapsamlı işler oldugundan ücretlidir her zaman.

Motosikleti
    MT-25
    Şaşırdım normalde devlette 40 tl olarak biliyordum , sağlık ocaklarında ücretsiz bir şekilde alınabiliyor.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Devlet hastanesi raporu 7doktor muayenesini kapsıyor fiyatı 200tl silahlı güvenlik belgesi için verilen bi rapor bu o yüzden pahalı sizin alacağınız rapor sadece göz muayenesi oda 35tl dir. özel yada devlet hastanesi ikisi de fiyat aynı

Motosikleti
    crf250l
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet hastanesi raporu 7doktor muayenesini kapsıyor fiyatı 200tl silahlı güvenlik belgesi için verilen bi rapor bu o yüzden pahalı sizin alacağınız rapor sadece göz muayenesi oda 35tl dir. özel yada devlet hastanesi ikisi de fiyat aynı
    valla ben kapıda açık açık ve ayrı ayrı hem silah ruhsatı için hem de ehliyet için 200-TL yazısını gördüm bunda bir iş vardır deyip içeride doktora sordum. hangi sınıf dedi, A2 dedim. 200-TL ücreti var dedi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    ben daha bi 5 saat önce aldım ve belgelerimi 1saat önce kursa verdim sağlık ocağına dedim a2 ehliyeti için sağlık raporu lazım 1 fotoraf istedi çıkardı verdi

Motosikleti
    crf250l
    Alıntı fullpusat1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha bi 5 saat önce aldım ve belgelerimi 1saat önce kursa verdim sağlık ocağına dedim a2 ehliyeti için sağlık raporu lazım 1 fotoraf istedi çıkardı verdi
    ben de onu diyorum zaten. 200-TL denince devlet hastanesinde, gittim aile hekimine bir fotoğraf istedi doktor, hazırlayıp hemencecik çıkarttı verdi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Alıntı alijian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben kapıda açık açık ve ayrı ayrı hem silah ruhsatı için hem de ehliyet için 200-TL yazısını gördüm bunda bir iş vardır deyip içeride doktora sordum. hangi sınıf dedi, A2 dedim. 200-TL ücreti var dedi.
    Onda bi iş var bence de sonuçta a2 için yapacağı bi göz muayenesi onun 200tl uçuk bi fiyat gerçekten
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Aslında bu işin yönetmeliğine göre kuruldan almak lazım raporu. Ama emniyet üzerine düşmüyor nedense.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    200tl ya check up yaptırırsın. bir sağlık raporuna o kadar verilmez. bazı sağlık ocakları ücretsiz bile veriyor. özel sağlık kuruluşları 25-35TL ya veriyor. gözün sağlamsa kolaylıkla alırsın.
    alijian bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    özel hastanede 40 tl vermiştim ben spor için

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İşin kuralı şöyledir :
    A ve B sınıfı ehliyetler için "Tek Hekim" raporu yeterlidir, bunu herhangi bir hekimden alabilirsiniz. Para isteyip istememek gittiğiniz hekime göre değişir. Aile Hekimleri yasal olarak para alamadığı için bu işi ücretsiz yapar. Ayrıca tüm hekimler şüpheli gördükleri durumda başka hekimlerden yazılı konsültasyon isteyebilirler, tamamen onun inisiyatifindedir.
    200 tl istenen raporlar "Heyet raporu" olarak geçer ve keyfi alındığı için ücret vermek zorunluluğu vardır. Profesyonel sürücülerden istenebilir.
    Acil112 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    benim başıma çok aksilik çıktı bu gün bana patlayan zarar 50 tl yazılı sınav harcı 1.5 tl adliye kağıtı 50 kuruş kalem :D 15 tl yol parası 5 tl trafik kitabı 20 tl vesikalık kurs ücreti ve direksyon harcını ertelettim

mbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor...
    sağlıkçı olarak sizleri aydınlatmak isterim. hastanedeki rapor bütün doktorları ayrı ayrı geziyorsunuz (heyet raporu gibi) ancak bu sapor işi prosedürden öteye geçmediği için aile hekimi birşeyin var mı diye soruyor çakıyor imzayı. Hastanedeki raporla, aile hekimliğindeki rapor normal de aynı değil. kısaca ne kadar iş okadar para
    TEKNECI bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı mbulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlıkçı olarak sizleri aydınlatmak isterim. hastanedeki rapor bütün doktorları ayrı ayrı geziyorsunuz (heyet raporu gibi) ancak bu sapor işi prosedürden öteye geçmediği için aile hekimi birşeyin var mı diye soruyor çakıyor imzayı. Hastanedeki raporla, aile hekimliğindeki rapor normal de aynı değil. kısaca ne kadar iş okadar para
    ikisi de aynı işi görüyor. fakat birisi detaylı bakıyor. birisi sorup geçiyor. bugün amerikan futbolu için sağlık raporu alıcam. aile hekiminden alacağım rapor yeterliymiş. zaten aktif sporcuyum. ne gerek var hastaneye gitmeme? ikisi de işimi görüyor.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de aynı işi görüyor. fakat birisi detaylı bakıyor. birisi sorup geçiyor. bugün amerikan futbolu için sağlık raporu alıcam. aile hekiminden alacağım rapor yeterliymiş. zaten aktif sporcuyum. ne gerek var hastaneye gitmeme? ikisi de işimi görüyor.
    her zaman ki gibi;
    kanunlarin/kurallarin ardindaki niyet ile zaman icinde gelisen uygulama tarzi cok farkli.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer birkaç ay önce mısırda tekvando maçı sırasında kalp krizi geçiren sporcumuz gibi olursanız ve doktora sen bana niye bu raporu verdin diye hesap sorarsanız bu raporu almak zorlaşır. Eğer şimdiki gibi giderse böyle gitmeye devam eder.

Sürücü belgesi yönetmeliği kurul raporu ifadesini içeriyor ama kesin bilgi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)