Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Versys ile Yuvacık Sonbahar Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Selam herkese,

Bugün yağmurlar kesilmişken bir gezi yapayım dedim ve gebzeden yola çıktım E5den izmite gittim. Oradan yuvacık barajı yoluna saptım, barajı ve yemek yenilecek yerleri geçip, virajlı güzel yollarda yukarı tırmanmaya başladım ve en sonunda yol bitti

Fotoğraf çekmeye yol bittikten sonra geri dönüş yolunda başladım O yüzden gidişim 1 saat dönüşüm 2 saat aldı toplamda 3 saat gibi bir süre motor üzerinde geçti. Biraz üşüdüm parmaklarımı falan hissetmemeye başladım barajı geçtikten tırmanmaya başladıktan 5-10km sonra, Allahtan kışlık eldivenler vardı topcasede yol bitip durunca kışlıklara geçtim.

Bu arada baraj bayağı dolmuş ve güldür güldür su akıyor derelerden susuzluk sorunu geçmiş çok şükür
    Neyse ben sizi fotolarla baş başa bırakayım. İyi seyirler.

RAMİREZ, kemboo, hamzarat ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Fotoğraflar çok güzel ama seni göremiyoruz

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Guzel kareler doga

Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel kareler doga
    Bu başlıkta nicki görünce "Versys'le gezi mi olurmuş! VSTROM AL!" mesajı göreceğim diye bir an korktum.
    HELLAS bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motordan bahset hocam, hastayim versysa. Kismet olursa ocaktan sonra düşünüyorum

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel resimler. Güzel motor.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlıkta nicki görünce "Versys'le gezi mi olurmuş! VSTROM AL!" mesajı göreceğim diye bir an korktum.
    vstrom
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan bahset hocam, hastayim versysa. Kismet olursa ocaktan sonra düşünüyorum
    Yaklaşık 5 bin küsür kmdir kullanıyorum. Ve limitlerin anladım diyebilirim motorun. Öncelikle motor gayet atik ve tepkili. Belli bir devirin üstünde 5 binden sonra her milim gaz hareketine tepki veriyor. Bu özelliği en güzel özelliklerinden biri diyebilirim.

Motor kendine 5 bin devirden sonra geliyor ve çok rahat ivmeleniyor uygun viteste iseniz. Zaten 10bin500 de falan herhalde redline 2. viteste 100 civarı hız görmek mümkün. Motor kompresyonu da çok yerinde, keskin olmayan virajlarda gazı kesip kompresyon ile yavaşlayıp fren kullanmadan ve vites değiştirmden dönmek çok rahat.

Oturuş poziyonu gayet güzel, trafiği yukarıdan güzel görebiliyorsunuz ve benim gibi uzun boylular için (1,87 boyum) daha da iyi. 83 küsür santim selesi olması lazım. Sele demişken selesi çok rahat 2-3 saat inmeden gittiğimde oldu motordan, ve selesi hiç rahatsızlık vermedi daha.
    Biraz titreşim var ama motorda ve bu da aynalara yansıyor 70-80den sonra veya 5-6bin devirden sonra aynalar blur olmaya başlıyor bu hoşuma gitmiyor.

Frenleri çok iyi ön frende çift disk var, ABS güzel çalışıyor. Kapalı alanda panik fren çalıştım bayağı ama trafikte bir kere 50-60 ile giderken sonuna kadar tüm gücümle her iki frene de asıldım ve hiç kaymadan dümdüz ve beklediğimden çok kısa sürede durdu. Ön frenin dozaşlaması da çok rahat, ön süspansiyon işini iyi gördüğünden ön frene ne kadar asılırsan asıl herhangi bir sağa sola kayma veya ani yön değiştirme falan yapmıyor. Zaten çok fazla sıkınca ön freni motorun üzerinde durabilmek için de iyi tutunmak gerekiyor motora. Bayağı etkili yani frenleri.

Yakıtı dikkat edersen 5 litrenin altına düşebiliyor şehiriçi. Ortalama 5 ve 5,5 lt diyebiliriz hafif gazlamalarla. Ben 7,5lt de yaktırdım bir kere otobanda daha da ötesini görmedim. Şehir içinde kıvrak düşük hızlarda motorun ağırlığını pek hissetmiyorsun.

Aklıma gelenleri yazdım varsa sormak istediğiniz cevaplayabilirim.
    otopsici, gmsi61 ve fusuy364 bunu beğendiler.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    herkes titreşimden muzdarip ama tek silindirler kadar titremiyordur sanırım. tek silindir motorlar sayesinde gözlerimi titreştirerek titreyen aynalardaki görüntüleri yakalamayı öğrendim

bir de versysin ivmelenmesinin daha doğrusal bir çizgisi var. mayısta temiz bulamayınca f650 almıştım.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    AEA versys'e güzel demiş olabilir popüler olabilir ama forumda gezi yazılrı için bir bölüm var

bu arada güzel gezi teşekkürler

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi olmuş, güzel sonbahar kareleri yakalamışsınız, versys ortama renk olarak çok uyum sağlamış, çok merak ediyorum sürüşünü. sorması ayıp sıfır mı aldınız, ve ne kadara aldınız, 2010 da bayağı fiyatı uygundu sanırım

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ulem beş parasızdım para biriktirip honda nc700x almaya niyetlendim
    Barkın ağa çıktı bunları karşılaştırdı bütün hayallerimi suya düşürdü
    şimdi versys almak için bi 9 bin tl daha fazla biriktirmem gerekiyor
    vay sosyal adaletine tükürdüğüm

Motosikleti
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş, güzel sonbahar kareleri yakalamışsınız, versys ortama renk olarak çok uyum sağlamış, çok merak ediyorum sürüşünü. sorması ayıp sıfır mı aldınız, ve ne kadara aldınız, 2010 da bayağı fiyatı uygundu sanırım
    2. el aldım 2010 model. 20,500e falan aldım 1 takım lastik aldım üzerine 21,500e falan denk geldi. Evet rengi de benim çok hoşuma gidiyor. Ve ışığın vurmasına göre sabah ve akşam farklı tonlarda turuncu bir renk oluyor

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. ellerine bakılabilir diğer motorlara göre uygun fakat piyasası pek canlı değil. Honda nc700ü bir arkadaşımda vardı ben de kullandım 6bin devirde kesiciye girmesi pek hoş değil, bir 20-30 kmlik yolda 3-4 kere kesiciye girmiştim alışmak lazım hep vites istiyor alet ve motor gibi davranmıyor malesef araba gibi oluyor o zaman.
    fusuy364 bunu beğendi.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    güzel motor.neresinden bakarsan bak güzel yani.yaza inşallah alıyorum.hayırlısı.amin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel gezi olmuş tekerine sağlık..

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de bu var: http://www.youtube.com/watch?v=Qphe0peheJQ Ben bundan muzdaribim.
    otopsici bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgilendirme icin tesekkurler. 4 sene er6 kullandim 2 sene 2006 2 sene 2011. Motoruna gucune asik oldum. Biraz daha endura motor istedigim icin sattim ve kesinlikle kawadan vaz gecmem. Tek hedefim versys 650 sonra 1000 onemli olan su anda ruzgar yememem (1.73) ve artcinin rahatligi. Versys hic kullanmadim ama rahat oldugunu tahmin ediyorum. Titresimin sebebi givi koruma demiri oldugunu bircok forumda okudum bilginiz olsun.cbf1000 kullanirken bende koruma demirini taktiktan sonra motorda inanilmaz titresim baslamisti. Ruzgar alma durumu nedir?
    Teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme icin tesekkurler. 4 sene er6 kullandim 2 sene 2006 2 sene 2011. Motoruna gucune asik oldum. Biraz daha endura motor istedigim icin sattim ve kesinlikle kawadan vaz gecmem. Tek hedefim versys 650 sonra 1000 onemli olan su anda ruzgar yememem (1.73) ve artcinin rahatligi. Versys hic kullanmadim ama rahat oldugunu tahmin ediyorum. Titresimin sebebi givi koruma demiri oldugunu bircok forumda okudum bilginiz olsun.cbf1000 kullanirken bende koruma demirini taktiktan sonra motorda inanilmaz titresim baslamisti. Ruzgar alma durumu nedir?
    Teşekkürler
    Hmm hiç duymamıştım koruma demirinin titreşime sebebiyet vermesini.
    Bendeki uzun tur camı dolayısı ile çok rahatım. Boyum 1,87 ve rüzgar kaskımın üzerinden aşıyor 120 ile giderken bile vizörü açınca pek rahatsızlık vermiyor rüzgar. Kısa cam ile kullanmadım ama uzun cam büyük rahatlık. Dizler de güzel tutunuyor motora bacaklara da pek rüzgar gelmiyor.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el aldım 2010 model. 20,500e falan aldım 1 takım lastik aldım üzerine 21,500e falan denk geldi. Evet rengi de benim çok hoşuma gidiyor. Ve ışığın vurmasına göre sabah ve akşam farklı tonlarda turuncu bir renk oluyor

2. ellerine bakılabilir diğer motorlara göre uygun fakat piyasası pek canlı değil. Honda nc700ü bir arkadaşımda vardı ben de kullandım 6bin devirde kesiciye girmesi pek hoş değil, bir 20-30 kmlik yolda 3-4 kere kesiciye girmiştim alışmak lazım hep vites istiyor alet ve motor gibi davranmıyor malesef araba gibi oluyor o zaman.
    Z MOTO DAN YEDİĞİM KALLAVİ KAZIKTAN sonra 2. el fobisi oluştu bende
    zaten Kawasaki diye ayrıca tırsıyorum (yine Z MOTO yüzünden)

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    Paylaşım için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)