Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

GoPro Hero 4 Black Adventure - Silver Adventure

Motovento
    REKLAM ALANI
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese mutlu hafta sonları diliyorum
    Çoktandır bakınıyordum aksiyon kameralarına. SJ4000 vardı ona almaya niyetlendim ama uzun vadede iş görür mü bilemedim. Sony action cam baktım en son dün GoPro Hero4 Adventure'a baktım. 4K video çekiyor
    Bugünkü şartlarda 4K biraz fazla olsa da daha düne kadar izlediğimiz videoların 240-360p olduğunu, artık 1080p videoların normal olduğunu düşünürsek ilerleyen zamanlarda da 4K videolar normal gelecek bizlere diye düşünüyorum.
    10 Kasım'da girecekmiş Türkiye'ye Black Adventure, fiyatı da 1695tl. Silver Adventure şu anda var Türkiye'de onun fiyatı da 1355tl. Var mı ikisinden birini alıp kullanan aramızda?
    Amazon'da baktım 500 $ ve free shipping. Ama işin kötü yanı daha önce hiç yurt dışından alışveriş yapmadım ve yüzde kaç vergi olur onu bilmiyorum. Bir de kaç günde gelir tahminen. Fikirlerinizi almak isterim bu konuda. Güvenli sürüşler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese mutlu hafta sonları diliyorum
    Çoktandır bakınıyordum aksiyon kameralarına. SJ4000 vardı ona almaya niyetlendim ama uzun vadede iş görür mü bilemedim. Sony action cam baktım en son dün GoPro Hero4 Adventure'a baktım. 4K video çekiyor
    Bugünkü şartlarda 4K biraz fazla olsa da daha düne kadar izlediğimiz videoların 240-360p olduğunu, artık 1080p videoların normal olduğunu düşünürsek ilerleyen zamanlarda da 4K videolar normal gelecek bizlere diye düşünüyorum.
    10 Kasım'da girecekmiş Türkiye'ye Black Adventure, fiyatı da 1695tl. Silver Adventure şu anda var Türkiye'de onun fiyatı da 1355tl. Var mı ikisinden birini alıp kullanan aramızda?
    Amazon'da baktım 500 $ ve free shipping. Ama işin kötü yanı daha önce hiç yurt dışından alışveriş yapmadım ve yüzde kaç vergi olur onu bilmiyorum. Bir de kaç günde gelir tahminen. Fikirlerinizi almak isterim bu konuda. Güvenli sürüşler..
    Amazondan aldığında free shipping diye bir durum yok. O sadece amerika içi.
    Items: $499.99
    Shipping & handling: $19.80
    Total before tax: $519.79
    Estimated tax to be collected: $0.00
    Import Fees Deposit $246.29
    Order total: $766.08

Totalde 766 dolar ediyor. Gümrük masrafları orantısız çok fazla. Sanırım buradaki distribütörü zor duruma sokmamak için böyle bir şey yaptılar.

İlk çıktığında almanyadan aldım ama üşendiğimden hala gidip alamadım. Bana herşey dahil 1400TL ye geldi.
    GoPro.com dan da alınabiliyor ama uyanıklar Türkiye'yi avrupaya dahil edip euro üzerinden satış yapıyorlar. Ayrıca yine gümrün ıvır zıvır uğraşılıyor. Gopro.com/us dende alınıyor ama bu sefer kargosu 89 dolar :D .
    felix_bjk1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Gümrük masrafı dahil mi 766 $ yoksa bir üstüne vergi mi var bi daha Gerçi yoksa da 1692 tl oluyor, Türkiye'den 3 tl ucuz
    Kaçış yok o zaman hocam aynı hesap olacak her şekilde dimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

GoPro.com'da online aldıgında Shipping TR Express €25.00 yazıyor. Bu kargo ücreti olmuyor mu

Motosikleti
    Gümrük masrafı dahil mi 766 $ yoksa bir üstüne vergi mi var bi daha Gerçi yoksa da 1692 tl oluyor, Türkiye'den 3 tl ucuz
    Kaçış yok o zaman hocam aynı hesap olacak her şekilde dimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

GoPro.com'da online aldıgında Shipping TR Express €25.00 yazıyor. Bu kargo ücreti olmuyor mu
    Amazondan alırsan ups ile kapına kadar geliyor. Gümrük herşey içinde.

Gopro.com da 25euro kargo evet. Gümrük masrafları olacak yine. Ve ups ile gönderdiklerindenbir hayli uğraşacaksın. Avrupada yada amerikada tanıdık varsa rica edebilirsin.

yaygeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    hocam valla 4k hakkında dediklerin de belki haklısındır. yakın gelecek de belki de çok normal bir kalite olucak 4k ama şuan için konuşursak mükemmel bir pazarlama harikası. 4k video çeken telefonlar 4k televizyonlar falan bizler ultraprime lenslerle carlzeisslerle süper 35 sensorlerle 4k görüntü çekip üstüne birde onu kesip devasa sinema perdesine yansıttığımız bir dünya da yaşıyoruz gerçekçi olalım bu yüzden bir telefonun 4k video çekmesi kusura bakmayın çok zor aynısı gopro için de geçerli o mercekle o sensörle 4k video çekilemez ama görüntü kalitesi UHD dedikleri 2-2.5k olabilir bu da güzel bir görüntü kalitesi hatta çok iyi bile diyebiliriz. bunu bir söyleyeyim. kameraya girecek olursak arkadaşlar bir kere gopro nun diğer markalardan en bariz farkları geniş açısının iyi olması geniş açı bombesinin iyi olması ve en önemlisi stabilizasyonu. yeni alette bunu daha iyi yapmışlar diye gördüm test videosunda... motor için en önemli nokta stabilizasyon. sırf bu sebep için alınabilir. he hadi git al desen alırmıyım? hayır o parayı vermem ikinci el bir gopro hero3 düşünüyorum. ama para var huzur var kardeşim diyorsan al bence güzel makina işini görür koyduğun videoların koyduğumuz videolardan farklı olur ilerisi için tek iş görebilecek alet bu bence. action kameranın en iyisidir dostum gopro.
    blamir ve felix_bjk1903 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı yaygeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam valla 4k hakkında dediklerin de belki haklısındır. yakın gelecek de belki de çok normal bir kalite olucak 4k ama şuan için konuşursak mükemmel bir pazarlama harikası. 4k video çeken telefonlar 4k televizyonlar falan bizler ultraprime lenslerle carlzeisslerle süper 35 sensorlerle 4k görüntü çekip üstüne birde onu kesip devasa sinema perdesine yansıttığımız bir dünya da yaşıyoruz gerçekçi olalım bu yüzden bir telefonun 4k video çekmesi kusura bakmayın çok zor aynısı gopro için de geçerli o mercekle o sensörle 4k video çekilemez ama görüntü kalitesi UHD dedikleri 2-2.5k olabilir bu da güzel bir görüntü kalitesi hatta çok iyi bile diyebiliriz. bunu bir söyleyeyim. kameraya girecek olursak arkadaşlar bir kere gopro nun diğer markalardan en bariz farkları geniş açısının iyi olması geniş açı bombesinin iyi olması ve en önemlisi stabilizasyonu. yeni alette bunu daha iyi yapmışlar diye gördüm test videosunda... motor için en önemli nokta stabilizasyon. sırf bu sebep için alınabilir. he hadi git al desen alırmıyım? hayır o parayı vermem ikinci el bir gopro hero3 düşünüyorum. ama para var huzur var kardeşim diyorsan al bence güzel makina işini görür koyduğun videoların koyduğumuz videolardan farklı olur ilerisi için tek iş görebilecek alet bu bence. action kameranın en iyisidir dostum gopro.
    GoPro 4 almamdaki sebep 720p 240fps olması. Arazide oldukça işimize yarıyor. Görüntü kalitesi ise bence oldukça tatmin edici. Tek sıkıntı devasa videoları upload etmek.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4k dediklerine aldanmayın önemli olan makinenin çekim kalitesi go pro vb markalar o vasat görüntüler için çok fazla para talep ediyorlar.

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4k dediklerine aldanmayın önemli olan makinenin çekim kalitesi go pro vb markalar o vasat görüntüler için çok fazla para talep ediyorlar.
    Bu görüntümü vasat? Buna vasat diyen adama millet sadece güler geçer. Çin malı kameralar ile karıştırmayın bunu. Karşıma ilk çıkan videoyu koydum.

Bunun gibi bir çok test çekimleri mevcut. Boyutlarına göre harika iş çıkarıyor. Profesyonel kameralar ilede kıyaslamaları mevcut. Ben 2 yıldır her koşulda çekim yaptım. Dağda, derede, çamurda, bayırda. Bir kere olsun havlu atmadı. Kayalara vurdum yerlere düşürdüm. Çamur, kum, su, deniz suyu hepsi ile haşır neşir oldu kameram.

Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu görüntümü vasat? Buna vasat diyen adama millet sadece güler geçer. Çin malı kameralar ile karıştırmayın bunu. Karşıma ilk çıkan videoyu koydum.

Bunun gibi bir çok test çekimleri mevcut. Boyutlarına göre harika iş çıkarıyor. Profesyonel kameralar ilede kıyaslamaları mevcut. Ben 2 yıldır her koşulda çekim yaptım. Dağda, derede, çamurda, bayırda. Bir kere olsun havlu atmadı. Kayalara vurdum yerlere düşürdüm. Çamur, kum, su, deniz suyu hepsi ile haşır neşir oldu kameram.

Çekim kalitesini etkileyen en önemli faktörlerin birisi ışık'tır gönderdiğiniz videoda ışık berraklık her şey mevcut ama önemli olan bu kaliteyi ışığın az olduğu yerlerdeki performansı ayrıca video göndermenize'de gerek yok kendime ait lumix ft3 (Kompak performans kamerası) arkadaşıma ait hero 3 black edition (zamanında çok övülen) kameralarını şehirler arası bisiklet seyahatimde kullandım videolarından klip bile yaptım bu tarz performans kameraları go pro sony vb markaların urunlerı yakını gösterir ufuğu net gösteremez (şu anlık böyle) örnek video üstelik hero 4 internette reklam amaçlı paylaşılmış videoları dikkate almayın o videoları ham haliyle değil işleyip kalitesini arttırıp internete yüklüyorlar ama asıl önemli olan kişinin tatmin derecesi kimine göre bu görüntü iyi iken kimine göre vasattır bence o paraya göre bu görüntü kalitesi vasattır

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    ee ne alıcaz madem şimdi yahu

yaygeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekim kalitesini etkileyen en önemli faktörlerin birisi ışık'tır gönderdiğiniz videoda ışık berraklık her şey mevcut ama önemli olan bu kaliteyi ışığın az olduğu yerlerdeki performansı ayrıca video göndermenize'de gerek yok kendime ait lumix ft3 (Kompak performans kamerası) arkadaşıma ait hero 3 black edition (zamanında çok övülen) kameralarını şehirler arası bisiklet seyahatimde kullandım videolarından klip bile yaptım bu tarz performans kameraları go pro sony vb markaların urunlerı yakını gösterir ufuğu net gösteremez (şu anlık böyle) örnek video üstelik hero 4 http://www.youtube.com/watch?v=N3AI9uA9J_k internette reklam amaçlı paylaşılmış videoları dikkate almayın o videoları ham haliyle değil işleyip kalitesini arttırıp internete yüklüyorlar ama asıl önemli olan kişinin tatmin derecesi kimine göre bu görüntü iyi iken kimine göre vasattır bence o paraya göre bu görüntü kalitesi vasattır
    haklı olduğun yönler var ama haksız olduğun yönler biraz daha fazla sanırım(bana göre). kompakt makineyle goproyu karşılaştırmak başlı başına hata. görüntüyü izleyip bu iyi bu kötü demek kamerayı da iyi kötü yapmaz. birisi fotoğraf makinesi pozlama mantığıyla çalışır ışık duyarlılığı daha yüksektir. diğeri video kameradır. o paraya göre bu görüntü vasat mı bilemem tartışılır. ama o paraya yüksek kare+iyi bir stabilizasyon+ uzun süre kullanım güveni veriyorsa bitmiştir. samsung s3 telefon alan arkadaşım çok memnundu ıphonedan ucuzdu aynı seylerı yapıyordu hatta bazı noktalarda daha ıyıydı. kufur ederek sattı s4 aldı sımdı onada yavasladı dıye kufur edıyor ben hala s3le beraber aldıgımız ıphone u kullanıyorum. aynı sey. actıon kameraların en ıyısıdır gopro. paran yoksa yonelınebılecek farklı modeller var ama en ıyısı bu!

Alıntı yaygeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklı olduğun yönler var ama haksız olduğun yönler biraz daha fazla sanırım(bana göre). kompakt makineyle goproyu karşılaştırmak başlı başına hata. görüntüyü izleyip bu iyi bu kötü demek kamerayı da iyi kötü yapmaz. birisi fotoğraf makinesi pozlama mantığıyla çalışır ışık duyarlılığı daha yüksektir. diğeri video kameradır. o paraya göre bu görüntü vasat mı bilemem tartışılır. ama o paraya yüksek kare+iyi bir stabilizasyon+ uzun süre kullanım güveni veriyorsa bitmiştir. samsung s3 telefon alan arkadaşım çok memnundu ıphonedan ucuzdu aynı seylerı yapıyordu hatta bazı noktalarda daha ıyıydı. kufur ederek sattı s4 aldı sımdı onada yavasladı dıye kufur edıyor ben hala s3le beraber aldıgımız ıphone u kullanıyorum. aynı sey. actıon kameraların en ıyısıdır gopro. paran yoksa yonelınebılecek farklı modeller var ama en ıyısı bu!
    iyide ben go proyu kompakt kamera ile kıyaslamadım'ki sadece o paraları hak edecek görüntü vermediğini söylüyorum yukarıdaki yazımda'da kompak makineler ile'de kıyaslamadım kıyaslanacak bir tarafı'da yok zaten ilk yazımda'da 4 k lafına pek itibar etmeyin dedim orada'da kıyaslamadım ama 5 m net gösterip 15 m ötede herşey flu renkler pastel çekiyorsa kusura bakmayın ama buna iyi görüntü demem şu anki o sınıftaki en teknolojik ürün diye'ye hurra parayı buna basalım bu 1600 parayı hak ediyor demem durum bundan ibaret

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

ee ne alıcaz madem şimdi yahu
    selam dostum senın istediğin (aksiyon) kameraları arasında sony ve go pro'nun zaten rakipleri yok gibi bir şey.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    şöyle de bir durum var 1-2 sene kullanılacak telefona 2500 lira verdiğimiz canım ülkemde 1600-1700 liraya daha da uzun yıllar kullanılacak kamera almak pek pahalı gelmiyor kıyaslayınca

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    illa 4 k olsun demezseniz midland xtc 400 var. 7 saat video çekeni biliyorum, ayrıca su geçirmez kabı 80 mt ye kadar su almıyormuş. Fiyatıda 3te biri gopronun.http://www.dnsonlineshop.com/MIDLAND..._u_r_n_182.htm

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Teşekkür ederim öneriniz için. Biraz önce son bi gazla siparişi verdim gitti hero4 black adventure
    sevk tarihi 10.11.2014 diyor sitede, önümüzdeki hafta elimde olur artık nasipse

beyler bayanlar bu hafta trye geliyorum gopro hero4 silver almak isteyenler siparis versinler istanbul ici elden teslim 550$ mail adresim ozcan.lee@gmail.com rusyadan getirecegim (490 $ burada kimse yanlis anlamasin)

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    hero 4 black adventure var mi haci burada 1695 tl, ben sipariş verdim ama sevk tarihi 14 kasım'a sarkmış :(

yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    sj4000 wi-fi idare ediyor işte. hatta ilk kameram olduğu için bana geniş açı çekimi fevkaladenin fevkinde bile geliyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    wifi olmasın derseniz buda güzelmiş yaw ..

http://www.dnsonlineshop.com/MIDLAND..._u_r_n_196.htm

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illa 4 k olsun demezseniz midland xtc 400 var. 7 saat video çekeni biliyorum, ayrıca su geçirmez kabı 80 mt ye kadar su almıyormuş. Fiyatıda 3te biri gopronun.http://www.dnsonlineshop.com/MIDLAND..._u_r_n_182.htm
    ekşın kamera denince aklıma kodak zx1 geliyor
    1280x720 60 fps
    akıcı görüntüler
    gayet yeterli benim için
    su da geçirmiyor bildiğim kadarıyla
    videoları izlemek bir zevk

fiyatı 75 tl + kargo

http://www.sanalpazar.com/Kodak-Zx1-...i__isp11837401

motosiklete yol kamerası şeklinde de takılabilir
    kameranın içini açıp 2 düğmeyi dışarı buton şeklinde alacaksınız
    biri açma kapama tuşu
    diğeri orta tuş, kayda başlama / kaydı bitirme

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)