Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklete başlayacak adamın dertleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    1- pahalı bu yavrular...
    2- boyunuz uzunsa hangi motoru alsam yav çıkmazları...
    3- yahu alırsam ben bunu nereye koyarım, kapının önünden alıp gitmesinler sonra düşünceleri...
    4- oğlum alma çok tehlikeli sabret araba alırsın söylemleri...

aklına başka şeyler gelenler var mı?

5- almazsam KANSER OLUR MUYUM ACABA?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanserin başlıca nedeni şeker diyordu geçen gün bir profesörümüz.
    Motosikletle alakalı herhangi bir bilimsel araştırma neticesi yok elimizde
    atreyu ve FurkanZ bunu beğendiler.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Forumda açılan başlıklardan yola çıkarak:

- Merhaba, 600cc/1000cc başlangıç motoru ne almalıyım? En son kaç basar?

(forumdakilerin sabırlı açıklamalarından bir süre sonra)

- Anladım arkadaşlar, iki ay arkadaşın 250'liğiyle alıştırma yapsam 600'le devam edebilir miyim?
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    -en uygun motosiklet bile araba gibi değil emek istiyor. bakım istiyor öyle sorumsuz adam işi değil para istiyor para
    -her neye binersen bin motor şeytan işidir. çok kafa mikerler cahil cühela kesim.
    -aileniz, eşiniz, yani bu derece yakınlarınız eğer bilmiyorsa motosikletin değil insanın kaza yaptığını, sağda solda apaçilerle sizi karıştırmaması gerektiğini anlatmanız kolay olmuyor.
    -ilk başlayanların büyük bir kısmı reyzink çi olma hevesiyle başlıyor. kendimden başka bir tane insan evladı görmedim ben touring ile uzun yoıl yapmak istiyorum safkan enduro makina alıp dağı taşı parçalamak istiyorum diye başlayan.
    büyük bir kısmı reyzik, geri kalan kısım da çopır :D:D
    -bu yüzden hep büyük güçlü motosikletlere bakarlar bunu alcam diye.
    -laf dinlemezler tecrübe nedir bilmezler "ne olabilir ki" ve ennnnn fazla kullandıkları kelime "ben basmam ya" bi gün birine aynen şu cevabı verdim tabi sansürsüz haliyle "y...aama basmazsız"
    -elinin altında güç varsa basarsın. o yüzden güç olmasın yeni başladıysan
    -koyacak yer yağmur çamur. eğer garajın kapalı değil branda kullanıyorsan. ve üşengeçliğine gelip brandayı örtmediysen yağmuru duyar duymaz fırlaman normaldir. (kapalı garaj yapmadan önce bi kaç kere başıma geldi)
    -hırsızlar, ve daha tehlikelisi çoluk çocuk. bazen dışarda bırakıyorum 185 kilo motor. oynuyolar elliyolar bi üstlerine düşse ölür bile.
    -en tehlikelilerden birisi. arkadaş: ver bi tur bineyim, beni şuraya bıraksana (kasksız) aa ne güzel ayna
    gel bi gaz veriyim, ve benim "in ulan motordan bilmem ne yaptığımın ayıoğlu ayısı" diye kız erkek farketmez ağır bi şekilde sövdüğüm arka peglere basarak motora binen gerizekalı ardçı. filmlerden görüyolar arka pege basıp üç dört saniye slowmotion ayağını öbür tarafa atıyo. lan bunu yapan erkek de var. in lan aşşağı dedim bi daha da bindirmedim. adam 100 kilo. ulan ayı o peg seni taşır mı?
    bu öküzlere çok ayar oluyom. trafikte biri önüme kırsa bu kadar sinir olmam.

aklıma gelenler bu kadar
    saygılar :D
    alijian, sahin08, Darkin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    + Koruma ekipmanlarının motosikletin fiyatını gölgede bırakabilme ihtimali, en gıcık olduğum konu; alma niyetimi ailemle paylaştığımda ucuz olacak tezimi çürütüp şu anki arabamızdan daha pahalıya gelecek olması elimi çok güçsüzleştirmişti, ta ki yeni bir tez oluşturuncaya kadaar
    alijian bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150KT
    Valla hocam 25 yaşındayım benden 5 yaş büyük bir bayan kuzenimle 7 8 li yaşlarımdayken hep hayal kurardık ozamanlar harley davidson hayalleriyle başlayan bi tutkuydu. Tutkumuzun sebebi ise motorsikleti kullanırken yüzümüze çarpacak rüzgarın bize özgürlüğü ifade etmesiydi. Nerden bakarsan bak 20 sene geçti hala bi tutku kısmetse 6 ay içinde iyi kötü bi 150-125cc lik bi skuter alıcam. Beni bu tutkudan hiçbirşey soğutamaz ama beni en çok yıldıran 4. şık herkes tehlikeli buluyor. Herkes sonucunun arabaya nazaran daha ölümcül olacağını düşünüyor. Ama sanırım bu bizim toplumumuzla alakalı bi durum. Çünkü biz ''önce viraja girip de sonra nasıl çıkacağını düşünen aptallardanız''
    alijian ve telike bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Bence en saçma bulduğum aslında can sıkan sorun olarak gördüğüm olaylardan biri de " kimden gördün " dür..İlla birinden görmek mi gerek

En saçma soru foruma her yeni üye olan sizce ne motor alayım diye bir başkasına sorması. Daha garibi de şunu al bunu al diye tavsiyede bulunmak.
    meki 60 bunu beğendi.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -en uygun motosiklet bile araba gibi değil emek istiyor. bakım istiyor öyle sorumsuz adam işi değil para istiyor para
    -her neye binersen bin motor şeytan işidir. çok kafa mikerler cahil cühela kesim.
    -aileniz, eşiniz, yani bu derece yakınlarınız eğer bilmiyorsa motosikletin değil insanın kaza yaptığını, sağda solda apaçilerle sizi karıştırmaması gerektiğini anlatmanız kolay olmuyor.
    -ilk başlayanların büyük bir kısmı reyzink çi olma hevesiyle başlıyor. kendimden başka bir tane insan evladı görmedim ben touring ile uzun yoıl yapmak istiyorum safkan enduro makina alıp dağı taşı parçalamak istiyorum diye başlayan.
    -bu yüzden hep büyük güçlü motosikletlere bakarlar bunu alcam diye.
    -laf dinlemezler tecrübe nedir bilmezler "ne olabilir ki" ve ennnnn fazla kullandıkları kelime "ben basmam ya" bi gün birine aynen şu cevabı verdim tabi sansürsüz haliyle "y...aama basmazsız"
    -elinin altında güç varsa basarsın. o yüzden güç olmasın yeni başladıysan
    -koyacak yer yağmur çamur. eğer garajın kapalı değil branda kullanıyorsan. ve üşengeçliğine gelip brandayı örtmediysen yağmuru duyar duymaz fırlaman normaldir. (kapalı garaj yapmadan önce bi kaç kere başıma geldi)
    -hırsızlar, ve daha tehlikelisi çoluk çocuk. bazen dışarda bırakıyorum 185 kilo motor. oynuyolar elliyolar bi üstlerine düşse ölür bile.
    -en tehlikelilerden birisi. arkadaş: ver bi tur bineyim, beni şuraya bıraksana (kasksız) aa ne güzel ayna
    gel bi gaz veriyim, ve benim "in ulan motordan bilmem ne yaptığımın ayıoğlu ayısı" diye kız erkek farketmez ağır bi şekilde sövdüğüm arka peglere basarak motora binen gerizekalı ardçı. filmlerden görüyolar arka pege basıp üç dört saniye slowmotion ayağını öbür tarafa atıyo. lan bunu yapan erkek de var. in lan aşşağı dedim bi daha da bindirmedim. adam 100 kilo. ulan ayı o peg seni taşır mı?
    bu öküzlere çok ayar oluyom. trafikte biri önüme kırsa bu kadar sinir olmam.

aklıma gelenler bu kadar
    saygılar :D
    aynen öyle küçük motorum var ken ve artçılı yollarda giderken kesin o muhabbet olurdu az da ben süreyim diye e mecbur kalıp veriyordum
    birincide asfalt yolun kenarında toprakta 3 takla attım 20 km hızla niye ben 90 gidince niye düşmüyormusuz o neden düşmüş
    2. de yine 20 km hızla serçe parmağımı kırdım niye! arkadaş jandarma görmüş hem gaza hem frene hem de cub vitesine dokununca kaldırıma çıktık
    bundan sonra tövbe kimseye vermiyorum gidonu zaten yeni makina 170 kilo okadar heves edemiyorlar bir bilseler 100 cc cuptan daha kolay oldugunu
    yarışçı kesilirler başıma
    telike bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    evet almazsan kendini sigaraya vurur kanser olursun

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    - Ekipman seçimi

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Belirtilmiş 4 şıkı da hallettim. Kanser olmadan motorumuda aldım. Bir tek kros motor sürüyor olmama rağmen '' kardeş kaç basıyor bu'' diyen, bitmek tükenmek bilmeyen insanları halledemedim.
    hakikiteker bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı atreyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirtilmiş 4 şıkı da hallettim. Kanser olmadan motorumuda aldım. Bir tek kros motor sürüyor olmama rağmen '' kardeş kaç basıyor bu'' diyen, bitmek tükenmek bilmeyen insanları halledemedim.
    birde kurye misin sen diyenler
    atreyu bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne mutlu bana hız hevesim yok en ufak bir hatada yada başka birşeyde hız nedeniyle ölmek istemem. bende 150 lik bir çinli enduro ile başladım abi, hoş dağı taşı parçalayamıyor ama mutluyuz geziyoruz uzun yolda isteriim
    atreyu, telike ve alijian bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı atreyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç basıyo muhabbeti bana da çok yapıyorlar en fazla yapsın 170-175 söylediğinde amaaan tırtmış ya diyo :D ama gel sana tırtı gösteriyim dediğimde yemiyor arkama oturmaya kimsenin façası :D öyle bam güm kullanacak da değilim biraz viraj yaparım 4-5 sn gibi kısa zamanda 100e kadar hızlanırım o hız o arkadaşa 300 yapmışız gibi gelir :D yeter :D

bi de 30 yaşında adamlar gelip motora burun kıvırarak (hani ölüm makinası şeytan işi ya o sebeple) bakıp kaç yapıyo dediklerinde verdiğim tek cevap:
    5 (beş)
    bozuluyolar nedense :D sonra yiğit saygısız oluyo :D asklfakljhfa
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    MT-25
    Bir keresinde benzin alırken, pompacı sordu bana kaç basıyo bu diye

o değilde daha komiği, bunu sen mi kullanıyosun dedi ardından

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    ben bütçemle km de 40 krş yakan,ne zaman arıza çıkaracağı belli olmayan 91 model şahin mi alsam,yoksa kmde 10 krş yakan start-stoplu ,led farlı 2014 model hondaya mı binsem diye uzun uzun düşündüm.(honda bayisinin önündeydim düşünürken) sigaram bittiğinde içeri girip motorumu aldım.

hala motoru görenler yuh aq o paraya motor mu alınır diyolar (köyde olduğumuzdan motora çok para vermeyi sevmiyo bizimkiler )ama ben motorumla çok mutluyum.darısı bütün motor sahibi olmak isteyen kardeşlerimin başına inşallah

admine not :aq Antony Quin'in kısaltmasıdır
    alijian, leokaplann, GB79 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bu motora 100 luk Cup(veya scooter tarzi) motorla başlayan benim gibi az kişi var heralde. Adam motor sürmeyi bilmiyor ilk motor için yzf 125 , cbr 125-250, hyo 250 vs ss motor soruyor. Merak ediyorum nedir bu ss sevdası ilk başlayan kişilerde. Yahu al bi Çin işi scooter veya Cup önce bi yolda gitmeyi dengede tutmayı öğren düşe kalka parça fıyatıda canını yakmasin acemiliğini bi at. Ama yok 1 sene 250 cc ss sürer sonra 600 cc ye geçer ondan sonra sonuç felaket haberlere ana bülten oluyorlar yazık yahu arkanızda biraktiklariniza yazık
    alijian ve telike bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Cok yakarmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne mutlu bana hız hevesim yok en ufak bir hatada yada başka birşeyde hız nedeniyle ölmek istemem. bende 150 lik bir çinli enduro ile başladım abi, hoş dağı taşı parçalayamıyor ama mutluyuz geziyoruz uzun yolda isteriim
    Hız tutkunu olmayanlardan biride benim coook sukur. Scooter bile sollar beni sehiricinde umursamam hic en sagdan tingir mingir etrafi seyrederek keyifle gitmek bi baska
    .motora ben keyif almak stres atmak icin binenlerdenim. Unutmayin sevdiklerinizden hız(la) uzaklasirsiniz.
    alijian bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)