Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selamlar abilerim,yaş 17 başlangıç motosiklet öneri bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Biraz klasik oldu ama gerçekten verilen klasik cevaplardan sıkıldım.Ybr125,cbf150 ve çin işi motorlar istemiyorum.Daha böyle cool genç işi bir motor on numara olur.Honda cbr125'de karar kılmıştım fakat 174 boy 64 kiloyum,ince uzun biriyim açıkcası altımda nasıl duracağı konusunda tereddütte kaldım,alternatif model arıyorum.ktm duke 100cc var ama fiyati harbiden can yakıyor,diyeceklerim bu kadar.ayrılan limit maksimum 7 bin tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Ktm duke'ün 100cc'lik modeli yok 125'tir o.Bu 7 bin tl içinde ekipmanda varmı yoksa sadece motor parasımı

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    1.74 Boy ve 64 kiloya cbr125 sana tam olur, o motor için uzun sayılmazsın. Kilon az o yüzden sanada hafif motor lazım, al cbr125'i güzel güzel öğrenirsin, çok zevkli bir motor ayrıca yakıtıda üzmez seni.
    mertrichards bunu beğendi.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Boşver cool'u falan dostum, yaşım on yedi diyorsun, ben sana en klasik cevabı vereyim, eğer illa vitesli motor istiyorum diyorsan, güzel 125 cc'lik bir commuter al, koruma ekipmanlarını tamamla, binip kalkmayı, hayatta kalmayı öğren, sonra ilerki yaşlarda tarzını bulursun. Çok ekstrem hareketlere gerek yok, zaten yeterince arkadaşımızı kaybediyoruz yollarda, bütün o klasik cevaplar bundan. (:

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Cevaplarınız için gerçekten teşekkürler,doğru dediğiniz gibi ktm duke 125.Motosiklet için 7 bin tl ayırdım

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu aralar kuba superlight 200 moda gibi ilk başlangıçlarda.Bir göz at istersen.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hemen bir sene sonra motor değiştirmemek için 250cc den başla.

Bencede 250cc den başla 250cc en az 2 sene binersin 125cc 1.5 2 ay sonra sıkılmaya başlarsın 250 başlangıç için çok iyi

Sen klasik cevaptan bıktım demişsin ama al bir ybr 125 ekipmanlarinida al önce piş o motorda paranın kalanını bankaya yatirirsin baktın ne zaman seni sıkmaya tatmin etmemeye başladı o zaman 125- 250 cc ss tarzına geçiş yaparsın. Senin için daha sağlıklı olur
    zozturk bunu beğendi.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ben senin durumunda olsam (ki oldum 8 sene önce) CBR 125 alırım keyifle kullanırım. 174cm/64kg'nin ince olduğu doğru da pek uzun değil, yüksek enduro/crosslar dışında istediğin motosiklete rahatlıkla binebilirsin. Ben eski kasa ince ve çelimsiz CBR 125 ile öğrendim motosiklet sürmeyi o zaman, ilk motorumdu. Yeni kasası acayip güzel bence.

Aslında mantıklı olanı arkadaşların da dediği gibi YBR alıp veya hatta daha mantıklı olanı scooter alıp (misal bi pcx çok güzel olur) başlamak fakat bu iş hele ki o yaşta pek akıl mantık işi olmuyor. bütçen iyiyse ve kaza/çalınma durumunda da çok koymayacaksa, al bir CBR 125 kullan tepe tepe güzelce öğren, hem de şeklini şemalini sevdiğin hoşuna giden bir motosikletin olsun.

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar kuba superlight 200 moda gibi ilk başlangıçlarda.Bir göz at istersen.
    chooper düşünmuyorum teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)