Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hangi ödeme şekli

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar büyük cc motor alan arkadaşlar motor alır iken hangi tur ödeme şeklini tercih ediyorlar 20000 bine motor almayı planlıyorum yalniz 3 yıl vade'de 4 bin gibi bir rakam faiz olarak gözüküyor yani motor 24 geliyor buda adamın gözüne batıyor ister istemez yoksa biriktirip nakit almakmi mantıklı büyük motor alanlar yada böyle yüksek mebla harcıyanlar fikirlerini yazabilirmi birde ihtiyaç kredisimi mantıklı yoksa taşıt kredisimi şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    ben şimdi burada olaya şöyle bakarım.sen bugün 20bine aldın motosikleti krediyle.24bin geri ödedin.3 sene sonra o motosikleti para biriktirsen kaça alabilirsin.ben sana mevcut düzende dövizin, sağı solu oynak hatun gibi yerinde duramadığını söyleyeyim.4 sene sonra sen o motoru 26-27'ye anca alırsın bence.gelir-gider dengesini iyi ayarlarsan.3bin lira maaşından da 4 sene boyunca, atıyorum 500-600 lira seni sıkıntıya düşürüp,hayat standartlarına ket vurmayacaksa,kredi ile almanı tavsiye ederim.çünkü para biriktirmek günümüzde çok ama çok zor.borca girmeden maalesef bişey alınamıyor.eyyorlamam bu gadar
    manofsteel ve telike bunu beğendiler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    3 sene borç ödeyeceksin askerlikten beter biter mi o borç..Yanlış anlama ama paran yoksa binme yani alt sınıfla idare edebilirsin herkes büyük motor

ister ama herkesin parası olmaz..Faizle alınan maldan hayır gelmez..Bence iyi düşün kredi bataklık benim gözümde onun borcu bitmeden motordan

sıkılırsın başka motor almak istersin bi kredi daha gerekir..Kazandığında ne bereket kalır nede kullandığın motorda keyf..

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Sedat arkadaşımıza katılıyorum faizle alınan maldan hayır gelmez, ben tüketici kredisi ile aldım pişman olup sattım kredimi kapattım, paranın bereketi kaçıyor, bende İslami bankadalardan finans desteği alırım diye düşünerek 25-30bin arası motora bakıyodum ama onlarda ne motora destek veriyolar ne de elden para veriyolar, onlardaki çalışma mantığı şu, beğendiğin ürünü kendi adlarına satın alıyolar, üzerine kâr payını ekleyip sana taksitle satıyorlar yani bir nevi galericilik gibi bişey aracılık yapıyorlar ve senden faiz talep etmiyorlar sende faiz ödememiş oluyosun ama maalesef motor için bu geçerli olmadığından bende napıcamı bilemiyorum hatta iki tane de motor buldum ama alamıyorum, bu arada tüketici kredileri en fazla 36 ay vadeli oluyor bu yüzdende aylık taksitleri yüksek oluyor, herhangi bir rehin falan istemiyorlar ama şöyle bir durum var 2.el araç kredisine 24 ödüyosan tüketici kredisine 24.800 ödüyosun, 2 el araç kredileri ise 48 ay vadeli oluyor bu nedenle aylık taksitleri biraz daha düşük oluyor ama araç üzerine rehin koyuyorlar yani olurda zor duruma düşersen araç kredisi ile aldığın aracı satıp borcunu kapatamazsın ama tüketici kredisi ile aldığın aracı satabilirsin tabi bunun için 800 tl gibi bir rakamıda gözden çıkarman lazım
    A.Volkan bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şimdi burada olaya şöyle bakarım.sen bugün 20bine aldın motosikleti krediyle.24bin geri ödedin.3 sene sonra o motosikleti para biriktirsen kaça alabilirsin.ben sana mevcut düzende dövizin, sağı solu oynak hatun gibi yerinde duramadığını söyleyeyim.4 sene sonra sen o motoru 26-27'ye anca alırsın bence.gelir-gider dengesini iyi ayarlarsan.3bin lira maaşından da 4 sene boyunca, atıyorum 500-600 lira seni sıkıntıya düşürüp,hayat standartlarına ket vurmayacaksa,kredi ile almanı tavsiye ederim.çünkü para biriktirmek günümüzde çok ama çok zor.borca girmeden maalesef bişey alınamıyor.eyyorlamam bu gadar
    mantıklı sağol

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...İslami bankadalardan finans desteği alırım diye düşünerek 25-30bin arası motora bakıyodum ama onlarda ne motora destek veriyolar ne de elden para veriyolar, onlardaki çalışma mantığı şu, beğendiğin ürünü kendi adlarına satın alıyolar, üzerine kâr payını ekleyip sana taksitle satıyorlar yani bir nevi galericilik gibi bişey aracılık yapıyorlar ve senden faiz talep etmiyorlar sende faiz ödememiş oluyorsun...
    Birinde adı kâr payı diğerinde ise faiz. Oyuna gelmeyin arkadaşlar , hangi banka en düşük faizi veriyorsa ondan çekin. Ayrıca ben 21.000 çekmiştim 30.000 ödemiştim. 24.000 olması iyi bence. Düşük faiz. Ödeyebilirim diyorsan çekilir o miktar. Millet 100-200 bin liralar çekiyorda ev alıyor araba alıyor. 20-25 bin tl de ödenir elbet. Borca girmeden alma gibi bir şansınız varsa ne âla ama öyle bir olanağınız yoksa kredi çekeceksiniz maalesef.
    braveguy ve felix_bjk1903 bunu beğendiler.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    benım suan kredı borcum var yarın ne olcagı hıc ama hıc bellı degıl ben motor almak ıcın cekmedım ama ben yandım sen yanma hele bı tasıt almak ıcın kredıye hıc bulasma aldıgın rısk cok buyuk olur ıhtımallerı goz ardı etme allah korusun basına bısey gelse o borcu banka tahsıl etmeye devam etcek ve ınsanın en zor en cok ıhtıyacı oldugu zamandır basına bısey gelmesı o zaman o borcu odemek cok zor oluyo
    A.Volkan bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kar payından nefret ediyorum

Ben 3 sene beklerim her ay paramı biriktirirm diyorsan para biriktirmek daha uygun olabilir ( o zamana kadar düşük cc ile idare edilebilir ) ama motorsuz geçen 3 seneyi ne yapacan şimdiki motorun sıfır fiyatı ile 3 sene sonra aynı motorun sıfır fiyatı ne olacak ?

Yada banka kredisi ile alırsın , ama motoruna peşin peşin canlı canlı canlı binersin ( faizinde bilincinde olarak )tercih sizin borcç yüküne girmeden bazı şeylere sahip olmak zor oluyor bende mecbur kredi çekmeyi düşünenlerdenim miktar fazla değil faizide ona göre düşük olacak parada biriktirebilirm ama motorsuz geçen 2 sezonu ne yapacam

Bende kredi çektim 2 sene önce 18 ay vadeli borcumu ödeyeli 4-5 ay oluyor borcum olduğunun bilincindeydim zamanında borcumu ödedim hiçde sorun olmadı kredi çekip borcunu ödeyemeyenler ödeyemeyecen madem neden kredi çektin bende kredi çektim zamanında ne oldu sürünüyommu açmı gezdim

Burda önemli olan aylık taksitleri ödeyebileceğin miktarda ayarlamak ve o borcun bilincinde olmak bazıları aldığı maaşı banka kredisi taksidine yatırır sonra aç gezer ama 20000 tllerden bahsediliyor mevla büyük o borcu ödeyemeyince bankayı suçlamak doğru olmaz ödeyebileceğin kadar çek ama oda alacağın motorun fiyatını karşılamıyor galiba biz büyük seviyoruz

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    bütçene uygun bi motorla başla,kenara para attıkça motorunu satıp-takas yapıp model ve cc yükseltirsin yavaş yavaş.alım satımlarda kar bile edebilirsin uygun motorlar denk getirirsen
    A.Volkan bunu beğendi.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kar payından nefret ediyorum

Ben 3 sene beklerim her ay paramı biriktirirm diyorsan para biriktirmek daha uygun olabilir ( o zamana kadar düşük cc ile idare edilebilir ) ama motorsuz geçen 3 seneyi ne yapacan şimdiki motorun sıfır fiyatı ile 3 sene sonra aynı motorun sıfır fiyatı ne olacak ?

Yada banka kredisi ile alırsın , ama motoruna peşin peşin canlı canlı canlı binersin ( faizinde bilincinde olarak )tercih sizin borcç yüküne girmeden bazı şeylere sahip olmak zor oluyor bende mecbur kredi çekmeyi düşünenlerdenim miktar fazla değil faizide ona göre düşük olacak parada biriktirebilirm ama motorsuz geçen 2 sezonu ne yapacam

Bende kredi çektim 2 sene önce 18 ay vadeli borcumu ödeyeli 4-5 ay oluyor borcum olduğunun bilincindeydim zamanında borcumu ödedim hiçde sorun olmadı kredi çekip borcunu ödeyemeyenler ödeyemeyecen madem neden kredi çektin bende kredi çektim zamanında ne oldu sürünüyommu açmı gezdim

Burda önemli olan aylık taksitleri ödeyebileceğin miktarda ayarlamak ve o borcun bilincinde olmak bazıları aldığı maaşı banka kredisi taksidine yatırır sonra aç gezer ama 20000 tllerden bahsediliyor mevla büyük o borcu ödeyemeyince bankayı suçlamak doğru olmaz ödeyebileceğin kadar çek ama oda alacağın motorun fiyatını karşılamıyor galiba biz büyük seviyoruz
    yazdıklarınla beni mi ima ettin ?

Motosikleti
    tvs apache
    şimdilerde eminevim diye birşey cıktı duymuşsanız. Bu adamlar bu işi 30 senedir araçlar için yapıyor. hala da yapıyorlar. bir nevi altın gunu gibi. Faiz olayına bulaşmıyorsun. Tabi motosiklet için yapıyorlar mıdır bilmiyorum.
    Ben araba için görüşmüştüm. Ödemeleri yuksek tutarsan 3. ayda sana araba alacak parayı veriyorlar. diğer türlü 3. ay değilde her ayki çekilişte şansına kalmış ama en gec vadelerin yarısında alıyormuşsun paranı. Bence bir araştır motor için bu imkanı sağlıyorlarsa krediden de uygun olur.
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CG125 ES
    Abilerim ben de öğrenciyim part time çalışıyorum aylık 600 TL gibi bir maaşım var kredi çekip ikinci el TVS Apache almayı düşünüyorum ekipmanlar ve ehliyet masraflarıyla birlikte 6000 TL kredi çekmeyi düşünüyorum 24 ay vade yaptırıcam aylık 290 TL gibi bir ödemesi oluyor sizce bu işe gireyim mi başıma iş açar mıyım ne tavsiye ediyorsunuz?

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı Vintage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birinde adı kâr payı diğerinde ise faiz. Oyuna gelmeyin arkadaşlar , hangi banka en düşük faizi veriyorsa ondan çekin. Ayrıca ben 21.000 çekmiştim 30.000 ödemiştim. 24.000 olması iyi bence. Düşük faiz. Ödeyebilirim diyorsan çekilir o miktar. Millet 100-200 bin liralar çekiyorda ev alıyor araba alıyor. 20-25 bin tl de ödenir elbet. Borca girmeden alma gibi bir şansınız varsa ne âla ama öyle bir olanağınız yoksa kredi çekeceksiniz maalesef.
    İlk başta bende öyle söylüyordum ama işi biraz araştırınca öyle olmadığını anladım
    A.Volkan bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Vintage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birinde adı kâr payı diğerinde ise faiz. Oyuna gelmeyin arkadaşlar , hangi banka en düşük faizi veriyorsa ondan çekin. Ayrıca ben 21.000 çekmiştim 30.000 ödemiştim. 24.000 olması iyi bence. Düşük faiz. Ödeyebilirim diyorsan çekilir o miktar. Millet 100-200 bin liralar çekiyorda ev alıyor araba alıyor. 20-25 bin tl de ödenir elbet. Borca girmeden alma gibi bir şansınız varsa ne âla ama öyle bir
    olanağınız yoksa kredi çekeceksiniz maalesef.
    Malesef ben bankada çalışıyorum,(şu aralarda iş arıyorum zaten)kâr payı ile faiz farklı şeyler arada muamele farkı var yapmayın ALLAH Aşkına!Finans kurumlarının işleyişi farklıdır.KREDİYE SAKIN BULAŞMAYIN.Faiz ile alınan maldan hayır gelmez.Etrafımda çok örneğini gördüm.Adamlar kredi çektiğine pişman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 sene borç ödeyeceksin askerlikten beter biter mi o borç..Yanlış anlama ama paran yoksa binme yani alt sınıfla idare edebilirsin herkes büyük motor

ister ama herkesin parası olmaz..Faizle alınan maldan hayır gelmez..Bence iyi düşün kredi bataklık benim gözümde onun borcu bitmeden motordan

sıkılırsın başka motor almak istersin bi kredi daha gerekir..Kazandığında ne bereket kalır nede kullandığın motorda keyf..

Çok güzel yorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk başta bende öyle söylüyordum ama işi biraz araştırınca öyle olmadığını anladım
    Aynen kardeşim bende araştırınca olayın farkını anladım.Arada muamele farkı var!

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    valla motorumu krediyle aldım gayette hayırlı biçimde kullanıyorum , ödeyemiyeciğin borcun altına girip sonra faizli maldan hayır gelmez demek gerçekten komik , milletin dini duygularını kullanıp kandırması dışında şu faizle kar payı arasında farkı anlatın da öğrenelim.
    braveguy bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    İslami bankada borcunu ödemeyince ne oluyor peki, bilmediğimden soruyorum, hoşgörü mü gösteriyorlar, yoksa maliyeye mi veriyorlar?

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Valla 3000lik motor da alsam kredi çekmek zorundayım, 10000lik motor da alsam.

Büyük şehirde yaşayınca birikmiyor meret

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Darkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İslami bankada borcunu ödemeyince ne oluyor peki, bilmediğimden soruyorum, hoşgörü mü gösteriyorlar, yoksa maliyeye mi veriyorlar?
    faiz değil de, "himmet" borcunuza işliyordur herhalde.
    tüm bankacılık sisteminin enstrümanlarını yeniden adlandırınca günah olmuyor ya.
    Darkin ve TAYFUNBORA bunu beğendiler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Konuda dönen muhabbetler komik... Hele şu faiz algısı daha komik. Bunu bir de faize karışmıyorum diye islami bankaların uygulamalarıyle çözmeye çalışmak epik seviyede ironik bir yaklaşım. Faize karşı değilim, dişinizden tırnağınızdan artırıp çoluk çocuğunuzun rızkından kesip biriktirdiğiniz parayı kenarda islami şartlara uyuyorum diye tutuyor veya buna benzer çabalar içerisine giriyorsanız buna karşıyım. Çünkü çoluk çocuğunun hakkına giriyorsun, kendi hakkına da giriyorsun bence bu faizin yanında çok daha büyük bir vebal. Enflasyon denen şeyden bihaber, daha dünyanın ekonomik düzen ve işleyişine böyle ucundan kıyısından bile bakmamış incelememiş sığ düşüncelere kapılanlar sadece kendine yapıyor ne yapıyorsa. Ha şu da var, tefeci faizi denen olguya ben de karşıyım. Faiz enflasyon oranında olmalıdır, hoş bankalar reel enflasyonun çok uzağında faiz veriyor da kenarda durmasından iyidir. Bu bahsettiğim "Faiz" e karşı olmak gerçekten beni güldürüyor trajikomik bir şekilde.

Sen alır mısın desen krediyle bir şey veya paran nerede duruyor derseniz; krediyle şu ana kadar birşey almadım. Kredi kartı bile kullanmıyorum, sizin düşünce yapınıza göre kredi kartı da haram da neyse tartışmaya döndürmeyeyim konuyu... Kredi ile birşey alacak olursam bu büyük ihtimalle kredinin götürüsünden daha fazla getiri sağlayacak bir gayrimenkul yatırımı olur. Paramı şu anda döviz veya hisse senedi üzerinde çalışarak değerlendiriyorum, faize islami açıdan değil prensip açısından pek sıcak bakmıyorum.
    braveguy, Pekbipicadam, krd ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Kadango arkadaşımız
    ''Paramı şu anda döviz veya hisse senedi üzerinde çalışarak değerlendiriyorum, faize islami açıdan değil prensip açısından pek sıcak bakmıyorum.''
    demiş.Kendini çok güzel ifade ederek ve konuya kendi adına neden soğuk baktığını sıcak bakmadığını bakış açısını belirterek noktayı koymuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı Darkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Darkin şimdi senin için finans kurumunda çalışan bir arkadaşımı aradım.Sorunu sordum.Ödenmeyen borç için gecikme cezası işliyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    faiz değil de, "himmet" borcunuza işliyordur herhalde.
    tüm bankacılık sisteminin enstrümanlarını yeniden adlandırınca günah olmuyor ya.
    Abi umarım senin sorunada cevap olmuştur.Hemen bilgisayardan cevap yazamadığım için özür dilerim.
    Darkin ve kadango bunu beğendiler.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)