Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

pasta-cila hakkında bilgi lazım, kullanan varmı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    merhaba arkadaşlar, bu pasta cila hakkında bilgi almak istiyorum mesela pastacila dedikleri tam olarak ne işe yarıyor, parlatıyormu yoksa çiziklerimi kapatıyor, bana çizikleri kapatacak birşey lazım bazıları derin bazılar hafif olmak üzere biraz çizik var motorda, pastacila dedikleri şeyi honda beat için uygulayacağım beat'ın parçaları plastik olduğu için bir sakıncası varmı, ve çizikleri sahiden yok edermi yada başka neler önerebilirsiniz çizikler için...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    pasta ufak çizikleri kapatır rengi kahverengidir. cila ise parlatır boyayı.
    ben pastayı motoruma uyguladım. benim de plastik.
    pastayı bi beze ya da pamuğa biraz sürdüm çiziğin üstüne yedirerek sürüyorsun. fakat derin çizikleri değil sadece yüzeysel çizikler için uygun. pastayı çektikten sonrada cila çekersen parlar ve koruyucudur.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Kendinden cilalı pastalarda mevcut, sürdügünüz bölgedeki boyanın çizik olan yerlere dagılarak çiziklerin kapanmasını saglar bu sebeple çok sık uygulamanın boyaya zarar verdigi söylenir, çok derin çizikler için boyayla ve küçük bi sulu boya fırçasıyla rötuşlar yapabilirsin, ayrıca plastik aksamlarda da kullanılabilir.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pasta beyzdır bir nevi çok ince zımpara gibi düşün ama su zımparasından bile ince ..çok derin olmayan çizikleri kapatır...cila ise son kat olarakuygulanır silikonlu cilalar yüzeyin üstündeince bir film tabakası yaparak hem motoru parlatır hemde nem güneş toz gibi dış etkenlerden korur...arada sırada gazyağı ile motoru temizleyin boyayı besler..Suyun çıkaramadığı lekeleri çıkartır.boya dayanma ömrünü uzatır...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler