Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vücut geliştirme sporu yapan ve Motosiklet kullanan arkadaşlar lütfen bakarmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar vücut geliştirmede malum kas artıyor. Bunun sonucunda kaslar fazla kullanılınca şişiyor ve hareket etmek zor olduğu zamanlar oluyor. AEA nın bir videosunda da vücut geliştirme yapan arkadaşın İstanbul piste girdiğini ve 10 tur sonra dönemediğini duydum. Sizde böyle sorunlar oluyor mu veya nasıl önüne geçiyorsunuz ? Henüz motosikletim yok son 1 aydır baya ısındım araştırma aşamasındayım almayı düşünüyorum fakat Vücut geliştirme yapıyorum ve devam etmeyi de düşünüyorum. Bu konuda sizden tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    bir sporcu olarak yazıyorumki motor bilgim yok vicut geliştirme sporu vicutun hareketlerini kısıtlar ama şöyle söleyimki bu işin nekdar yaptığına bağlı nasıl bir vicuttan bahsediyorsun normal fit bir vicutla hafif büyük kaslarla bir sıkıntın olmaz dediğim sınırı biraz aştığında protein tozuyla beraber özellikle tişörütünü çıkarırken zorlanırsın misal

protein tozu vs kullanımı var tişört zor kollar pek arkaya gitmiyolar artık eskisi gibi 1.75 boyum 75 kilom var

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı thislavigne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vücut geliştirmede malum kas artıyor. Bunun sonucunda kaslar fazla kullanılınca şişiyor ve hareket etmek zor olduğu zamanlar oluyor. AEA nın bir videosunda da vücut geliştirme yapan arkadaşın İstanbul piste girdiğini ve 10 tur sonra dönemediğini duydum. Sizde böyle sorunlar oluyor mu veya nasıl önüne geçiyorsunuz ? Henüz motosikletim yok son 1 aydır baya ısındım araştırma aşamasındayım almayı düşünüyorum fakat Vücut geliştirme yapıyorum ve devam etmeyi de düşünüyorum. Bu konuda sizden tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    O durum ekstrem şartlarda geçerlidir diye düşünüyorum, motosiklet kullanımı için bir şey söyleyemeyeceğim çünkü pek bir tecrübem var diyemem -3-4 aya o da olacak :D-. Ama go kart için söyleyebilirim ki, tur döndükçe sarf edilen efor sebebiyle kaslarda sanırım laktik asit birikimi oluyor. E kaslar fazlaca olursa bu olay haliyle daha şiddetli oluyor, yani günlük kullanımda sorun olacağını sanmam. Sadece uzun yol veya enduro sürüşü gibi yorucu sürüşlerde zorlar tahminen, onu da tecrübesi olan arkadaşlar ekler alta

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bende yıllardır vücut geliştirme ve çeşitli dövüş sporlarıyla uğraşmış biri olarak,bu sporun motor sürme ile negatif bir etki yaratacağını zannetmiyorum(sadece kendi fikirlerimi söylüyorum bilimsel bir açıklama değildir)
    Aksine motor kullanmak zaten bir spordur,1 saat motor kullanmak ortalama 441 Kalori yaktırır, yani 1 saat yürüme ile hemen hemen eş kalori yakarsınız ayrıca vücudunuzun her parçası çalışacağı için devamlı dinç olursunuz.
    (bende ise bazen motor kullanırken ayağıma kramp girme problemi yaşıyorum yeni yeni çıktı bu sorun her halde kalsiyum eksikliğinden kaynaklanıyor)

AEA verdiği örnek 1 kişi içindir,1 kişi genele hitap etmez edemez,

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer vücut geliştirme ile (1.75 boy için konuşuyorum) 90 kg'ın üzerine çıkmazsan hiçbir eksisini görmezsin, yani çok uç noktalar bunlar, kaldı ki profesyonel bir yarışmacı değilseniz, bu sporu yaparken son düşününeceğiniz şey motora etkisi olmalı.

Profosyonel degilim yani ben motor aldiktan sonra cok sizlama olur 2 -3saatten sonra motor kullanamazsam duye cekincem vardi o sebeple sormak istedim. yorum yapan arkadaslara tekrar teşekkür ederim
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Profosyonel degilim yani ben motor aldiktan sonra cok sizlama olur 2 -3saatten sonra motor kullanamazsam duye cekincem vardi o sebeple sormak istedim. yorum yapan arkadaslara tekrar teşekkür ederim
    Hiç bir şey olmaz merak etme zaten motoru kullanırken spor yapıyorsun

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200

Böyle mr. olympia olabilirsen o dediğin olay geçerli. Aksi takdirde her antrenman başında esnetme antrenmanlarını yaparsan dediğin sıkıntıyla karşılaşmazsın.
    mehmetenis bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pistte yarışmıyor, maymun gibi motorun bir sağında bir solunda asılmıyorsan, yukarıdaki resimdeki adam gibi bile olsan problem olmaz :D
    mehmetenis bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsen ben 1.5 saatlik ağır idman + 30 dk kardiyo yaptığım aynı gün 4 saat uzun yola gittim, sıkıntı yok
    thislavigne, Bozüyüksporl ve mehmetenis bunu beğendiler.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    4 yıldır amatör olarak yapıyorum bu sporu. Bu yaz 15 saatte ufak molalarla Marmaristen istanbula geldim. Artçım yoruldu ben o yolu geri dönebilirdim.

vücut çalışmanın motosiklet kullanımına zararı değil katlısı olur,sonuçta otomobil kullanır gibi yayıla yayıla kullanılmıyor motor.yüksek direnç ve kuvvet gerektiren bir iş motosiklet kullanmak,kaslar kuvvetliyse daha rahat olursun,bende 12 yıldır salonlarda vücut çalışıyorum ama kararında,protein tozu falan kullanma bence herşeyin fazlası zarar.
    mehmetenis bunu beğendi.

yorum yapanlara teşekkürler arkadaşlar mesaj alınmıştır zararı yok

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    kasılmadandır

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    motogp de yarışanların takip edersen ve araştırırsan belden üstleri çok zayıf, ancak bacakları ise aksine aşırı kaslıdır, zira motoru kollarla değil belden aşağısı ile idare edersin o yüzden o yarışçılar extradan bacak idmanları yaparlar kollar ise sadece kumandalarda işe yaradığından kollara yüklenmezler

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    1.75 boya 95 kiloyum deseydin dediğin gibi şişmiş olacağın için esnekliğini kaybeder 10. viraja giremezdin.
    örnek vereyim bir krosçu fitness yapmazsa bisiklete binmezse pistte hiçbirşey yapamaz. kas kuvveti ile kros yapılır ağır kondüsyon gerektirir kros. öyle ki 1.75 75 kilo ne kadar şişkin bir vücudun var hareketini kısıtlayacak kadar?? ben 30 kilo verdikten sonra hafiften fitnessa devam ettim kendimden örnek veremem. ama ekürim baya baya bir fitness model kadar iyi durumda. hardcore da kross ve supermoto yapar. yani şu bodybuilding yarışmalarına katılacak kadar şişirmeyeceksden kolum 50küsür cm olsun demiyorsan sıkıntı yaratmaz. gerçi benim gittiğim salonun hocasında bws var kullanacağın motora göre de değişir bu. bi ss makinada zaten kısıtlı hareket kabiliyetin var. alırsın bi touring enduro keyfine bakarsın.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kickbox yapan 31-32 yaşında bir abimiz var yaklaşık 20 senedir bu işle meşgul buna karşılık cross motosiklet kullanıyor

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ekleme olarak. ağır bacak antrenmanlarından sonra da. rahat rahat kullandım motoru. öyle takılmana gerek yok yani.
    thislavigne bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplar dogru msj alnmış ama bende yazıyım.

normal insandan çok daha iyi binersin, başka sürücülerin yorulup hafif konsantrasyon kaybettğii anlarda bile dinç olursun trafikte.

Verdiğin pist örneginde trackday sürüşü adamın anasını ağlatır crossfit antramanına benzer, EAE'nin bahsettiği body ci arkadaş muhtemelen sadece üst vucut antramanı yapan, bacak kaslarını hiç çalıştırmayan, yag oranı yerlerde tipik cahil türk badicisi.

AEA' da zaten spordan pek anlamıyor, bu akadaşı bilinçli beslenen ve bilinçli çalışan sporcudan ayır edememiş.

Spora devam
    telike ve thislavigne bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)