Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tuv muayenede arka çanta sorun olur mu

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Arkadaşlar, benim emdktar CBF'i tüv'e muayeneye götüreceğim.

Bildiğiniz gibi isguzar devletimiz topcase için ruhsata işletme icadı çıkardı. Tabii bende de topcase var fakat ruhsata işlenmiş değil.

Muayeneye giderken çantayı çıkarıp gitsem olur mu? Çanta demirine sorun çıkarırlar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    çantayı çıkar.demire bişiy demezler.çantaya çoğu yer hafif kusur yazıyor.bazısı işlet yada sök diyor.risk alma boşver
    myagdi bunu beğendi.

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Sana zahmet muayeneden gelince ne olduğunu neye baktıklarını da yazar mısın? Ben de gidecem ama ilk defa hiç bilgim yok. Ne yapılacak falan ne götürülecek sıfır bilgi. Sitede baktım araçlar ıcın falan yazıo bısıyler. yangın tupu ılk yardım takımı egzoz pulu falan ama motor ıcın sadece bılgı koymamıslar.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı Ms_TunC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana zahmet muayeneden gelince ne olduğunu neye baktıklarını da yazar mısın? Ben de gidecem ama ilk defa hiç bilgim yok. Ne yapılacak falan ne götürülecek sıfır bilgi. Sitede baktım araçlar ıcın falan yazıo bısıyler. yangın tupu ılk yardım takımı egzoz pulu falan ama motor ıcın sadece bılgı koymamıslar.
    Geçen hafta vizemin tekrarını yaptırdım.Çanta demiri vardı çanta takılı değildi. Hiç bir sorun çıkmadı.
    Yanında kask götür. Egzoz pulu, ilkyardım çantası, yangın tüpü gibi şeyler sorulmaz.
    far(uzun-kısa),sinyaller,park lambası,stop lambası,korna, Gidon bilyalarında boşluk var mı onu kontrol ediyorlar, lastik dişlerinin derinliği,frenler. ABS yoksa önlerinde bir tur atıp arka tekeri kaydırman gerek.
    Bu söylediklerimin dışında hiç bir şeye bakmadılar. Ne zincir dişli gurubuna, ne seleye,ne egzoza (orjinal egzoz)Randevulu gitmiştim.Sıra alma ve bekleme hariç kontroller yaklaşık 3 dakika sürdü.
    Ms_TunC bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Çantanı sök...

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Çantayı sok olsun bitsin.
    Dün hatay tuv muayene istasyonuna gittim. Lastik dişi, frenler, sinyal far grubu kontrol edildi. Geçtim gitti bide arka fren kontrol için bi yanla gel dediler normalde yapacagm şey değil ama onu da yaptık )
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS yoksa önlerinde bir tur atıp arka tekeri kaydırman gerek.

Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide arka fren kontrol için bi yanla gel dediler normalde yapacagm şey değil ama onu da yaptık )

Abi her şey tamam da bu yanla muhabbeti ne. Skuterede dicek mi bunu. hiç yapmıslıgım yok zaten gucsuz motor.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı Ms_TunC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi her şey tamam da bu yanla muhabbeti ne. Skuterede dicek mi bunu. hiç yapmıslıgım yok zaten gucsuz motor.
    yanlamak değil, kaydırmanı istiyorlar. arka frenin tekeri kilitleyebilecek kadar sağlam bastığını görmek için sanırım. düz giderken yarım metre kaydırman yeterli.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Şöyle bir konu var ;
    Belki işine yarar.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/137555-motosiklet-muaynesinde-topcase-mevzusu.html

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlamak değil, kaydırmanı istiyorlar. arka frenin tekeri kilitleyebilecek kadar sağlam bastığını görmek için sanırım. düz giderken yarım metre kaydırman yeterli.
    Aynen. Kimse extrem bir şey istemiyor. Bilinçli olarak arka tekeri frenleyerek kilitlemen yeterli. Frenin tuttuğunu göstermek için. 10 cm kaysa bile yeter. Zor bir şey değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)