Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tecrübem.

Motovento
    REKLAM ALANI
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Merhaba arkadaşlar

Başımdan geçen motosiklet öyküsünü sizlere sunmak isterim.Öncelikle yaş 21 ve bu yaşıma kadar hiç motosiklet üstüne binmemiştim ve bir gün youtube dan izlediğim bir motosiklet videosundan çok etkilendim ve bu yaşıma kadar 4 teker delisiydim arabadan başka bişey düşünemiyodum taki o videoyu izleyene kadar sonra motosiklet almaya karar verdim kendime güvenim sonsuzdur herzaman ve youtubeden aea videoları ve diğer motosiklet başlangıç videolarını 1 aydan fazla izledim ve bunlarla beraber her an burun buruna oldugumuz kaza riskinide göz ardı etmeyerek motor kaza videolarınıda bu sürede izledim.Ve geldik ağustos ayına ilk işim ehliyete yazılmak oldu fakat çok sabırsızdım ve 5bin lira bütçem vardı eniştemin yardımıyla 13 ağustos 2014 günü tvs apache motosikletimi aldım aldıgım adamada evimin önüne kadar motoru getirmesini istedim.adamı uğurladıktan sonra dayanamayıp motoru çalıştırdım ve üstüne bindim vitesi 1 e alıp kalkışımı yaptım ve hemen 2.vitese geçtim sokakta bi 2 tur atıp direk ekipman almaya gittim yaz oldugu için kask eldiven sırtlık dirseklik dizlik aldım güzelde bi montum vardı evde mont almadım buyüzden.2.gün tüm ekipmanlarımı giydim ve gezmeye başladım sanki yıllardır motor sürüyo gibiydim ve baya baya alışmıştım ogünden sonra zaten buzamana kadar sadece 4 defa otobüsle işe gittim haftanın 6 günü çalışıyodum ve sağa sola gezmeyede motorla gidiyodum taki 25 ağustos günü işe gitmek üzereyken önüme kıran bi kadın şöför yüzünden kaza yapana kadar hızım 70 civarıydı arabaya arkadan girdim panik ve sert fren sonucu motorun ön çatal yamulmuş ve takla attıgı için arka kuyruk şasesi yamulmuştu tabiki grenajlar falanda kırılmıştı ama yürür aksamında hiç bişey yoktu ve bendede hiç bişey yoktu sağ kalçamın üstüne düşmüştüm sadece oramda ağrı vardı 1 hafta rapor aldım o hafta içinde motoru yürü vaziyete soktum satmayı düşünüyodum fakat yaptırıp binince satmaktan vazgeçtim.o kazadan sonra daha dikkatli olup araçlara hiç bi şekilde güvenmemeyi öğrendim ve bu dikkatim sayesinde 4 defa durdugu yerde aniden yolun ortasına çıkan araçlardan kurtuldum gerek fren yaparak gerekde kaçış noktası ararken.şuan 25 ekim ve 4000km yol yaptım motorla bir bütünüm artık önceleri vites geçişlerinde sorun yaşasamda şuan motorun sesinden hangi devirde kaç km de hangi vitesde oldugunu anlıyorum sağanak yağmurda ilk yağışlı yağmurlarda hiç bi sorun yaşamıyorum yeri geliyo tabiki apaçilikte yapıyoruz ama öngörmediğim bi yerde asla yapmam kendimi %100 güvene almadıktan sonra .benimde motor sevdam böyle başladı ve yaza tvs mi satım cbr 250 almak istiyorum okuyup zaman ayırdıgınız için teşekkür ederim tekerlerimiz düz bassın
    adm12, ogzcngdk, shooter1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial rx3i
    Hangi videoyu izledin? Seni bu kadar etkileyen videoyu merak ettim.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    http://www.youtube.com/watch?v=Pv-hAVQGbYI

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    genel olarak herkezin bir "ilk kaza"'sı oluyor sizinkisi biraz sert olmuş. geçmiş olsun.. bende 80 ile girdiğim virajda düşmüştüm ön tekerlek kaydığı için.. daha kimseye sağlam olarak çarpmışlığım yok

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen de motorcu olmuşsun artık bu illetten kurtulamazsın, evin önünde araba var hava soğuk yine de motosiklete biniyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=Pv-hAVQGbYI
    Siyah&Beyaz ve JafJaf bunu beğendiler.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Ben oldum diyorsan, kaza yapmaya hazır ol, ne zaman güvensem bu hisse hep bir şeyler oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)