Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Maxem SL-45 Arka Çanta Kullananlar Bakabilir Mi? (Çanta kilitleme)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Merhaba arkadaşlar,

İnternet üzerinden Feyizoğlu Motosiklet'ten Maxem SL-45 Topcase aldım ay başında fakat çanta geldiğinde kilitliydi kilidini açtım bi daha kapatamadım yani çantayı kilitleyemedim. Aradım Feyizoğlu'nu görüştük bu ürünü alan müşterilerinden genellikle bu şikayetin geldiğini söylediler ama üründe sorun olmuyor kullanımı biraz farklı isterseniz anlatalım dediler anlattılar yapamadım inat ettim bir gün boyunca uğraştım ve yapamadım. Sonunda sorun olduğuna kanaat getirdim ve feyizoğluna değişim için geri gönderdim. Onlarda sağolsunlar incelemişler ve bir sorun olmadığını söylediler bende geri göndermelerini istedim bugün geri geldi. Geldiğinde yine kilitli haldeydi yani arkadaşlar kilitlemiş ama ben açtıktan sonra 2 farklı kişiyle daha uğraştım ama yok kilitleyemedim.

Bu çantadan kullanan varsa anlatabilirse görsel veya video koyabilirse çok sevinirim. Şunu öğreneyim bunun üzerine belgesel çekip yayınlayacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Aynı çanta bende de var tekniğini daha doğrusu elin alışmamışsa biraz sorun oluyor.

Çantanın kırmızılı İT (PUSH) yazan yerine elinle yere 80-85 derecelik bir açıyla itme kuvveti uygulayacan yani dik (düz) iter gibi yaparken biraz yukarı kavizle ittir.

Böyle yapınca ilk üst tırnak yerine dokunup kuvvetle birlikte mekanizma kapanıp kilitlenmiş oluyor.

Görsel bir resim koyuyorum anlaşılması biraz zor evde olsaydım video ile anlatırdım ama resimde kubbeti nasıl uygulayacağına biraz bilgi olur diye çizdim.

webbilgisi ve hokka bunu beğendiler.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Çantanın kapağı kapatıyorsun, kırmızı kilit kolunu itip dayandıktan sonra aşağıya basıyorsun ve çanta kitleniyor değil mi?
    Ama sorun Anahtarla kitlemeye geldiğinde anahtar bir türlü dönmüyor. Eğer böyle ise olay çok basit.

Hani çantayı tabladan söküp almak için bastığın alttaki kırmızı düğme var ya. Onun kitlenmesi için anahtar sistemi kilit konumunda arkasına girip engelliyor. Ama açıkken o butonun hareketi paylı olduğu için arkaya kayıp anahtar sisteminin önünü kesiyor. Anahtarı tut, çevirmeden önce o kırmızı butonu kendine doğru, dışarı doğru çek ki anahtar sistemini engellemesin. Rahatlıkla kitlendiğini göreceksin. Ayrıca kitlemek için çantanın mandalının da kapalı olması gerekir unutma.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    TVS APACHE
    push yazan kısımda düğme ileri gitmiyor , aslında insan kırmızı bir buton sanıyor ama orda mekanizma kompla ileri gidiyor. biraz güçlü bas.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Başardım ! Crazy Motors anlatımın için çok teşekkür ederim farklı farklı yöntemler denedim ama en sonunda oldu. Bu çantayla ilgili montajından kullanmasına her şeyine kadar bir video çekeceğim. Ben çektim başkası çekmesin bu derdi 1'inde aldım 24'ünde kullanabiliyorum

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Hadi gözün aydın Güle güle kullan arkadaşım, kazasız belasız sürüşler.

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı çanta bende de var tekniğini daha doğrusu elin alışmamışsa biraz sorun oluyor.

Çantanın kırmızılı İT (PUSH) yazan yerine elinle yere 80-85 derecelik bir açıyla itme kuvveti uygulayacan yani dik (düz) iter gibi yaparken biraz yukarı kavizle ittir.

Böyle yapınca ilk üst tırnak yerine dokunup kuvvetle birlikte mekanizma kapanıp kilitlenmiş oluyor.

Görsel bir resim koyuyorum anlaşılması biraz zor evde olsaydım video ile anlatırdım ama resimde kubbeti nasıl uygulayacağına biraz bilgi olur diye çizdim.

http://i.hizliresim.com/Qg0jMk.jpg
    gerçekten harika bir anlatım olmuş yarım saat uğraşın ardından bu anlatımla tek seferde halletim
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    alakasız olacak ama çift kask rahat sığıyor mu buna ? Bende düşünüyorum bundan almayı
    Kızıl pars bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı ddh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakasız olacak ama çift kask rahat sığıyor mu buna ? Bende düşünüyorum bundan almayı
    MT Blade ve LS2 var. İkisini beraber sığdıramamıştım zamanında.

Merhabalar,

Maxem SL-45 çanta aldım ben de, anahatarı çevirmeden çanta kapanmıyor. Mekanızmayı itip kapatıyorum, kapak yine de boşta ancak kilitleyince açılmıyor. Bu biraz garip geldi. Maxem 40 kullandım uzun süre kapatınca klik sesi yapar ve kapanırdı illa kilitlemek gerekmiyordu. İnternetten sipariş ettiğim için başka ürün inceleyemedim. Satıcı da bunlar böyle diyor, geri göndericem ama emin olamadım. Bir de kapak kapak tam oturmuyor çok hafif sağa kayık, kapatırken biraz itmek gerekiyor. Nispeten ucuz bir çanta tabii biraz problemli olabilir ama herkesinki böyle mi onu sormak istemiştim. Yoksa benim ürün mü sorunlu. Teşekkürler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Benim çanta Givi ama farketmez, kendi kasklarınla mutlaka dene.

Benim eski kaskım (LS2) NC750'nin kask bölümüne rahatça sığarken yeni kaskım (Nolan N87) güç bela sığıyor.
    Aynı şekilde çantaya da koyduğumda ilk seferde kapatamıyorum, biraz ileri geri yapmam gerekiyor.

Çok farkedilmese de kaskın arka tarafındaki spoiler biraz daha uzun, ve kabuk kısmı ortalama 2 cm daha geniş.
    Özetle her ikili kask kombinasyonu sığmayabilir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    mondial rx3i
    İlk aldigimda bende cozememistim. Sonradan bi arkadas gostermisti.

Aslında kapatma olayını çözdüm benim sorunum mekanızmayı ittikten sonra kapağın anahtarı çevirmeden yine boşta olması. Yani itince kapanması çekince açılması lazım diye düşünüyorum. Tamamen kilitlemek için de anahtarla kilitmek gerekiyor olmalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Konuştum firmayla düşündüğüm gibiymiş. Çözüldü, değişrtiriyorlar. Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)