Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sharp' tan 5 Yıldız alan en ucuz iki kask - Mt Revenge vs. Nitro Aikido "İnceleme"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nitro aikido kesinlikle tavsiye etmem. Yan pedlerin altındaki derimsi kumaş soyuldu. 5 yıldız dedikleri kask motorun selesinden düşmesiyle çatlak oluştu. Vizörü yok sanırsam orjinal dahil daha gelmemiş olabilir almayın derim.
    Motomax ile aynı deri soyulması sebebiyle görüştüğümde garanti kapsamında o pedlerin değişebileceğini söylediler ama o vakit yedek kaskım olmadığı verememiştim siz bi verseniz bakalım değiştirecekler mi değiştirmeyecekler mi görüp öyle yorum yapsanız?

Nitro babamın malı değil avukatı da değilim ama kask çatlama olayı bambaşka bir olay kaska bazen öyle bir hassas noktadan darbe geliyorki kask üzerinde kılcal çatlaklar oluşuyor ve bu ilk darbede kaskın karpuz gibi açılmasına sebep oluyor. Benim kaskım kilitlemediğim için kafamdan fırladı 3 metre ileriye düştü (Nitro Aikido) üstünde doğru düzgün çizik bile oluşmadı şans işi yani üstünde şu an kılcal çatlak olabilir bi sonraki en ufak darbede kask yarılabilirde bi sebeple yeni kask alma nedenlerimden biri de bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motomax ile aynı deri soyulması sebebiyle görüştüğümde garanti kapsamında o pedlerin değişebileceğini söylediler ama o vakit yedek kaskım olmadığı verememiştim siz bi verseniz bakalım değiştirecekler mi değiştirmeyecekler mi görüp öyle yorum yapsanız?

Nitro babamın malı değil avukatı da değilim ama kask çatlama olayı bambaşka bir olay kaska bazen öyle bir hassas noktadan darbe geliyorki kask üzerinde kılcal çatlaklar oluşuyor ve bu ilk darbede kaskın karpuz gibi açılmasına sebep oluyor. Benim kaskım kilitlemediğim için kafamdan fırladı 3 metre ileriye düştü (Nitro Aikido) üstünde doğru düzgün çizik bile oluşmadı şans işi yani üstünde şu an kılcal çatlak olabilir bi sonraki en ufak darbede kask yarılabilirde bi sebeple yeni kask alma nedenlerimden biri de bu.
    Dediğine katılıyorum öncesine bakmak lazım. Daha önce darbe aldıysa gözle görülmeyen çatlaklar oluşmuş olabilir. Daha sonra aynı yere ufak bir darbe dahi alsa bu gibi çatlamalar açılmalar olabilir. Fakat öncesinde bir darbe almadıysa ve ort. 80 cm den yere düşünce çatladıysa bunu da dikkate almak gerekir

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Kask zaten karpuz gibi yarılmadı 3 cm uzunluğunda boyanın üstünde bi çatlama var ama boyadanda olabilir. İçine bakamadım yapıştırmışlar iç pedi boya atmışta olabilir çünkü üstündeki boya kaliteli bi boya değil. Pedlerinin deforme olmasıda çok sinir bozucu bi durum kaskı alıpta sürtmedim yere çok nazik kullandım ilk başlarda daha sonra biraz deri atması olunca nazik kullanmamaya başladım.

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Nitro Aikido kullanıyorum ve açıkçası gayet memnunum özellikle 100 KM/H süratinin altında gidiyorsanız o zaman rüzgar sesi çok da etkilemiyor. Ben sürekli balaklava ile kullanıyorum sanırım onun da bir nebze yardımı vardır. Fakat vizör konusu tam bir sıkıntı yani hoş alternatifleri yok maalesef. Boya kalitesi o kadar da iyi değil, yaptığım sert frenajda arkama binen bir kaç acemi arkadaşın kaskı benimkine değdiği için boyalar çizildi. Hafif çizikler değil ama yani baya baya boyası kalktı. Sağlamlığı konusunda ise bir şey diyemiyorum inş. da bir şey diyemem

simbion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er6n
    Bu kasklar çin malı mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Nitro ingiliz

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Being adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nitro Aikido kullanıyorum ve açıkçası gayet memnunum özellikle 100 KM/H süratinin altında gidiyorsanız o zaman rüzgar sesi çok da etkilemiyor. Ben sürekli balaklava ile kullanıyorum sanırım onun da bir nebze yardımı vardır. Fakat vizör konusu tam bir sıkıntı yani hoş alternatifleri yok maalesef. Boya kalitesi o kadar da iyi değil, yaptığım sert frenajda arkama binen bir kaç acemi arkadaşın kaskı benimkine değdiği için boyalar çizildi. Hafif çizikler değil ama yani baya baya boyası kalktı. Sağlamlığı konusunda ise bir şey diyemiyorum inş. da bir şey diyemem

Şimdi siz yazınca aklıma geldi bu inceleme de yazmamışım ama daha önce başka bir başlığa yazmıştım benim kask binanın kireç kaplı duvarına elimdeyken bir iki kez sürttü ve sürütündüğü her yer kazınıp altındaki fiber ortaya çıktı siyah kaskta beyaz beyaz sırıtıyor. Sanırım bu bir tek sizin sorununuz değil Nitro' da kask üstü daha iyi bir kaplama yapılmalıydı kanımca.
    TEMBEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar MT kafamı yanlardan sıktığı için satma kararı aldım size de önerim eğer yuvarlak bi kafa tipiniz varsa direk aynı beden siparişi vermeyin bi boy büyüğünü alın.

Sanırım MT nin kask yapısı arai ile aynı akskın içi ince uzun dizayn edilmiş, arai denemedim ama o tip bi yapısı olduğunu yine forumdan okumuştum.

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Mt nizin bedeni nedir ne kadara satmayı düşünüyorsunuz

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bedeni XL foruma ilan koydum aksesuar satış bölümünde var buraya link eklemek istemedim malum inceleme yaptık mal satışına dönüşmesin

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bugun mt kask aldım kız arkadaşım için. özellikleri şekli şemali sağlama benziyor 230 tl. bu tarz bütçesi olanlar için ls2den daha iyi bence.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun mt kask aldım kız arkadaşım için. özellikleri şekli şemali sağlama benziyor 230 tl. bu tarz bütçesi olanlar için ls2den daha iyi bence.
    nerden aldın kardeş

Emre09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu hortlatmak gibi olacak ama kusura bakmayın kafama çok takıldı bu soru.
    MT kafayı sıkıyor dediniz, sonradan açılmaz mı? Benim bildiğim başta sıkması lazım, sonra açılması lazım...

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı Emre09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT kafayı sıkıyor dediniz, sonradan açılmaz mı? Benim bildiğim başta sıkması lazım, sonra açılması lazım...
    merhaba kız arkadaşım kullanıyor kaskı normalde M beden kask kullanıyor ama MT revenge nin dışı geniş içi dar o yüzden L beden aldık sıkıntı yok bir miktar genişliyor her kaskta oldugu gibi

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Emre09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yan pedleri söktüm zemine koydum üstüne de bir tahta koyup üstüne komidin koydum bildiğin 100 kg ağırlık bir hafta ezdi, bir hafta sonra çıakrdım taktım sünger anında eski şeklini aldı yine sıktı, yani çok az genişliyor hatta genişlemiyor diyebiliriz. Garanti için bir beden büyük öneririm ama artık MT yada Nitro kullanmıyorum aradığım keyfi Marushin' de buldum yakında onunla ilgili de bir inceleme yazacağım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    aikido pişmanlıktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mt revenge siyah vizör var elimde hiç kullanılmamış. İlgilenen arkadaşlara satabilirim

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aikido pişmanlıktır...
    Sana katılıyorum. Bir süre kullandım ve yaşadıklarımı yazıyorum.
    Kaskın alt bölümündeki 2 yan ve 1 ense pad leri parçalandı, vizör kırıldı, contası koptu (motomax kullanıcı hatası olarak değerlendirdi), 3 tane havalandırma girişi olmasına rağmen gram hava almıyor kask ve yazın çok çabuk kokuyor, kayıştaki çıtçıt ilk gün koptu, vizör hemen buğu oluyor.
    D-ring'i güzel. 1 kere kaza geçirdim. Kaskın arkası yere sürtmüş. Boya hasarı dışında bi hasar yoktu. Sanırım sağlamlık olarak gayet yeterli.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Hem tebrik hem teşekkür ederim. Daha önce Nitro aikido kullanan birisi olarak açtım bu konuyu ve okuduğumda bu forumda güzel, akıllı, mantıklı şeyler yazacak insanların da olduğu ve olacağına dair umutlarım yeşerdi.
    Yaklaşık 2 sene evvel motosiklet kullanmaya başlamadan uzun süre araştırdıktan sonra aldığım nitro aikido kaskımdan çok memnundum ve f/p olarak çok mantıklı bir kask olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yazdığınız avantaj ve dezavantajların altına imzamı atabilirim. MT revenge mi alsaydım acaba diye düşündüren bazı dezavantajları vardı, ki siz de bunlardan bahsetmişsiniz, ama şu değerlendirmenizden sonra yine alacak olsam nitro yu tercih ederim sanırım.
    Akabinde 1 seneye yakındır kullandığım Shoei xr1100 cavallino kaskımı aldım ve her ne kadar bu f/p kasklarının kullanışlı olduğunun düşünsem de, yeni kaskımın motosiklet sürmenin keyfini inanılmaz artırdığını söyleyebilirim. Hem emniyetli hem konforlu ama biraz tuzlu. Kask konusunda en önemli tavsiyem ise kesinlikle pinlock suz kullanmayın, eziyet çekmeyin! Tekeriniz düz bassın...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar ,
    bu yazıyı ilk defa okudum gerçekten çok değerli bilgiler içeriyor.
    Marushin marka kask için ne düşünüyorsunuz , bilgisi olan var mı ?
    http://kullanandandinle.com/ucuz-ve-saglam-kask-secimi/
    Seduje ve LynXMaSTeR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)