Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gerçektende Mantıklı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Üniversite için Çanakkale'ye taşındım. Yıllardır gidip gelirim, burada tanıdığım bir abi var dayımın arkadaşı, 4-5 yıldır CBF150 kullanıyor, her CBF 150 kullanıcısı gibi çok memnun. Benim ise hayalimde GV250 var, ilk motorum olacak ve bir ömür sürecektim.

Bu akşam biraz sohbet ettik, öğrenci halimle tüm masrafları için 15.000TL kredi çekeceğime, 5.000 çekip temiz, 2. el bir CBF ve ekipman almamı söyledi. Bu başlığı "Abi bana motor önerin" diye değil, muhabbet olsun, fikir alayım diye açtım.

Gerçekten de mantıklı değil mi? Düşük maliyet, kolay kullanım, oturuş pozisyonu da başlangıç için cruiserdan daha iyi. Bu argümanların karşısında ise sadece benim elimde sadece V motor cruiser sevgim var. "Hangisi seni mutlu edecekse" diye de gelmeyin, çünkü 2 teker üzerinde seyahat etmek hep bana huzur veriyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Ne hayaller kurup ilk motor olarak ne kullandınız ve vazgeçemediniz?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    cbf işinizi fevkelade görecektir.
    gerçektende mantıklı

Bazı arkadaşlarımız, abilerimizin dediği bir laf var ; "Ne yap , et bir şekilde bir yerden başla " diye. Bende seninle aynı durumdayım Mt 125 alacak param yok ama 5,000 tl çekip 300 tl aylık ödemeyle Kuba superlight 200 almayı düşünüyorum bir yerden başlamak gerek , bir şekilde. Hem tecrübe kazanırsın hemde biraz birikim yapıp ileride istediğin motora kavuşursun.
    kaanklky ve mehmetenis bunu beğendiler.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Tabi'ki mantıklı ne gerek var o kadar yükün altına girmeye, CBF öğrencilikte yeterde artar bile

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı jagerbull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlarımız, abilerimizin dediği bir laf var ; "Ne yap , et bir şekilde bir yerden başla " diye. Bende seninle aynı durumdayım Mt 125 alacak param yok ama 5,000 tl çekip 300 tl aylık ödemeyle Kuba superlight 200 almayı düşünüyorum bir yerden başlamak gerek , bir şekilde. Hem tecrübe kazanırsın hemde biraz birikim yapıp ileride istediğin motora kavuşursun.
    Bu arkadaşın dediği çok hoşuma gitti. Aslında Kuba'ya hiç sıcak bakmıyorum ama fiyat bakımından iyi, sen onu üzmezsen o da seni üzmez diyorlar genelde bu motor için. Hiç olmadı tarzıma CBF 150'den daha uygun.

Bende öğrenciyim bayburtta oraya gidince 4 hafta sonra mh drift alıcam ekipman olarak eldiven ve kaskım hazır diğer mont vs onlar daha sağlam olması açısından özel bi yapım alıcam çünkü bayburtun soğuğunu hiç bir koruma ısıtmaz kredi işine gelince şahsi kanaatim 15 bin çoktur kendin ödeyeceksen en fazla 5.000 çeksen sana yeter. Geri ödemesi var 15.000 tl nin sonra benzini bakım masrafı...

Boxer al Cbf çok yakar.

Motosikleti
    Hornet 650
    senin durumunda gv 250 almaktan, cbf 150 almak mantıklı tabiki ama, 5000 tl kredi çekmek benim için hiç mantıklı değil.

Öğrencisin gelir, gider bir sürü sorunsal. Bence senin için erken.

Zaten dersler, sınavlar gibi bir sürü uğraşacağın şey olacak. bunlarla beraber geçim derdin olacak.

Başına bela arıyorsun. Birde 5000 tl kredi.

para biriktirmeye başla.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin durumunda gv 250 almaktan, cbf 150 almak mantıklı tabiki ama, 5000 tl kredi çekmek benim için hiç mantıklı değil.
    Öğrencisin gelir, gider bir sürü sorunsal. Bence senin için erken.
    Zaten dersler, sınavlar gibi bir sürü uğraşacağın şey olacak. bunlarla beraber geçim derdin olacak.
    Başına bela arıyorsun. Birde 5000 tl kredi.
    para biriktirmeye başla.
    Hocam devletten burs/kredi alacağım, 5.000-6.000TL kredinin borcunu ben değil, devlet ödeyecek. Annem ve babam ayrı olduğu için, burs değil de kredi alırsam da devlet benden yarısını geri isteyecek, 3.000TL ödeyeceğim en fazla. He ne olacak, burs/krediyi motora verdiğim için ekonomik olarak biraz daha rahat olmayacağımda, motorum olacak.
    mehmetenis bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben lise 3 ten beri gv 250 kullanıyorum şimdi üniversiteye gidiyorum, gv 250 nin bana yıllık masrafı 500 lira civarı ufak arızalar oluyor arada. ama bana kalırsa cbf 150 alman daha mantıklı okula git gel için gv 250 alınmaz trafikte falan çok sıkıntı oluyor.. çanakkale içinde okula gidip gelmek için cafelere vs takılmak için uygundur cbf masrafları çok daha düşüktür eminim.

yani kısacası gv 250 beni çalışmayan bir öğrenci olarak oldukça zorluyor paramın yarısnı benzine veriyorum, motora binmek ve haftasonu gezmek dışında her hangi bir lüksüm yok...
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    gv 250 kötü bir motor degıl pişman olmazsın , 250 cc chopper sınıfının en harıka motorudur . Diğerine gelince kesinlikle ve kesinlikle ybr 125

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Çalışmayan ve geliri kısıtlı bir öğrenci için 150cc ve altı doğru karardır.
    Comuter sınıfından daha üst sınıfa geçince masraflar 2-3 kat artıyor.
    İş motoru almakla bitmiyor ki sonrasında bunun yakıtı, yağı, lastiği,zinciri ve her zaman yaşanma ihtimali olan düşmesi kalkması ufak tefek arızaları vs vs var.

Bu değerlerin hepsinde GV250 CBF150 ye göre en az 2-3 kat daha pahalı.
    mehmetenis bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    5 lira cekip cbf 150 alırsan gv 250 ye gecme süren cok uzayacaktır gün olur devran döner cok pisman olabilirsin

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Heyy gidi günler
    öğrenciyken 5600e cbr 125 almıştım. Cepteki para neredeyse tamamı motora gidiyordu. 15000 km yaptım bir yılda. 2-2.8 arası yakıyordu. Sana böyle az yakan bir şey lazım

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    tabiki de cbf alman bana da sıcak gelecek. şunu da belirteyim. chooper sevgisi senin gibi belki senden kat kat fazla olan arkadaşlarıma ybr cbf gibi motorlarla başlatıp biraz motosikletin içine soktuktan sonra hedefleri değişmeye başladı. genelde touring enduroya döndüler :D emin ol çeşit çeşit kullandıkça sana zevk veren şeyleri öğrendikçe hedeflerin değişecek. gv250 hedefine ulaştıktan sonra bile değişecek.

"yarin gözü yüksekte benim yüksek cc chooper aşkım var" :D

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    CBF 150 Tam sana göre

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki de cbf alman bana da sıcak gelecek. şunu da belirteyim. chooper sevgisi senin gibi belki senden kat kat fazla olan arkadaşlarıma ybr cbf gibi motorlarla başlatıp biraz motosikletin içine soktuktan sonra hedefleri değişmeye başladı. genelde touring enduroya döndüler :D emin ol çeşit çeşit kullandıkça sana zevk veren şeyleri öğrendikçe hedeflerin değişecek. gv250 hedefine ulaştıktan sonra bile değişecek.

"yarin gözü yüksekte benim yüksek cc chooper aşkım var" :D
    Tüm yorumlar için teşekkürler. Şu sıralar zaten CBF 150 kullanıyorum ara ara, bahsettiğim abi sağ olsun bazen geçiyor artçı oluyor. Dün akşamda aklıma girdiler işte, ama aynı paraya çok kötü olmayan bir cruiser almak varken CBF 150 almak içime sinmiyor.

dei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :/
    Seninle tamı tamına aynı durumdayım. GV250 ilk motosikletim olacaktı fakat öğrenci halimle beni her anlamda zorlayacağına karar verdim (ki bunda ilk motosikletin bu kadar ağır olmaması gerektiği vs. yorumlar da etkili.) ilk motorsiklet olarak şu an MT-125 le YBR 125 arasında gidip geliyorum. GV den tamamen vazgeçmiş durumdayım. Bana kalırsa ikinci el bir cbf(boy kilo bilmiyorum ybr de olabilir) alman daha mantıklı olacaktır. Az bi zararla satıp daha sonra GV250 ya da başka bir motora geçebilirsin.

Not: Cruiser hayallerimi öğrencilikten sonraya bıraktım :/ Ucuz sağlam cruiser olmuyormuş ne yazık ki

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içine sinmiyorsa alma abi bu kadar strese gerek yok

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Madem öğrencisin, commuter tarzı bir şeyle başla usta, sonra para kazanmaya başladıktan sonra hem tarzın, hem fikrin, hem maddi durumun değişirse uzun vadeli masraflarını karşılayacağın bir chopper alırsın. ^^

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)