Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper icin koruma onerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Merhabalar bende full face shoei gt air kaski var fakat suan ki motorumu sattim ve harley davidson iron 883 ile chopper motora gecme karari aldim gordugum kadariyla genelde acik kask kullaniyolar ve vakumlu gozluk takiyolar full face cirkin duruyor. Benim sorunum şu optik gözlük kullaniyorum bundan dolayi acik kaskta sinekten ve tozdan gozumu nasil koruyabilirim? Agzimi ve burnumu korumak icin ise maske veya bandana dusunuyorum. Ya da bu gozlukler dereceli yaptirilabilir mi? Birde sunu dusundum dereceli rayban gunes gozlugu yaptirip kullansam koruma saglar mi ama siyah olucagi icin aksam ne yapacagim..
    Ornek model koyayim:

Yani dereceli gozluk takarken bu gozlugu takmak imkansiz sanirim.
    D e m i r bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Rahmetli de kapalı kask Chopper'da çirkin duruyor derdi...
    32diş, Mr.[T], sey_47 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    yarım kask ağız burun için bandana + rayban numaralı güneş gözlüğü.şovalye gibi olursunuz mazallah :D . yarım kask takmak istiyorum derseniz korumayı unutun.koruma derseniz yarım kaskı unutun.sanırım sürüş yaparken böcek, küçük taş vs. isabet etmedi vücudunuza veya kaskınıza.+allah korusun düşerseniz bandananın çenenizi, vakumlu gözlük ya da ray ban'ın yüzünüzü nekadar koruyabileceğini siz düşünün.o gözlüklerde dereceli yapılabilir gözlükçü numaranıza göre zaten aldığınız çerçeveye cam kesiyor onuda yapar sıkıntı olmaz.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ben bu zamana kadar full ekipman bi chopper sürücüsü göremedım bilmem belki bana denk gelmedi.

Çogunda Çeneden açılır diger çogunda ise yarım kask bandana kombinesi. Mükemmbel bir görüntü kesinlikle begenıyorum.

Fakat Yazları kafaya bandana çekip grubunun yelegiyle dolaşıp gelipte bana Fazer gereksiz dediginde bandanasına karşın çogu zaman Tulumla bindigimi hatırlıyorum

Eski bir mct 250 sürücüsü olarak Derimki full face kasktan vazgeçtme.

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500

Resimdeki kask sahibi abim. "Honda Shadow 750" ile 30-40 km hızla giderken belki daha da yavaş (kaza kırmızı ışıktan hemen sonra döner kavşakta oluyor hızlı olmasının imkanı yok)ıslak asfalt yüzünden kayarak düştü, herhangi bir direğe yada ağaca çarpmadı ,bir başka araç ona çarpmadı sadece asfalta düştü. Motosikletinde ufak tefek bir iki çizik dışında hasar yoktu. Pantolon bot mont kask eldiven olduğu için bedeninde kırık ,çatlak hatta sıyrık bile yoktu ama başına aldığı darbeden dolayı geçici hafıza kaybı yaşadı, 48 saat boyunca bilinci bulanık durumda sorulan sorulara sadece kısa cevaplar verebildi . Kazadan günler sonra bile baş ağrısı çekti. bu olay 2012 de yaşandı. hala nasıl kaza yaptığını hatırlamaz.

Yani 2 tekerin chopper'ı ss'i yoktur düştügün asfalt chopper a ayrı ss e ayrı muamele yapmaz. Kaskın darbe alan yerlerine bakarsanız.Koyduğunuz Kasklardaki OLMAYAN yerler. Gösterişi boşverin. Altınızda chopper zaten yeteri kadar gösteriş yapacak. siz korumanıza bakın...
    Sam@ ve rogget bunu beğendiler.

Motosikleti
    Harley
    Vallahi xmax aldigim zaman 2200 e almistim kaskimi en iyilerden oldugunu soylemisti satici, bir kere kaza yaptim xmax ile sansa montsuz cikmistim o gune denk geldi. Kaskim takiliydi ama tabi ki darbe almadi, ozaman bunh kullanayim ve dediginiz gibi asfalt scooter chopper ss dinlemiyor.

Kaskim asagida gordugunuzun aynisi mat siyah uzerine kirmizi serit, sizce iron a bu kask yakisir mi full face chopper in o klasik havasini bozmaz mi?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    lastikli google gözlükler pek kullanışlı değil, gece için sarı gece gözlüğü kullanmanız gerekli, bandana veya maske ancak uzun yolda kullanışlı oluyor.. rüzgardan çok rahatsız olursunuz uzun yolda ama şehir içinde rahat olur ve güzel durur. bana kalırsa imkanınız varsa ilk resimdeki kaskı alın.

Motosikleti
    Harley
    Tesekkur ederim hocam fakat kapali oneriyolar

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Yaklasik bir senedir chopper kullaniyorum.İlk kaskım cene acilir LS2'ydi,yeni aldigim kask marushin fullface...
    Yukarida fotograflarini koydugunuz yarim kasklar gercekten cok guzel deri bir montla veya yeleklede gayet guzel gider,motorda zaten ben buradayim diyor. ..
    Ben sunu dusunerek cene acilirdan fullface gectim ; benim sagligim, suratim sekli,sevdiklerimin uzulup uzulmemesi mi onemli yoksa birkac kisinin hayran bakisi mi
    Bence sizde konuya birazda bu acidan bakin

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu zamana kadar full ekipman bi chopper sürücüsü göremedım bilmem belki bana denk gelmedi.

Çogunda Çeneden açılır diger çogunda ise yarım kask bandana kombinesi. Mükemmbel bir görüntü kesinlikle begenıyorum.

Fakat Yazları kafaya bandana çekip grubunun yelegiyle dolaşıp gelipte bana Fazer gereksiz dediginde bandanasına karşın çogu zaman Tulumla bindigimi hatırlıyorum

Eski bir mct 250 sürücüsü olarak Derimki full face kasktan vazgeçtme.

ben varım full ekipman binen

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    full face çirkin duruyor demişsin. açık kaskla kaza yapan güzel insanın son halini gördün mü hiç? (Allah korusun hepimizi) Elalemi boşver bu motora bu kask olmuş mu diyenlere bi kafa at fullface ile kendilerine gelsinler

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ya arkadaş bende şu motora göre ekipman olayını anlamıyorum.

Ne varmış scootere deri tulumla binsen ?
    Veyahut cruisere , choppere, enduroya...

Güvenlik 1. Öncelik olmalı.
    Görüntü 2.

Motosikleti
    freedom 250
    benim düşünceme göre uzun yolda yarım kask eziyet olabiliyor sesten dolayı bir süre sonra kulaklarınız için önlem alsanız bile fayda etmiyor ayrıca rüzgar ve güneş baya bi yakabiliyor sonucunda hem daha rahatsız hemde daha güvensiz

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Klasik bi harley alsan açık kask konusunda belki haklısın ama iron 883 klasik harley çizgisinin dışında bence siyah şık bi kapalı kask açık kasktan daha iyi bile durur bence hic düşünme elindeki shoei kaskta bence uyar kirmizi detayı olmasa daha da iyi olur. Hani ne demişler güzelim diye övünme bi çizik yeter, Allah korusun bi kaza bela da yüzüne zarar gelsin istemezsin sonra değil iron, v rod alsan gene kurtarmaz karizmayi

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Selam dostum,

Bende 2 tane tam kapalı kask artı nazi kaskı var. Açık söylemek gerekirse şehir içinde en çok nazi ile rahat ediyorum, çünkü tam kapalı beni trafikten falan seslerden soyutluyor, etrafıma tam hakim olamıyorum. (artçıma mutlaka tam kapalı taktırırım) Ama uzun yolda 100-110 km hızlarda tam kapalı kask daha konforlu ve güvenli tabii. Açık kaskta çene korumasını bandanadan ziyade dalgıç kıyafeti kumaşından cirt cırtlı maskeleri tavsiye ederim, daha iyi. Bunun haricinden kendinden maskeli modeller de var;

Bell rouge;

tt&co,

TT&co bu modeli çok istedim ama bir türlü ulaşamadım, bu modeli istediğim renkte sadece Japonya'da satıyor şimdilik.

Ama kapalı kask istiyorsan;

Damtrax blaster

Bu Damtrax Blaster aslında retro enduro kaskıdır. Gözlüğü içeriden takıyorsun mis gibi oluyor. Damtrax bulmada zorluk çekebilrsin, eski tip bir enduro kaskın terek kısmını söküp kayak gözlüğü ile kombine edebilirsin. Büyük ihtimal kayak gözlüğü altına normal optik gözlüklerini de takabilirsin. Önümüzdeki sene Mad Max Fury Road sinemaya geldiğinde zaten tarzlar bunlara dönecek . Bir de kulak sağlığın için tavsiye. Egzozu açtıracaksan ya da spor egzoz takacaksan tam kapalı kask ile ya da kendinden maskeli kask ile giderken mutlaka kulak tıkacı da kullanmalısın. Tam kapalı kask egzozun tüm sesini olduğu gibi kulağına alır, bir süre sonra kalıcı duyma problemi yaşarsın, kulak tıkacı buna engel olur.
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Harley
    Kaskta ki kirmizilari nasil kapatabilirim veya motorda onunla ilgili nasil bir renk kombini yapabilirim sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)