Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fren tutmuyo ve disk'e degiyor...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Silverwing 600 var ve birde sorun var motorun ön freni tutmuyor bende hava yapmis olabilecegini dusunup hidroligi biraz bosalttim. Daha sonra hidroligi kople bosaltim birkac gun sonra ön diskin ordasinda küçük tirnaklar var fernmerkezindeki bir parca onlara degiyor ve ciddi bir titresim ve ses cikariyor hidrolik olmadigindanmi yoksa yanlis bi baglatimi yapildi orda 1aykadar once diksler ve balatalari degistirmisdik çünkü... basina bole bisi gelen varsa yada konuyla ilgili bilgisi olan yardimci olabikirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Merkez içerisinde hidrolik olmazsa frene bastiktan sonra tamamen geri bırakmaz ki mekanizma da çalışmaz zaten. Merkeze hidrolik koyup nasıl yapacagini biliyorsan havasini alman gerekiyor. Havayi alfiktan sonra da fren yaptiginda balatalar yeni oldugu icin ses yapabilir. Balatalara su vererek sabit taş ile yuzeyleri düzenli bi şekilde 1 2 mm taşlayabilirsin

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hidrolik sıvısını yağlama amaçlı falan konulduğunu zannediyorsunuz sanırım.
    hidrolik olmazsa fren çalışmaz.frene bastığında sıvı basıncı aşağı pistona kadar gelir ve piston diske itilir. hidrolik olmazsa içerdeki havayı sıkıştıtıtsın frene basınca sadece.
    fren merkezinde bir parçanın diske değmesi için balatanın çıkarılmış olması gerekir. balata yerindeyse böyle bir imkan yok.

ben senelerdir hidrolik kullanıyorum her şeyini az çok bilirim hala daha yağına dokunmaya çekinirim.
    ne cesaretin varmış senin de , pes doğrusu. canını emanet ediyorsun frene.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)